Jug Bros klinkt op zesde CD als echte rockband i 'Niet één virtuoos, onze kracht zit in het collectief' Canvasfoto's in kelder kantoorvakhandel L&R sap W TEXELSE 3 COURANT 'Den Burg lijkt beetje op grote stad op een drukke dag' Kinderopvang Autoshow op Landbouwdag Familieberichten QOQ) Maria Antoinetta Derks-van der Weele Riet Riet Derks Dag buurvrouw Riet Jlhf'deooL (Uitoajtf/eu op rJexel DCamoli wm Daan en Car Voorhuis DINSDAG 27 JULI 2010 Ewout Adriaans, Hannes van Angeren, Rikus Kloosterhuis, Michel Blaauboer, Erik Wissenburg en Gijs Keijser, samen de Jug Bros: 'We zijn een echte band geworden.' (Foto Joop Rommets) ne een tijd lang mee en koos Kloosterhuis er na een handvol wilde jaren voor meer tijd te beste den aan gezin, werk en studie. Hij bleef echter een echte Jug Bro. Niet alleen werkte hij geregeld mee aan concerten, als technicus en bassist was hij betrokken bij de totstandkoming van alle CD's. Tegenwoordig is hij weer helemaal terug. Groter waren misschien wel de gevolgen van het afscheid van Vlaming. Speelde Jug Bros aan vankelijk vooral een pakkende mix van rock en blues, zonder drum mer verdween de rock naar de achtergrond. Een tijd lang was sprake van niet meer dan twee man: oprichter Adriaans en Han nes van Angeren. Zichzelf begelei dend op akoestische gitaar legden ze zich vooral toe op country en folk, zij het dat de blues nooit ver weg was. Als gezegd, met Guilty as Heil pre senteert de Jug Bros zich als een ouderwetse rockband, met muziek waarin uiteenlopende voorbeelden Stevige rock, met niet alleen de gebruikelijke invloeden uit de blues, maar ook van punk en grunge. De muzikanten van de zestien jaar oude Jug Bros keren met hun zesde CD terug naar hun wortels. Guilty as Heil wordt zaterdag 7 augustus gepresenteerd met een concert op de Stenenplaats. 'We zijn een echte band geworden. Eerder waren CD's altijd projectjes en moesten we gastmuzikanten vragen om alle nummers op plaat te kunnen zetten. Nu speelt ieder een die op de CD staat ook met de optredens mee', constateren Ewout Adriaans en Hannes van Angeren vergenoegd. De Jug Bros, nu een zestal, kent een roerige geschiedenis. Opge richt als trio, bestaand uit zanger, gitarist en componist Adriaans, bassist Rikus Kloosterhuis en drummer Hans Vlaming, telde de groep heel wat personeelswisselin gen. Zo speelde gitarist Frits Bon- doorklinken. Voor de hand ligt mis schien een naam als Aerosmith, de hardrockers uit Boston die zelf opgroeiden met de blues en deze muziekstroming nooit hebben ver loochend. Maar net zo zeer doet de band soms denken aan The New York Dolls, die met hun ruige combinatie van blues en rock menig punkband in de jaren zeven tig beïnvloedden. En zelfs aan Nir vana, die in de vroege jaren negen tig hardrock en punk samensmolt tot een stroming die later grunge werd genoemd. De koerswijziging kwam mede tot stand onder invloed van gitaristen Michel Blaauboer en Erik Wissen burg en drummer Gijs Keijser, die een paar jaar geleden tot de Jug Bros toetraden. 'Michel en Gijs zijn afkomstig uit de punk en hardrock en het leek ons leuk eens wat meer die kant op te gaan', vertelt Adri aans, die opvallend genoeg als vanouds wel alle nummers heeft geschreven. 'Alles wat ik schrijf, neem ik op. Dat is mijn notebook. Hannes en Gijs hebben daaruit een selectie gemaakt.' Van Angeren met zijn bekende enthousiasme: 'Moet je nagaan, Gijs en ik hebben al die ouwe bandjes gedraaid. Urenlang. Als we iets goed vonden klinken, belden we snel Ewout op om het hem te laten horen en te vragen of hij nog wist hoe het ging. Want die nummers hebben geen titel en staan nergens op schrift. De oudste zijn al vijftien jaar oud.' Deed de Jug Bros in het verleden van zich spreken door een CD op te nemen in de studio van Normaal in de Achterhoek, ditmaal zocht de band het dichter bij huis. Adriaans: 'Dat bespaart heel wat kosten. Voor de reis en de overnachting, maar ook voor het huren van de studio. Bovendien moest het toen echt in een week gebeuren, want langer konden we er niet terecht. Al was je helemaal brak, je moest toch plankgas door met zingen.' Op zoek naar een goede opname ruimte kwam de band terecht bij Immetjeshoeve, eigendom van Adri Mantje, die de kampeerboerderij in De Westen zonder lang nadenken twee maanden beschikbaar stelde. Ideaal, ontdekten de bandleden direct. Adriaans: 'Er is een grote centrale ruimte, waar alle instru- vonden, die zo van de geestver ruimende middelen had genoten, dat hij geen enkele reden voelde zich voor de muzikanten uit de voeten te maken. De door Kloosterhuis geleide opna men duurden van begin januari tot eind februari 2009, maar ook daar na werd er nog veel tijd in gestoken om het uiteindelijke resultaat zo goed mogelijk te laten klinken. Een kwestie van de mogelijkheden menten konden worden opgesteld. De versterkers konden in de slaap kamers, zodat ze lekker hard kon den worden gezet, zonder dat je vervorming kreeg.' Van Angeren: 'En er is een heel grote keuken en een bar.' Lachend: 'Ook niet onbe langrijk, natuurlijk.' Kloosterhuis: 'Een mooie plek. Je gaat aan het werk en als je het zat bent, doe je de deur op slot, ga je naar huis en de volgende dag weer ver der. Je zit niemand in de weg.' benutten als je ze hebt, vinden de muzikanten. 'Als je maar een week in een studio terecht kunt, dan kun je niet te kritisch zijn. Nu ga je net zolang door tot je tevreden bent. Dat kan ook betekenen dat je het nummer goed vindt, maar de opname nog niet helemaal. Dan doe je het nog een keer', vertelt Adriaans, die het maken van een nummer vergelijkt met het maken van een schilderijtje, waarbij het ook een erezaak is er iets zo mooi mogelijks van te maken. Boven dien: 'Elk nummer op de CD moet op zichzelf kunnen staan.' Guilty as Heil telt dertien liedjes, waarnaar ze - terecht - met veel voldoening luisteren. Adriaans: 'Het is een echte Jug Bros-CD geworden, helemaal in onze tradi tie. We hebben niet één virtuoos in de band, maar de kracht zit in het collectief. Bovendien hebben we geprobeerd ieders kwaliteiten zoveel mogelijk tot uiting te laten komen en ik denk dat we daar in zijn geslaagd.' Een groot aantal nummers van de nieuwe CD speelt de Jug Bros wekelijks in café Het Vooronder in Oudeschild, waar de groep tot begin oktober elke dinsdag een concert geeft (aanvang 21.00 uur). Guilty as Heil wordt zaterdag 7 augustus om 15.00 uur gepresen teerd op de Stenenplaats in Den Burg. De release wordt gecombi neerd met een optreden, waarna ook hun muziekvrienden van de bluesband Skrep hebben beloofd een paar nummers te spelen. Joop Rommets Dat er toch nog andere gasten waren, ontdekten ze toen ze een pakje shag en een brokje stuff misten en na het volgen van een spoor van stukjes vloei achter een kast een muis 'Is hier nog plek?', roept een man in een matgrijze Kever wan hopig. Achter hem staan nog minstens drie andere auto's te ronken. Maar ook bij garage Grisnigt is het vol. Net als het parkeerterrein bij de Albert Heijn en de plekjes bij het tankstation. Zodra er een auto wegrijdt, staat de volgende alweer klaar om zijn plek in te nemen. Het hoogseizoen houdt niet alleen campings en hotels in zijn greep, maar heeft ook een zicht baar effect op de parkeervoor zieningen en wegen op Texel. Fietsers wachten gelaten bij wegovergangen tot de zoevende rits auto's eindelijk voorbij is. Den Burg lijkt doet met al dat rijdende blik een beetje aan als een grote stad op een drukke dag. In de winkelstraten krioelt het van de mensen. Een man met een hond kijkt met oprechte verbazing naar de onoverzichte lijke voertuigenmassa op straat. Toch zijn het vooral de auto's die lijden onder de drukte. Fietsers manoeuvreren makkelijk tussen de wachtende rijen door. En ook al zijn ook veel hokken bezet, voor een fiets is altijd nog wel een plekje. Renee Kooger Ik kon eigenlijk nooit iets met deze ruimte', zegt Ben Zege- ren, terwijl hij afdaalt in het dieper gelegen deel van zijn winkel. "Wat ik hier ook neer zette, het kwam niet tot zijn recht, maar ik geloof dat ik nu de oplossing heb gevonden.' De eigenaar van kantoorvakhan del Langeveld en de Rooy opent vandaag een gecombineerde expositie en verkoop van bijzon dere beelden, gemaakt door twee Texelse fotografen. Met een wijds gebaar toont Zegeren de kleurrijke foto's aan de muur. De wanden worden ingenomen door op canvas gedrukte foto's in verschillende vormen en maten. De meeste platen hebben als onderwerp natuur, maar er zijn ook mense lijke aspecten en gebouwen te zien. Een jonge zeehond staart de bezoekers doordringend aan. 'Zelfs als je van heel dichtbij kijkt, zul je zien dat de foto haar scherp is, hoewel hij toch ont zettend is uitvergroot', zegt de eigenaar, terwijl hij zijn gezicht dichtbij de foto brengt. 'Niet alleen de makers van deze series zijn professionals, ook de druk ker heeft zijn sporen ruimschoots verdiend', vertelt Zegeren. De eigenaar van de kantoorvakhan del huurt Canvas Company in om de foto's af te drukken. Zege ren zegt dat het Friese bedrijf door vakbroeders als kwalitatief zeer goed wordt omschreven. De beelden die in de winkel han gen zijn gemaakt door René Pop en Henk van Wijk. Met name Pop is vermaard om zijn natuur fotografie. De foto's hangen er niet alleen voor het mooi. Het doel is om de platen te verko pen. 'Als de zaken goed gaan lopen, komt er over een tijdje een nieuwe serie te hangen, maar we gaan het eerst maar eens uitproberen', aldus Zege ren. Naast foto's op canvasdoek zijn er ook kleinere foto's in ver schillende lijstjes en passe-par- touts te koop. De verkoop is een inleiding op een nieuwe speciali satie die Zegeren wil doorvoe ren. 'Naast kantoorartikelen kun nen mensen vanaf nu ook bij mij terecht voor de druk van kwalita tief goede foto's'. De beelden zijn tussen de €55 en de €350. De passe-partouts uitgezonderd, die zijn €7,50. Een serie waterdichte foto's is nog in de maak. Deze platen zouden voor buiten geschikt zijn. Ook zit er nog een ander plan netje in de pijpleiding. 'We zijn bezig dé Jan Heemskerk te rege len voor kleine tekstjes bij de foto's, maar dat hebben we nog niet helemaal rond.' Renee Kooger Naar aanleiding van een onjuist bericht over kinderopvang in de krant van vrijdag heeft de gemeente een aantal aanpas singen. De belastingdienst gaat vanaf. 1 januari 2011 checken of gastou ders zijn opgenomen in het Lan delijk register Kinderopvang. Wanneer dan blijkt dat een gast ouder niet is opgenomen, komt deze ook niet in aanmerking voor kinderopvangtoeslag 2010 en dient dit terugbetaald te wor den aan de Belastingdienst. Gastouderbureaus moet gastou ders tijdig aanmelden bij de gemeente voor het register. Dit is dus de zorg en plicht van het gastouderbureau. Dit kan tot 1 september 2010, in de gemeen te waar de gastouderopvang plaatsvindt. Alleen dan kunnen gastouders voor 1 januari 2011 worden opgenomen in het Lan delijk register Kinderopvang, na goedkeuring van de GGD. Ben Zegeren wijst naar een foto van de steiger van Sil Boon, één van de platen uit de series van René Pop en Henk van Wijk. Vijf Texelse garages presenteren op de Landbouwdag die don derdag in Den Hoorn wordt gehouden een collectie auto's. In de loop van de middag is er een Concours d'Elégance: ieder bedrijf presenteert zijn nieuwste model auto. Deze auto wordt begeleid door een aanspanning met paarden en een ruiter. De klederdracht van de ruiter sluit aan op de desbetreffende auto. Zo zal de ruiter die een sportauto begeleidt, gehuld zijn in sportie ve kleding en de chauffeur van een zakelijke auto zal hoogst waarschijnlijk een net pak dra gen. Met al haar levenslust en wilskracht heeft zij deze strijd niet kunnen winnen. Na fijne jaren die wij met haar mochten beleven, hebben wij met veel verdriet afscheid moeten nemen van onze lieve Weduwe van Frans Derks 's-Gravenhage, 8 maart 1933 Texel, t 24 juli 2010 Namens de familie, Dhr. A. Derks Fam. J.R Mastenbroek Keesomlaan 28 1791 DC Den Burg Riet is overgebracht naar de strandkamer van "Uitvaartcentrum Texel", Bernhardlaan 147 te Den Burg. Er is gelegenheid tot condoleren op woensdag 28 juli van 19.30 tot 20.30 uur in het uitvaart centrum. De crematieplechtigheid zal worden gehouden op donderdag 29 juli om 13.15 uur in crema torium "Schagerkogge", Haringhuizerweg 3 te Schagen. Na afloop van de crematieplechtigheid komen wij samen in de koffiekamer van het cremato rium waar tevens gelegenheid is de familie te condoleren. Correspodentieadres: Fam. J.P. Mastenbroek, Veerhaven 12a1, 3016 CJ Rotterdam. Indien u geen rouwcirculaire heeft ontvangen, kunt u deze advertentie als uitnodiging beschouwen Graag willen wij het verplegend personeel van afdeling De Muy van "Verpleeghuis Texel" en de naaste vrienden en buren bedanken voor de steun en goede verzorging van Riet. Voorbereid, maar toch geschokt om de leegte die zij achterlaat moeten wij na 40 jaar vriend schap afscheid nemen van Wil en Kees Kamminga Ron en Manon Danny, Janey Marco en Christa Teus, Wieger Als het lichaam niet meer wil, en het leven wordt een lijden, kan men dankbaar zijn, dat God het komt bevrijden... Jannette Lap en Peter Buijsman "Nooit meer een praatje over de schutting" 22 juli 2010 DCamêlti'ld Wouter de Wit Doopnaam Ijeboren Jtbutru Mesotho 9 juni 2008 IVij gaan eerst ami elkaar mennen, daarom geen bezoek ami huis.! fUementine de Hüii Vjxiitliuii itraat 7 1791 ()3l Den Qiurg Wij gaan met ingang van 10 aug. a.s. verhuizen van Beatrixlaan 100 naar Gasthuisstraat 118 1791 CM Den Burg

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 3