m TEXEL SAIL de provincie m (jroen ^wartsj'exeh in het hart- Buurt in opstand tegen Grand Café De Hollebol 9 Pret in maïsdoolhof lijkt van korte duur i i-xri si: r)(()uiuvi 7 Wie weet een oplossing voor parkeerprobleem? Mötosou iterij1 betsema Besluit over 'Akker' na de zomer Zonne-Boiler Tubantia mag geen bedden verplaatsen Elektrische Vloerverwarming www.texelseautopagina.nl FIETS GESTOLEN? tel.319357 vakantiekrant Provincie Noord-Holland Landbouwdag, die gisteren onder uitstekende weersomstan digheden voor de 26ste keer werd gehouden en die net als bij voorgaande edities weer duizenden toeschouwers trok. Meer over het evenement elders in deze krant. (Foto Joop Rommets) Niet alle kalveren hadden evenveel zin zich aan de jury te laten zien. Wilde er één echt niet meer vooruit, dan hadden de kinderen die de dieren door de ring leidden grote moeite 'm weer in beweging te krijgen. Het tafereel was te zien op de Eén van de buurtbewoners van Grand Café De Hollebol dient naar eigen zeggen vandaag bij de gemeente een verzoek tot handhaving in. Hij claimt dat de drank- en horecavergunning nog niet is verleend en dat het Grand Café daarom niet op de huidige wijze mag worden geëxploiteerd. Maar volgens initiatiefnemer en verpachter Jook Nauta zijn de benodigde vergunningen met de gemeente 'afgetikt'. Woensdag opende De Hollebol de deuren. Nog niet officieel, maar in de aanloop naar de officiële ope ning draait het bedrijf volop. Vol gens een buurtbewoner, die zijn naam nog niet in de krant wil, ondervinden omwonenden momenteel al nachtelijke overlast van café De Slock en bestaat de verwachting dat dit door de komst van het Grand Café zal toenemen. De bewoner heeft de kwestie don derdag bij de gemeente aange kaart en kondigt aan vandaag een formeel verzoek tot handhaving in te dienen. Het college reageert als volgt: 'Voor het gevoerde bouwplan van café de Slock, Nauta Boekhandel en de Hollebol is een vrijstelling verleend op het bestemmingsplan. De Hol lebol is daarbij als sociaal cultureel centrum aangemerkt. Ook is er vrijstelling verleend voor het over kapte terras van de Slock. Recent is een aanvraag voor een exploita tievergunning van een horecabe drijf ingediend.' Maar formeel is die volgens het college nog niet ver leend. 'In het algemeen is het zo dat als er geconstateerd wordt dat een bedrijf of particulier in strijd handelt met een vrijstelling of andere wet en regelgeving, de gemeente deze zaak zal onderzoe ken. Volgens Nauta heeft de gemeente het 'signaal' afgegeven dat gebouw en voorgenomen exploitatie aan de eisen voldoen en dat de vergun ningen op gebied van horeca en veiligheid op punt staan te worden verleend. 'Dus ik zie niet wat het probleem is.' Een uitgebreid verhaal over Grand Café De Hollebol staat op pagina 13. SPGG UC A www.speedheat.nl HcA _fj Dealer voor Texel: Romein Dros tel. 321 263 Het ontsluiten van braakliggen de terreinen, het weren van auto's uit het dorp, het stimule ren van fiets en openbaar ver voer, het zijn zomaar wat voor stellen die naar boven komen als wordt gesproken over het parkeerprobleem. Zeker in de drukke zomermaanden biedt Den Burg niet voldoende par keergelegenheid. Ook bij de andere dorpen is het bij tijd en wijle zo druk dat automobilisten op zoek gaan naar een plekje in de woon wijken en op bedrijventerreinen. Dit leidt tot veel extra verkeersbewe gingen, wat de verkeersveiligheid niet ten goede komt. Ongetwijfeld leven er onder de Texelaars verschillende oplossin gen voor dit probleem. Om hier inzicht in te krijgen, is de redactie op zoek naar mensen die ideeën hebben om de parkeeroverlast aan te pakken. Zij kunnen hun ideeën opsturen via e-mailadres redactie@texelsecourant.nl. B en w zullen pas na de zomer een definitief standpunt inne men over de toekomst van basisschool De Akker in Ooste rend. Aldus laat het college weten naar aanleiding van vra gen van Gerbrand Poster van Texel 2010. Hoewel de bouwkundige staat van de school om maatregelen vraagt, willen b en w dat alle betrokkenen nog eens goed nadenken over de toekomst van het basisonderwijs in Oosterend Met zowel De Akker als de Jacob Daalderschool is onlangs overleg geweest. Daarbij is gewezen op de terugloop van het aantal leerlingen. De Akker heeft momenteel 92 leerlingen, de Daalderschool 50, de Timothéusschool 20. Verwacht wordt dat De Akker en de Daal derschool de komende vier jaar tientallen leerlingen zullen verlie zen, zodat het gezamenlijke aantal in de buurt van de honderd komt te liggen. Is het goed om onder die omstandigheid twee aparte scholen in stand te houden? Wethouder Frans Visman: 'We wil len beslist geen fusie afdwingen, maar wel dat er wordt nagedacht over een vorm van samenwer king'. Het college wil in elk geval niet meewerken aan verplaatsing van de school. (Advertentie) Gemeente Texel Doe aangifte op: www.politie.nl www.verlorenengevonden.nl Op afspraak kunt u bij De Bolder kijken of uw fiets gevonden is. DE WIT INSTALLATIETECHNIEK (Advertentie) (jrocn Zwart--Jixeh in het hart- Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant de volgende folder(s): Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spinbaan 6. Kijk voor nieuws van de provincie in deze krant! Verschijnt dinsdag en vrijdag Uitgave van v/h Langeveld de Rooy bv, Postbus 11,1790 AA Den Burg, oplage 7.500 Losse nummers 1,20 OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12493 VRIJDAG 30 JULI 2010 B en w werken niet mee aan plannen om de slaapplaatsen van appartementenhotel Tuban tia aan de Pontweg te verplaat sen naar een nieuw te stichten bungalowterrein aan de Cali- forniëweg. Ook het realiseren van een restaurant op de plek van Tubantia krijgt geen goed keuring. Tubantia is eigendom van stich ting Woontij en wordt momenteel nog gebruikt voor huisvesting van asielzoekers die een status heb ben gekregen. Woontij wil het gebouw verkopen. Er hebben zich enkele gegadigden gemeld die er een andere bestemming aan wil len geven. Eén van de gegadigden had de gemeente gevraagd om het 26 kamers tellende hotel en de schuur ernaast te mogen slopen en te vervangen door een restau rant. De 52 recreatieve slaapplaatsen zouden dan verplaatst moeten worden naar een nieuw zomerhui- zenterrein aan de Californiëweg nabij de hoek Pontweg. Dit terrein zou moeten worden ingericht als een soort duinlandschap. De initi atiefnemer dacht op deze wijze niet minder dan veertig bungalows te kunnen realiseren maar bracht dit later terug naar 27. De gemeen te constateerde dat ook van dit aantal geen sprake kan zijn, want bij een eventuele beddenverplaat sing leveren de 52 plaatsen van Tubantia hoogstens 10 zomerhui zen op. Als de aanvrager dan toch nog geïnteresseerd zou zijn, krijgt hij opnieuw nul op het rekest want b en w willen helemaal geen recre atiebungalows in het nu nog agra rische gebied bij de hoek Pont- weg-Californiëweg. Het beleid laat alleen verplaatsing van slaapplaatsen toe als deze worden gerealiseerd in de zogehe ten concentratiegebieden zoals de omgeving van De Koog. Hoewel deze concentratiegebie den (nog) niet scherp zijn begrensd, meent het college dat het bedoel de land aan de Californiëweg er in elk geval niet binnen ligt. Ook een restaurant op de plek van Tubantia wordt ongewenst gevonden. Ruud en Tineke Bakker van res taurant Haven zicht in Oude- schild werken veel, maar bewaken de tijd voor het gezin. Kampeerders bij 'Boer Lap' van De Hemmer helpen bij de oogst, timme ren een brug en bouwen zelfs een website. Enthousiaste reacties van bezoe kers van het Eierlandse maïsdool hof, dat in het teken staat van het 175-jarig polderjubileum. Maar, net als eerder bij Den Hoorn, ont breekt de vergunning en moet het groene labyrint achter Hotel Texel aan de Postweg, op last van de gemeente sluiten. Het ontwerp van de bekende ont werper Adrian Fisher met wie Paul van Heerwaarden van initiatiefnemer Labyrint Texel inmiddels bevriend is, toont een polderjongen met kruiwa gen, symbool voor de drooglegging van de polder. Gisteren (donderdag) was het een komen en gaan van mensen, die het er volgens grondei genaar Arnold Langeveld bijzonder naar hun zin hadden. Probleem is dat geen vergunning is aangevraagd en dat agrarische bestemming van de grond het gebruik formeel niet toestaat. Van Heerwaarden: 'De ver gunning is in de hectiek van het polderfeest en rond het ongeluk met Marijn (die inmiddels al behoorlijk aan de beterende hand is) vergeten. Maar we doen niemand kwaad en eind september is het feestje weer over. Het is educatief, met name voor kinderen en het valt erg in de smaak. Het is jammer dat uitgere kend dit terrein geen dagrecreatieve bestemming heeft, wat overigens wel is aangevraagd.' Daar heeft het college van b en w nu geen bood schap aan. Er is een brief verstuurd waarin staat dat het maïsdoolhof moet sluiten. Wethouder Edo Kooi man stelt zich formeel op: 'Er is geen vergunning aangevraagd, zodat we het ook niet hebben toetsen.' Van Heerwaarden kent de inhoud van de brief van het college nog niet en wil daarom niet vooruitlopen op welke stappen zullen worden onderno men. Zes Texelse zwemmers deden in Alme- re mee aan de Swim Challen ge, een wed strijd voor het goede doel. Tuinbouwkundig ingenieur Job Schipper droomt van uitgestrekte akkers. Niet met graan of koren, maar met zee wier.

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 1