texbagbda.nl Burgemeester in gesprek op volle zee Geheimen stelen uit het onderbewustzijn Inzenden voor Groenfonds Natuurprijs Texelse zwemmers in Swim Challenge TEXELSE 2 COURANT Specs and Pelk in De Worsteltent Stranddienst afgelast Striptease in Blauwvinger Yoga in het bos Asman in Kombuis Thomas Boom wint wielerrit Maarten Elzinga speelt in RK-kerk Oosterend start met training TESG Foto's op canvas Uitladder Film VRIJDAG 30 JULI 2010 Bij de Worsteltent aan de Smits- weg in de Dennen is zondag 1 augustus een optreden te horen van countryduo Specs Pelk. Deze formatie bestaat naar eigen zeggen uit 'twee mannen die nog steeds lol hebben in het zingen en spelen van eerlijke countryblues, waarbij 30 jaar ervaring, vakmanschap en gevoel aan elkaar gekoppeld worden'. De kerkdienst die zondag 1 augustus op het strand bij De Koog zou worden gehouden, gaat wegens omstandigheden niet door. Café De Blauwvinger in De Koog heeft vrijdag 30 juli als extra attractie een stripteasedanseres ingehuurd, die volgens het pers bericht 'het publiek in hoger sferen brengt door haar werve lende optreden'. Het café is vanaf 21.00 uur geopend, de toegang is gratis. José de Bloois van Yoga Texel verzorgt zondag 1 augustus vanaf 9.00 uur een workshop yoga in Het Paradijs (nabij het Turfveld) in de Dennen. Deelname kost €7,50. Voor meer informatie: www.yogatexel.nl. In café De Kombuis op de haven van Oudeschild vindt vrijdag 30 juli (vandaag) een optreden plaats van Asman! Deze zeskoppige band uit Dren the heeft een goede live-reputa tie en ontvangt niet alleen waar dering voor de liedjes, maar ook voor de ontwapenende humo ristische manier van presente ren. Meerstemmigheid staat daarbij centraal. De cabareteske teksten variëren van vrolijk mee zingend tot dood en verdriet. Het lied Neem de Wind werd in 2010 campagnelied van D66 en de act drong door tot de halve finale van de Nederpopprijs. Asman! maakte inmiddels twee CD's en vijf singles. Het optreden begint om 21.30 uur, de toegang is gratis. In het kader van de eilandentour was Asman! donderdagavond te horen in De Zwaan in Den Burg. Op reis van Lissabon naar Kristi- ansand bracht de klipper Stad Amsterdam maandagmorgen een bliksembezoek aan het Marsdiep om een cameraploeg van de VPRO aan boord te nemen, die met de Stern van het NIOZ naar de klipper werd gebracht. Aan boord van de Stern ook burgemeester Francine Giskes die kennis maakte met Hans Fels, de bedenker van het Beagle-project, en met Redmond O'Hanlon, reisboekenschrijver en de grote ster van de serie. Op de reis naar Noorwegen worden aan vullende opnamen gemaakt met O'Hanlon voor de Beagle-film en de Engelstalige TV-afleveringen. Vorige week baalde hij nog, nadat hij, alleen op kop met Jor- dy Vinke, een aanwijzing van de jury verkeerd had begrepen, waarna zijn medevluchter met de zege aan de haal ging. Dins dag was Thomas Boom wél alert en nam hij revanche. Ondanks een matige opkomst maakten de zes renners in de A- poule er een attractieve wielerrit van. Met name Jordy Vinke had geen zin om in de groupetto naar de meet te rijden en viel keer op keer aan. Uiteindelijk slaagde hij er samen met Boom in de anderen achter zich te laten. Nadat de twee koplopers zich enkele ronden had den laten meezuigen in het zog van de renners van de B-poule, wist Boom in de finale van de wedstrijd enkele uitvalspogingen van Vinke te pareren, waarna Boom de eind sprint won. De sprint om de derde plaats werd een prooi voor Hoven. Hij versloeg Niels Kossen, Klaas Uitgeest en René van der Woude. Ronald Kramer werd de verras sende winnaar in de B-poule. Hardrijder Kramer verschalkte zijn metgezellen in de eindsprint. Rem- co Koopman eindigde als tweede, vóór Lorendz Boom, die steeds beter gaat presteren. De winnaar van vorige week, Jelmer Bot, moest genoegen nemen met de vierde plaats. Evenals vorige week won Sjors In de RK-kerk van Den Burg wordt dinsdag 3 augustus een concert gegeven door organist Ton van Eek en trompettist (en oud-Texelaar) Maarten Elzinga. Ton van Eek studeerde bij Bernard Bartelink en Marie-Claire Alain en is titulair-organist van de Sint Bavo in Haarlem. Hij geeft concerten in heel Nederland, in vrijwel alle Euro pese landen en in Zuid-Amerika. Zijn koorwerk De Profundis werd bekroond bij de Alphons Diepenb- rock Compositiewedstrijd Maarten Elzinga kreeg zijn eerste trompetlessen van Betty Bakker en startte tijdens het laatste jaar van het VWO met de opleidingen muziekregistratie en trompet aan het Koninklijk Conservatorium. Hij remplaceert vaak bij beroepsorkest en werkte mee aan verschillende radio, televisie- en CD-opnames. Sinds 2002 is hij solo-trompettist bij RBO Sinfonia, een professio neel orkest dat zich toelegt op koorbegeleidingen. Hij gaf concer ten in Nederland, Engeland, België, Frankrijk, Zwitserland, Duitsland en Israël. In Den Burg spelen de musici wer ken van Stanley, Albinoni, Handel en enkele Zuid-Amerikaanse com ponisten. Het concert begint om 20.15 uur, de toegang is gratis. Na afloop wordt een inzameling gehouden. De bekroonde filmmaker Christop her Nolan regisseerde de actiethril ler Inception, die vanaf vandaag in Cinema Texel draait. Hoofdpersoon is Dom Cobb (een rol van Leonardo DiCaprio), een handige dief en een ware meester op het gebied van inceptionhet stelen van waarde volle geheimen uit het onderbe wustzijn van mensen die in de droomfase verkeren, wanneer het brein het meest kwetsbaar is. Dankzij die zeldzame gave is Cobb een veelgevraagde speler in de wereld van bedrijfsspionage, maar is hij ook in vele landen voortvluch tig. Daarnaast is hij alles kwijt wat hem ooit dierbaar was. Cobb krijgt echter de kans zijn oude leven weer terug te krijgen, in ruil voor het uitvoeren van een vrijwel onmo gelijke opdracht. Cobb en zijn team van specialisten moeten deze keer geen idee stelen, maar het in iemands brein plaatsen. Als ze hierin slagen, zou het de perfecte misdaad zijn. Ook nieuw in de Texelse bioscoop is The Sorcerer's Apprentice, gemaakt door de Walt Disney Stu dios, producent Jerry Bruckheimer en regisseur Jon Turteltaub, samen het team achter de National Tre- asure-films. Het betreft een avon tuur over een tovenaar en zijn leer ling die worden meegesleept in een eeuwenoud conflict tussen goed en kwaad. Balthazar Blake (Nicholas Cage) is een tovenaars- meester in het hedendaagse Man hattan die probeert zijn stad te beschermen tegen zijn aartsvijand, Maxim Horvath (Alfred Molina). Balthazar kan dit niet alleen, reden om de jonge Dave Stutler (Jay Baruchel) om hulp te vragen. Dave is een doorsnee jongen, maar heeft een verborgen potentieel om een tovenaar te kunnen worden. Bal thazar neemt de jongen onder zijn hoede en geeft zijn opstandige leerling een stoomcursus magie. Vanaf komende woensdag te zien is de Nederlands gesproken 3D- animatiefilm Sammy's avonturen: Jimmink de jeugdwedstrijd. Hij liet Joey Mets met minimaal verschil achter zich in de eindsprint. Wou ter van Tatenhove en gastrenner Kyle Agterberg eindigden als derde en vierde. Het voetbalseizoen staat weer voor de deur en om de competitie goed te beginnen start SV Oosterend dinsdag 3 augustus met de trainin gen. De spelers van het eerste team oefenen op dinsdag vanaf 19.30 uur, de andere senioren op donderdag, ook vanaf 19.30 uur. Vrijdag 30 juli Met Majo Homburg als docent worden in het park in Den Burg boomportretten geschilderd van de grote kastanje. Deelname kost €35,-. Informatie via boomportretten.blogspot.com. Bij ZDH aan de Witteweg in Den Hoorn gaat om 19.30 uur een crossloop van start. Inschrijven vanaf 19.00 uur. Om 19.15 uur start een wandeltocht. In café De Blauwinger in De Koog is een stripteasedanseres te zien. Het café is vanaf 21.00 uur geopend, de toegang is gratis. In café De Kombuis op de haven van Oudeschild begint om 21.30 uur een optreden van de Nederpopgroep Asman! De toegang is gratis. Cinema Texel vertoont. Shrek 4 3D nl (1115,13.45 u.) ov (19.15 u.) Toy Story 3 3D nl (11.00,16.15 u.) The sorcerers apprentice (18.45 u.) Cats and dogs 3D nl (13.30 u.) Zaterdag 31 juli In Oosterend wordt van 10.00 tot 13.30 uur rommeltjesmarkt gehouden. Met onder meer gebakken vis. De opbrengst komt ten goede aan de Oosterender verenigingen. In café De Kroonprins in Oosterend begint om 17.00 uur het Strender Dance Evenement. Met zes bekende DJ's. De toegang is gratis. Cinema Texel vertoont. Shrek 4 3D nl (11.15,13.45 u.) Toy Story 3 3D nl (11.00,16.15 u.) The sorcerers apprenti ce (18.45 u.) Inception (21.30 u.) Cats and dogs 3D nl (13.30,16.00 u.) Zondag 1 augustus De borrelbus rijdt zaterdagnacht vanaf de Nikadel in De Koog naar Den Burg, De Waal, Oosterend en Oudeschild. Opstappen kan naast de LIDL. Prijs p.p. €3,-. José de Bloois van Texel Yoga verzorgt vanaf 9.00 uur een workshop bij Het Paradijs in de Dennen. Deelname kost €7,50. Op de Eagles Ranch bij De Waal wordt het Eagles Summer Event gehouden. Met demonstraties en een markt met o.a. kinderactiviteiten en countrypro- ducten. In de RK-kerk in Den Burg begint om 10.45 uur een viering ter gelegenheid van het 121/2-jarig jubileum van pastor Moltzer. Na afloop receptie in de Witte Burcht. Deze koopzondag zijn de winkels in Den Burg open van 11.00-15.00. Bij De Worsteltent aan de Smitsweg in de Dennen begint om 14.00 uur een optreden van bluesgroep Spec en Pelk. De toegang is gratis. In De Koog begint om 15.00 uur een wedstrijd voor het Texels ringsteekkam pioenschap. Met fraaie aanspanningen en een publieksronde. Cinema Texel vertoont.Shrek 4 3D nl (11.15,13.45 u.) ov (11.00 u.) Toy Story 3 3D nl (16.15 u.) The sorcerers apprenti ce (18.45 u.) Inception (21.30 u.) Cats and dogs 3D nl (13.30,16.00 u.) Maandag 2 augustus In zwembad Molenkoog aan de Slinger weg in Den Burg begint om 14.00 uur het Texels kampioenschap bommetje duiken. Cinema Texel vertoont. Shrek 4 3D nl (11.15,13.45 u.) ov (21.30 u.) Toy Story 3 3D nl (11.00,16.15 u.) The sorcerers apprentice (19.00 u.) Dinsdag 3 augustus In de RK-kerk in Den Burg begint om 20.15 uur een concert met trompet en orgel. De toegang is gratis. Cinema Texel vertoont. Shrek 4 3D nl (11.15,13.45 u.) ov (16.00 u.) Toy Story 3 3D nl (11.00,16.15 u.) The sorcerers apprentice (18.45 u.) Inception (21.30 €f|77 In verband met te verwachten drukte zet TESO rond het weekend een extra boot in. Op vrijdag, zaterdag en maan dag wordt van 9.30 tot 16.00 uur een halfuursdienst gevaren, op zondag van 14.30 tot 20.00 uur. Desondanks moete automobilisten op vrijdag en zaterdag rekening houden met wachttijden tot een half uur. Particulieren, stichtingen, ver enigingen, overheden en bedrij ven met ideeën voor toekomst gerichte natuurprojecten kunnen deze nog tot 12 septem ber inzenden voor de Nationaal Groenfonds Natuurprijs. Het Nationaal Groenfonds is dit jaar op zoek naar projecten die het oog richten op de toekomst. Hoe ziet de natuur er over 50 jaar uit? Welke inzichten van nu zijn belang rijk voor onze kinderen en kleinkin deren in 2060? Heeft de klimaat verandering invloed en hoe passen we ons land en dus ook onze natuur en ons landschap hierop aan? Inzendingen mogen zowel projec ten zijn die al gestart zijn, als con cepten die nog op de tekentafel liggen. Te denken valt aan nieuwe manieren om natuur en landschap te creëren en te beheren, ideeën om mensen bij de toekomst van natuur en landschap te betrekken of verrassende oplossingen voor problemen binnen de natuurwe- reld. Het prijzengeld is flink uitge breid, er is in totaal €13.000,- beschikbaar. Genomineerde projecten krijgen ruime media-aandacht, zowel lokaal als landelijk. Daarnaast krij gen zij de kans zich te presenteren aan de honderden bezoekers van de Kennisdag 'Samen voor Natuur', die op 25 november wordt gehou den in de Hogeschool Van Hall Larenstein in Velp. Een deskundige jury kiest uit de genomineerden de uiteindelijke winnaar. Meer informatie is te vinden via www.nationaalgroenfonds.nl. Op de site zijn ook filmpjes te zien van eerdere winnaars. de Geheime Doorgang. De schild pad Sammy kruipt na zijn geboorte naar zee en vindt daar zijn grote liefde Shelly. Helaas raakt hij haar ook meteen weer kwijt. Tijdens zijn grote reis, die alle schildpadden afleggen, komt hij veel gevaren tegen. Een deel van de andere films is geprolongeerd. Elke donderdag draait in Cinema Texel een mystery movie, een voorpremière van een niet tevoren bekend gemaakte film. Het volledige programma staat elders in deze krant en op www. texelagenda.nl. In 'zijn eigen enthousiasme' schreef Ben Zegeren in het artikel over zijn op canvas gedrukte foto's alle lof toe aan drukker Canvas Company. Het is echter leverancier Beeld bank Texel die verschillende druk kers bij elkaar brengt om het foto project van de kantoorvakhandel tot een succes te maken. 'Ik zou graag willen dat Beeldbank Texel de eer krijgt voor de kwaliteit van zowel de doeken als voor de foto's in passe-partout. Als mijn leverancier nemen zij daarvoor de verantwoording', zegt Zegeren. Zes leden van zwemclub TX'71 deden zondag in Almere mee aan de Swim Challenge, een wedstrijd voor het goede doel. In totaal zestig zwemmers deden mee aan deze derde editie van de Swim Challenge Almere. In plaats van de oversteek te wagen tussen Huizen en Almere Haven, zwom men ze een rondje van 4,2 kilome ter door het Gooimeer. Dit was het gevolg van een geringer aantal aanmeldingen, waardoor het door gaan van de wedstrijd lange tijd onzeker was. Toen uiteindelijk werd besloten de tocht door te laten gaan, lukte het niet voldoende beveiliging te regelen voor de over steek. De opbrengst kwam dit jaar ten goede aan Olivijn en Aventurijn, twee scholen voor speciaal onder wijs in Almere. Er werd €2.422,16 opgehaald. De Texelse deelnemers tijdens de briefing van de Swim Challenge Almere.

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 2