Gemoedelijk en gezellig kamperen bij 'Boer Lap' in De Hemmer 'Is er di nog een bruiloft?' 'Niets te doen? Dan zoeken we wel wat' 'Natte voeten door iets te lang gras is niet fijn' TEXELSE 9 COURANTvrijdag30juli2 JL Weblog Rietha Lap (in het midden, met klompen aan), met kleinzonen Mattijs (6 maanden) en Jelte (ruim 2,5 jaar) en dochter Christa, temidden van de families Van Rooij (links) en Dielemans (uiterst rechts) en (rechts van haar) Truus en Thijs van der Bijl Kampeerders die helpen met het rooien van aardappels, die een brug in elkaar timmeren en die zelfs de website voor de cam ping in elkaar zetten. Het zegt veel over de betrokkenheid van de gasten van Rietha en Jacob Lap van boerderijcamping De Hemmer. 'Rietha is een schat', zegt Gerard van der Walle uit Nieuw Zeeland, die met zus Dina tot de vaste gas ten kan worden gerekend. Geliefd is de gastvrouw van de boeren- camping zeker. Haar toewijding gaat ver. 'Rietha houdt elke avond spreekuur', vertel len Truus en Thijs van der Bijl uit Sneek. Rietha: 'Om negen uur 's avonds begin ik met het schoon maken van het sanitair. Dan komen ze allemaal om een praatje. Dat loopt dus regelmatig uit tot een uur of elf.' Thijs: 'We hebben er zelfs stoelen voor neergezet.' Wat niet betekent dat de gasten geen vin ger uitsteken. 'We halen er zelfs ook regelmatig een doekje over het aanrecht', vertelt Truus. De saamhorigheid is groot op de boerencamping in De Westen. Rietha: 'We verhuren geen sei zoenplaatsen, maar onze meeste gasten komen elk jaar terug, dus veel mensen kennen elkaar.' Zo kamperen Truus en Thijs al acht jaar bij 'Boer Lap'. Thijs: 'Het is hier fantastisch.' Truus: 'Ons twee de Friesland, al bestaat er natuur lijk maar één Friesland.' Thijs: 'We zaten eens te praten bij mensen die een beetje uit de hoogte waren. Het ging er over waar iedereen op vakantie ging. Naar een eiland zei den wij. Curagao?, vroegen ze. Toen we zeiden dat we naar Texel gingen, werden we met de nek aangekeken. Terwijl het hier zo geweldig is. Als men nog eens naar onze vakantiebestemming vraagt, zeggen we dat we naar Lapland gaan.' De twee zijn ver knocht geraakt aan Texel. Truus: 'Texelaars zijn gezellig en de taal spreekt ons aan.' Thijs: 'Er is hier veel te doen. Veel natuur en de polders zijn zó mooi. Er bloeit van alles. Boer Lap zaait bijvoorbeeld zijn akkerranden in met bloemen. Een fantastisch gezicht.' Ze waarderen de gemoedelijke sfeer bij Lap en vinden het leuk het rooien van aardappelen. Niet de hele dag, een uurtje. Geen vervelend werk en nog gezellig ook.' Met nog een paar andere campinggasten, maken vele handen licht werk. Jacob Lap: 'Het ging zó snel, dat ik nog maar een regel heb bij- gerooid.' Jaren geleden schoten zijn gasten eens te hulp toen een flinke bui de oogst van erwten bedreigde. Thijs: 'De hele camping heeft toen geholpen.' De zelfwerk zaamheid van de kampeerders beperkt zich niet tot de camping. Rietha: 'Eén van onze vaste kam peerders, Henk de Graaf, belde eens op. Volgende week kom ik, dan kun je gelijk de website bekij ken die ik voor jullie heb gemaakt. Het is een succes, de website (www.boerlap.nl) heeft in het prille bestaan al 5400 bezoekers getrok ken. 'Het werkt. Er komen veel reserveringen bin nen per e-mail.' Kamperen bij de boer doen ze nu voor het vijftiende jaar op De Hemmer. Rietha: 'We zijn begonnen met vijf plaatsen, toen mochten we naar acht, later tien en nu vijftien. Het was geen probleem om die extra vijf plaatsen bezet te krijgen, zeker in het hoofd seizoen. En als er een paar leeg blijven, is dat niet erg. Dan hangen we niet meteen bij de SVR (Stich ting Vrije Recreatie) aan de tele foon.' Truus: 'Meer plaatsen, maar we zijn er niet in ruimte op achter uit gegaan. Er is hier plaats genoeg.' Meer gasten betekent ook meer auto's. Ze staan aan weerskanten van de oprit van het erf. Maar ook daarvoor is ruimte genoeg, dus zodra zoon Klaas met de heftruck wat kisten, crosswa gens en andere obstakels ver plaatst, zijn er plekken in over vloed. Klaas en broers en zussen Anneke, Marieke, Christa en Kees zijn met de camping opgegroeid. Christa: 'Het is hartstikke gezellig. Vroeger speelden we met andere kinderen verstoppertje en andere spelletjes. Koekepannen, noemden we dat.' Neefje Jelte (ruim 2,5) treedt in haar voetsporen en springt met een ander kind naar hartelust op de trampoline. Verderop kampeert Rob Haans uit Assen met zijn gezin. 'Ik kom al 41 jaar naar Texel. We staan hier nu voor het vijfde of zesde jaar.' Zoon Haya: 'Het is hier reuze gezellig en elk jaar maak ik nieuwe vriendjes op de camping. En ik mag helpen op de boerderij.' Feestjes zijn een goede traditie op camping De Hemmer. Zo feestte de hele camping mee toen dochter Marieke trouwde. Rietha: 'Het feest zou in de schuur worden gehou den. Alleen moest die nog wel even worden opgeruimd.' Thijs: 'Dus hielpen we gezellig mee met schoonmaken.' Zoon Klaas: 'Het was midden in de oogsttijd. Zat ik 's morgens op de combine, terwijl de gasten de schuur uitruimden.' De bruiloft werd een doorslaand succes. Rietha: 'Toen Truus en Thijs het jaar er na reserveerden, vroegen ze: Is er dit jaar nog een bruiloft.' En is er geen trouwerij, dan is er in De Hemmer wel wat anders te vieren. Rietha: 'We plan nen feestjes nooit lang van te voren, altijd spontaan. Zoals die keer dat we een vrieskist vol vis hadden. Toen zijn we een avondje gaan visbakken. Vanavond houden we een barbecue, ook iets dat spontaan bij ons op kwam. Zo'n feest is goed voor de saamhorig heid op de camping. Ze staan hier op drie verschillende veldjes, maar op zo'n avond komt alles bij elkaar.' Truus: 'De familie Lap staat altijd voor ons klaar.' Rietha: 'In het begin hield ik de hele dag spreek uur, maar daar ben ik van terug gekomen. Nu ben ik van 17.00 tot 20.00 uur gesloten. Anders kom je niet meer aan jezelf toe.' Thijs: 'Zoveel uren als ze hier maken.' Jacob: 'Ach, we houden ervan om de hele dag bezig te zijn. Als we eens niets te doen hebben, dan zoeken we wel wat.' Rietha: 'De camping is en wezenlijk onderdeel van het bedrijf geworden. Het levert inkomsten op, maar we ste ken er ook veel tijd in. We tellen onze uren niet, het is veel te leuk om te doen.' Christa: 'Met zo'n camping heb je altijd mensen om je heen. Daar moet je, zoals wij, wel van houden. Als je er niet tegen kunt, moet je er niet aan beginnen.' Binnenkort wordt de akker naast de camping geoogst. Rietha heeft al een bestemming voor het landje. 'We graven de emmers in de grond en dan kan er weer boerengolf worden gespeeld.' Je kunt haar ook treffen tussen de sperziebonen en andere groenten. Haar moestuin staat ook in dienst van de camping. Thijs: 'Laatst heb ben we er nog lekker sla van gege ten.' Truus: 'Onbespoten, dat kun je proeven.' Toen Jacob en Rietha een week endje weg gingen, boden Truus en Thijs spontaan aan op de camping te passen. Dat heeft Truus gewe ten. Thijs: 'Er brak een schaap los. Truus er achteraan om het terug te drijven. Maar het slot van het liedje was dat het schaap achter Truus aan zat.' Een andere kampeerder schreef er een gedicht over en hing het op in het toiletgebouw. Tijdens een rondleiding over de camping passeren we een brug getje, dat het ene veldje met het andere verbindt. Rietha: 'Het was ooit wat gammel. Een kampeerder uit de Noordoostpolder had wel kant-en-klaar hout meegenomen voor een nieuwe brug, maar we hadden nog geen tijd gehad om die te maken. Toen heb ben onze gasten er eentje getimmerd.' Dat gebeurde onder meer door de familie Van Rooij uit Buddel-Schoot (Brabant). 'De vrijheid, dat is wat we hier zo waarderen. Alles kan', zeggen deze kampeerders. Rietha: 'We hebben hier eigenlijk geen regels, het regelt zichzelf. Dat werkt hier prima.' Gerard Timmerman om op z'n tijd mee te helpen. 'Er is veel te doen op zo'n boerderij. Gisteren heb ik nog geholpen met Thijs: 'Je moet er hier op tijd bij zijn. Op 3 januari reser veren wij alvast ons plekje.' Op verzoek van de Texelse Cou rant hield Patrick de Graaf van kampeerterrein 't Woutershok een week lang een weblog bij. Over grasmaaien, schilderen, luchtverfrissers en vakanties. Hieronder een samenvatting; het complete blog is te lezen via www.texelsecourant.nl. (Vrijdag) Mijn naam is Patrick de Graaf, ik ben 25 jaar oud. Ik ben nu twee jaar fulltime aan het werk op de camping en per 1 januari toegetre den tot de firma. Vanmorgen begon de dag al vroeg. Het beloofde mooi weer te worden en ons sanitairpaviljoen moest in de verf gezet worden. Ik was deze week al begonnen met het gronden van het gebouw, maar dat konden jullie niet weten, aan gezien ik pas vandaag (vrijdag) begon met bloggen. Dus vanmor gen lekker begonnen met schilde ren. En ik moet zeggen dat het goed opknapt. Maar het is een beste kluif, want het zijn heel wat vierkante meters. De middag begon met nog wat laatste streken verf. Daarna heb ik op kantoor gezeten en de mensen die lekker van hun welverdiende vakantie gaan genieten, ingeboekt en wegwijs gemaakt. Voor anderen zat de vakantie er al weer op. Maar ze hadden het erg fijn gehad, en gingen met een tevreden gevoel naar huis. Vanavond fietst mijn vader nog even een rondje over het terrein om te kijken of alles naar wens is en of er eventueel nog hulp nodig is. (Zaterdag) Een hoop vertrekkers en weer een hoop aankomsten. Zo blijven we lekker vol, we zitten vol tot 12 augustus. Dus dat gaat goed. Van morgen samen met mijn vader op kantoor gezeten. Alle mensen die weggingen, hadden een topvakan- tie gehad op 't Woutershok en vonden dat de 91/2 die we van de ANWB kregen zeker verdiend. 's Middags ons hondentoilet gemaaid, want natte voeten door iets te lang gras is niet fijn. Dit maaien maar in de middag gedaan, want dan zijn de meeste gasten aan het genieten van de mooie Texelse stranden. (Zondag) 's Zondags zijn we alleen 's mor gens geopend. Maar mochten er zich problemen voordoen, zijn we altijd bereikbaar. Zoals wanneer de stroom eraf is. We kunnen dan vanaf de computer de stroom aan zetten of het vermogen verhogen. 's Middags nog even paar kam- peerplekken gemaaid. Anders zou den we dat maandag doen, maar het weerbericht gaf aan dat het wel eens kon gaan regenen. (Maandag) Weer een mooie dag op het zon overgoten eiland Texel. Helaas wel wat kleine regenbuitjes gehad, maar dat mag de kampeerpret niet drukken, dacht ik zo. Een paar lampen vervangen in het toiletge bouw, die waren geknapt. Meteen de nieuwe luchtverfrissers opge hangen. 's Middags was mijn vader vrij en mocht ik dus op kantoor zitten. Alles verliep rustig. Een gast kwam advies vragen voor een nieuwe voortent, want deze was na een paar jaar gescheurd. Na een goed geslaagd advies was iedereen weer blij. (Dinsdag) 's Morgens om half 9 de vuilcontai ner aangestampt. Dan hoeven we hem niet elke keer te legen als hij vol lijkt. Vaak kan er nog wel wat bij. Rond een uurtje of 10 de entree plaats bij de slagboom bladvrij gemaakt met de bladblazer. Dan ziet het er allemaal weer netjes uit. Daarna onze rozenstruiken wat water en rozenvoeding gegeven om ze weer mooi te laten bloeien. Geholpen met inchecken, er kwa men er tien en er vertrokken er ook weer tien. Dus er was wel beetje drukte in onze mooie receptie. Wat ik nog helemaal vergeten was te vertellen, is dat John Smit van groetenvanaftexel.nl een mid dag bij ons kwam draaien. De gas ten konden voor de camera de groeten doen aan vrienden, familie en bekenden en die daarna naar hen doorsturen. De mensen moes ten in de rij staan om hun groeten op te nemen, dus het was een groot succes. 's Avonds nog even een rondje gereden over de velden en alles ging goed. (Woensdag) Een gast zei vanmorgen: 'Ik heb helemaal geen zin om weg te gaan.' Ze had lekker genoten van Texel en 't Woutershok. Dat geeft een goed gevoel, we kunnen ervan uitgaan dat deze mevrouw het naar haar zin heeft gehad. En daar gaat het om, dat we het op Texel met z'n allen de toeristen naar de zin maken. We merken dat er steeds meer mensen in eigen land op vakantie gaan en Texel is dan een (nog meer) geliefde bestemming, 's Morgens de afvoer van de dou ches preventief doorgespoten. Dit doen we twee of drie keer per zomer. Omdat in deze periode de douche intensief gebruikt wordt (in de zomer zijn er gemiddeld zo'n 600 mensen per dag op ons ter rein) hopen haren en huidvetten zich op in de afvoer. Om verstop ping te voorkomen, spuiten we dit door met een rioolslang. 's Middags mijn vader vrij gegeven. Kon ik op kantoor de fietsen die we verhuurd hebben inboeken in ons systeem. Ook zou ik ons sport veld nog maaien, maar er waren donkere luchten in beeld met regen, dus dat werd het niet. Mor gen (donderdag laatste blogdag) maar even kijken.

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 9