(jroen ^wartsj'exeh in het harL, Woontij wil snel grondprijs horen Auto na botsing in de sloot Pootjebaden in zwaar weer Vandaal gepakt Logeerhuis Texel Zwaluwen tegen Beloftes Vitesse Record aantal lepelaars Hoe stimuleren we fietsgebruik? 'Stro niet door broei in brand' GRATIS TROUWEN WORDT R VERSOBERD Super deBoer TLXEI.SE-'CXXIRANI 322 wandelaars gingen zaterdagmorgen vroeg van start voor het Rondje Texel. Ondanks de regen haalden 300 deel nemers de eindstreep op 't Horntje. Dat er meer wande laars meededen dan andere jaren komt wellicht omdat het de laatste editie was die wandelsportvereniging 't Gouden Boltje organiseert. Na veertig jaar wordt het steeds moeilij ker om aan voldoende vrijwilligers te komen. Voor stempe len, bevoorrading, EHBO, het bemensen van verfrissings- posten en andere hand- en spandiensten waren zo'n vijftig mensen in touw. Het Rondje werd voor het eerst in 1971 gelopen, 't Gouden Boltje is met een organisatie uit Den Helder in gesprek over voortzetting van het evenement. OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12496 Verschijnt dinsdag en vrijdag Uitgave van v/h Langeveld de Rooy bv, Postbus 11, 1790 AA Den Burg, oplage 7.500 DINSDAG 10 AUGUSTUS 2010 Losse nummers 1,20 De 20-jarige Lara Hoogen- bosch uit Ooste rend doet de komende week mee aan de internationale Tall Ships Race. 'De Horizontoer brengt zonne schijn op een regenachtige dag', prees wet houder Hennie Huisman zater dag. In een gezellig gevuld café Mans presen teerde Jug Bros zaterdag de nieuwe CD Guilty as heil. Kampeerders maken met elkaar de sfeer, zeggen Marieke Kooiman en Monique den Braven van De Razende Bol. het project te faciliteren met een sociale grondprijs. Van Andel heeft inmiddels zelf een grondprijs van honderd euro per vierkante meter voorgesteld. Dat bedrag is volgens hem gebaseerd op wat elders in Noord-Holland gangbaar is voor soortgelijke pro jecten. Mocht het komen tot een korting op de grondprijs en de gemeente is onvoordeliger uit dan Woontij, dan zou de grondprijs volgens Van Andel moeten worden verhoogd, totdat de korting van de gemeente en de financiële bijdrage van Woontij in het exploitatietekort even hoog zijn. Een woordvoerder van de gemeen te liet gisteren weten dat er ant woord volgt op de vragen, maar dat het vooralsnog te kort dag was. Woontij had in een laatste brief, die halverwege juli aan het college en de raad werd gestuurd 1 augustus, als uiterste datum genoemd. De gemeente vroeg Woontij eerder al exploitatiegege- vens te verstrekken, maar dat is volgens Woontij pas mogelijk na het uitvoeren van de haalbaar heidsstudie. Bewoners en medewerkers van de Texelse Reede kijken inmiddels reikhalzend uit naar nieuwbouw, omdat ze op de huidige locatie aan de Haffeiderweg al langere tijd niet goed uit de voeten kunnen. Meer daarover elders in deze krant. .speedheat.nl www Een 26-jarige man uit Den Burg is zondagmorgen om 2.30 uur aan gehouden nadat hij in de Dorps straat in De Koog een raam van een terrasafscheiding had vernield. Twee getuigen hadden gezien dat hij met een vriend op het terras stond en het raam vernielde. De man is in het politiebureau aan de tand gevoeld. 's Heerenloo Noord- Nederland, afdeling Noorderhaven Teammanager Heidi Huiberts, 06 52538265 Rabobank 3031 06 360 (jrocn Twartsjixch in het hart. Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant de volgende folder(s): Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spinbaan 6. ZDH speelt dinsdag 17 augustus een oefenwedstrijd tegen het Belofteteam van Vitesse. De wedstrijd wordt gespeeld op ini tiatief van Sieme Zijm, die momenteel assistent-trainer is bij de club uit Arnhem. Zijm, die als profvoetballer speelde bij diverse clubs in eerste- en ere divisie, wist eerder clubs als Excel sior naar het eiland te krijgen voor een oefenstage. Nu hij zich trainer (in opleiding) heeft verbonden aan Nooit eerder sinds er lepelaars worden geteld, broedden er zóveel paren op Texel. Met 540 paar gaat 2010 als record in de boeken. Vorig jaar werden er 397 geteld. In heel Nederland broedden vorig jaar 2236 lepe laarparen. De grootste kolonie (373) broedt in de Geul. Het werkelijke aantal ligt volgens Staatsbosbeheer zelfs hoger, omdat niet alle lepelaars zich laten zien. Er is geteld aan de hand van luchtfoto's, om de moe rassige broedlocaties niet te ver storen. Een deel nestelt in en onder bomen, waardoor waar schijnlijk een aantal nesten is gemist. Meer op pagina 5. Een oproep in deze krant voor ideeën om de parkeeroverlast te verminderen leidde tot uiteenlo pende oplossingen. Meerdere inzenders spreken over het stimu leren van het fietsgebruik. Over de manier waarop dit bereikt kan wor den, lopen de meningen echter nogal uiteen. Mensen die ideeën hebben over het stimuleren van het fietsgebruik, kunnen hun idee stu ren naar de redactie, via redactie@texelsecourant.nl. WIL DE FAMILIE NOG EVEN OP DE TUUNWOAL BLIJVEN ZITTEN TOT DE PLECHTIG HEID VOORBIJ IS? Bij een aanrijding op de Krim- weg bij De Cocksdorp is maan dagavond een auto met daarin onder andere vijf kinderen in de sloot beland. Alle inzittenden kwamen met de schrik vrij. Het ongeluk ontstond nadat een andere auto, bestuurd door een Texelse, de wagen die haar van links over de Krimweg naderde over het hoofd zag en de weg op reed. Daarbij raakte ze het voertuig met een Duits kenteken, die een eindje verder in een redelijk droge sloot tot stilstand kwam. Omdat het zich aanvankelijk ernstig liet aanzien werden twee ambulances en de traumahelikopter gealar meerd. Toen het bleek mee te val len, werd de helikopter afgemeld. Ook deze benen horen bij één van de 227 verregende deelne mers aan de recordpoging poot jebaden. In plaats van zonnebril len en bikini's kwamen er regenjassen en paraplu's tevoor schijn. Het evenement op de tweede dag van het Body Breinfestival was niet zo druk bezocht als van tevo ren werd gehoopt en ook de rest van de zaterdag werd overscha duwd door de regen die met bak ken uit de hemel kwam. En toch, ook al wisten deze pootjebaders dat nog niet, zou de volgende dag veel goed maken. Zowel qua weer als bezoekersaantallen. Zie voor een uitgebreid verslag elders in deze krant. De eigenaar van de stroklamp die in de nacht van donderdag op vrijdag is verbrand, heeft aan gifte gedaan bij de politie. 'Dit stro kan niet door broei zijn gaan branden', meldt de politie. De balen, 350 in totaal, hebben een waarde van zo'n 30 euro per stuk en zijn volledig in vlammen opgegaan. Een hekwerk liep ook schade op evenals een maïsveld langs de weg. De brandweer moest meerdere keren in actie komen om na te blussen. Ook zaterdagmor gen is nog een ploeg uitgerukt. Vitesse, herhaalt hij het in die hoe danigheid. Volgens het vaste patroon. ZDH-voorzitter Jaap Lap: 'Overnachten op Breemhoeve, een biertje drinken, balletje trappen en een oefenpartijtje tegen ZDH.' In het Belofteteam van Vitesse spelen de aanstormende talenten of voet ballers die de selectie (net) niet hebben gehaald. De wedstrijd op het veld van de Zwaluwen in Den Hoorn begint om 19.00 uur. Zaterdag 21 augustus trapt ZDH om 18.30 uur af voor een oefenpotje tegen Allen Weer baar uit Bussum. ZDH speelt zater dag 28 augustus vriendschappelijk tegen SV Oosterend. Op welk veld is nog niet bekend. De aftrap is om 18.30 uur. De eerste competitie wedstrijd, tegen SV De Koog, wordt zondag 5 september gespeeld in Den Hoorn, aanvang 14.00 uur. Stichting Woontij heeft de gemeente gevraagd met spoed te laten weten welke grondprijs zij vraagt voor de locatie in Den Burg West waar vervangende huisvesting voor de Texelse Reede moet komen. De woningstichting, die bereid is het nieuwe woonzorgproject te realiseren, zegt de gegevens nodig te hebben om een haalbaarheids onderzoek te houden. Dat moet uitwijzen of het voor Woontij te doen is in de nieuwbouw te inves teren. De stichting zegt voor het onderzoek ook dringend informa tie nodig te hebben over de ste denbouwkundige voorwaarden en een kadastrale tekening. De nieuw bouw, die plek moet bieden aan 26 mensen met een verstandelijke handicap, is gepland ten zuiden van wooncomplex De Lijsterhof. Woontij en de gemeente zijn sinds 2008 met elkaar in overleg, maar de laatste tijd wil het weinig vlot ten. In oktober 2009 vroeg Woontij de gemeente een grondaanbieding te doen, maar dat leverde geen antwoord op. In juni hadden direc teur Jan van Andel van Woontij en leidinggevenden van Noorderha ven en De Waerden (de instellin gen die zorg leveren in de Texelse Reede) een gesprek met wethou der Eric Hercules, maar dat leidde evenmin tot een resultaat. Er volg de wel een open brief van Texel 2010, waarin het college wordt opgeroepen medewerking aan het plan te verlenen. Woontij dringt er bij de gemeente op aan met een sociale grondprijs te komen, zodat een exploitatiete kort gelijkmatig over de schouders van Woontij en de gemeente wordt verdeeld. Verwezen wordt naar prestatie-afpraken die Woontij en de gemeente een paar jaar gele den maakten. De gemeente zegde daarin toe de intentie te hebben Bij het ongeval raakte een auto in de sloot. (Foto Gerard Timmerman) (Advertentie)

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 1