Rondje Texel na belofte in café 'Droge sokken en trek in bier' Keijser en Saai winnen ringsteken Texelse doet mee aan Tall Ships Race Veel tennistalent op recreatietoernooi f mmI BMwlifl I TEXELSE 7 COURANT li 119 Kersten wint maandbeker Parcoursrecord Ringrijden op ZDH gesneuveld solex op Klif Texelaars lopen marathon Vlieland Touwtrekken Bakker wint tijdrit Opten verbetert parcoursrecord wmm mm DINSDAG 10 AUGUSTUS 2010 r - V :K:< H\ Jesper Kragt, Mariëlle Boeijen en Marieke van Straten. Een man een man, een woord een woord, zegt Jesper Kragt uit Den Burg. Dus toen hij vriendin nen Mariëlle Boeijen en Marieke Verstraten tijdens een avondje stappen had beloofd het Rondje Texel te zullen lopen, kwam hij die toezegging na. Ondanks dat het zijn eerste rondje was, hij ongetraind aan de start ver scheen en het weer niet mee werkte. den we wind mee en liep het lek ker.' Na een koffiestop bij paal 17, was het strandpaviljoen bij paal 33 de tweede plaats om op verhaal te komen. Daarna volgde het traject aan de oostkant van het eiland. Met de wind van voren, aanhou dende regen, toenemende ver moeidheid en opkomende blaren, werd het doorzettingsvermogen op de proef gesteld. Jesper: 'Vooral De debutant en zijn vriendinnen troffen niet de fraaiste editie. Zo ongeveer vanaf de start om 6.30 uur regende het, buiigheid die zo ongeveer de hele dag aanhield. Toch viel het lopen hem niet tegen. 'Tot paal 33 had- het stuk tussen de IJzeren Kaap en het surfstrandje was zwaar. Toen kreeg ik wel trek in een biertje.' In de moeilijkste momenten werden Antoine Kersten heeft zondag de wedstrijd om de maandbe ker van de golfclub gewonnen. Kersten kwam binnen met 71 sla gen netto, waar 72 de par van de baan is. Hij zakte daarmee in zijn handicap. Martin Bödicker werd met 73 slagen een zeer goede tweede. Ook Bart Medema had 73 slagen nodig en eindigde op de derde plaats. In de tweede categorie was het Martin Land die met maar liefst 39 stablefordpunten met de eer ging strijken. Hij werd op de voet gevolgd door Hélène van Wijhe, die 36 punten scoorde. Piet Bolier was met ook 36 punten een goede derde. De longest drives werden geslagen door Jos van der Werf en Use van Zuilekom, de neary's kwamen op naam van Wil Homan en Harriet Bödicker. Wim Opten uit Zuidlaren verbe terde vrijdag het parcoursrecord van de crossloop van ZDH met elf seconden. Hij liep de 8 km in 27.01 minuten en verbeterde daarmee het record van Lutz Lohse van 19 augustus 2005. Er verschenen maar liefst 131 deel nemers aan de start. Rik Bijpost won de 1 km miniloop in 3.28 minu ten. De 4 km voor jeugd werd gewonnen door Tim Kerkman uit Bielefeld (14.18). Hij bleef daarmee drie seconcen onder het parcours record. Bij de 4 km voor mannen was Jaap Witte weer ouderwets op dreef (14.00), bij de 4 km voor vrou wen was Jasmijn van den Burg de snelste (16.57). De 8 km werd gewonnen door Suzanne van der Weide (33.55) en Casper Bruins uit Eemnes (27.05). Rikkie Overbeek uit Zutphen was de snelste bij de dames-veteranen (43.58). SAS K - Onder grote belangstelling heb ben Jan Keijser en steekster Alicia Saai donderdag in De Cocksdorp de derde wedstrijd om het Texels kampioenschap ringsteken gewonnen. Zij won nen een taart van Dennis Vonk. Tweede werden Jan Schaap en Mandy Dekker, derde Cees Bakker en Johanna van der Zwaag. De prijs voor het schoonste geheel, aangeboden door het dorp, ging naar Petruska en Timmer en haar dochter Larissa, de twee aanmoe digingsprijzen naar Jos van der Gracht en Els Goudwaard en Kees Smit en dochter Anna. In het klassement staan Petruska Timmer en Larissa met 30 punten op de eerste plaats. Op een gedeelde tweede plaats staan Cees Bakker met Johanna en Jan Keijser met Alicia Saai, die beiden Wilco Kats, Martin Baptist en Edgar Klippel waren zondag de beste Texelaars in de Stortemelk Halve Marathon op Vlieland Negenentwintig atleten reisden naar het buureiland voor een hardloop wedstrijd over 5, 10 of 21,2 km. Na een gecombineerde reis met De Vriendschap, de Vliehors Expres en de bus kon gestart worden voor een sportieve prestatie met 750 deelne mers uit heel Nederland. Mede door de prima weersomstandigheden sneuvelde menig persoonlijk record. Uitslagen: 21,1 km: Heren-senioren - 7.Wilco Kats, 1.25.09; 8.Martin Baptist, 1.28.39; 24.Edgar Klippel, 1.38.14. Heren 40 - 17.René de Ruijter, 1.38.49; 20.Ger Vlaming, 1.40.08; 38.Peter Bancken, 1.49.34. Heren 50 - 13.Jan vd Star, 1.40.36; 29.Rob Teisman, 1.50.35; 41.Peter Hin, 1.56.09. Dames, 10 km - H.Laurien Bakker, 50.44; 17.Rose Goslinga, 53.06; 44.Sabine Beijert, 57.02. Heren, 10 km - 19.Jan Frederici, 44.07; 36.Cees Witte, 48.27; 47.Johan Bresser, 50.02. Dames, 5,5 km - Annie Hin, 32.53. Op het strand bij paal 9 worden donderdag 12 augustus vanaf 19.00 uur de jaarlijkse touwtrekwedstrij den gehouden. Herenteams van zes personen en damesteams van acht personen kunnen zich tot en met woensdag inschrijven via tel. 888950, bij strandpaviljoen Paal 9 en bij de receptie van camping Loodsmansduin. Jeugdteams bestaan uit deelnemers van maxi maal 15 jaar. Het aantal leden van het team is onbeperkt, zolang ze samen niet ouder zijn dan 100 jaar. Nog maar net terug van vakantie pakte Niels Bakker de winst in de vrijdagavond verreden tijdrit van Wielervereniging Texel. Op het parcours rond Oudeschild hield Bakker tijdritspecialist Robbert Boersen over een afstand van 24 kilometer twaalf seconden achter zich. Gastrenner Casper Her mans, dinsdagavond nog tweede in een criterium op de wielerbaan, eindigde op twee seconden ach terstand van Boersen op de derde plaats. Gastrenner Mitchell van der Haas werd vierde. De jeugd- tijdrit over 8 kilometer werd gewonnen door Sjors Jimmink die twee seconden voorsprong nam op Joey Mets. De volledige uitslag is te vinden op www.wvtexel.nl. (Foto Mark Ransdorp) de drie bijgestaan door Ria Boeijen, de moeder van Mariëlle. 'Op haar advies heb ik droge sokken aange trokken. Dat was een heel goeie tip.' De drie marcheerden door, wat niet iedereen klaarspeelde. 'Onder weg zagen we hoe twee jongens die onderkoeld waren geraakt, door de EHBO naar de kant werden gehaald. Ze hadden slechts een T- shirtje aan.' Rond 18.30 uur, onge veer twaalf uur nadat ze waren vertrokken, arri veerden ze bij de finish op 't Horntje. Jesper: 'Ik heb er wat blaren aan overgehouden, maar het was een leuke ervaring en ik wil het nog wel eens doen. Maar dan liever met zon, dan is het één groot feest.' Tijdens de Hoornder Donderdag werd afgelopen week de jaar lijkse ringrijderij op solexen gehouden. Het parcours was dit jaar voor de eerste keer uitgezet op Klif, wat zowel de rijders als de organisatie goed is bevallen. Er werden zes rondes verreden, waarvan de laat ste twee met een extra kleine ring. De snelheden die geklokt werden tussen de eerste en de derde ring lieten grote verschillen zien, varië rend van 9.22 tot 18.03 seconde. Er deden 19 rijders mee. Eerste werd Jacob Keijser met 22 punten en een tijd van 9.22 sec. Ook de vorige twee keer ging Keijser met het kam pioenschap aan de haal. Tweede werd Arnold van Schaik (22 punten, 10.25 seconde), derde Otto Goënga (20, 9.78). Michel Jongedijk had de lans aan zijn bromfietshelm beves tigd. Dit leek hem wel handig, maar leverde geen enkele punt op. Slechts een paar dagen nadat hij in Den Hoorn een nieuw par coursrecord vestigde, verbeter de Wim Opten uit Zuidlaren de seizoenstijd van de Bos en Duin Zomercross. Ver voor de nummer twee, Casper Bruins uit Eemnes, kwam Opten in 30.25 minuten over de eindstreep van de 8 km. Eerste dame was Natascha van der Vis in 36.47. Richard Bijpost wist op de 4 km Niek Broekhuizen voor te blijven. Bijpost finishte in 15.52. Finja Sas- se uit Nevenkirchen werd eerste bij de jeugd over 1000 meter (3.57). Ze is nog maar tien jaar oud en sneller dan alle jongens. Rik Bij post, die als eerste jongen over de streep kwam, werd tweede in 4.00. Uitslagen: 1000 meter: 1.Finja Sasse (Nevenkirchen), 3.57; 2.Rik Bijpost, 4.00; 3.Aron Zeeman, 4.19. 4 km: LRichard Bijpost, 15.52; 2.Niek Broekhuizen (Houten), 16.08; 3.Tim Kerkmann (Bielefeld), 16.21. 8 km: LWim Opten (Zuidlaren), 30.25; 2.Casper Bruins (Eemnes), 32.113.Patrick de Vries (Alme- re), 32.42. De 20-jarige Lara Hoogenbosch uit Oosterend doet de komende week mee aan de internationale Tall Ships Race die dinsdag 17 augustus in de haven van IJmui- den eindigt. De Texelse mag mee aan boord van de Wylde Swan, een schoener van 62 meter lang waar 36 mensen op mee kunnen varen. Ze werd uitgeno digd door de provincie Noord-Hol land die een paar plekken inruimde voor jongeren die het verdienden zo'n tocht mee te maken. Lara streed een tijd lang tegen leukemie en wist ondanks haar ziekte afgelopen schooljaar te slagen voor haar eind examen aan de OSG. De Texelse was verrast toen ze werd uitgeno digd om in te schepen. 'Ik wist niet eens dat ik was aangemeld, maar dit is een kans die ik graag wil pakken.' De wedstrijd, waaraan zo'n tachtig majestueuze zeilschepen meedoen, start woensdag in de Engelse haven plaats Hartlepool. Een week lang worden zeeroutes gevaren. Na aan komst in IJmuiden varen de schepen door naar Sail Amsterdam. De jon geren helpen onderweg bij het zeilen en er worden diverse gelegenheden ingeruimd om elkaar beter te leren kennen. De jongeren is gevraagd persoonlijke spullen mee te nemen, zodat ze aan de hand daarvan over zichzelf kunnen vertellen. Als liefheb ber van de zee kijkt Lara uit naar het evenement. Een paar pilletjes tegen zeeziekte gaan voor de zekerheid mee in de bagage, maar ze verwacht ze niet nodig te hebben. 'Ik houd van varen, al ben ik niet eerder zo lang op zee geweest.' Lara Hoogenbosch De tennisbanen bij het Eierland- sche Huis in De Cocksdorp waren afgelopen week het toneel van het jaarlijks recreatietoer nooi van Heri Hodie. Het toer nooi werd dit jaar gekenmerkt door wisselende weersomstan digheden en de deelname van veel talentvolle jeugdspelers. Waar op zaterdag de wedstrijden tijdens druilerige regenbuien wer den afgewerkt, werden de toe schouwers zondag getrakteerd op een zonovergoten strijdtoneel. En dat het er heet aan toe ging, kon voor een deel worden toegeschre ven aan de tennissers. De finaledag begon met het heren enkelspel, gespeeld tussen de 17-jarige Robin van der Heide en de 14-jarige Jes per List. List, die toonde een vas tere hand te hebben, won in twee sets. Daarna namen Ria Zoetelief en Leo Saai het in het gemengd dubbel op tegen Marcia Posma en Sven Ranzijn. De eerste set leek vrij gemakkelijk naar het duo Zoetelief/ Saai te gaan, maar in de tweede set bouwden Posma en Ranzijn een voorsprong op. Maar doordat ze door een blessure moesten opge ven, ging de winst uiteindelijk naar Zoetelief en Saai. In het damesdub- bel moesten de gezusters Ingrid en Femmy Saai het hoofd buigen voor het rustige en bekeken spel van Janny Zutphen en Alie Boeijen. Saai en Saai wisselende mooie ral ly's net iets teveel af met onnauw keurig spel. Het toernooi werd afgesloten door Jeroen Plag en Gertjan Roos die het in het herendubbel opnamen tegen vader en zoon John en Jes per List. Beide duo's wisten met soms onnavolgbaar spel het publiek te boeien. Jesper List had zijn kun nen als in het heren enkelspel laten zien, maar ook in het dubbelspel liet hij zien goed met de druk om te kunnen gaan. Hij wist het spel naar zich toe te trekken en ook John List steeg door het goede spel van zijn zoon boven zijn niveau uit. Dat was ook nodig, want zij troffen niet de eerste de beste tegenstander. Jeroen Plag nam in het verleden al vaker de prijzen mee naar huis genomen en in compagnon Gert Jan Roos had hij een degelijke medespeler die vooral bij het net sterk speelde. Nadat de eerste set naar List en List was gegaan, brandde de strijd in de tweede set pas echt los. Tot 5-5 ging het gelijk op, maar door een break wisten vader en zoon List op voorsprong te komen, waardoor de overwin ning binnen bereik kwam. Plag en Roos gaven zich echter niet direct gewonnen en wisten terug te komen tot 6-6. Toch kwam er geen derde set, List en List maakten het af met een tie break. Voor Jesper List een mooie opwarmer voor het jeugdtoernooi in Callantsoog. 29 punten hebben. Natasja Garrit- sen met Sanne Bakker en Frans Bakker met schoondochter Christa staan op een gedeelde derde plaats. De punten liggen dicht bij elkaar en pas op de avond van de finale gaat bekend worden wie zich uiteindelijk kampioen mag noe men. De finale wordt woensdag 18 augustus in Den Burg gereden en begint om 19.00 uur. •ALTi V ACCOUNTANTS ADVISEURS doelgericht ondernemen

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 7