texb_agbsea.nl Kampioenschap ploegen Seizoen sluit af met Tropical Festival 'Volgende week voetbal in de kerk' TEXELSE 2 COURANT LANGEVELD DE R00Y TESO Leven met kanker Stunten Straatmarkt Concert op orgel Charles Janko Blijde Vrienden naar Nijmegen Chi neng qigong Yoga Seniorenkoor repeteert weer Uitladder TEXELSE^COURANT Geslaagd Opienie DINSDAG 24 AUGUSTUS 2010 Dinsdag 24 augustus Bij paal 28 begint om 10.00 een work shop strand en zee schilderen door Daan van Loenhout. Deelname €30,-, aanmelden via tel. 06-52447817. In de Dorpsstraat in De Koog wordt van 12.00 tot 19.00 uur braderie gehouden. Op het strand bij paal 15 wordt vanaf 19.30 uur yoga gegeven door Yoga- praktijk Matsyendra. Deelname kost €5,-. Om 20.00 uur begint in de Burge meester De Koninghal de Algemene Vergadering van Aandeelhouders van TESO. In de kerk van Den Hoorn begint om 20.15 uur een concert door een pia notrio. De toegang is gratis. Cinema Texel vertoont 13.30 Sam- Zon, maan hoog water Verwachte tijden van hoogwater ter rede van Oudeschild. Din. 24 augustus 09.14 en 21.45 u. Woe. 25 augustus 09.55 en 22.17 u. Don. 26 augustus 10.14 en 22.34 u. Vrij. 27 augustus 10.55 en 22.54 u. Zat. 28 augustus 11.20 en 23.20 u. Zon. 29 augustus 11.55 en 23.30 u. Ma. 30 augustus 12.10 en 23.50 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoog water. Dinsdag 24 augus tus volle maan, donderdag 26 augustus springtij. Woensdag 1 september laat ste kwartier, vrijdag 3 september dood tij. Zondag 29 augustus zon op 6.47 uur, onder 20.34 uur. (jrocn "ZwartsJexeU in het haA, Uitgave van media bureau I Verschijnt op dinsdag en vrijdag Spinbaan 6 1790 AA Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Imme Bakker Buiten werktijd: Gerard Timmerman Telefoon 31 46 87 of 06 - 22 14 02 75 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 - 31 41 11 E-mail info@lenr.nl Op al onze advertentiecontracten en aanbiedingen daartoe zijn van toepassing de Regelen voor het Ad vertentie wezen van de Stichting ROTA, gevestigd te Amsterdam, zoals gedeponeerd bij de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Amsterdam onder num mer 41198699. Een exemplaar van de Regelen voor het Advertentiewezen wordt op uw verzoek kosteloos toegezonden. Abonnementsprijzen 2010: Per half jaar €41,70 €39,95 (automatisch) Per jaar €81,55 €79,15 (automatisch)) Bij verzending naar het buitenland zijn portokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode. my's Avonturen 3D; Shrek 3D NL; 18.45 Step Up 3D; 19.00 The Last Airbender 3D; 21.30 Inception; 21.45 The Last Airbender 3D. Woensdag 25 augustus Rebecca Geskus verzorgt een work shop vilten kleed maken van een schapenvacht. Deelname kost €75,- inclusief materiaal. Maximaal vier deelnemers, reserveren via tel. 06- 11180504 of www.rebeccageskus.nl In Den Burg wordt de Folklorewoens- dag gehouden. Met vandaag een kunstmarkt. Bij de Oudheidkamer in Den Burg gaat om 12.00 uur een rondleiding van start door de historie van Den Burg. Deelname kost €3,-. Bij De Rog in de Cocksdorp begint om 18.00 uur een optreden van Fun Q. De groep speelt allround muziek, hits uit de sixties en rocksongs uit de jaren '90. In Het Olijfblad (Weverstraat 60, Den Burg) begint om 20.00 uur een Bijbei- studie. In de NH-kerk van De Koog begint om 20.30 uur een internationaal inter kerkelijk avondgebed met liederen uit Taizé. Cinema Texel vertoont: 13.30 Sam my's Avonturen 3D; Shrek 3D NL; 16.00 Cats And Dogs 3D NL; 16.15 Toy Story 3D NL; 18.45 Step Up 3D; 19.00 The Last Airbender 3D; 21.30 Inception; 21.45 The Last Airbender 3D. Donderdag 26 augustus Na afloop van de Hoornder Donder dag wordt in Den Hoorn de Strijd om de Man en de Vrouw gehouden. Kunsthuys Texel 9.45-10.45 uur Dans voor dames 55+ Piet Bakker pleegt van 14.00 tot 16.00 uur bij het Cultuurhistorisch Museum in De Waal onderhoud op paardentui gen en voert kleine reparaties uit. In de Kikkertstraat in De Cocksdorp wordt van 15.00 tot 20.00 uur een Durper markt gehouden. Vrijdag 27 augustus In De Koog wordt vandaag en mor gen het Tropical Festival gehouden. Met straatartiesten overdag en 's avonds muziek in diverse cafés. Een kaartje voor de hele avond kost €10,- een passepartout voor twee avon den €18,-. Om 19.30 uur begint in de RK-kerk van De Koog een mis in de Duitse taal. In verband met de te verwachten drukte zet veerdienst TESO rond het weekend extra boten in. Deze week wordt vrijdag, zaterdag en maandag van 9.30 tot 16.00 uur een halfuurs- dienst gevaren; zondag is dat het geval tussen 14.30 en 20.00 uur. Vrij dag zijn de afvaarten van 10.00 uur vanuit Den Helder en 13.30 uur vanaf Texel uitsluitend bestemd voor het vervoer van gevaarlijke stoffen. In samenwerking met Omring houdt het Gemini Ziekenhuis donderdag 23 september een themaochtend over 'leven met kanker'. De bijeenkomst, die van 10.00 tot 12.00 uur duurt, wordt begeleid door Joke de Wit, oncologie-wijk- verpleegkundige van Omring en Marijke Geerse, maatschappelijk werker en geestelijk verzorger in het Gemini Ziekenhuis. Aan de orde komt de invloed die kanker kan hebben op het leven van de patiënt en zijn naasten. De bijeen komst wordt gehouden in De Kop loper aan de Prins Hendriklaan. Aan deelname zijn geen kosten verbonden, wel is het noodzakelijk zich van tevoren aan te melden. Dat kan via tel. 0223-696346 of e- mailadres psb@gemini-ziekenhuis. nl. Op land van Jos Witte aan de Pontweg (tegenover Tubantia) worden zondag 29 augustus ploegwedstrijden gehouden met oude tractoren. Er wordt geploegd met rondgaande en heen- en weergaande ploegen. Trekker en ploeg dienen vóór 1960 gebouwd te zijn, maar bij voldoende deelname wordt een speciale klasse van young-timers ingesteld, trekkers gebouwd tussen 1960 tot 1975. De wedstrijden beginnen om 11.00 uur, de OTMV zorgt voor een consump tietent. De winnaars van elke cate gorie mogen deelnemen aan het landelijk kampioenschap in oktober. Op het land staat een graanstoppel. Dit weekend weer een stapel recla mefolders in de bus gekregen van de diverse supermarkten. Vijftig producten, tweede gratis. Drie halen, één betalen en weer een andere: vijftig producten voor het simpele bedrag van slechts één euro. Jaja per artikel, niet alle vijftig tegelijk, 't Is al gek genoeg. Maar evengoed, hoe kunnen ze het ervoor doen. Ik denk dat het ook eigenlijk niet kan. Niet nodig ook en ik zit niet op deze stunten te wach ten. Ergens betaalt iemand de rekening en ik heb zo'n donkergrijs vermoeden dat de producent voor het leeuwendeel daarvan tekenen moet. Het ellendige is dat iedereen moet meedoen. Als Jantje gaat stunten loopt de klant bij Pietje weg. 'Op ieder product moet ik iets toeleggen, maar door het grote aantal gaat het net', is een oude, wrange grap. De consument vraagt het, is ook zo'n kreet. Mooi niet, er is mij niets gevraagd en mocht het mij gevraagd worden, het antwoord is nee. Met een kar vol koopjes waarvan je vermoedt dat de produ cent hiervoor wordt onderbetaald de supermarkt uitlopen, geeft geen goed gevoel. Max Havelaar, groen, eerlijke produkten en -prijs, acties tegen kinderarbeid, scharrelvlees en -eieren, anti-kiloknallers, het kan niet op met onze goede bedoelin gen. Maar ondertussen laten wij ons door grutterketens overspoe len met een handelsstrategie die naar ik vrees uiteindelijk de kleine zelfstandigen de nek omdraait. De Plussen, Sparren en AH's dan maar met hun stuntspullen laten zitten en water drinken terwijl je net aan een nieuwe Roosvicee toe bent die toevallig ook net in de reclame is? Wie het weet mag het zeggen en van ons laten horen kunnen we, gezien alle bezwaarschriften overal, heel goed. Vooral als we ons inbeelden dat het tuinhekje van de buren in een verre toekomst moge lijk wel eens een kleine slagscha duw op ons gazon zou kunnen werpen. Faire handel en genoeg supers in de buurt zijn uiteindelijk ook en zelfs beter eigenbelang. Stop het stunten! Pien Verberg Aan de Vloedlijn in Den Burg wordt zaterdag 28 augustus van 10.00 tot 14.00 uur een straat rommelmarkt gehouden. Bewo ners van de huisnummers 17 tot en met 21 verkopen rommeltjes, tweedehands spullen, speel goed, kleding, boeken, koffie, limonade en taart ten bate van het Afrikaproject van Alide Zegers. Sander Booij geeft zaterdag 28 augustus een concert op het orgel van Charles Janko in zijn atelier aan de Witteweg 6b in Den Hoorn. Booij, orgelmaker en organist aan de overkant, kent het orgel door en door. Hij was in 2008 wekenlang betrokken bij het intoneren van het honderd jaar oude orgel, nadat dat een plek in het atelier van Janko had gekregen. Eerder stond het orgel in de voormalige gereformeerde kerk van Oosterend. Het optre den van Booij begint om 15.00 uur. Na afloop wordt een col lecte ter bestrijding van de kos ten gehouden. De Blijde Vrienden, de groep Oosterenders die twee jaar gele den het wereldrecord blijde- schieten verpulverde, komen dit weekend in actie tijdens het Gebroeders Van Liburgfestival in Nijmegen. Net als vorig jaar bedienen de Texelaars de slingerblijde (trebu- chet) in het Kronenburgpark. Deze blijde, een kleiner exemplaar dan die in Oosterend, is gemaakt met hulp van het ROC. De hulp van de Oosterenders werd ingeroepen omdat het ter plaatse ontbrak aan menskracht om het apparaat in werking te stellen en de slinger te bedienen. Dit gebeurde in samen werking met de eveneens ervaren Groep Domheid, met wie samen het Gilde van Blijde Meesterschut- ters werd opgericht. Dit gilde ver enigt de belangrijkste trebuchet- schutters van Nederland. De Bijde Vrienden helpen vrijdag bij het opbouwen van de trebuchet in het Kranenburger park, waarna zaterdag en zondag de monumen tale Kruittoren zal worden bele gerd. Niet met kogels van steen zoals in een ver verleden, maar met zakken water. Esther Schilling begint donderdag 26 augustus met een nieuwe reeks lessen chi neng qigong. Deze nog steeds aan populariteit winnende Chinese bewegingsleer is het best te omschrijven als meditatie door beweging. De oefeningen zijn bedoeld om lichaam en geest te ontspannen en krachtig te maken. Schilling is gecertificeerd instruc teur van het Europees chi neng instituut. Voor meer informatie, tel. 06-36398989 of www.kaiho.nl. In De Aleph in de Weverstraat in Den Burg begint maandag 30 augustus een nieuwe serie yoga- lessen door Arien van Erkelens. De lessen worden van maandag tot en met vrijdag gegeven, op verschil lende niveaus. Ook is er een speci ale les voor mensen met lichame lijke klachten. Voor opgave en inlichtingen: tel. 319449 of www. inbalansoptexel.nl. Gemengd seniorenkoor Melodei Buureton hervat woensdag 15 sep tember de repetities. Nieuwe leden zijn welkom. De zangmiddagen in de Buureton beginnen om 14.00 uur. De repetities zijn elke woens dag. Onder leiding van dirigent Hans Kieviets worden meerstem mige liederen gezongen, onder meer in Hollands, Duits, Engels en Latijn. Als afsluiting van het zomersei zoen wordt vrijdag 27 en zater dag 28 augustus in De Koog het Tropical Festival gehouden. Dit festival staat al tientallen jaren als een huis en trekt bezoekers uit het hele land. De muziek is dit jaar een mengeling van Caribean, rock 'n'roll en dance, zodat er voor alle liefhebbers iets te vinden is. Toegangskaartjes kos ten €10,- per avond, een passepar tout voor twee avonden kost €18,- Kaarten zijn verkrijgbaar bij de kassa in de Dorpsstraat en in de voorverkoop bij Primera, De Toe komst, De Kolonist en Baywatch. Zaterdagmiddag zijn in de Dorps straat een vuurspuwer, een degen slikker en jongleurs te zien. Om 17.00 uur begint het eerste optre den van Danscarinas Tropicals, die in de loop van de avond verschil lende malen te zien zullen zijn. Om 22.00 barst het feest los in alle deelnemende horecabedrijven. Programma: Bilder: D Rashid (vrijdag), Dani-I Mebius ft MC Marboo (zaterdag); Proeflokaal van Texel: Henk Pep ping Express (vrijdag en zaterdag); De Wijsneus: Danny Panadero (vrij dag), Lesley Lynch Marloes (zaterdag); Sjans: Exobeat (vrijdag en zaterdag); Toekomst: Glenn C. Margeret (vrijdag en zaterdag); Talk of ohe Town: Faya Djang (vrijdag en zaterdag); De Kuip: Caribian Punch (vrijdag en zaterdag); Sam Sam: Peter Beense en Jan Koe voet (vrijdag), Jodi Bernall en Hans Solo (zaterdag); Biervat: Hans Solo (vrijdag), Jan Koevoet (zaterdag); Het Eethuijs: Kama Sutra (vrijdag en zaterdag); De Jutter: The Piano House (vrijdag en zaterdag). Bij gebrek aan een kerkorgel zorgde accordeonist Jan Bakker tijdens de openluchtdienst voor de instrumentale begeleiding. (Foto Joop Rommets) Ruim zestig kerkgangers woon den zondagochtend een bijzon dere dienst bij op het voetbalveld van ZDH in Den Hoorn, georga niseerd door het kerkbestuur van de hervormde gemeente Waal, Koog, Den Hoorn. Voor ganger was dominee Kees-Frank Klaassen, accordeonist Jan Bak ker zorgde voor muzikale bege leiding. De dienst had geen bijzondere reden. Het leek de kerkenraad leuk eens iets bijzonders te doen. 'Dit was hartstikke geslaagd. Volgende week gaan we voetballen in de kerk', grapte kerkbestuurder Flip Breman na afloop tegen ZDH-voor- zitter Jaap Lap, die als gastheer optrad. Ook anderen reageerden enthousiast. Dominee Klaassen wilde zelfs elke week wel een openluchtdienst houden, maar zei te vrezen dat het Texelse klimaat daar niet aan meewerkt. De dienst zou eigenlijk twee maan den geleden al worden gehouden, maar moest toen wegens regen worden afgelast. Het was niet de eerste keer dat het Hoornder voetbalveld plaats bood aan kerkgangers. Eerder gebeurde dat in 2006, toen er een groot dorpsfeest werd gehouden, ter ere van het 75-jarig jubileum van ZDH en het 50-jarig jubileum van de Jan Drijverschool. Deoud-Texel- se Jacqueli ne Linde boom is aan de Hoge school Arn- hem-Nijme- gen geslaagd voor de oplei ding Master Physician Assistant. Tijdens haar opleiding was ze werkzaam op de afdeling dermatologie in het Medisch Spec trum Twente, waar ze blijft werken als dermato-oncoloog (huidkanker) met binnenkort ook als specialiteit flebologie (spataderen).

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 2