Werk maken van energieplannen Nyk Lucas 'Thuis zitten is saai, hier ben ik nuttig' Boom Ruyterstraat geveld door de wind TEXELSE J COURANT Familieberichten Clinics voor marathonlopers Boomportretten Zomerbaantjes Een super geslaagde dag. Leen Koets Iris DofcÉjj zijn wij wi de geboorte Dan onze zoon en btoertje Geboien op 22 augustus 20l0 «Hij weegt 4320 gxam en is 54 c*i tong Qmion, /v/tartine en Ootin Dan den Zwaag toistetrttinden 2Q 1791 TXf "Den "Buig Tet. 0222-707076 Lennard Hielke Hoera!! Texel'94 wint doelpuntenfestijn Dolblij zijn wij met de geboorte van onze zoon en broertje van Luc en Inez Geboren op 18 augustus 2010 om 17.27 uur. Gewicht: 4680 gram. Lengte: 54 cm. Boukje Hugo Luc Inez Nyk Parkstraat 10a 1791 CA Den Burg T. 0222.31.31.58 Ella Slagerij Moormann de Boer Om u alvast lekker te maken! Nikadel 30-32, De Koog, tel. 0222-317552 De terrasjes lopen vol, net als het strand en de restaurants. De zomer is voor veel mensen een tijd om te genieten en tot rust te komen. Maar wie houdt de boel draaiende als men collectief het werk neerlegt? Ontspanning vraagt om inspanning en daarom maken veel organisaties gebruik van vakantiekrachten. De Texel se Courant spreekt wekelijks met zo'n zomerwerker, vandaag praten we met Mare Langeveld. Hij is zonder twijfel de jongste medewerker van mediabureau Langeveld en de Rooij, maar dat maakt Mare niet minder belangrijk. De scholier vervult sinds anderhalf jaar de gevraagde positie van 'han dige jongeman'. Een baan die hij met veel plezier uitvoert en waar hij veel mensen mee helpt. 'Misschien word ik later wel drukker.' Marc was al een tijdje op zoek naar een krantenbaantje, maar die ble ken nogal dun gezaaid. 'Ik wist niet zo goed waar ik anders zou kun nen gaan werken met mijn leeftijd, dus heb ik overal rondgevraagd of ik niet kranten kon gaan bezorgen. Maar ik had niet zoveel succes. Toen wees mijn vader mij op een advertentie in de Texelse Courant. Ze zochten een handige jongeman of vrouw die wilde helpen met het verzendklaar maken van kranten voor mensen aan de overkant. Daar heb ik toen op gereageerd en ik ben aangenomen!' Kranten sealen, brieven insteken, Texelaartjes INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur en woensdag vóór 17.00 uur. KOSTEN: €6,45 tot en met 3 regels. Per regel meer: €2,15 (incl. btw). FOTO-TEXELAARTJE: plaatsing foto €14,50 excl. tekst, alleen voor particulieren die iets te koop aanbieden. Open vanaf do. 26 aug. Plant en Pot. Vogelen zang 5. texelsecourant.nl Als u snel wilt weten wat er van daag is gebeurd. Nieuw! Plant en Pot! Vo gelenzang 5. Open do. 26 augustus! Zaterdag 4 sept 15.30u boekpresentatie Oesters Meer bij Nauta Boek Auto Service Centrum. banden, uitlaten, accu's. Tel. 315588. Open vanaf do. 26 aug. Plant en Pot. Vogelen zang 5. De Koopman Koerier, voor bedrijf en parti culier. Tel. 315001/06- 20073394. De Reuze aardbei brengt lekkere sappige aardbeien vanaf 6 bak a 3,- bij u thuis. SMS 0653798086 of email: info@dereuzeaardbei.nl voor 12 uur met uw naam, adres en hoeveel, er wordt tussen 2 en 5 bezorgd. En er zijn nu volop aardbei en bij de Reuze aardbei Schorrenweg 32a. Ons menu tijdens TexelCulinair 10-12 september a.s. Geboren op 14-08-2010 Zusje van Stijntje Dochter van Marlies Koorn en Bas Koets Hogerwoerdstraat 18 2023 VC Haarlem Dolblij en gelukkig zijn we met de geboorte van onze dochter 17 augustus 2010 Remco Winder Nynke Hovinga Peperstraat 38 1794 AL Oosterend Tel. 0222-318105 "-Wit je tongsfeowen, guaag eensf eDen betten! Het is vandaag een prachtige dag! Onze is geboren. Lief broertje van Dennis en Laura tb» 13 augustus 2010 Robert Boeijen en Astrid Feitsema Engelseplein 3 8913 EA Leeuwarden Veel zon, veel bezoekers, veel vis en heel veel geld voor goede doelen. Deze dag is vooral geslaagd door de grote inzet van de vele vrijwilligers en sponsoren. De organisatie bedankt daarvoor: Dirk Slik, de visbakploeg, de visrookploeg, de garnalenploeg, de vistafelploeg, de bottenmannen, de nettenboeters, de moeders, de visserij innovatie promotors, de touwslagers, de Texelse kotters voor de vis en de garnalen, de kramenzetters, TESO, RIVO, KNRM, Pieter de Vries, Sportschool Texel, modelbouwers, DETV, CIV, Visser Texel, Stiehl, Bakkerij Timmer, Erik Kalverboer en alle andere vrijwilligers voor hun inzet. Organisatie HavenVistijn Koos Boersen, Robin Bakker, Ingrid Hennink, Jan Simon de Haan en Thijs Vonk. Mijn kleine broertje Jayden is thuis! Geboren op 09-08-2010 Trotse papa, mama grote broer Tjarko, Lisette Damien Stolk Vuurtoren 54 1795 LM De Cocksdorp T: 06 13399424 L:06 30411223 DINSDAG 24 AUGUSTUS 2010 helpen de vouwmachine bedienen, of het archief opruimen. Mare doet het allemaal. 'Ik vind het leuk als de klusjes afwisselend zijn, maar ik vind het ook prima om gedurende een langere tijd aan één taak te werken.' De scholier werkt elke dinsdag en vrijdag, maar afhanke lijk van de vraag komt hij op andere dagen ook helpen. 'Aan het einde van de dag vraag ik altijd: is er morgen nog wat te doen? Soms is het ja, soms nee. Vorige week was ik hier alle vijf werkdagen.' 'Eigenlijk iedereen in mijn klas heeft een baantje en dat wilde ik ook. Het maakt me niet zoveel uit dat ik niet samenwerk met vrienden van mijn leeftijd. Die zie ik toch genoeg in het weekend en op school.' Mare gaat dit schooljaar naar klas 3 van het LWOO. Hij weet al wel dat hij straks de metaalkant op wil, maar hij heeft nog niet echt een baan voor ogen. Al oppert hij wel voorzichtig dat hij ook later bij Lan geveld en de Rooij zou willen wer ken. 'Ik vind het fijn om hier te werken. Als ik thuis zit, verveel ik me. Ik doe ook aan uniehockey, maar daarnaast wilde ik graag nog wat doen. Hier bij het mediabureau ben ik tenminste nuttig en ik ver dien nog geld ook, al is het niet zo veel.' Renee Kooger Om de deelnemers aan de Texel Halve Marathon een extra steuntje in de rug te geven, verzorgt de organisatie de komende zondagen drie clinics, geschikt voor zowel beginnende als gevorderde lopers. De leiding is in handen van Ray mond Koen en Peter ter Burg van SV Noordkop Atletiek. Er wordt steeds begonnen om 10.30 uur. Deelname is gratis en men hoeft zich niet van te voren aan te mel den. De eerste clinic start zondag 29 augustus op het Turfveld in De Dennen. De tweede en derde loop- clinic zijn op de atletiekbaan in Den Burg. Hier wordt onder meer aan dacht besteed aan de loophouding (5 september) en aan het duurver- mogen (12 september). Bij de laat ste loopclinic wordt ook gebruik gemaakt van de wegen rond de Hoge Berg. Meer informatie staat op de website www.texelhalvema- rathon.nl en www.avtexel.nl. De Texel Halve Marathon wordt gehouden op zondag 26 septem ber. Bijna 400 Texelaars hebben zich aangemeld om 21,1 of 10 kilo meter te lopen. Voor de volgende cursus boom portretten, die zaterdag 28 augus tus wordt gehouden, is nog plaats voor twee of drie deelnemers. Docent is Rebecca Geskus. De workshop over vader en zoon Bakels, die woensdag zou worden gegeven door Irene Maas, is uitge steld naar eind september. Meer informatie, foto's en verslagen zijn te lezen op de site http://boompor- tretten.blogspot.com. In een waar doelpuntenfestijn heeft Texel'94 op eigen veld tegen Succes aan het langste eind getrokken. Na een rust stand van 1-1 stond het na negentig minuten 5-4 voor de thuisploeg. Het betrof een wed strijd in de eerste ronde om de districtsbeker. Texel'94 speelde aanvallend sterk en was trefzeker, maar liet verdedi gend nogal wat steekjes vallen. Gevolg was dat de ploeg wel steeds op voorsprong kwam, maar de Wieringers elke keer op gelijke hoogte zag komen. Pas op de vijf de Texelse treffer hadden de gas ten geen antwoord. De doelpunten van Texel'94 kwamen op naam van Sander Legierse, Niels Dubbelt, Steffan Vlaming, Lesley Koning en nieuwkomer Jur Schaap. Texel'94 speelt donderdag uit tegen Zeemacht (aanvang 19.30 uur) en zaterdag thuis tegen SVAP'74 (aanvang 17.00 uur). Een boom aan de De Ruyterstraat in vlakte gegaan na de regenbuien en maar net gespaard voor het vallende Oudeschild is gistermiddag tegen de de hevige wind. De huizen bleven gevaarte. (Foto Koen de Jong) Mare Langeveld: het manusje-van-alles van Langeveld en de Rooij. (Foto Gerard Timmerman) Wethouder Eric Hercules (duur zaamheid) hoopt dat samenwer king met Capgemini ten goede komt aan de ambitie om Texel vanaf 2020 zelfvoorzienend op energiegebied te laten zijn. 'Want dat is geen gemakkelijke weg.' De samenwerking kan ook goed uitpakken voor de circa €4 miljoen die oud-gedeputeerde Peter Visser van de provincie Noord-Holland een paar jaar geleden reserveerde voor de ontwikkeling van duurza me energie op Texel. Huidig gedeputeerde Bart Heller staat nog steeds achter die reser vering, maar Provinciale Staten moeten er later dit jaar ook mee instemmen. Van belang daarbij is dat Texel laat zien dat het niet bij mooie plannen blijft, maar dat er werk wordt gemaakt van de lokale Energievisie en een bijhorend uit voeringsplan die burgemeester en wethouders de afgelopen jaren lie ten maken en die door de gemeen teraad zijn goedgekeurd. Volgens directeur Brendan de Graaf van TexelEnergie biedt samenwerking de mogelijkheid om via Capgemini te leren hoe elders in de wereld met duurzame energie in de praktijk wordt omgegaan. Capgemini is een organisatie die zich toelegt op consultancy, tech nologie en outsourcing bij andere bedrijven. Het hoofdkantoor staat in Frankrijk en in Nederland heeft het bedrijf acht vestigingen. Het bedrijf heeft duurzaamheid en maatschappelijk verantwoord ondernomen prioriteit gegeven. De komende tijd bekijken Capge mini, TexelEnergie en de gemeente op welke wijze zij wat voor elkaar kunnen betekenen. Het is niet de eerste keer dat Texel een voorna me rol op gebied van duurzaam heid wordt toegewezen. Een paar jaar geleden deed de stichting Urgenda (die Nederland versneld wil verduurzamen) dat ook al, wat leidde tot het project om drie jaar lang elektrische auto's op Texel te laten rijden. Capgemini heeft even eens de intentie op korte termijn resultaten te laten zien. Het behalen van resultaten gebeurt inmiddels ook al met de Energievi sie en het uitvoeringsprogramma. Op basis daarvan werd recent de kleine windmolen op de haven van Oudeschild geplaatst en zijn roton des van verlichting op zonne-ener- gie voorzien. De visie behelst de realisatie van projecten waarmee op grote schaal energie wordt opgewekt (bijvoorbeeld zonnepa nelen op daken van schuren) en kleine projecten die meteen in het oog springen. De gemeente en TexelEnergie vol gen conform de Energievisie even eens wat er gebeurt op het gebied van energiewinning uit het getijde (waarvoor een proefopstelling in het Marsdiep komt) of met behulp van geothermie. Daarbij kan warm te worden gewonnen uit kokend water dat een paar kilometer diep in de grond zit. Op 19 augustus 2010 is geboren onze dochter en mijn zusje lis Monalie Maarten en Belinda Brugge-Laan Bart Scdoorwal 35 1791 HM Den Burg Wagyu 'Kobe beef' Stukje Wagyu 'Kobe beef' rundvlees. De kaviaar onder het vlees! 9 Kögertjes Tournedos Klassiek tournedootje met stroganoffsaus 3 Kögertjes Bakbloedworst Bakbloedworst met appel en uiencompote 2 Kögertjes k! Salade Lauwwarme salade met ossenhaasreepjes en gebakken spek met truffeldressing en pijnboompitjes 3 Kögertjes Soepje Diverse soorten soepen 1 Kögertje

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 3