Wetenkamp kampioen van Noord-Holland Balanstraining leert vallen te voorkomen Geld kottervissers voor Texelse Reede Aanvraagperiode bijdrage STIFT sluit Gezonde hap voor jeugd r I i TEXELSE 5 COURANT P s 0 Bescherm de natuur in Noord-Holland! Wat ik zeggen wou MacDonalds Damesteam snelst in Anna Paulowna Koeienconferentie op Novalishoeve DINSDAG 24 AUGUSTUS 2010 Lianne Wetenkamp wist met haar pony Pax Potter afgelopen weekend tijdens een samenge stelde wedstrijd in het Dijkgats- bos de Noordhollandse kampi oenstitel voor B-pony's te behalen in de categorie B. Een samengestelde wedstrijd bestaat uit een dressuurproef, een springparcours en een cross. Daarbij worden deelnemers die in het springparcours teveel straf- punten halen, uitgesloten van deelname aan de cross. Ook kun nen paarden voor bijvoorbeeld een te hoge hartslag worden uit gesloten. Wetenkamp, die samen met Laura Westerlaken, Mirjam Hin en Manon List aan de start verscheen, behaalde 186 punten in de dressuurproef en wist zowel bij het springen als bij de cross foutloos rond te komen. Manon List eindigde met een klein ver schil op de tweede plaats en mag zich reservekampioen noemen. Zij behaalde 176 punten in de dres suur en bleef eveneens foutloos bij het springen en in de cross. Mirjam Hin behaalde met Danger- boy 185 punten voor de dressuur en bleef foutloos in de cross. Maar in het springparcours liet zij een balk vallen, waardoor ze buiten de prijzen bleef. Westerlaken werd door de dierenarts uitgesloten en moest de wedstrijd voortijdig beëindigen. Bij de paarden verschenen Gerard Roeper, Leonie van Schaik, Henri- ette Post (klasse B), Jorieke Meijer en Dennis Kuiper (klasse L) aan start. Van Schaik reed met Texel Consensus haar derde cross dit jaar en behaalde 185 punten in de dressuu. In het springparcours raakte het paard een balk, waar door de combinatie vier strafpun- ten opliep. In de cross bleef Van Schaik foutloos, waarmee ze zevende werd. Henriëtte Post reed met Wondergirl een zeer nette dressuurproef, die goed was voor 205 punten. Het springparcours en de cross bleven foutloos, maar door tijdsoverschrijding in de cross bleef ze net buiten de prij zen. Gerard Roeper reed met Visi on een nette dressuurproef (187), maar maakte teveel fouten bij het springen. Hij mocht evengoed meedoen aan de cross, maar liep daarin tegen twee weigeringen op. Jorieke Meijer en Dennis Kuiper eindigden na elkaar op de uitsla genlijst. Beiden waren foutloos in de cross, maar de dressuurproef en het springparcours van beide L-ruiters waren niet goed genoeg voor een prijs. De Stichting Welzijn Ouderen Texel (SWOT) houdt in samen werking met fysiotherapeut Ber nard Wolf de komende maanden trainingen gericht op valpreven- tie. Met de balansoefeningen leert men vallen te voorkomen, op te vangen en de angst voor vallen te overwinnen. Veel ouderen die slechter ter been worden, kampen met onzekerheid bij het lopen en zijn bang om te vallen. Begrijpelijk, want een flinke val kan je leven en zelfstandigheid behoorlijk in de war schoppen. Iedere deelnemer aan de balans oefeningen krijgt een persoonlijk programma waarmee hij of zij gedurende dertien weken in groepsverband oefent. Daarna volgt een evaluatie en wordt er indien gewenst een vervolgtraject afgesproken. Deelnemers aan de training wor den vooraf onderzocht, onder meer om uit te zoeken waarom iemand zich niet meer 'zeker ter been' voelt. Dit onderzoek vindt plaats op de afdeling fysiotherapie van het verpleeghuis en wordt vergoed door de ziektekostenver zekering. Op basis van dit onder zoek wordt, zonodig in samen spraak met de huisarts, besproken of de training valpreventie een passend aanbod kan zijn. Als uit dit onderzoek blijkt dat men vol doet aan de criteria wordt deel name aan de training volledig ver goed door de ziektekosten verzekering. Indien het onderzoek uitwijst dat er geen direct risico is op vallen, kan men op eigen kos ten 8,- per training) deelnemen. De trainingen zijn op vrijdagoch tend, vanaf 3 september 2010, in De Buureton (Beatrixlaan 43) en duren ongeveer een uur. Voor meer informatie en/of aan melding: neem contact op met de SWOT. Tel. 312696 of mail swot@texel. oom De organisatoren van het Haven- VlStijn in Oudeschild hebben €2250,- geschonken aan de Texelse Reede in Den Burg voor de aanschaf van een motomed. Dat is een elektronisch bewe gingsapparaat waarop bewoners van de Texelse Reede kunnen fiet sen, ook al hebben ze weinig spierkracht meer in de benen. Het fietsapparaat wordt aangedreven door een motortje, waardoor gebruikers in beweging worden gebracht. Het woongebouw voor mensen met een verstandelijke handicap huurt nu elk jaar voor een bepaalde tijd zo'n apparaat, maar wil er graag zelf een aan schaffen. Met het geld van het HavenVIStijn kunnen ze naar verwachting een aardig eind komen om een twee dehands motomed op de kop te tikken. De €2250,- werd opge haald met het uitdelen van gebak ken en gerookte vis tijdens het evenement op de haven van Oudeschild. Bezoekers konden als tegenprestatie een bedrag doneren. Organisatoren Koos Boersen en Thijs Vonk overhan digden het geld, verzameld in een emmer, vrijdag aan Evelien Duin en Bas Huisman van de Texelse Reede. Natasja Garritsen nam tegelijker tijd een cheque van €2173,55 in ontvangst die bestemd was voor KiKa, de organisatie die zich inzet voor de bestrijding van kanker bij kinderen. Dat geld werd eveneens opge haald tijdens het HavenVIStijn met onder meer broodjes garnalen en de verkoop van zogeheten KiKa- beren. Garritsen verzorgt dat laat ste op Texel. STIFT, het toeristisch investe ringsfonds, roept bedrijven, par ticulieren en andere organisaties op hun aanvraag voor de eerste ronde van 2010 vóór 1 septem ber in te dienen. Tot nu tot hebben drie organisaties een aanvraag ingediend: Staats bosbeheer, Ecomare en de stich ting Sportwandelschool uit Hoorn. Een project waarvoor een aan vraag wordt ingediend, moet de toeristische kwaliteit van het eiland vergroten of bewaren, dan wel lei den tot verbetering van het toeris tisch product. Aanvragen worden niet meer op volgorde van binnen komst behandeld, maar alle aan vragen die voor 1 september bin nenkomen, worden in behandeling genomen, waarna uiterlijk 1 decem ber de beoordelingen bekend wor den gemaakt. Tevens wordt dan bekend gemaakt wanneer de vol gende ronde voor nieuwe aanvra gen sluit. In de eerste ronde wordt de helft van het beschikbare budget toege kend. Mocht het totaal van de positief beoordeelde aanvragen het beschikbare budget te boven gaan, dan wordt een keus gemaakt, waarbij de toeristische sector (bij monde van TVL en TVO) wordt betrokken. Het bestuur toetst de aanvragen aan de door de stichting opgestel de criteria en kijkt kritisch naar de volledigheid van de aanvraag, de organisatorische en financiële onderbouwing en de stabiliteit van de aanvrager. Het is van belang dat uitvoering en continuïteit van het project zijn gewaarborgd. De toet- singscritera zijn te vinden op www. stiftexel.nl. Aanvragen kunnen worden inge diend bij het secretariaat: postbus 49, 1790 AA Den Burg, per e-mail info@stiftexel.nl en per fax, 712947. De groepen 8 van de Jozef school in Den Burg, de Daalder- school in Oosterend en de brug klassers van de OSG krijgen binnenkort een boodschappen- pakket van Albert Heijn met daarin gezonde maaltijden. De winkel wil de leerlingen met de pakketten stimuleren om tijdens de pauze wat gezonds te eten. Het pakket, mede samengesteld door het Voedingscentrum, bevat onder meer ontbijtkoek, krenten bollen en fruit. Het moet de schooljeugd een gezond alternatief bieden voor frikadelbroodjes en andere vette happen die nu geregeld tussen de middag de kassa passeren bij de supermarkt. De pakketten horen bij de lande lijke campagne Ik eet het beter die Albert Heijn vorig jaar is gestart en worden voor het eerst uitge reikt. De drie scholen hadden zich aan gemeld voor de actie, waardoor ze de pakketten krijgen. Ze wor den gratis verstrekt en bevatten tevens een magazine met tips voor een gezonde maaltijd tijdens de pauze. Albert Heijn startte een paar jaar geleden al met het project Klas- seLunch waaraan inmiddels diver se Texelse scholen hebben deel genomen. - - - - nm NCIÏUUr GlCrllülJ Directeur Brendan de Graaf van TexelEnergie, burgemeester Francine Giskes en vice-president Mark Grimberg van Capgemini Nederland tekenden gisteren een intentie-verklaring om gezamenlijk aan projec ten te werken die Texel vanaf 2020 energieneutraal moeten maken. (Foto Jeroen van Hattum) Natasja Garritsen nam vrijdag namens KiKa (Kinderen Kankervrij) €2173,55 in ontvangst uit handen van Lisa, Sanne en Femke Kalf. Het geld was met diverse activiteiten, waaronder de verkoop van beren, opgehaald tijdens het HavenVIStijn dat vorige week in Oudeschild werd gehouden. (Foto Jeroen van Hattum) Thijs Vonk en Koos Boersen overhandigden vrijdag namens de organi satie van het HavenVIStijn een emmer met geld aan Bas Huisman en Evelien Duin van de Texelse Reede voor de aanschaf van een bewe gingsapparaat. Links Ingrid Hennink, rechts Anne de Vries en Jaap Koet die ook bij het HavenVIStijn betrokken waren. (Foto Jeroen van Hattum) Medewerkers van de gemeente maken zich gereed voor de verhui zing. De verhuisdozen staan deze dagen overal in het raadhuis aan de Groeneplaats om papieren en andere spullen in te pakken. (Foto Jeroen van Hattum) Kom voor meer informatie langs bij de InformatieWinkel Dorpsstraat 72c, 1901 EM Castricum GS Komende vrijdag heeft de verhuizing van de Groeneplaats naar het nieuwe gemeentehuis aan de Emmalaan plaats. Op maandag wordt dat verder ingericht en vanaf dinsdag 31 augustus is de gemeentelijke organisatie operationeel in het nieuwe onderkomen. Vrijdag en maan dag is de gemeente gesloten. (Foto Jeroen van Hattum) Niet alleen patat-afval van Mac Donalds is op Texel te vinden... Bij mijn kleine privé-ballonnen- bestrijdings-actie (ik neem ballon- resten die ik op mijn strandwande lingen tegenkom mee en knoop die aan het hek bij de strandafgang) heb ik al twee ballonnen van Ronald MacDonald gevonden (de meeste ballonresten zijn naamloos). Daar over heb ik met de firma gemaild, maar die ging niet op mijn klacht in. Men stuurde een standaardant- woord waarin de milieubewustheid van MacDonalds werd opgehe meld. Misschien kunnen anderen mijn voorbeeld volgen en ook eens wat ballonnenrommel opruimen. Er ligt genoeg, zag ik toen ik onlangs eens van paal 21 naar 23 wandel de. Irene Maas, Alkmaar. Het trioteam van Erna Witte, Louise van der Sluis en Roos Goslinga is bij de kwart triatlon in Anna Paulowna zaterdag eer ste geworden in de categorie dames. De triatlon door de kop van Noord- Holland kenmerkte zich door een straffe wind. Dat resulteerde er in dat in het binnenwater door een flinke deining moest worden gezwommen. Dat ondervond Erna Witte, die de kilometer desondanks in 24 minuten volbracht. Louise van der Sluis bewees over een goeie fietsconditie te beschikken en legde de 40 kilometer over het winderige polderparcours af in 1.14 uur, dus met een snelheid die ruim boven de dertig kilometer per uur lag. Roos Goslinga liep de tien kilometer in 56 minuten, waarmee de eindtijd op 2.36.15 uitkwam, goed voor de eerste plaats bij de vrouwen. Andere Texelaar die aan de start verscheen was Rob Teisman, die eindigde in een tijd van 2.39.43. Dat er dit keer niet meer Texelaars meededen, hield mogelijk verband met het gelijktijdig vallen van dit evenement met het wielerkampi oenschap en Strenderpop. /.HT, VAKANTIES VOOR LICHAMELIJK GEHANDICAPTE MENSEN Abbewaal 27, 1791 WX Den Burg Tel. 32 70 25 Rabobank 36.25.73.360 Op Novalishoeve wordt op zater dag 18 en zondag 19 september de Koeienconferentie gehouden. Professor biologisch dynami sche landbouw Ton Baars vertelt waarom koeien hoorns hebben, kunstenaar Herman Smith geeft tekenles. De Koeienconferentie is een ver volg op de opening van de exposi tie Kunst&Koe van Smith in juli. In september houdt boer Meine Koopmans een inleiding met als thema 'Wat wil de koe?' Daarna gaan de deelnemers koeien schil deren met Smith, 's Middags houdt Baars en inleiding en gaat hij aan sluitend met Smith praktisch met koeien aan de slag. Op het pro gramma staan waarnemingsoefe ningen met koeien, schedels en hoorns. Er wordt getekend en geboetseerd. Zondag wordt het programma voortgezet, waarbij onder meer koeien worden verge leken en wordt geleerd hoe een pink van een vaars en een oude koe te onderscheiden. Verhalen- vertelster Marjan Boontjes vertelt over de koe in mythen, legenden en sprookjes. Voor deelnemers aan de conferentie bereidt Novalishoe ve een lunch. Voor meer informatie en opgave kan contact worden opgenomen met Marjan Boontjes, tel. 06-51509775. Het programma, inclusief drankjes, kost 95,-.

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 5