Jimminks winnen wielerkampioenschap Sport Sprankelend ZDH wint oefenwedstrijd Zomercompetitie bos- en duinlopen TEXELSE 7 COURANT Tevoko begint met trainingen De Koog sterkste in eerste bekerwedstrijd Programma zaalvoetbal Gastrenner wint tijdrit Lohse wint laatste Bos en Duincross Eilandcompetitie DINSDAG 24 AUGUSTUS 2010 Maandag Ons Genoegen: 17.30 A-meisjes; 18.45 Dames 2; 20.00 Heren 1 (extra) Heren 2. De Koninghal: 16.30 Mini; 17.30 C-jeugd; 19.15 Autocentrale; 20.15 Dames 1 Woensdag De Koninghal: 17.45 (extra) C- jeugd; 18.45 B-mix; 20.00 Dames 1; 21.30 Heren 1. Donderdag De Koninghal: 18.30 Dames 4; 19.45 Recreanten; 21.00 Dames 3. Het zaalvoetbalseizoen begint woensdag 25 augustus. In de eer ste week worden de competitie wedstrijd van de eerste en tweede klasse gespeeld, met vrijdag de strijd om de supercup in de hoofd klasse. Voor de jeugd begint de competitie een week later. Woensdag 25 augustus 19.20 SVO 3-SVO 2 H'dijk 20.15 Krim 5-ZDH 1 vPutten 21.05 Texel 4-Texel 5 vPutten Zaaldienst: Klif/Steenenplaats Donderdag 26 augustus 19.00 Mantje 3-Mantje 2 Douma 19.50 Krim 2-Krim 1 Douma 20.45 RAB 4-RAB 5 Bakker 21.35 Koog 2-SVO 1 Bakker Zaaldienst: Mantje Vrijdag 27 augustus 18.30 Mantje 4-RAB 7 Kuipers 19.20 RAB 1-Mantje 1 Kuipers 20.15 RAB 3-RAB Bouw 6 Arnout 21.05 Klif/St 2-Texel 3 Arnout Zaaldienst: RAB Bouw In de afvalrace, waarin elke ronde één renner uit de strijd werd genomen, werden geregeld scherpe sprints uitgevochten. (Foto Joop Rommets) Het kampioenschap van Wieler vereniging Texel werd zaterdag gedomineerd door de familie Jimmink. Niels won bij de senio ren, zijn neefje Sjors was de sterkste bij de A-jeugd. De derde titel, bij de jongste (B-)jeugd, werd een prooi voor Joost Ruar- dy. De wedstrijd werd verreden op het wielerparcours in Den Burg en bestond uit drie onderdelen. Er werd gestart met een proloog, een tijdrit over één ronde (1123 meter). Vervolgens werd een handicaprace gehouden, waarbij de winnaar van de proloog als laatste moest star ten en in tien ronden tijd een ach terstand van een minuut op de langzaamste van de proloog moest goedmaken. Het slotonderdeel was een afvalwedstrijd, waarbij iedere ronde één deelnemer - de langzaamste - uit de strijd werd genomen. Niels Kossen won de proloog in 1.31 minuten, op korte afstand gevolgd door Niels Bakker en Niels Jimmink. Favoriet Jordy Vinke en een paar andere vroeg gestarte renners hadden pech, omdat hun eindtijd niet was geregistreerd. De tweede keer was Vinke veel lang zamer en eindigde hij in de onder ste regionen, waarmee hij op slag kansloos was voor de clubtitel. De handicaprace werd een tac tisch spel. De laatste vijf renners uit de proloog, Jorik Bot, Natascha van der Vis, Luuk van der Meer, Theo Boom en Jordy Vinke, von den elkaar aan de kop van de wed strijd en wisten goed samenwer kend uit de greep van de snelste renners uit de proloog te blijven, die zich in het verloop van de han dicaprace ook hadden gegroe peerd. De eindsprint van de race werd gewonnen door Jordy Vinke voor Natascha van der Vis, Luuk van der Meer en Theo Boom. De klassementleiders verloren kost bare punten, waardoor Remco Koopman de leiding in de tussen stand nam. In de afvalwedstrijd probeerde Vin ke zijn concurrenten uit de kast te lokken door met een kleine voor sprong voor het peloton uit te gaan rijden. Zijn concurrenten hadden deze tactiek echter doorzien en trapten niet in de val. Niels Kossen, derde in de tussenstand, zag zijn kansen op de clubtitel in rook opgaan doordat hij bij een onge lukkige manoeuvre twee spaken uit zijn wiel reed en de strijd moest staken. Niels Jimmink eindigde achter Vinke als tweede, waardoor hij in de eindstand op gelijke hoog te kwam met Remco Koopman, die als derde de afvalrace beëin digde. Het resultaat in het laatste onderdeel gaf de doorslag, waar door Jimmink de clubtitel verover de. De tweede plaats van Remco Koopman was een grote verras sing, omdat hij normaal in de B- poule uitkomt. Vinke werd ondanks zijn ongelukkige proloog toch nog derde. In de jeugdcategorie was de opkomst zeer mager. Met zijn ster ke eindsprint wist Sjors Jimmink zijn concurrent Aldo Witte zowel in de handicaprace en afvalwedstrijd achter zich te houden en dat was voldoende voor de clubtitel. Joost Ruardy had geen concurrentie in de jongste jeugdcategorie en dat leverde hem tevens de Rab Bokaal op, uitgereikt aan de renner die over drie onderdelen het meeste aantal punten behaalde. Alle uitslagen en diverse foto's staan op de website www.wvtexel. nl. Volleybalvereniging Tevoko begint maandag 30 augustus met de trainingen. De eerste week wordt volgens een afwij kend schema gewerkt, omdat de De Koninghal nog niet beschikbaar is. In verband met deze uitzonderlijke omstandigheid worden de trainin gen van maandag 30 augustus en woensdag 1 september gehouden in de Spiegelzaal van Ons Genoe gen. De trainingen van donderdag 2 september worden eenmalig naar dinsdag (31 augustus) verzet. Deze vinden dan plaats in Ons Genoe gen. Meer informatie is te vinden op www.tevoko.nl. Vanaf maandag 6 september vin den trainingen volgens onder staand schema plaats. Op de laatste dag van zijn vakantie op het eiland heeft gastrenner Cas par Hermans de gevestigde orde van de Wielervereniging Texel het nakijken gegeven. Op het parcours rond Oudeschild won hij de tijdrit over 24 kilometer. Hermans kreeg de overwinning niet cadeau. Onder zware omstandigheden eindigden Niels Bakker en Robert Boersen op respectievelijk 4 en 6 seconden achterstand. Joey Mets heeft zijn topvorm terug gevonden en wist Sjors Jimmink ruimschoots achter zicht te hou den in de jeugdtijdrit over 8 kilome ter. De vrijdag gehouden tijdrit was de laatste reguliere in de zomer competitie van de wielervereniging. Zaterdag 4 september wordt het Nederlands kampioenschap tijdrij den voor vrije renners verreden. ZDH-voorstopper Hans Berbée (rechts) gaf zijn tegenstander weinig kans. Een vaardig combinerend en soms zelfs sprankelend ZDH heeft zaterdagavond een uitste kende indruk achtergelaten. Deden de Zwaluwen het vorige week al goed door het Jong Vitesse onverwacht moeilijk te maken, in de tweede oefenwed strijd lieten ze Allen Weerbaar uit Bussum volledig kansloos: 6-1. Het was opvallend dat de tegen stander uit Hilversum zo weinig had in te brengen. De ploeg komt uit in de zesde klasse, waaruit ZDH vorig seizoen promoveerde. Wel moet worden aangetekend dat niet het volledige eerste elftal naar Texel was meegekomen. Dat laat onver let dat de thuisploeg een uitste kende prestatie leverde en onder de nieuwe trainer Gerard Boogaard duidelijk goed had getraind. Het enige dat de Zwaluwen te verwijten viel, was dat ze heel wat fraaie kansen, zelf gecreëerd uit flitsende aanvallen, onbenut lieten. Hadden de spitsen al 'op scherp' gestaan, dan was een overwinning met dub bele cijfers niet onmogelijk geweest. Bij rust stond het pas 2-0. De eer ste treffer kwam op naam van Maurits Lap, die alert was toen een schot van Jonas Leenhouts op de paal belandde. Hidde Struick ver dubbelde de voorsprong uit een Lutz Lohse heeft de laatste Bos en Duin Zomercross van het sei zoen op zijn naam weten te schrijven. Hij liep de 8 kilometer in 32.54 minuten. Het was zondag tijdens de cross nog benauwd warm. 'Niet mijn type weer', verklaarde Lohse na afloop, 'maar iedereen heeft met dezelfde omstandigheden te maken.' De overwinning op de 4 km was dit keer voor Martijn van Haren. Natascha van der Vis kwam in 18.28 als eerste dame over de streep. Bij de jeugd, die 1000 meter aflegde, wist Jelle van der Duim de snelste tijd neer te zetten (3.53), bij de meisjes werd Lil lian Visser na een spannende strijd eerste in 4.56. Noor Kikkert en Milou de Ruyter werden tweede en derde in dezelfde tijd. De volledige uitslag is te vinden op www.avtexel.nl. Na afloop van de Bos en Duin Zomercross, die werd gewonnen door Lutz Lohse, werden zondag de prijzen uitgereikt van de eer ste Texelse zomercompetitie. Voor dit klassement kwamen die lopers in aanmerking die de afgelo pen maanden minimaal tweemaal hadden deelgenomen aan de cros sloop van ZDH, de zomercross bij Bos en Duin en de strandloop bij paal 28. In de jongste categorie, de jeugd tot en met 12 jaar, ging de eerste plaats naar Jelle van der Duim. Hij eindig de daarmee voor Rik Bijpost. Sil van Heerwaarden en Ward Bakker deelden de derde plaats. Bij de meisjes werd Marijke van der Duim eerste, gevolgd door Linda Bakker en Berber van der Duim. Bij de 4 km jongens tot 16 jaar ging de overwinning naar Martijn van Haren. Tweede werd Hessel Arensman, derde David Logchem. Bij de meis jes won Anna van der Duim. Frits van der Gracht was de snelste bij de mannen van 16 jaar en ouder en bij de vrouwen masters (over 8 km) werd Natascha van der Vis eer ste, gevolgd door Laurien Bakker. Bij de mannen masters 40 won Coen Schoonheden, bij de mannen masters 50 Jan Zijm. De hoofdprijs bij de mannen 8 km was voor Milco Kats. Hij eindigde voor Martin Bap tist en Arnold Leistra. Ook volgend jaar wordt weer een zomercompetitie gehouden. Alle uitslagen zijn te vinden op www. avtexel.nl. (Foto Joop Rommets) voorzet van Bart Boogaard. In de tweede helft liep de score snel op door doelpunten van Gijs de Graaf en Sjoerd Oosterhof, die even daarvoor Maurits Lap en Mike de Bruijn in de voorhoede hadden afgelast. Allen Weerbaar scoorde tegen uit een strafschop, veroor zaakt door Remco Boogaard, waarna Boogaard zelf voor 5-1 zorgde. Het slotakkoord was voor Gijs de Graaf. Zaterdag speelt ZDH in Oosterend een oefenwedstrijd tegen SVO. Deze begint om 18.30 uur. De week erop gaat de competitie van start met de derby tegen De Koog. SV De Koog heeft de eerste offi ciële wedstrijd van het seizoen gewonnen. In de strijd om de dis trictsbeker werd tegenstander Wieringerwaard op het veld aan de Boodtlaan met 2-0 verslagen. De Koog miste diverse spelers, maar was erop gebrand een goed resultaat neer te zetten. De thuis ploeg had het aanvankelijk moeilijk tegen het één klasse lager uitko mende Wieringerwaard, dat de bal snel rondtikte, zonder overigens tot grote kansen te komen. Gaande weg namen de Kogers het initiatief over en dat resulteerde bij hen wel in enkele fraai uitgespeelde aanval len. Het mankeerde echter aan doelpunten, zodat het bij rust nog 0-0 stond. De tweede helft gaf hetzelfde spel- beeld te zien, met een aanvallend De Koog en bezoekers die zich tot De eilandcompetitie volleybal begint dinsdag 7 september. Er is een nieuwe hoofdsponsor gevon den, zodat de competitie nu Vlin derwinkel Eilandcompetitie heet. Nieuwe teams kunnen zich nog tot 1 september opgeven bij Willem van de Kamer (tel. 315194, e-mail- adres eilandcompetitie@tevoko.nl). Meer informatie is te vinden op www.tevoko.nl. verdedigen moesten beperken. Helaas voor het thuispubliek waren de spitsen nog niet scherp genoeg, terwijl de keeper van Wieringer waard wél uitstekend op dreef was, zodat doelpunten nog opvallend lang uitbleven. Toch werd het na een kwartiertje 1-0. Schutter was de jonge Dick Reina, die de bal na een voorzet van Ben Siebinga sim pel kon intikken. In het vervolg hadden de Kogers de kans de voorsprong flink te vergro ten, maar omdat ze steeds in gebre ke bleven, mocht Wieringerwaard blijven hopen op een beter resul taat. Eenmaal waren de gasten dicht bij de gelijkmaker, maar een vrije trap belandde op de buiten kant van de paal. Vlak voor het einde maakte Ben Siebinga aan de onzekerheid een einde, door de keeper na een prima aanval beheerst uit te spelen. Trainer Mario van der Hert vond het jammer dat zoveel kansen verloren waren gegaan, maar sprak na afloop van 'een nuttige wedstrijd', waarin ook spelers die normaal niet in de basisopstelling staan zich konden bewijzen. 'De uitvoering was nog niet optimaal, maar ik heb ook hele goede dingen gezien van mijn ploeg. We zijn net vier weken bezig in de voorbereiding en we maken stappen vooruit. We gaven vandaag geen kansen weg, en dat was ook positief.' Het benutten van kansen en zakelijker spelen, zijn de belang rijkste doelstellingen voor de komende weken. De Koog speelt in de eerste ronde nog twee bekerwedstrijden: mor gen in Den Helder tegen Watervo gels (aanvang 19.00 uur) en zondag thuis tegen JVC uit Julianadorp (aanvang 14.00 uur). Veelvuldig speelde de strijd zich af in het strafschopgebied van Wieringerwaard. (Foto Joop Rommets) J .li OotpiUrMl ff), 01 Koog

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 7