Starters, vedettes en herintreders op Strenderpop A TEXELSE S COURANT W Zangeres Danielle de Lussanet de la Sabloniére en blazers Renske van IJsseldijk en Heidi Amendi van Suitcase. Dub n'Groove, met Kamiel Wissenburg (toetsen), Peter Bakker (gitaar) en Timo Schater (bas) en Willem-Peter Haak op drums. Hotspot, de afsluiter van het festival, met gitaristen Gerard Timmerman en Manuel Frontana, bassist Rikus Kloosterhuis, zangeres Monique Bruin en drummer Ben Bakker. The Great Curve, met Bas Dijt (toetsen), Maarten Tiggeler (gitaar), Rikus Kloosterhuis (bas) en Marcel Buijsman (drums). Lege flesjes werden door de jeugd opgehaald. Drummer Biem Vlaming, tevens mede-organisator van Strenderpop, van Skrep. 'Gezellig, super, geslaagd en vol gend jaar weer', waren reacties op de negentiende editie van Strenderpop. Klokslag half één zette popgroep Zand Erover zaterdag het eerste nummer in en precies om negen uur sloot rockformatie Hotspot af. In die periode verzorgden veertien Texelse bands een variatie aan optredens. De eerste akkoorden waren nog maar nauwelijks ingezet, of het ter rein aan de Oranjestraat stroomde vol met liefhebbers van het festival die een plaatsje zochten op het ter rein en menigeen bleef tot het eind. De hele dag heerste gezellige drukte tijdens de optredens en was het een komen en gaan, waarbij met name in de namiddag meer mensen bleven komen dan dat er weggingen. Om te zorgen dat het publiek niet op een droogje kwam te zitten, was extra bier en fris ingeslagen. 'Het is weer geweldig', keek presentator Jan Bloem tus sen de optredens tevreden om zich heen. 'Het is moeilijk inschatten hoeveel mensen er precies rondlo pen, het kunnen er wel zeshonderd zijn.' Voor velen, met name (oud- )Oosterenders, is Strenderpop een jaarlijkse reünie, menigeen komt er speciaal voor naar het eiland. Ook dit jaar een festival met een goede sfeer, zonder wanklanken. Met één afzegging, van Intrude, maar een probleem was dat niet, want Erik Dros nam graag de honneurs waar. Even had de organisatie Stichting Oosterender Pop in twijfel gestaan, toen bekend werd dat de condole ance van de overleden dorpsge noot Fokko Mulder zaterdagavond in de Maartenskerk werd gehou den. Strenderpop heeft veel draag vlak in het dorp, maar zo'n plech tigheid wilde de organisatie niet verstoren. Na overleg met de uit vaartondernemer en de constate ring dat de wind van de kerk af stond, werd besloten het program ma volgens plan af te werken, waarbij zekerheidshalve wel de bas wat lager werd gezet. Muziek was er dus volop, in alle toonaarden, stijlen, genres en ver tolkingen. Van rock'n'roll tot blues, folk tot metal en soul, covers van popklassiekers en veel eigen werk. Er waren jonge bands, zoals Dub'n Groove, maar ook ouwe rotten in het vak en herintredende muzikan ten. Spraakmakend was de come back van Rob Vonk en Vincent Kaspers. De twee speelden in een ver verleden samen in de Legen dary Late Inbetweenies en Vonk maakte later furore met Bonanza en Poundcake. Maar dat is alweer heel wat jaren geleden. Ze maak ten hun rentree met Guido Nachte gaal en Arjen Huisman en deden dat met de metal van Rammstein bepaald niet geruisloos. Met als uitsmijter een ruige cover van het zigeunerlied Gogo Bodello, waarbij Kaspers zijn hoedje had verruild voor een hoofddoek. Van geheel andere orde was de pop en soul van Suitcase, een band rond zangeres Danielle de Lussanet de la Sabloniére, met als bijzonder element de saxofonisten Heidi Amendi en Renske van IJs seldijk. Covers van The Beatles, Crosby, Stills, Nash en Young pas seerden de revue. De mysterie guest die volgens Bloem zou opdraven tijdens het optreden van Last was Jari van Dijk, zoon van gitarist Sil. Met zijn twaalf jaar was hij met afstand de jongste deelnemer op Strender pop. Maar hij speelde op zijn gitaar wel de solo van Toto's bekende Child Anthem. Om direct na het succesvolle optreden door vriend jes te worden omgeven. Als een echte rockster nam hij daarna even de tijd om de pers te woord te staan. 'Ik speel vanaf mijn zevende gitaar en vind het erg leuk. Later wil ik zelf een band.' Om daarna weer direct naar zijn vriendjes te snellen. Nog jonger waren de kinderen die al dan niet met lege kratten tussen het publiek doorscharrelden, op jacht naar lege statiegeldflessen, maar wel beleefd vragend of ze de fles mochten meenemen. Er werd, dit jaar ook op het terrein, streng op toegezien, dat er geen publiek onder de zestien met alcohol rond liep. En terwijl op de banken, bij de buffetten en op andere plekken werd bijgepraat, wisselden bands elkaar op het podium af. Geen tijd te verliezen, dus na het optreden snel wisselen, aansluiten, stem men, aankondigen en spelen. Voor menig muzikant bleef het niet bij één optreden. Zo drumde Marcel Buisman bij Suitcase en The Great Curve, Manuel Frontana speelde gitaar bij Suitcase en Hotspot en recordhouder was Rikus Klooster huis, die de bas hanteerde bij Jug Bros, The Great Curve (met ook Bas Dijt en Maarten Tiggeler) en Presentator Jan Bloem. Hotspot. De organisatie slaagde er in om het strakke schema, waarbij elke band 25 minuten mocht spe len, vast te houden. Zo kwam het dat Hotspot (de band van Monique Bruin, Rikus Kloosterhuis, Ben Bakker, Manuel Frontana en onder getekende) met I've Got the Music, het publiek op de groene 'dans vloer' kreeg, waarna Bloem klok slag 21.00 uur met een tevreden gevoel kon afsluiten en de after party kon beginnen. 'Het was weer super.' Gerard Timmerman Strenderpop, een festival voor jong en oud. DINSDAG 24 AUGUSTUS 2010 Jari van Dijk (12 jaar) trad op als gastspeler bij @Last, de band van vader Sil, Wim Boer (toetsen), André Smith (bas) en Ron de Vries (drums). De jeugd volgt de verrichtingen van Kees Vlees and the vegetarians (Kees Moorman, Sander Trap, Marco Paagman en Paul Esselman) op de voet.

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 8