1 1EXBAGBCA.NL Angelina Jolie als omstreden ClA-officier Verteltheater op locatie TEXELSE 2 COURANT Avond voor zwangeren TESO Pepping Express bij Worsteltent Ernst Glerum in Music Club Klif 12 Sterren kijken Zomerwerk sluit seizoen af Cursus voor zwangeren Excelsior Medium leest Turkse koffie Lesseizoen KunstHuys Kunstatelier Mannenkwintet La Notte in kerk Afrikaanse muziek bij Parkpopje 24 uur perda<J' 7 da9e"k per i www.texelsecourant.nl Uitladder Film Het laatste nieuws het eerst! Ook te volgen via *- Twitter @texelsecourant j en facebook Texelse Courant L Een volledig overzicht van activitei ten en excursies is te vinden in de gratis Vakantiekrant die overal op het eiland verkrijgbaar is en op www. texelagenda.nl. Vrijdag 27 augustus Dit weekend is weer het grootse Tro pical Sea Festival in De Koog. Over dag zijn er straatartiesten, 's avonds zijn er bands. Passe-partout €18,-, één avond €10,- Van 14.00 tot 17.00 uur wordt in het Zeemanskerkje in Oudeschild een kleine rommeltjesmarkt gehouden. Met verkoop van handwerk, rondlei dingen en koffie. Cinema Texel vertoont: 13.30 u. Sammy's Avonturen. De Geheime Doorgang 3D;13.45 u. Shrek voor eeuwig en altijd 3D NL; 16.00 u. Cats Dogs 2 3D NL; 16.15 u. The Last Airbender 3D; 19.00 u. Step up 3D; 19.15 u. The Last Airbender 3D; 21.30 u. Inception; 21.45 u. Salt. Zaterdag 28 augustus Dit weekend wordt in De Koog het Tropical Festival gehouden. Overdag zijn er straatartiesten, 's avonds zijn er bands. Passe-partout €18,-, één avond €10,- Aan de Vloedlijn in Den Burg wordt van 10.00 tot 14.00 uur een straat rommelmarkt gehouden ten bate van het Afrikaproject van Alide Zegers. In Oosterend wordt van 10.00 tot 13.30 uur rommeltjesmarkt gehou den. Met onder meer gebakken vis. De opbrengst komt ten goede aan de Oosterender verenigingen. Een groep Texelse schilders portret teert onder leiding van Rebecca Geskus bomen in de Dennen. Deel name kost €35,-. Voor meer informa tie: boomportretten.blogspot.com. Op het terras van De Kroonprins in Oosterend geeft Ruud Daalder vanaf 13.00 uur een demonstratie visroken. De opbrengst gaat naar giro 555 voor Pakistan. Speciaal voor Texelaars houdt het IVN een excursie over de Hors. Er wordt om 14.00 uur vertrokken vanaf de parkeerplaats voor de Horsmeer tjes. Deelname is gratis. Meervoudig Texels kampioen Jaap Dros verzorgt vanaf 14.00 uur een schaaksimultaan in het park achter het oude raadhuis in Den Burg. Deel name is gratis. Sander Booij speelt vanaf 15.00 uur op het orgel in het atelier van Charles Janko aan de Witteweg 6b in Den Hoorn. Cinema Texel vertoont: 13.30 u. Sammy's Avonturen. De Geheime Doorgang 3D; 13.45 u. Toy Story 3 3D NL; 16.00 u. Cats Dogs 2 3D NL; 16.15 u. The Last Airbender 3D; 19.00 u. Step up 3D; 19.15 u. The Last Airbender 3D; 21.30 u. Incepti on; 21.45 u. Salt. Zondag 29 augustus De borrelbus rijdt vanaf de Nikadel in De Koog naar Den Burg, De Waal, Oosterend en Oudeschild. Opstap pen kan naast de Lidl. Prijs €3,-. Bij evangelistenechtpaar Jan en Paula Brouwer (Keesomlaan 4a, Den Burg) begint om 10.00 uur een huis samenkomst. Op land van Jos Witte, tegenover Tubantia aan de Pontweg, beginnen om 11.00 uur ploegwedstrijden met oude tractoren. Op het Turfveld in de Dennen gaat om 10.30 uur een loopclinic van start, ter voorbereiding op de Texel Halve Marathon. Deelname is gratis. Bij De Worsteltent aan de Smitsweg in de Dennen begint om 14.00 uur een optreden van boogiewoogie- groep Pepping Express. De toegang is gratis. In theater Klif 12 in Den Hoorn begint om 20.30 uur een optreden van Ernst Glerum en zijn trio. Toegang €15,-, diner vooraf mogelijk. Reserveren via tel., 319633 of info@klif12.nl. Cinema Texel vertoont: 13.30 u. Sammy's Avonturen. De Geheime Doorgang 3D; 13.45 u. Shrek voor eeuwig en altijd 3D NL; 16.00 u. Cats Dogs 2 3D NL; 16.15 u. The Last Airbender 3D; 19.00 u. Step up 3D; 19.15 u. The Last Airbender 3D; 21.30 u. Inception; 21.45 u. Salt. Maandag 30 augustus Tijdens de koffie-inloopochtend van het dorpssteunpunt in het Eierland- sche Huis vertelt Cees Maas over vlinders. Aanvang 10.00 uur. In grand café De Hollebol aan de Parkstraat in Den Burg begint om 20.00 uur een schaakavond, georga niseerd door schaakclub En Passant. Ook voor niet-clubleden. Cinema Texel vertoont: 14.00 u. Inception; 14.15 u. Salt; 20.00 u. The Last Airbender 3D; 20.15 u. Mystery Movie. Dinsdag 31 augustus In de Dorpsstraat in De Koog wordt van 12.00 tot 19.00 uur een braderie gehouden. In De Burght in Den Burg begint om 20.15 uur een concert door vocaal mannenkwintet La Notte. De toe gang is gratis. Cinema Texel vertoont: 14.00 u. Inception; 14.15 u. The Last Airben der 3D; 20.00 u. The Last Airbender 3D; 20.15 u. Salt. In verband met de te verwachten ^rf-yy drukte zet veerdienst TESO rond het weekend een extra boot in. Deze week wordt vrijdag, zaterdag en maandag tussen 9.30 en 16.00 uur een halfuursdienst gevaren. Zondag is dat het geval tussen 9.30 en 20.00 uur. Desondanks moeten automobi listen vrijdag rekening houden met wachttijden tot een half uur. De afvaarten van 10.00 uur (vanaf Den Helder) en 13.30 uur (vanaf Texel) zijn uitsluitend bedoeld voor het vervoer van gevaarlijke stoffen. VRIJDAG 27 AUGUSTUS 2010 Bij De Worsteltent aan de Smits- weg in de Dennen wordt de muziek zondag verzorgd door de Pepping Express, de boogie- woogiegroep rond de Texelse pianist Henk Pepping. De groep bestaat verder uit Willem Schoo- ne, John Schuursma (gitaar) en Ab Dekker. Het optreden begint om 14.00 uur, de toegang is gratis. Bassist, componist, arran geur, pianist en docent Ernst Glerum, winnaar van de Boy Edgar Prijs 2009, verzorgt zondag 29 augustus met zijn trio een optreden in de Klif 12 Music Club. Het aantal projecten waarin Gle rum participeerde is ongekend. Hij speelde in het ICP Orches tra, Guus Janssen Trio, Amster dam String Trio, Available Jelly, Benjamin Herman Quartet en met het succesvolle trio Borst lap/ Bennink/ Glerum, dat in april 2009 de Klif 12 Music Club opende. Ditmaal verschijnt Gle rum met zijn eigen trio voor het voetlicht van het Hoornder thea ter, met pianist Ruben Hein en drummer Joost Patocka. Glerum, die contrabas studeer de aan het Sweelinck Conserva torium in Amsterdam, stijgt ook als componist regelmatig tot grote hoogte. 'Ik zag mezelf niet in een klassiek orkest spelen. Toch heeft klassieke muziek naast jazz mijn grote interesse en soms is het een uitdaging om die twee te verenigen', zegt hij daar zelf over. Met die drang naar vernieuwing stond hij dit ook jaar op het podium van North Sea Jazz. Het optreden begint om 20.30 uur, de toegang bedraagt €15,-. Diner vooraf is mogelijk, reser veren kan via tel. 319633 of e- mailadres info@klif12.nl. Bij Volkssterrenwacht De Jager bij Ecomare kan op de donder dagen 2, 9,16 en 30 september van 21.00 tot 22.30 uur met een telescoop naar de sterren wor den gekeken. Ook in oktober worden sterrenkijk- avonden gehouden (op donderdag 7, 14 en 28), maar deze beginnen een uur eerder en duren van 20.00 tot 21.30 uur. Ook in de Nacht van de Nacht, op zaterdag 30 oktober, is De Jager van 20.00 tot 21.30 uur geopend. Tijdens de sterrenkijk- avonden wordt aandacht besteed aan sterhopen, nevels, de planeten Jupiter, Uranus, Neptunus en de komeet Hartley. Deelname kost €2,- per persoon, donateurs heb ben gratis toegang. Van tevoren aanmelden is niet nodig. De sterrenkijkavonden gaan alleen door bij helder weer. Bij twijfel kan rond 18.00 uur gebeld worden naar tel. 06-53340063. In de rooms-katholieke kerk van De Koog begint zondag om 9.30 uur de laatste interkerkelijke dienst van het seizoen. Er wordt gezongen door het Texels Chris telijk Mannenkoor. De dienst, georganiseerd door de Raad voor het Zomerwerk, wordt geleid door Rinus Kuiper. Het Texels Christelijk Mannenkoor staat onder leiding van Piet de Reuver. Fokke Walstra uit Kootstertille is organist. De Raad voor het Zomerwerk, een samenwerkingsverband van de Texelse kerken, het Bisdom Essen en de protestante kerk in Duits land, heeft een druk en sfeervol zomerseizoen achter de rug waar bij de kerken vol zaten. Het einde van het seizoen betekent niet het einde van alle activiteiten van de Raad voor het Zomerwerk. Tot eind september worden nog concerten gegeven en ook de dia avonden in het kerkje van De Koog aan de Dorpsstraat duren voort. Bewoners van vier verschillende dorpen treden zaterdag 2 en zondag 3 oktober op tijdens het Verteltheaterfestival van Artex. De uitvoeringen vinden steeds plaats op een markante plek, zoals een boerenschuur of een kerk. Het Verteltheaterfestival is het hoogtepunt van het Verteltheater dat de afgelopen jaren door Artex werd gehouden en waarbij oude ren door theaterdocent Anneke Het tweedaags muziekfestival Parkpopje, dat op 4 en 5 sep tember wordt gehouden, wordt afgesloten met een optreden van Ibu Sylla en zijn groep Nafaya. De meeste deelnemers aan Park popje zijn afkomstig van Texel, maar zo niet Ibu Sylla. Deze in Nederland woonachtige muzikant komt uit Nafaya in Guinee in West- Afrika. Daar speelde hij onder meer bij Les Ballets de Guinee en Les Ballets National du Senegal. Met zijn groep Nafaya brengt hij opzwe pende en virtuoze muziek en liede ren over het leven. Nafaya betekent 'de plek waar iedereen elkaar ont moet', volgens organisator Pieter nel Geurtz een toepasselijke naam voor een muziekvoorstelling in het park, dat sinds de opknapbeurt een plek is waar mensen elkaar ontmoeten. Het complete programma wordt nog nader bekend gemaakt, maar zaterdag is er een optreden te horen van Matty Bongers, die de In samenwerking met Jeugdge zondheidszorg en docenten Henri- ette Timmermans (fysiotherapeute) en Mariëlle Glorie (yogadocent) verzorgt Omring een cursus zwan gerschapsbegeleiding. De cursus bestaat uit vijftien bijeenkomsten van anderhalf uur, de eerste wordt gehouden op woensdag 6 oktober om 19.30 uur in de Praktijk voor Fysiotherapie en Beweging aan de Wilhelminalaan in Den Burg. Deel nemers leren de bevalling ontspan- Christelijke muziekvereniging Excelsior heeft maandag 30 augus tus de eerste repetitieavond. Deze begint om 20.00 uur en wordt gehouden in het muziekcentrum in Oosterend. De avonden, die weke lijks worden gehouden, staan onder leiding van Betty Bakker. Belang stellenden zijn van harte welkom. Het medium Tülay brengt vrijdag 3 september een bezoek aan Texel om consulten te geven. Tülay, afkomstig van Cyprus, is overdag en in de vroege avond aanwezig op Schilderweg 216 in Oudeschild. Bezoekers krijgen een kopje Turkse koffie en nadat ze die gedronken hebben, bekijkt Tülay de vormen die in het kopje achter blijven. Aan de hand daarvan doet ze uitspraken over zwakke en pijn lijke plekken in het lichaam en ver telt ze over de toekomst. Daar naast helpt ze met het oplossen van problemen. Een consult kost €20,-. Belangstellen kunnen zich aanmelden via 0222-712792. Berghuis gecoacht werden in het vertellen van hun jeugdherinnerin gen. Speciaal voor het festival rijdt een nostalgische bus vanaf de veerhaven naar de verschillende optredens. In elk dorp wordt twee maal opgetreden, met een lunch tussen de ochtend- en de middag voorstelling en een borrel na afloop. Er zijn dagarrangementen, week endarrangementen en losse kaar ten verkrijgbaar. Alle informatie is te vinden op www.verteltheater- texel.nl. waterphone bespeelt, een gestre ken instrument gebaseerd op oude Tibetaanse muziekinstrumenten en in de jaren zestig ontwikkeld door Richard Waters. Het instrument, dat vooral populair is bij makers van suspence-movies, brengt een spacy geluid voort, dat door velen en in de juiste ambiance, als sacraal wordt ervaren. nen en met vertrouwen tegemoet te zien. Er wordt informatie gege ven over lichamelijke veranderin gen en er wordt aandacht besteed aan ademhaling en spiergebruik. Deelname kost €90,-, leden van het Servicepakket betalen 75,-. Voor informatie en aanmelding, tel. 0223-650235 of e-mail cursusbureau@omring.nl Meer informatie is ook te vinden op www. omring.nl. Steractrice Angelina Jolie is de hoofdrolspeler in de film Saltdie deze week in Cinema Texel draait. Ze speelt daarin de ClA-officier Evelyn Salt, die heeft beloofd haar land te dienen en te eren. Wan neer een overloper haar ervan beschuldigt een Russische spion ne te zijn, wordt haar loyaliteit danig op de proef gesteld. Ze vlucht en gebruikt haar jarenlange ervaring bij de CIA om een arres tatie te voorkomen. Salts pogin gen haar onschuld te bewijzen, leiden alleen maar tot twijfel over haar motieven. Terwijl het onder zoek naar haar ware identiteit doorgaat, duikt één vraag steeds op: wie is Salt? Eens in de twee weken wil Cinema Texel op woensdag en donderdag een 'artfilm' presenteren. Deze wordt vertoond zonder pauze. De eerste in de rij is komende week Vb, tambien, een romantisch dra ma over Daniel, een 35-jarige man die als eerste Europeaan met het syndroom van Down een studie De kraamafdeling van het Gemi ni Ziekenhuis verzorgt donder dag 23 september in de Zr. Kue- terzaal een voorlichtingsavond voor zwangeren en hun part ners. Aan het woord komen gynaecolo gen en verpleegkundigen die de gang van zaken op de kraamafde ling begeleiden. Een kinderarts legt uit wanneer de pasgeborene op de couveuseafdeling moet worden opgenomen en een verloskundige vertelt over de thuis- en de polikli nische bevalling. De bijeenkomst duurt van 19.00 tot 21.00 uur. Aan melden kan bij het Patiëntenser- viceburea, tel. 0223-696346, e- mail: psb@gemini-ziekenhuis.nl. Het Kunsthuys aan de War moesstraat in Den Burg begint maandag 13 september met een nieuwe serie lessen. Naast het al bestaande aanbod, worden dit jaar nieuwe cursussen gegeven, zoals een dansgroep voor leerlingen uit de brugklas (op maandag van 18.30 tot 19.30 uur). Nieuw is ook de dynamische dans groep met live begeleiding door de percussiegroep van Severin Can- del (dinsdag van 20.15 tot 21.30 uur). Woensdagavond is er cursus meditatie voor jongeren en begin ners, donderdagavond voor vol wassenen. Deze beide cursussen duren van 19.00 tot 20.00 uur. Ook is het mogelijk privésessies te hou den. Een volledig overzicht van cursus sen, tijden en prijzen is te vinden op www.kunsthuystexel.nl. Meer informatie is ook te krijgen via tel. 06-13614046. In de eerste week is het mogelijk vrijblijvend mee te doen aan een les naar keuze. Susana Mulas begint woensdag 15 september met een nieuwe serie van twaalf kunstateliers voor kinderen. De lessen, die worden gegeven in een lokaal van de Jozefschool in Den Burg, zijn bedoeld voor kinde ren van 6 tot 12 jaar. Zij maken kennis met verschillende kunstvor men, zoals schilderen met aquarel- of acrylverf, tekenen met pas telkrijtjes en boetseren met klei. Iedere week wordt een ander onderwerp behandeld, dat wordt ingeleid met voorbeelden uit de kunst, muziek, verhalen of sprook jes. Er wordt gewerkt in groepjes van maximaal acht kinderen. Aanmel den kan via tel. 322512 of e-mail- adres via www.susanamulas.nl. aan de universiteit afrondt. Als hij een baan bij de Social Service krijgt, ontmoet hij de vrijdenkende Laura. Snel ontstaat er een bijzon dere vriendschap tussen de twee, wat stuit op afkeurende blikken van collega's en vrienden. Ondanks alle bedenkingen bouwen zij een unieke vriendschap en liefde op. In De Burght aan de Binnen- burg in Den Burg wordt dins dag 31 augustus een concert gegeven door mannenkwintet La Notte. La Notte bestaat uit Olphaert den Otter (counter-tenor), Jan Krimp (tenor), Paul Blommaert (tenor), Jan Nobel (bariton) en Willem Bouwman (bas). Na de oprichting Maar is hun band sterk genoeg als Daniel verliefd wordt op Laura? Een groot deel van het verdere programma is geprolongeerd. Daaronder de actie-thriller Incep tion, voor liefhebbers van het wat zwaardere werk, met Leonardo DiCaprio, Joseph-Gordon Levitt, Ellen Page en Marion Cotillard. Dom Cobb en zijn bende moeten in deze film een idee in iemands brein plaatsen. Als ze daarin sla- in 1989 legde het kwintet zich vooral toe op het romantische repertoire, maar dat werd al snel uitgebreid met muziek uit de Renaissance. La Notte was meerdere malen te horen op de Oude Muziek Festi vals te Antwerpen, Hoorn en Utrecht en het ensemble verleent met enige regelmaat medewerking aan concertseries en festiviteiten. Ook het repertoire is gevarieerder geworden. Op het programma staan werken van Goss, Horsley, gen, zou het de perfecte misdaad zijn. Wekelijks vertoont Cinema Texel een mystery movie, een voorpre mière van een film die officieel nog niet uit is. Welke film dat is, wordt pas bekend als de projector draait. Het volledige programma is te lezen in de agenda van deze krant en op www.texelagenda.nl. Sweelinck, Mendelssohn, Brahms, Van Beethoven, Rijken, Janequin, Barnby, Horrex, Schubert, Corne lius, The Comedian Harmonists en Whitworth. Het eerste deel van het concert staat in het teken van het weer - en dan voornamelijk de wind. Het tweede deel bestaat uit bewerkingen, in de ruimste zin van het woord. Het concert begint om 20.15 uur, de toegang is gratis. Na afloop wordt een inzameling gehouden.

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 2