Ingrid van Lubek opnieuw nationaal kampioen CIVshöp Verhuisd Helly Hansen W Workwear ZEIL MAKERIJ TEXELSE 3 COURANT Veel wind bij NK parachutespringen Familieberichten Marton St&yger Toerrijders naar Winterswijk De week van... Pieternel Geurtz Johanna Margaretha Maria van Beek-Jannes Jans UITNODIGING VOOR DE AFSCHEIDSRECEPTIE VAN Op vrijdag 3 september bent u van harte welkom om haar gedag te zeggen, Mevr. Dalmeyer Uitvaartcentrum Texel Voor een uitvaart naar uw wens Nu bij ons in de Maritieme Shop de nieuwe collectie met 25% extra korting op de toch al scherpe CIV-prijzen. CIV TEXEL VRIJDAG 27 AUGUSTUS 2010 Ingrid van Lubek is zondag in Kijkduin (bij Scheveningen) Nederlands kampioen triatlon offroad geworden. Het was alweer de zesde keer dat de 39- jarige oud-Texelse beslag op deze titel legde. Een bijzondere prestatie, te meer daar het nog maar een jaar geleden is dat ze moeder werd van een dochter. De jaren lijken geen vat te krijgen op Van Lubek, die in 2000 Neder land vertegenwoordigde op de Olympische Spelen in Sydney en die naar eigen schatting inmiddels zo'n dertien nationale titels op de triatlon en daaraan verwante dis ciplines heeft veroverd. Ze is altijd op hoog niveau blijven sporten en stopte daar ook tijdens haar zwan gerschap niet mee. 'Tot vier weken voor de bevalling ben ik blijven hardlopen, al was dat toen meer een soort joggen geworden. Zwem men heb ik zelfs een dag voor de De jaren lijken geen vat te krijgen op Ingrid van Lubek, hier in actie tijdens het NK mountainbike. (Foto Niels van Arkel) geboorte van Sienna nog gedaan.' Drie maanden na de bevalling deed ze alweer mee aan een strandrace op de mountainbike, waarna ze in de winter diverse kleinere wed strijdjes afwerkte. 'Het ging wel allemaal wat rustiger. Met lopen heb ik nog een tijd gewacht, omdat ik wat last van mijn bekken had. En ik heb ook steeds goed naar de kleine gekeken. Als ze ziek was, deed ik niet mee. Bovendien heb ik negen maanden borstvoeding gegeven en daarbij zit je natuurlijk ook aan elkaar vast.' Deze zomer was Van Lubek zover dat ze weer voluit durfde te gaan. Ze traint bijna dagelijks, soms zelfs twee keer op een dag. Een kwestie van haar tijd slim indelen, vindt ze. Door van huis (in Hilver sum) naar haar werk (ze is fysio therapeut in Utrecht) te fietsen, maakt ze handig gebruik van het woonwerkverkeer. Doordat part ner Niels van Arkel leraar op een middelbare school is en de afge lopen weken vakantie had, kon hij vaak thuis zijn om op hun dochter te passen. 'En ik heb veel achter de kinderwagen hardgelopen. Het is een fijne kar, die je nauwelijks hoeft te sturen, en Sienna vindt het geen probleem, zodat ik steeds ongeveer één uur en kwar tier op die manier kon trainen. 'De vele trainingen hadden suc ces. Zo won ze de triatlon (Olym pische afstand) in Almere en werd ze verdienstelijk twaalfde op het Nederlands kampioenschap mountainbike. Voorlopig hoogte punt van deze zomer was de zondag door haar gewonnen Beach Challenge, de oudste offroad triatlon van Nederland. Een zware wedstrijd, waarin de deelnemers in alle onderdelen flink op de proef werden gesteld. Dat begon met een zwemwed strijd over 1500 meter door het Noordzeewater, waarbij golfslag en stroming zich nadrukkelijk deden gelden. Daarna volgden 28 lange en zware kilometers moun- tainbiken op het strand, door de duinen en over paardenpaden. Het slotonderdeel was een loop over 10 kilometer, opnieuw over strand en duinpaden. Van Lubek voelde zich thuis op het parcours. 'Het is echt een wedstrijd voor mij. Zwemmen in zee doe ik al mijn hele leven en fietsen en lopen door mul zand ligt me ook uitstekend.' Ze won in 2002, 2005 en 2006 in Kijkduin en legde er in 2007 en 2008 beslag op de tweede plaats. Omdat ze beide tweede plaatsen achter buitenlandse concurrenten behaalde, leverden ook die haar de nationale titel op. Zondag moest ze aanvankelijk veterane Marijke Zeekant voor laten gaan, die met haar zwemtijd voor slechts weinig heren hoefde onder te doen. Van Lubek begon het tweede onderdeel met een achterstand van bijna twee minu ten, maar had na de eerste ronde mountainbiken al een voorsprong op alle andere deelnemers. Bij het ingaan van het laatste onder deel had de oud-Texelse een voorsprong van twee minuten op Judy van den Berg en van meer dan vier minuten op Zeekant, Rahel Bellinga en Marianne Gooij- ert. Uiteindelijk bedroeg Van Lubeks voorsprong op de num mer twee, Gooijert, bijna drie minuten. Bellinga eindigde op ruim vier minuten als derde. De achterstand van Van den Berg, die onlangs bij de Europese kam pioenschappen beslag legde op de derde plaats, bedroeg aan de finish zelfs bijna zes minuten. De komende weken staan diverse mountainbikewedstrijden op haar programma, evenals de triatlon van Ameland en de halve mara thon op Texel. Van Lubek vindt het nog steeds leuk om mee te doen. Zo goed als in haar hoogtij dagen is ze niet meer. Vooral met zwemmen en lopen heeft ze aan snelheid verloren. Toch eindigt ze steevast in de hoogste regionen. 'Het grote voordeel is dat ik de parcoursen en mijn tegenstan ders ken. Ik kan goed inschatten hoe ik mijn race moet indelen en weet dat ik in het tweede gedeel te altijd beter ben. Maar ik vind het vooral leuk om te doen. Het is nog zo lekker.' Joop Rommets Vliegveld Texel was afgelopen week end het strijdtoneel voor het NK parachutespringen. In totaal streden dertien teams in vier verschillende klassen. Al vanaf het begin was het duidelijk dat de wedstrijden een nieuwe kampioen zouden opleveren, want titelverdediger Dynamic Fource liet verstek gaan. De springers gin gen vrijdag voortvarend van start en ook zaterdagmorgen werd nog gesprongen, maar toen gooide wind roet in het eten. Het duurde tot zon dagmiddag half vijf voor de wedstrij den een vervolg konden krijgen. Om de springers voldoende tijd te geve, bleef het vliegveld zondag zelfs tot acht uur open. Hoewel er nog flink strijd geleverd moest worden voor de tweede en derde plaats, waren de winnaars in elke categorie al vrij snel bekend. Kampioen in de AAA werd Whoops, Creeps mogen zich kampioen in de klasse AA noemen, Murphy Mania won de klasse A en Mach 4 bij de rookies. Ignition werd met het kleinst denkbare verschil uitgeroepen tot meest belovende team. (Foto Olivier Schilling) Zo'n zeven Texelse toerfietsers rij den zondag van Winterswijk naar Texel. Zaterdagmorgen reist het gezelschap, met onder meer Dirk Haker in de gelederen naar het oosten van het land om zondag morgen in alle vroegte op de fiets te stappen. Voor de rit over circa 230 kilometer is een traject uitge stippeld waarbij onder meer met het pontje bij Brummen de IJssel wordt overgestoken. De rijders doorkruisen park De Hoge Veluwe en komen langs andere schilder achtige plekjes. Zondagavond worden ze weer op Texel verwacht. De tocht wordt georganiseerd door Toerclub Taxi 312000. Pieternel Geurtz uit Den Burg is de volgende blogger in de serie De week van... Zij is onder meer betrokken bij de organisatie van Parkpop(je). In plaats van kaarten Als ik de dingen niet meer weet. Als ik de namen niet meer ken, n en al wat ik weet meteen vergeet, zodat ik onherkenbaar ben. Herinner mij dan, stralend in de zon, vol levenskracht, toen ik alles nog kon. Weduwe van Cees van Beek 14 januari 1917 t 24 augustus 2010 Ton en Corrie Randa Anique en Robin G reetje Dino en Danielle, Bruno, Jonah Yuri en Mandy Wim en Ria Karin en Ravi, Jannick, Thijmen, Willem Yvonne en Ralph, Mees, Lieve, Peer, Floor Nettie en Gerard Edwin en Wendy, Mike, Joyce Ronald Joke en Jan Jacco en Yvonne, Jesse, Ruben Jasper en Danielle Ada Peter Wouter Laura en Guido Simon Eddie en Elisabeth Thijs Jelle "Gollards" k. 37 De Zes 12 - Den Burg Er is gelegenheid tot condoleren op vrijdag 27 augustus van 19.00 tot 20.00 uur in de Car rousel van de "Gollards". De Heilige mis zal worden gehouden op zaterdag 28 augustus om 11.30 uur in de R.K. kerk van De Cocksdorp. Aansluitend zullen wij mama begeleiden naar haar laatste rustplaats op de begraafplaats van De Cocksdorp aan de Molenlaan. Na afloop van de begrafenis komen wij samen in het "Eierlandsche Huis", Klimpstraat 33, De Cocksdorp, waar tevens gelegenheid is de familie te condoleren. Correspondentieadres: Fam. A.A. van Beek, Violenstraat 10, 6658 XS Beneden-Leeuwen Onze dank gaat uit naar de "Gollards" en in het bijzonder de verzorging in "Het Raaksie". Familie Van Beek Als je zo veel weet kun je toch niet doodgaan... Dankbare herinneringen hebben wij aan JACOB ZIJM Jaap Zijn betrokkenheid en interesse voor ons en vele anderen maakte hem tot een geliefd persoon. Dit blijkt ook uit de vele warme reacties die wij de afgelopen periode hebben ontvangen. Hiervoor onze oprechte dank. Uit aller naam, Piet Zijm Texel, augustus 2010. Voor uw medeleven en belangstelling na het overlijden van onze moeder, schoonmoeder en oma NEELTJE SCHOUTEN-ROEPER Zeggen wij u langs deze weg hartelijk dank. Kinderen en kleinkinderen Texel, augustus 2010 Marion gaat per 1 september als projectleider bij ABC-Onderwijsadviseurs in Amsterdam aan het werk. op De Kompasschool, Molenstraat 80, 1791 DM in Den Burg, van 16.00 tot 18.00 uur. Wilt u iets zeggen ter gelegenheid van dit afscheid? Mail dan naar corrykort@hotmail.com. Voor informatie bel: 0222-312655. Hartelijke groet, Team Kompasschool Gazelle huurfietsen te koop, ook met trommel- rem en 7 versn., zeer gun stig geprijsd. Verhuurbe drijf Kikkert, Badweg 19, De Koog, telefoon 0222- 317215. Baby geboren? Huur een ooievaar voor in de tuin voor€1,25 per dag (€12,50 borg) bij Langeveld de Rooy, Spinbaan 6, tel. 362600. Heeft u schade of bent u op zoek naar een andere auto? Kijk dan eerst eens op www.texelseautopa- gina.nl van Wintergroen 8 naar "Gollards", app. 10 De Zes 12 1791 EX Den Burg Spoed! Wie weet een stu dentenkamer voor mij in Utrecht? Niels Witte, 06- 10774353. Texelaartjes INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur en woensdag vóór 17.00 uur. KOSTEN: €6,45 tot en met 3 regels. Per regei meer: €2,15 (incl. btw). FOTO-TEXELAARTJE: plaatsing foto €14,50 excl. tekst, alleen voor particulieren die iets te koop aanbieden. Gebakken zeetong, in de boter. Havenrestaurant Texel, met uitzicht op zee! Bel Jan. C. Stolk voor re servering, 319310. Zaterdag 4 septem ber om 18.00u oester- proeverij in De Hollebol €32,50 pp. Info/opgave: info@oestersenmeer.nl of 0612808495 Welke makelaar of parti culier wil een te lang leeg staand object laten be wonen door een vrouw die dat eerder heeft gedaan. Met of zonder moderne inrichting, zodat u meer kans heeft de woning te verkopen. Bel met 06- 39490089. Garage verkoop, Vloed lijn 17 t/m 21, zaterdag 28 augustus van 10 tot 14 uur. texelsecourant.nl Als u snel wilt weten wat er van daag is gebeurd. Taxi Attent. 24-uurs ser vice. Ook vervoer naar Schiphol. 320020. Fotografie Daan Koop man, voor al uw fotowerk, 06-23604408. Terrasoverkapping nodig? Kijk snel op www.over- kappingtekoop.nl Trapondersteuning leuke aanbiedingen en een goed advies. Bets Fietsen, tel: 312184. 's Nachts overvaren voor groepen tot 16 pers. en/of bij calamiteiten. Het Sop, tel. 06 20920594. Je weet dat je goed zit met Bremer achter je! Assurantiekantoor Bre mer, Oosterend, tel. 0222- 318221. Nieuw: Cursus Intuïtief schilderen, start eind september. Informatie: Cocky den Duyf, Ooste rend 06-55920571. Doorlopende verkoop nieuwe en gebruikte fiet sen vanaf 100.00. Fiets verhuur veerhaventexel. Tel. 319588. Gebruikte kinderfietsen in alle maten te koop tegen opruimprijzen. Vermeulen Bikes Tel:319213 Nieuwe PC of laptop no dig, TCA Maricoweg 37a Afvalcontainers voor het afvoeren van puin, hout, bouwafval, vuilnis, e.d. Tatenhove, Oudeschild, tel. (0222) 313809. Regt Witgoed Service voor vakkundige reparatie en service aan witgoed en huishoud, apparaten. Nol- lekoog 10, tel. 327707. Gitaarles. Nieuw seizoen, weer enkele plaatsen vrij. Korting €20.- (start sept.) Info: Maarten Tiggeler, 06- 22272699. Trapondersteuning leuke aanbiedingen en een goed advies. Bets Fietsen, tel: 312184. Tegelshowroom De Te- gelmeester, geopend op afspraak, 06-22288683. Krukas 3, Oudeschild. Gebruikte Ion Sparta da mesmodellen zonder ver snellingen. Vermeulen Bikes Tel: 319213. Ook met vragen over een persoonlijke invulling kunt u bij ons terecht. Wij werken samen met alle verzeker! ngsmaatscha ppijen. Mark en Yoianda Pijper Bernhardlaan 147, Den Burg fi /*/z Tel. (0222) 310 168 Wi Mobiel (06) 51 283 246 www.uitvaartcentrumtexel.nl Zaterdag 28 augustus v.a. 13.00 uur: Visrook- demonstratie bij Eetcafé De Kroonprins, Ooste rend. Opbrengst t.b.v. Pakistan/ giro 555! Echtscheiding? Alimen tatie? Advocaat in fa milierecht mr S.l. Fonds kan met u afspreken op Texel. 020-4712484 of 06- 25056150. .zaterdag Zö augustus v.a. 13.00 uur: Visrook- demonstratie bij Eetcafé De Kroonprins, Ooste rend. Opbrengst t.b.v. Pakistan/ giro 555! Snij- en voegbedrijf J. Peereboom Gespec. in oude gevels en panden, uithakken, reinigen en voegen, snij- en knip- voegspecialisten. 30 jaar. erv. voegen uithakken, zandstralen, snijvoegen, €100,- m2. uithakken, zandstralen, en terugvoe- gen. €50,- m2 excl. btw. Lid hoofdbedrijfschap ambachten. 10 jaar ga rantie. 072-5157635/06- 10001925. zie ook onze website: www.voegbe- drijfjanpeereboom.nl Vraag niet wat ik maak. Ik maak wat u vraagt! Klus- en timmerbedrijf Ap den Braven, 06-25371055. Uitvaartverzorging Ton van der Slikke, tel. 365809/ 06-83164910. Dag en nacht bereikbaar. www.aardeenhemel.nl Rolluiken nodig? Kijk snel op www.rolluikente- koop.nl Yoga in De Aleph. vanaf ma.30 aug. starten in "De Aleph" Weverstraat 54 Den Burg de yogalessen o.l.v. Arien van Erkelens van ma. t.m. vr. Verschil lende niveau's. Info en opgave: 319449 of www. inbalansoptexel.nl Auto Service Centrum. Voor uw totale auto on derhoud. Tel. 315588 Gevraagd: bezorgers in Den Burg voor Helders Weekblad. DO.middag bezorgen. Tel. 318852. Ovengedroogd haard- hout, Haardhout Texel, tel. 318535. Doorlopende verkoop ge bruikte rijwielen. Verhuur bedrijf Bruining, Nikadel 60, De Koog, tel. (0222) 317333. Diverse maten kinderrijwielen. Husqvarna. Kettingzagen v.a. €179,-. Heggenscha- ren v.a. €179,-. Bos- en taludmaaiers v.a. €389,-. Tatenhove BV, IJsdijk 11, Oudeschild. Tel. 313809. De" Nieuwe Brocante uit Frankrijk zijn binnen, heilig beelden, blikken, lampen, lijsten, rozen kransen, enz. enz. Audrey H&G, Burgwal 45. Trapondersteuning van af 999 Euro. Vele merken leverbaar, en een goed advies. Bets Fietsen. Tel: 312184. Oud geld? DeKNRM is er blij mee! Bel W. Grisnigt, tel. 312299. Coöperatieve Inkoopvereniging van Visserijbenodigdheden u.a. n Sterke en functionele stoffen met nieuwe en trendy ontwerpdetails op het gebied van vorm en kleur. Geïnspireerd op de behoeftes van een nieuwe generatie vakmensen. De oude collectie mag dus de deur uit... Haven 15 1792 AE Oudeschild t 0222 312771 f 0222 313658 e info@civtexel.nl

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 3