Conflict om illegaal tuinhuisje duurt voort TEXELSE 5 COURANT Rabo schenkt ANBO computers Schlepers: aanschrijving naar verkeerde persoon Super op bedrijventerrein heet hangijzer bij provincie 'Buurman bouwde op mijn erf' Geld visroken voor Durperhonk Adoptiekinderen Klaverjassen Barbecue van Korps Mariniers En Passant VRIJDAG 27 AUGUSTUS 2010 Een inwoner van Den lip heeft de voorzieningenrechter in Alkmaar dinsdag verzocht een besluit van de gemeente om twee 'illegale gebouwtjes' op zijn op Texel aan gekochte grond te verwijderen, voorlopig ongeldig te verklaren. De man is al in een rechtszaak met de gemeente verwikkeld in verband met zijn illegaal gebouw de tuinhuisje, en vindt dat de uit spraak hierover eerst moet wor den afgewacht. De llpenaar liet op een in 2007 gekocht stuk grond nabij De Koog een tuinhuisje bouwen, maar ontving daarvoor geen bouwvergunning. De gemeente trof tijdens een controle bovendien een illegaal gebouwde berging en een paardenstal aan. Deze stonden stonden er al tiental len jaren en de huidige grondeige naar had nooit geweten (en kon ook bijna niet weten) dat het bestaan ervan onwettig was. De grondeigenaar liet de gemeente weten best bereid te zijn de paar denstal en de berging te slopen, maar wilde dit doen via een zogehe ten gemeentelijke saneringsregeling, om daarmee zijn tuinhuisje te legali seren. Hierover liggen beide partijen in de clinch, omdat de gemeente vindt dat het tuinhuisje niet voor deze regeling in aanmerking komt. De gemeente legde de man onlangs op paardenstal en berging met spoed van zijn terrein te verwijderen, maar hiermee wenst hij (nog) niet akkoord te gaan. De grondeigenaar en zijn advocaat verdenken de gemeente ervan met spoed van de paardenstal en de berging af te willen om te voorko men dat de llpenaar ze kan betrek ken in de saneringsregeling om zijn tuinhuisje te legaliseren. 'Waarom is er anders opeens zoveel haast bij?', vroeg de advocaat de voorzienin genrechter. 'De twee gebouwen staan er al ruim dertig jaar en de gemeente heeft daar al die tijd vanaf geweten, zo blijkt uit een inventari satierapport uit 1976. Bovendien heeft nooit iemand geklaagd over het bestaan ervan. Het komt vanuit de gemeente zelf dat ze nu met spoed moeten worden gesloopt. De enige reden die ik kan bedenken, is dat de gemeente van de paardenstal en de berging af wil om te voorko men dat mijn cliënt ze kan gebruiken om zijn tuinhuisje via een bestaande regeling te legaliseren.' De gemeente ontkende de redene ring van de advocaat van de grond eigenaar en gaf aan simpelweg haar taak uit te voeren: handhaven. 'Er staan illegale opstallen op het terrein en dan is het onze taak om te zorgen dat die verdwijnen', legde een woordvoerder van de gemeente uit. 'We zien de eerder illegaal gebouw de paardenstal en de berging com pleet los van de kwestie rond het illegale tuinhuisje.' Door te voorkomen dat de berging en de paardenstal op korte termijn verdwijnen, hoopt de grondeigenaar de tijd te krijgen om te bewijzen dat hij ze in de saneringsregeling mag betrekken om zijn tuinhuisje te lega liseren. De voorzieningenrechter laat donderdag 9 september weten of de sloop van de twee 'illegale gebouw tjes' mag worden uitgesteld. De ANBO heeft sinds deze week de beschikking over twintig moderne en identieke compu ters, toetsenborden en beeld schermen. Ze zijn donderdag geschonken door de Rabobank en worden gebruikt voor het geven van computercursussen voor senioren. De computers die voor de Rabo bank economisch zijn afgeschre ven, voldoen uitstekend voor het werk waarvoor de ANBO ze gaat gebruiken. Er bestaat veel belang stelling voor de cursussen die met behulp van lesmateriaal van Senio renweb worden gegeven. Tot dus ver hebben tachtig senioren zich opgegeven en voor volgend jaar is er zelfs een wachtlijst. De eerste cursus begint maandag 6 septem ber. De pc's worden opgesteld in het verenigingsgebouw Star- kenburgh, dat wordt gehuurd van de Bewonersvereniging. De Rabo bank sponsort de activiteiten van de ANBO, onder meer het bevor deren van de zelfstandigheid van ouderen, door computercursussen en hulp bij internetbankieren. 'Het is leuk om op deze manier wat terug te doen voor onze klanten', vertelt Hans van Heerwaarden van de Rabobank. De cursussen wor den gegeven door negen Texelse (hulp)docenten en er komen er nog vier bij. De ANBO verzorgt begin ners-, basis- en vervolgcursussen. De gemeente moet met klachten over het pand Abbewaal 7 niet bij hem, maar bij zijn zoon zijn. Dat zei John Schlepers woens dag tegen de leden van de com missie Bezwaarschriften, bij wie hij bezwaar had gemaakt tegen de hem opgelegde dwangsom. De zaak tussen Schlepers en de gemeente loopt al ruim twee jaar. In maart 2008 werd Schlepers geattendeerd op nalatigheden bij de verbouwing van het pand. Het betrof toen het ontbreken van gegevens over de fundatie van het bestaande deel van het gebouw. Later werd hij nogmaals aange schreven, onder meer over de maatregelen die hij moest nemen om de brandveiligheid te waarbor gen. Dat gebeurde oktober vorig jaar, een maand nadat zich een brand in het pand had voorgedaan. Op 15 april van dit jaar schreef hij de gemeente dat hij niets te maken heeft met het pand en dat zijn zoon Chris eigenaar is. Volgens het college is de verwar ring over de vraag wie eigenaar - en dus verantwoordelijk - is te wij ten aan Schlepers zelf. 'Het lijkt erop dat gedurende de periode van het handhavingstraject de loods is overgedragen', zei gemeentelijk woordvoerder Cees Witte tegen de commissie Bezwaarschriften. Witte merkte bovendien op dat Schle pers senior weliswaar zegt zich niet verantwoordelijk te voelen, maar wel steeds de gesprekspart ner van de gemeente is geweest. De bouwvergunning is geadres seerd aan Schlepers senior en het was dezelfde persoon die het bezwaarschrift tegen de dwang som indiende. Schlepers betoogde in zijn bezwaarschrift verder dat de gemeente bij overtredingen van de wet- en regelgeving tegen de huur der moet optreden en niet tegen de eigenaar. Volgens de gemeente moet in het pand, als garage gebruikt door Dick Verhagen en Gert-Jan de Vreugt, onder meer een afzuiginstallatie worden aan gebracht. Schlepers zei er niets aan te kunnen doen dat zijn huur ders de regels overtreden. Een conflict over de huurovereenkomst tussen huurder en verhuurder is inmiddels uitgegroeid tot een rechtszaak. Volgens het college is dat allemaal niet van belang. 'De geconstateerde overtredingen heb ben betrekking op de voorzienin gen in en aan het gebouw. Logi scherwijze is degene aangeschreven die het in zijn macht heeft door het treffen van maatre gelen een einde te maken aan de overtredingssituatie. Dat is niet de huurder, maar de eigenaar van het gebouw', aldus Witte, die de com missie daarom vroeg Schlepers' bezwaarschrift ongegrond te ver klaren. Vestiging van een supermarkt aan de Spinbaan is in strijd met het provinciale locatiebeleid dat leidend is voor de ontwikkeling van detailhandel op bedrijventer reinen. Maar voor kleinschalige bedrijven wordt mogelijk een uit zondering gemaakt. Volgens dat beleid mogen alleen detailhandel in 'volumineuze goe deren', tuincentra, meubeldetail handel en bouwmarkten op een bedrijventerrein worden toegestaan. 'Een Aldi hoort daar niet bij', schre ven GS in oktober 2009. Maar er wordt wel een uitzondering gemaakt. Op kleinschalige ontwikkelingen is het locatiebeleid in principe niet van toepassing. Onder kleinschalig ver staat de provincie winkels van maxi maal 1.500 vierkante meter. Bob Bakker liet zich eens ontvallen dat de Aldi een oppervlakte krijgt van 1.000 vierkante meter en daarmee onder de categorie 'kleinschalige ontwikkelingen' valt. Maar in ver band met de grote verkeersstroom die naar de Spinbaan wordt getrok ken, is vestiging van de Aldi op het bedrijventerrein volgens GS niet wenselijk. Volgens de provincie staat de verhuizing ook haaks op het standpunt van het vorige colle ge dat de ruimte hard nodig is voor bedrijven waarvoor het is bedoeld. Maar de huidige coalitie voert aan dat al enige tijd sprake is van leeg stand op het bedrijventerrein. De coalitie gaat in de motie niet in op het standpunt van de provincie. Als de raad akkoord gaat met de motie, krijgt het college van b en w opdracht de benodigde acties te ondernemen, zoals het aanpassen van de plankaart en de voorschrif ten voor het betreffende bedrijven terrein. Een opmerkelijke zaak diende woensdag voor de commissie Bezwaarschriften, waar Jan-Aris Eelman betoogde dat het pand dat zijn buurman John Schlepers bouwde over een breedte van 3 centimeter op zijn erf staat. 'Dit is een onevenredig nadeel voor mij. Schlepers heeft willens en wetens over de erfgrens gebouwd. De consequenties zijn voor hemzelf.' Het conflict gaat over het pand Abbewaal 7, dat een half uur eerder ook al onderwerp van gesprek was voor de commissie Bezwaarschrif ten, omdat de gemeente tekortko mingen aan het gebouw had gecon stateerd en Schlepers vindt hij dat niet verantwoordelijk is en dus de dwangsom niet hoeft te betalen. De tweede zaak ging tussen Eelman en de gemeente. Eelman vindt niet alleen dat het gebouw van Schle pers voor een gedeelte op zijn erf staat, hij betoogde ook dat dit met opzet is gebeurd en dat het resultaat afwijkt van de goedgekeurde bouw tekening. 'Er zijn regenpijpen met een diameter van 10 centimeter geplaatst. Dit is niet conform de tekening.' Volgens hem is de schut ting veel te hoog (209 in plaats van 180 centimeter) en is het pand bovendien niet brandveilig. Eelman beschuldigde het college ervan te tolerant te zijn geweest jegens Sch lepers en eiste dat alsnog wordt opgetreden. Cees Witte, woordvoer der van het college, adviseerde de commissie het bezwaarschrift van Eelman ongegrond te verklaren. Hij erkende dat het gebouw niet voldoet aan alle eisen ten aanzien van de brandveiligheid, maar dat Schlepers inmiddels is gesommeerd hierin ver andering te brengen. Over de kwes tie van het bouwen over de erfgrens merkte Witte op dat van een overtre ding van 'een publiekrechtelijk voor schrift' geen sprake is. 'In ieder geval niet van een overtreding van een zodanige ernst en omvang dat hand havend optreden geboden was.' De commissie Bezwaarschriften doet binnen zes weken uitspraak. Deze uitspraak is overigens niet bin dend en mag door het college ter zijde worden geschoven. Visrokers Jaap Koet en Kees Weel overhandigen Chris de Lussanet en Netty Bode van Durperhonk €400,- voor het schoolplein. Nieuwe computers voor de ANBO. Vlnr. Docent Frits Androg, Jim Quant van de Rabobank, Rein Steenhuizen, locatie ambassadeur van Seniorenweb, docent Rob Blok en Hans van Heerwaarden van de Rabobank. (Foto Gerard Timmerman) De Joost Doureleinkazerne en het Contact Oud Mariniers, afdeling Texel, verzorgden woensdagavond een barbecue voor het Maartenhuis. Commandant Michiel Posthumus, leden van het Contact Oud Mariniers en medewerkers van de kazerne bakten het vlees. Sjaak Severs, oud commandant van de Mok en tegenwoordig landelijk voorzitter van het Contact Oud Mariniers, was ook aanwezig. (Foto Jeroen van Hattum) Het Tesselhuus heeft woensdag €1000,- gekregen van het bestuur van Verpleegkundigen Verzorgenden Nederland Reumatologie. Dat is een beroepsvereniging voor zorgprofessionals. Voorzitter Conny Veldhuizen reikte een cheque uit aan voorzitter Rinie de Kruif van het Tesselhuus. Het bestuur liep een dag mee in het vakantiehuis voor mensen met lichamelijke beperkingen, omdat daar sinds 2006 ook vakanties aan mensen met reuma worden aangeboden. (Foto Jeroen van Hattum) De loodsbotter Texelstroom was een van de duizenden schepen die deelnamen aan Sail, de vijfjaarlijkse manifestatie in Amsterdam. Vanaf de ligplaats in de Mercuriushaven voerde het schip dagelijks rondvaarten uit met gasten van sponsors Ecoloss en Van Ganzewin- kel. Met duizenden schepen op het water was dat een uitdaging voor schipper en bemanning, maar alles verliep naar volle tevredenheid. (Foto Aad van Gils) Chris de Lussanet, lid van de ouderraad van OBS Durperhonk, en leerkracht Netty Bode van de Schoolpleincommissie kregen woensdag €400,- uit handen van Jaap Koet en Kees Weel. Het betreft een deel van de opbrengst van het visroken tijdens het 175- jarig polderfeest. Het geld wordt besteed aan vernieuwing van het schoolplein. Niet op de foto, maar wel betrokken zijn visroker Paul Kikkert en Niels Schermel van de Schoolpleincommissie. De vis werd gesponsord door de TX3 en TX38. De Stichting Ambulante Fiom uit Alkmaar begint binnenkort met een cursus voor ouders van bui tenlandse adoptiekinderen in de puberteit. Ouders van buitenlandse kinderen kunnen tijdens het puberen met specifieke problemen te maken krijgen, die (deels) met afkomst te maken kunnen hebben. Daardoor ontstaan specifieke vragen over het gedrag en de ontwikkeling van het kind. De cursus bestaat uit acht bijeenkomsten van twee uur, de eerste keer op donderdag 30 september. Naast de theorie wordt in iedere bijeenkomst ingegaan op de praktijk en is er ruimte voor het uitwisselen van ervaringen. In het voorjaar volgt een vergelijkbare cursus voor kinderen in de basis schoolleeftijd. Voor aanmeldingen en informatie, tel. 072-5118812 of e-mailadres alkmaar@fiom.nl. De klaverjasclub van de Buureton hervat donderdag 2 september de bijeenkomsten in het wijkcentrum aan de Beatrixlaan in Den Burg. Het klaverjassen begint om 13.30 uur. Deelname kost €0,50. Belang stellenden zijn welkom. Bewoners en medewerkers van het Maartenhuis kregen woens dagavond een barbecue van het Contact Oud Mariniers, afdeling Texel en de Joost Dourleinka- zerne. De mariniers hadden er geld voor opgehaald tijdens kaartavonden die om de drie weken op de kazer ne worden gehouden. Dat wordt normaliter aan het Emma Kinder ziekenhuis in Amsterdam geschon ken, maar de mariniers besloten dit jaar ook een deel op Texel te beste den. Posthumus liet weten dat in de toekomst mogelijk vaker soortge lijke bijdragen aan Texel worden gedaan. 'We zitten weliswaar op de zuidpunt van het eiland, maar het is niet de bedoeling daar in splendid isolation te verkeren.' De Rotaryclub van Den Helder en Julianadorp schonk eveneens een bijdrage, omdat de mariniers een keer bij hen waren geweest. Vol gens Posthumus blijven de banden met het Emma Kinderziekenhuis intact. 'Daar gaat ook geld heen van het kaarten en we houden elk jaar speciaal voor hen een dag op de kazerne.' V'/f VAKANTIES VOOR LICHAMELIJK GEHANDICAPTE MENSEN Abbewaal 27, 1791 WX Den Burg Tel. 32 70 25 Rabobank 36.25.73.360 Schaakclub En Passant houdt maandag 6 september jaarverga dering. Deze vindt plaats in hotel Den Burg en begint om 20.00 uur. Gesproken wordt onder meer over te organiseren toernooien, de inter ne en externe competitie, het zomerschaak en een te houden simultaan. Ook worden bestuurs verkiezingen gehouden en wordt kampioen Gerard van Es gehul digd.

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 5