(jroen ^wartsj'exeh in het harL, Rechtzaak tegen gebruik vuurtoren Zeeburg terug naar boeren, maar ook ganzenreservaat Branding laat niet met zich spotten <S> 9 13 autospuiterij betsema Te laat bericht over rechtszaak Super deBoer Maak kennis met het werk van de provincie Kijk voor nieuws uit Noord-Holland in deze krant pMj Provincie Noord-Holland www.texelseautopagina.nl 7 li X EI S E 'COU RANT Texel Energie Intentieverklaring ligt onder vuur De rechtszaak in Den Helder waarbij Hielke Bruining vrijdag terecht zou staan wegens smaad, is aangehouden. Bruining kwam niet opdagen. Dat hoefde ook niet, want hij had de dagvaar ding pas daags vóór de zitting ontvangen, en dat was twee dagen te laat. Bruining had op het forum van de Texelse Courant beschuldigingen geuit aan het adres van oud-burge meester Joke Geldorp. Zij heeft hierover aangifte gedaan wegens smaad. Terwijl de verzamelde pers al een week eerder op de hoogte was gebracht van de zitting, kreeg Bruining de dagvaarding pas daags ervoor door de politie overhandigd. Wettelijk is geregeld dat hij min stens drie dagen van tevoren bericht had moeten krijgen. Een telefoontje kort voor de zitting naar Bruining leerde dat hij zich 'over donderd' voelde en zo kort voor de zitting geen advocaat had kunnen vinden. 'Ze zoeken het maar uit, wat mij betreft laten ze die rechts zaak gewoon doorgaan.' Maar rechter mr. E.M. Devis zei er grote waarde aan te hechten dat Brui ning in de rechtszaal kan reageren op de beschuldigingen. Bruining moet van haar dus op de eerstvol gende zitting verschijnen. Om zeker te zijn van zijn aanwezig heid, wordt hij thuis opgehaald door de politie. Op nader te bepa len datum zal de kwestie in de rechtbank in Alkmaar worden behandeld. www.speedheat.nl Verschijnt dinsdag en vrijdag Uitgave van v/h Langeveld de Rooy bv, Postbus 11,1790 AA Den Burg, oplage 7.500 Losse nummers 1,20 WW stelde tijdens de zitting dat er veel ellende kan ontstaan als een bestemmingsplan vaag is, hetgeen door de aanwezigen werd beaamd. De rechter doet begin september uitspraak. Er volgt binnenkort ook een nieuwe hoorzitting over het pad naar de vuurtoren. De omwon den hadden het liefst een kort pad vanaf het strand gezien, maar zagen een lang pad door de duinen verschijnen. (Advertentie) (jrocn ^wartrjixels in het hart^ Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant de volgende folder(s): Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spinbaan 6. OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12502 DINSDAG 31 AUGUSTUS 2010 'Je moet kwali teit bieden', zegt Marion Steyger bij haar afscheid van de Kompasschool in Den Burg. De verhuizing van het oude gemeentehuis naar het nieuwe huis kende vrij dag een voor spoedig ver loop. Het weer mocht dan herfstachtig zijn, deze kleurrijke danseres gaf een exotisch tintje aan het festival Tropical dat vrijdag en zaterdag in De Koog werd gehouden. Vrijdag was het relatief rustig, zaterdag puilden de cafés uit. De sfeer was goed tijdens het feest dat bekend staat als de traditionele afsluiting van het zomerseizoen. Danseressen die door de Dorpsstraat paradeerden trokken de aandacht, veel bezoekers wer den de cafés in gelokt, waar bands hoofdzakelijk Caraïbische muziek speelden. Politie en dorpswacht hielden een oogje in het zeil en kwa men hier en daar in actie. (Foto Mare Kievits) Een stormachtig weekend waarbij met name zondag tientallen milli meters regen naar beneden kwa men. Er sneuvelden takken en er ging hier een daar een boom om, zoals zondagmiddag langs de Post weg, waarvoor de brandweer in actie kwam. Langs het westkant beukte de branding op de kust, een enkel strandhuisje liep schade op en voor paviljoenhouders was het zandscheppen geblazen. Het natuurgeweld leverde wel mooie beelden op, zoals deze plaat, geno men bij paal 28. (Foto René Pop) Er bestaan vergevorderde plan nen om boerderij Zeeburg uit de begrenzing voor natuurge bied te halen en terug te geven aan de landbouw. Het land blijft wel in gebruik als opvang voor rotganzen, waarbij schade zal worden gecompenseerd. Provincie, gemeente, ministier van LNV en Staatsbosbeheer beraden zich over een intentie verklaring waarin staat dat Staats bosbeheer Zeeburg verkoopt aan een particuliere instelling of rechtspersoon. Dit zou bijvoor beeld natuur- en landschapsver eniging De Lieuw kunnen zijn, die de gronden in gebruik geeft aan boeren. Zeeburg, in polder De Eendracht, omvat zo'n honderd hectare, waarvan het de bedoe ling is dat het compensatiegrond is voor de omzetting van Waalen burg in natuur. Afgesproken is dat 275 hectare landbouwgrond die Omwonenden van de vuurtoren hebben bij de voorzieningen- rechter in Alkmaar het toeris tisch gebruik van de toren aan gevochten. Volgens hen is dat in strijd met het bestemmingsplan. De gemeente is verzocht handhavend op te treden. De Eierlandsche vuurtoren staat te boek als 'maatschappelijk doel eind'. Tot 1996 had het object de bestemming 'vuurtoren'. Burgemeester en wethouders betoogden bij de voorzieningen- rechter dat de maatschappelijke bestemming voorziet in 'functies in de verzorgende, museale en edu catieve sfeer' waardoor het gebruik van de vuurtoren als museum en educatieve voorziening niet in strijd met het bestemmingsplan is. 'Niets staat het gebruik in de weg en de Texelse vuurtoren is ook niet de eerste in het land die als zoda nig wordt gebruikt', aldus Cees Witte die in Alkmaar als woord voerder namens burgemeester en wethouders optrad. Ook in de rechtzaal bleek dat het nog steeds niet lekker loopt rond om de vuurtoren. Witte liet weten dat het college bereid is nogmaals via mediation te trachten tot een oplossing te komen. Eerdere bemiddeling tussen omwonenden, gemeente (verhuurder) en de Stich ting Texels Museum (huurder van de vuurtoren) mislukte. 'Er is nu bijna een tweede seizoen voorbij, maar buiten ondervinden we nog steeds veel overlast', aldus omwonende Richard Goet. Hij en Marian Smit waren tevreden over de zitting. 'Er werd naar ons geluis terd.' De voorzieningenrechter in het verleden voor natuur is 'begrensd', weer terug gaat naar de landbouw. Kritisch geluid over de deal van Zeeburg kwam gisteravond tij dens de raadscommissie Midde len van de vereniging Agrarische Jongeren Texel. Michel Stroo: 'We onderkennen het belang om het rotganzenreservaat te houden, maar hierdoor is deze grond niet evenredig aan de grond die de landbouw in Waalenburg kwijt raakt.' VVD- raadslid Jur Schuiringa: 'Met andere woorden: voor goed land krijgen we half produc tief land terug. We moeten ons niet met een kluitje in het riet laten sturen.' Burgemeester Gis- kes: 'Deze zorg is terecht en ik zit dan ook niet al met de pen in de hand om de intentieverklaring te tekenen. We moeten de conse quenties en beperkingen eerst goed bekijken.' Rikus Kieft (GL) herinnerde er aan dat de raad in het verleden heeft afgesproken dat de compensatie- gronden een totaalpakket moeten zijn. 'Deze intentieverklaring omvat maar een deel.' Schaker Jaap Dros kende zaterdag tijdens de simultaan in het park geen pardon en straf te domme zet ten af. Veehouder Erik Bakker is bezorgd over de kwaliteit van het oppervlak tewater bij en rond zijn bedrijf. 'PENTAGON' DEEL ARCHIEF GAAT NIET MEE NAAR NIEUWE MEIDEN, LAAT DE AFSCHRIFTEN VAN '7CESAFE" MAAR OP DE GROENEPLAATS.

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 1