Dros kent in het park geen pardon 1EXBJVG&SCA.NL Nieuw cursusjaar Artex van start met uitgebreid aanbod TEXELSE 2 COURANT Creatief centrum houdt open dag Mindfulness Proefpersonen gezocht Intuïtief schilderen Cursus Spaans LANGEVELD DE R00Y TESG Val Uitladder Schouwburgkaarten TEXELSE^COURANT Slc^-UbAjlc Taxa! Opienie Cursussen voor kinderen Voor jongeren en volwassenen: Workshops DINSDAG 31 AUGUSTUS 2010 Creatief centrum Udjat aan de Achtertune in Oosterend houdt zondag 12 en maandag 13 september open dag. Dan worden alle lessen van het nieuwe seizoen gepresen teerd. Nieuw bij Udjat is en cursus non-verbale communicatie. Hierin leren deelnemers achter de woorden van de gespreks partner te kijken. Deze cursus, die op 23 oktober begint, bestaat uit vier lessen. Daarnaast worden er lessen dansen, schilderen en beeld houwen gegeven, voor deelne mers van uitleenlopende leeftij den. Een compleet programma is te vinden op www.udjattexel. nl. Op vrijdagmorgen worden vanaf 9.30 uur bewegingslessen voor ouderen gegeven. Daarbij wordt gewerkt aan evenwicht, flexibiliteit en spierversteviging. Tijdens de open dag van maan dag 13 september wordt vanaf 11.30 uur een proefles gegeven. Zondag 12 september zijn er vanaf 13.30 en 15.00 uur proef lessen tekenen en schildere. Beide open dagen duren van 9.30 tot 17.00 uur. Windkracht 7 verwacht deze week de schouwburgkaarten voor De Kampanje te ontvan gen. De bestelde kaarten kun nen dan worden afgehaald in De Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg. De kaarten, voor de voorstellingen van Trijntje Oos terhuis, Marc-Marie Huibregts, Bert Visscher, Carmen en Guido Weijers, zijn - tegen contante betaling - af te halen op dinsdag 7 september (van 10.00 tot 12.00 uur) en donderdag 9 sep tember (van 14.00 tot 16.00 en van 19.30 tot 21.00 uur). Voor meer informatie, tel. 312696 of e-mail swot@texel. com. Mirjam Spijker start maandag 6 september een nieuwe cursus mindfulness. Deelnemers leren minder te piekeren en meer in het 'hier en nu' te leven. Bovendien worden ze bewuster van automati sche patronen en proberen ze deze te doorbreken. Veel mensen zijn enthousiast, volgens Spijkers, omdat ze al snel merken dat ze makkelijker met stress kunnen omgaan en beter gaan slapen. De cursus vindt plaats in de praktijk van de docent aan de Ruijslaan in De Koog, duurt acht maandagen van 18.45 tot 20.15 uur en wordt vergoed uit de basisverzekering, mits er een verwijzing is van de huisarts. Zaterdag 11 september is er van 9.30 tot 11.00 uur een 'terugbijeen komst' voor mensen die de cursus Jaap Dros aan het bord tegen Martin van der Vlist, met rechts naast hem broer Robert. (Foto Gerard Timmerman) 'Het ging goed, tot ik een dom me zet deed', vertelt Robert van der Vlist, met 10 jaar de jongste deelnemer aan de schaaksimul- taan met Jaap Dros zaterdag in het park. Dros kent ook voor hem geen pardon, en verzilvert. Weer een gewonnen partij. De weergoden waren de schakers gunstig gezind, 's Morgens bak ken regen, 's avonds hetzelfde, maar 's middags scheen het zon netje in het park. Niet alleen aan genaam voor initiatiefnemer Marga Lakwijk maar ook wel zo plezierig voor een stuk of zestien schakers die aan het bord kwamen tegen de Texelse schaakkampioen. Onder hen een BN'er, in de hoe danigheid van acteur Frederik de Groot. De spelletjesliefhebber ver toeft met enige regelmaat op het eiland, las de aankondiging in de krant en kwam naar het park. Een tijdje koesterde ook hij de illusie zich de meervoudige kampioen van het lijf te kunnen houden. 'Maar ineens kwam hij opzetten en was het gedaan. Ik ben met opgeheven hoofd ten onder gegaan', wat betekent dat hij zich niet mat heeft laten zetten, maar had opgegeven. Geen schande, want geen van de andere scha kers slaagde er in de koning van Dros te veroveren. Stevige weer stand aan het bord ondervond Dros onder meer van clubgenoot Thomas Richter en hij nam er zelfs wat langer bedenktijd voor. Het potje tegen Richter eindigde in remise. Knappe prestatie leverde ook Thijs de Best, die er eveneens een remise uitsleepte. Voor alle deelnemers had Dros een presentje in petto, in de vorm van de nieuwste CD van J.J. Dros The Small Buzz 'In the light through the leaves'. De Groot overhandigde hem het door hem geschreven boekje 'Groots acte ren in drie stappen'. De School voor Voetreflexologie is op zoek naar personen die willen deelnemen aan een (gra tis) behandeling door bijna afge studeerde therapeuten. De behandeling begint met een voetenbad, waarna er vragen wor den gesteld over eventuele licha melijke klachten. Onder leiding van docent Manda Bergsma wordt ver volgens een behandelplan opge steld en gemasseerd. De bijeen komsten worden gehouden op zaterdag 4 en vrijdag 24 septem ber. Een behandeling kan niet gegeven worden bij: zwanger schap, kwaadaardige gezwellen en hartkwalen. Aanmelden kan via e-mailadres adm-schoolvoorvoetreflexologie@ hotmail.com. Cocky den Duyf uit Oosterend verzorgt sinds kort cursussen intuïtief schilderen en kunstzinni ge therapie. De lessen intuïtief schilderen begin nen met een korte meditatie, waarna met nat-in-nattechniek vanuit het onderbewuste wordt geschilderd. Het gaat daarbij meer om het proces dan om het uiteindelijke resultaat. Bij kunstzinnige therapie ligt de nadruk nog meer op de eigen inventiviteit. Kunstzinnige therapie kan helpen bij verwerkingsprocessen en ontwikke- lingsvragen. De lessen intuïtief schil deren worden gegeven in groepjes van maximaal acht deelnemers, de kunstzinnige therapie individueel. Den Duyf volgde de opleiding tot docent meditatief schilderen aan de agogische praktijk in Bilthoven en verzorgt sinds 1996 schilderlessen in Nederland en Zwitserland. Meer informatie is te vinden op www. inulatexel.nl. Er zijn nog enkele plaatsen beschik baar voor de cursus 'Uit de voeten met Spaans' van de Stichting Wel zijn Ouderen Texel. De cursus, die op maandag 6 september begint, bestaat uit vijftien wekelijkse les sen, van 16.00 tot 17.30 uur. Deel name kost €85,-. Aanmelden kan via tel. 312696 of e-mailadres swot@texel.com. Een volledig overzicht van activitei ten, exposities en excursies is te vinden in de gratis Vakantiekrant die overal op het eiland verkrijgbaar is en op www.texelagenda.nl. Zon, maan hoog water Verwachte tijden van hoogwater ter rede van Oudeschild. Din. 31 augustus 12.35 u. Woe. 1 september 00.10 en 12.47 u. Don. 2 september 00.40 en 13.34 u. Vrij. 3 september 01.40 en 14.40 u. Zat. 4 september 03.10 en 16.40 u. Zon. 5 september 05.30 en 18.25 u. Ma. 6 september 06.55 en 19.25 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoog water. Woensdag 1 sep tember laatste kwartier, vrijdag 3 sep tember doodtij. Woensdag 8 september volle maan, vrijdag 10 september springtij. Zondag 5 september zon op 6.57 uur, onder 20.21 uur. Cjrnn 'ZwarLrJexels in hel hart* Uitgave van media bureau I Verschijnt op dinsdag en vrijdag Spinbaan 6 1790 AA Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Imme Bakker Buiten werktijd: Jeroen van Hattum Telefoon 31 60 89 of 06 - 13 67 66 50 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 - 31 41 11 E-mail info@lenr.nl Op al onze advertentiecontracten en aanbiedingen daartoe zijn van toepassing de Regelen voor het Ad- vertentiewezen van de Stichting ROTA, gevestigd te Amsterdam, zoals gedeponeerd bij de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Amsterdam onder num mer 41198699. Een exemplaar van de Regelen voor het Advertentiewezen wordt op uw verzoek kosteloos toegezonden. Abonnementsprijzen 2010: Per half jaar 41,70 39,95 (automatisch) Per jaar €81,55 €79,15 (automatisch)) Bij verzending naar het buitenland zijn portokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode. Dinsdag 31 augustus In de Dorpsstraat in De Koog wordt van 12.00 tot 19.00 uur een braderie gehouden. In De Burght in Den Burg begint om 20.15 uur een concert door vocaal mannenkwintet La Notte. De toe gang is gratis. Cinema Texel vertoont: 14.00 The Last Airbender 3D; 14.15 Inception; 20.00 The Last Airbender 3D; 20.15 Salt. Woensdag 1 september In Den Burg wordt de Folklorewoens- dag gehouden. Met vandaag de Dag van het Boerenerf. Cinema Texel vertoont 13.30 Sam my's Avonturen 3D; 13.45 Shrek 3D NL 16.00 Cats Dogs 3D NL; 16.15 The Last Airbender; 20.00 Yo, Tam- bien; 20.15 Salt. Donderdag 2 september Bij manege Akenburg wordt vandaag en morgen een samengestelde wed strijd gehouden. Cinema Texel vertoont: 14.00 Salt; 14.15 en 20.00 FilmArt 1. Yo, Tam- bien; 20.30 The Expendables. Vrijdag 3 september Medium Tülay geeft consult aan de Schilderweg 216 in Oudeschild. Aan melden via tel. 712792. In de Burght (voormalige NH-kerk) in Den Burg begint om 19.00 uur de Vonkmarkt, georganiseerd door de gezamenlijke kerken en vooral bedoeld voor jongeren. Cinema Texel vertoont: 13.30 Sammy's Avonturen. De Geheime Doorgang 3D; 13.45 Shrek voor eeu wig en altijd 3D NL; 16.00 Step up 3D; 16.15 Marmaduke; 18.45 Salt; 19.00 The Last Airbender 3D; 21.15 Inception; 21.30 The Expendables. In verband met de te verwachten drukte zet veerdienst TESO rond het weekend een extra boot in. Deze week wordt vrijdag, zaterdag en maandag tussen 9.30 en 16.00 uur een halfuursdienst onderhouden en zondag tussen 14.30 en 20.00 uur. Desondanks moeten automobilisten vrijdag rekening houden met wacht tijden tot een half uur. Meer informa tie is te vinden op www.teso.nl. eerder hebben gevolgd. Deelname kost €10,-. Aanmelden voor beide bijeenkomsten kan via het aanmel dingsformulier op www.mindful- nesstexel.nl of tel. 317566. Vrouw omgekomen na val met fiets. Mogelijk aangetikt door passerende fietsers. Een tragisch ongeval. Ongelukkig terecht komen is iets dat niet is te voor zien en daar kan niemand zich op voorbereiden of tegen wapenen. Of het moet zijn met die ellendige fietshelm die vooral bij onze oos terburen populair is. Het is niet te hopen dat door dit voorval, het tweede dat weekend, ineens stemmen opgaan om de helm te verplichten. Om ook dit risico maar weer uit te sluiten. Daarna is het wachten op verplichting tot knie- en elleboogbeschermers, fietsvaardigheidsbewijzen, uit sluitingsbepalingen van verzeke raars voor fietsers tot uiteindelijk de fiets wegens uitzonderlijk risi co tot verboden vervoersmiddel wordt gedegradeerd. Een soort Volendam-effect tegen het fiet sen, een nieuwe val, het zou zo maar kunnen. Als het om preven tie gaat, worden soms de meest overdreven regels ontworpen. Er mag ons niets overkomen en er moet een schuldige zijn. Maar zijn wij Nederlanders niet zo ongeveer fietsend ter wereld gekomen en hebben we ons er al die jaren niet aardig op gered? Het grootste gevaar dat de fietser vandaag bedreigt, zijn de juist door deskundigen met oog op veiligheid ontworpen remmers op straat. De lage grauwe biggen- ruggen langs de fietspaden, de snelheidsbeperkende richels bij vakantieparken, waar je als (brom)fietser moeilijk omheen/ overheen moet/kunt slalommen en die vooral in donker knap link zijn. De op het midden geplaatste paaltjes, soms zelfs in betongrijze schutkleur, bij het begin van fiets paden, de niet onderhouden doorgangetjes bij dijkopgangen, de rare rechte hoeken bij fiets- overgangen. Welke niet-fietser heeft ze bedacht? En nu niet gewichtig zorgelijk vergaderen over de noodzaak tot verplichte helmen en andere beperkingen, maar opruimen en verbeteren die ellende. Dan fietsen wij dapper door voor milieu en gezondheid. Pien Verberg Met ingang van dit schooljaar biedt Artex ook lessen klassieke zang. Docent is Arlene Coyle, die verschillende operarollen zong, solist was bij het Cirque du Soleil en Maria in West Side Story. Bij Artex verzorgt ze op vrijdagmiddag lessen klassieke stemvorming. Daarmee vult ze de zanglessen van Claudia Rey aan, die zich vooral toelegt op het 'lichte' repertoire. Nieuw in het aanbod van Artex zijn ook de cursussen marimba, band- les voor volwassenen en Boys Uni ted: dansles voor alleen jongens. Veel jaarcursussen muziek en dans zijn al bijna of geheel volgeboekt. Geïnteresseerden wordt dan ook aangeraden zich snel aan te mel den. Het lesseizoen begint bij Artex op maandag 6 september. Aan melden kan via de administratie, tel. 313493 en via www.artex-texel. nl. Muziek op Schoot voor peuters (1 t/m 3 jaar). Tijdens de lessen kun nen (groot)ouders met (klein)kind genieten van muziek, spel en dans. Start: dinsdag 14 september om 9.15 uur. Peuterdans: Fantasie in Beweging. Zingend en dansend alle lichaams delen bewegen. Start: woensdag 15 september om 12.15 uur. Muzikaal spel en beweging voor kleuters. Speelse lessen opgezet vanuit aansprekende thema's. Start: woensdag 15 september om 13.00 uur. De Muziekspeeltuin voor kinderen van groep 1 t/m 3. Op een speelse creatieve manier worden ritmege voel, muzikaliteit en stemgebruik ontwikkeld. Start: donderdag 30 september om 15.45 uur. Muziekmix voor kinderen van groep 4 t/m 8. Deelnemers leren basis vaardigheden zoals noten lezen, zingen, muziek maken en samen spelen op eenvoudige instrumen ten. Start: dinsdag 28 september om 16.45 uur. Jeugdtheater 1, voor kinderen van groep 3 t/m 5. Iedere les is een nieuw spannend toneelavontuur waarin de kinderen zomaar de prinses, dief of tovenaar kunnen zijn. Start: vrijdag 17 september om 16.00 uur. Jeugdtheater 2, voor kinderen van groep 6 t/m 8. Gezamenlijk thea tervoorstellingen maken. Span nend, griezelig, zielig of vrolijk? Of van alles een beetje? Start: don derdag 30 september om 16.15 uur. Boys United: streetdancelessen alleen voor jongens. Start: dinsdag 7 september om 16.50 uur. Oriëntatiecursus marimba. De marimba is een prachtig instru ment, met een warme, volle toon. Start: in overleg met de docent Salsa en merengue. Een spette rende, zinderende cursus salsa en merengue. Aanmelding indien mogelijk per paar. Start: maandag 13 september, diverse tijdstippen. Body in Balans. Een cursus met een ontspannende uitwerking op lichaam en geest. De basis voor de cursus wordt gelegd vanuit Pilates en wordt gegeven door een bewe gingswetenschapper. Start: dins dag 14 september om 9.30 uur. Doedelzak, ledereen kent het mar kante geluid van een doedelzak. Start: donderdag 23 september, tijd in overleg. Zumba. De muziek en de bewegin gen maken dat deelnemers niet eens doorhebben dat ze bezig zijn met een effectieve training en calo rieën verbranden. Start: vrijdag 24 september om 18.20 uur. Liedbegeleiding gitaar. Voor jon geren en volwassenen; ook voor basgitaar. Start: dinsdagavond 28 september 2010. Wereldmuziek. In ensemblevorm komt onder andere Afrikaanse, Zuid-Amerikaanse, Vlaams/Neder landse en Keltische muziek en klezmer aan bod. Start: woensdag 29 september om 19.55 uur. Schilderen en tekenen. In deze cursus staat het stilleven centraal; abstract of realistisch. Start: woensdag 29 september om 9.45 uur. Bandies voor volwassenen. Onder leiding van een ervaren docent formeren volwassenen een pop band. Toegankelijk voor: drummer, (bas)gitarist, toetsenist, zangers en blazers. Start: donderdagavond 30 september. Jongerentheater, voor jongeren van 12 t/m 16 jaar. Deelnemers onderzoeken personages, leren samenspelen en improviseren. Diverse theaterscènes passeren de revue. Start: woensdag 29 septem ber om 16.15 uur. Stemvorming basiscursus: Haal het beste uit je stem. Leer stern- techniek voor lichte muziek (pop en jazz). Start: dinsdag 1 novem ber om 19.30 uur. Stemvorming klassiek. Op vrijdag middag en -avond. Start: in overleg met de docent. Beeldhouwen in speksteen (voor volwassenen). Speksteen is er in vele kleuren en groottes. De cursus is geschikt voor beginnende en gevorderde beeldhouwers. Start: vrijdag 5 november om 9.30 uur. Maak een sieraad van speksteen. Een hanger voor aan een ketting, sleutelhanger of een abstracte voelsteen. Zowel voor kinderen als voor volwassenen. Workshop: zaterdag 9 oktober vanaf 14.00 uur. Schilderen In de wolken. Het vast leggen van prachtige Hollandse luchten met aquarelverf, het liefst bij een noordwestenwind. Work shop: zaterdagmiddag 25 septem ber vanaf 13.30 uur. stichting ROODNODIG OP TEXEL Bankrekening 12.08.86.308 E-mail stichtingbroodnodig@texel.com

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 2