Trefzeker Texel'94 bekert verder TEXELSE 7 COURANT Sport Koger bekeravontuur voorbij Inloopavond bij Model Racing Supersportdag in Oosterend Pool en Van der Duim winnen kampioenschap zeilen ZDH te sterk voor Oosterend Competitie darts Programma zaalvoetbal Voetbalprogramma Weerbaarheid voor dames Bridgecursus Biljarten DVO Ploegwedstrijd G-team succesvol in Mijdrecht De wedstrijden om het Texels kampioenschap catamaranzeilen werden afgelopen weekend onder sterk wisselende omstandigheden gevaren. (Foto Arnold Boomstra) Het koppel Dirk Pool en Anna van der Duim heeft afgelopen weekend het Texels kampioen schap catamaranzeilen gewon nen. Zij behaalden met een Dart 18 vijf punten. Eduard Zanen en Willem Houwing eindigden met 13 punten op de tweede plaats. Het open Texels kampioenschap pen catamaranzeilen wordt beurte lings georganiseerd door Kustzeil- vereniging Westerslag en de Cocksdorper Kustzeilvereniging. Dit jaar vonden de wedstrijden plaats bij CKZ bij paal 33. Op het programma stonden zes races, De G-voetballers van Texel'94 hebben zaterdag in Mijdrecht met veel succes meegedaan aan een door zustervereniging Argon georganiseerd toernooi. Ze wer den niet alleen eerste in de pou le, maar wonnen daarna ook de finalewedstrijden, waardoor ze winnaar werden van de C/D- poule. Texel'94 trad in Mijdrecht aan met keeper Peter Breuer, verdedigers Davey Voorend, Mark Stolwijk, Simon Kramer en Jos Bakker, mid denvelders Jeffrey Stendert, Twan Weijers en Kees van der Vis en aanvallers Kevin Weldam, Ricardo Blom en Paul Bakker. Jan Frans Haveman werd uitgeleend aan SDO uit Bussum, dat te weinig spelers had. Coach van Texel'94 was Klaas van den Berg. Het team was ingedeeld in de zwakste (D- jpoule. In de eerste wedstrijd, tegen WSV'30 uit Wormer, moesten de Texelaars nog even op gang komen In wat voor beide teams de laat ste oefenwedstrijd was voor de competitie weer begint, heeft ZDH een eenvoudige overwin ning op SVO geboekt. Op sport park Sieme Keijzer in Oosterend werd het 0-3 voor de gasten. ZDH trok direct vanaf het begin het initiatief naar zich toe en probeerde met snelle combinaties de voor hoede in stelling te brengen. Oos terend had aanvallend weinig in te brengen en kon niet veel meer doen dan proberen de verdediging gesloten te houden. Na een kwar tier openden de gasten de score, toen de bal uit een corner van Texel'94 heeft zich zaterdag met een zevenklapper geplaatst voor de volgende ronde in de strijd om de districtsbeker. Op het veld aan de Haffelderweg werd SVAP'74 uit Anna Paulowna met 7-1 verslagen. Dankzij overwinningen in de eerste twee wedstrijden (5-4 tegen Suc ces en 4-5 tegen Zeemacht) had den de Texelaars aan een gelijkspel genoeg om door te bekeren. Ze waren echter niet van plan het rus tig aan te doen en zetten SVAP het mes op de keel. Dat gebeurde met een gewijzigde opstelling. Trainer verdeeld over twee dagen. De omstandigheden konden niet afwisselender zijn. Omdat zater dagmorgen een fikse donderbui langskwam, werd al met een uur vertraging gestart. Na de bui zakte de wind in, waardoor de eerste manche met een licht windje geva ren werd. Halverwege de tweede manche trok de wind echter weer aan, tot bij vlagen kracht 7. Hier door gingen de nodige catamarans over de kop. Omdat er ook na de bui een stevige wind bleef staan, konden nog twee snelle manches gevaren worden. Hiermee waren genoeg wedstrijden gehouden en bleef het 0-0, mede dankzij enkele uitstekende reddingen van beide keepers. Tegen DESTO (Door Edel Spel Tot Overwinning) uit Utrecht bleek de aanval echter uit stekend op dreef. Weldam scoorde drie keer, terwijl Blom het net twee keer vond, waardoor de eindstand 5-0 werd. In de laatste poulewedstrijd wacht te Vlug en Paraat, dat al twee keer had gewonnen. Om zich te plaat sen voor de finales had Texel'94 een overwinning nodig. Die kwam er zonder veel moeite. Weldam scoorde al snel twee keer, waarna Van der Vis de mooiste treffer van het toernooi maakte. Hij schoot de bal hard via de keeper in de krui sing. Daarna scoorde Weldam zijn derde treffer, waarna Vlug en Paraat in de slotseconde de eer redde. Na de lunchpauze - met een dweil orkest en een clown - begonnen de kruisfinales. Texel'94 trad aan tegen de nummer twee uit poule C, Daan Wessels via Pieter-Jan Eel- man bij Jonas Leenhouts beland de, die van dichtbij kon scoren. Ook daarna kreeg ZDH kansen, maar pas vlak voor rust werd het 0-2. Schutter was opnieuw Leen houts, die de bal met links van buiten het strafschopgebied via de binnenkant van de paal in het doel schoot. Ook na de thee waren de Zwalu wen sterker, maar het vloeiende spel van de eerste helft was niet vaak meer te zien. Een rol speelde daarbij dat trainer Gerard Boog aard alle vijf wisselspelers de kans gaf zich te bewijzen, waardoor echter onwennigheid in de hand werd gewerkt. In de slotfase werd het alsnog 0-3. Invaller Sjoerd Oos terhof strafte slordig uitverdedigen af met een listige boogbal, die via Martin Koorn zette Steffan Vlaming rechtsback, waardoor nieuwkomer Jurren Schaap naar het midden veld doorschoof. Een andere nieu weling, Ruben Duinker, stond laat ste man. Bij afwezigheid van Ivo Barends speelde Matthijs de Lugt voorin aan de rechterkant en dat ging hem uitstekend af. Texel'94 combineerde goed, met de bal vaste Niels Dubbelt als aanspeel punt in de spits en Lesley Koning en Sander de Haan die veelvuldig opstoomden. Ondanks een voortdurend over wicht stond het bij rust nog maar vooor een geldig kampioenschap. Dat kwam goed uit, want hoewel het er zondagmorgen naar uitzag dat er nog een manche gevaren kon worden, betrok het al ten tijde van de briefing en besloot de wed strijdleiding de races verder af te gelasten. Uitslag: 1 .Dirk Pool en Anna van der Duim, 5 pun ten; 2.Eduard Zanen en Willem Houwing, 13 pt; 3.Arnold Boomstra, 16 pt; 4.Duco van der Kuijl en Folmer Jager, 19 pt; 5.Bert de Ridder en Remko Nagtegaal, 22 pt; 6.Eric Heijenk en Kevin van der Burg, 23 pt; 7.Robbert de Jong en Rina Wallet, 25 pt; 8.Wim Groenewoud en Tildy Rampen, 29 pt. Only Friends uit Amsterdam. Sten dert opende de score, door de bal in de linkerkruising te schieten. Uit een voorzet van Blom was hij even daarna opnieuw trefzeker. Only Friends kwam vlak voor tijd terug tot 2-1, maar de Texelse zege kwam niet meer in gevaar. In de finale speelde Texel'94 tegen Zebra's uit Hilversum, dat in de andere kruisfinale na strafschop pen van Vlug en Paraat had gewon nen. De Texelaars hoefden zich niet bovenmatig in te spannen. Het jonge Zebra's had alle voorgaande wedstrijden op kunstgras gespeeld en had op het vrij hoge gras duide lijk moeite in het spel te komen. Weldam bewees opnieuw een ech te doelpuntenmaker te zijn. Hij scoorde twee keer. Door een doel punt van Van der Vis werd het zelfs 3-0. Bij de prijsuitreiking mochten de Texelaars een grote beker in ontvangst nemen. Zaterdag 11 september begint de competitie voor het G-team. Het speelt dan in Hoorn tegen Zwalu- wen'30. de keeper en de paal weer in het veld stuitte, waarna de eveneens ingevallen Mike de Bruijn doel trof. In de eerste competitieronde speelt Oosterend zaterdag thuis tegen Berdos en ontvangt ZDH zondag eilandgenoot De Koog. Beide wed strijden beginnen om 14.00 uur. De Texelse Dartorganisatie (TDO) begint binnenkort met de nieuwe competitie. Teams kunnen zich nog tot en met 12 september inschrij ven bij René Koopman, Hollewal 41 of via competitie@texeldarts.nl. Een team bestaat uit vier spelers. Het lidmaatschap kost €7,50, het inschrijven van een team €45,-. Betalingen lopen via bankreke- ningnr. 33.25.00.489. 2-1, door doelpunten van Niels Dubbelt en Jimmy Vlaming. In de tweede helft liep de score echter snel op. Matthijs de Lugt trof twee keer doel, terwijl ook Ruben Duin ker, Lesley Konng en nogmaals Niels Dubbelt de keeper van SVAP wisten te passeren. Het werd zo toch nog een zeer productieve middag, die de totaalscore na drie wedstrijden op zeventien doelpun ten bracht. Met de trefzekerheid van Texel'94 lijkt het dus wel goed te zitten. De competitie begint zondag met een uitwedstrijd tegen SVA uit Assendelft. Het bekeravontuur van De Koog zit erop. Na de overwinning tegen Wieringerwaard vorige week zondag kwam de ploeg van trai ner Mario van der Hert woens dagavond in Den Helder niet ver der dan een gelijkspel (2-2) tegen Watervogels en was JVC zondag in De Koog net iets te sterk (2- 4). De Koog begon goed tegen Water vogels, dat in de competitie in dezelfde (vijfde) klasse uitkomt. Toch werd het 1-0 voor de thuis ploeg, toen de snelle spits in bui tenspelpositie mocht doorgaan en keeper Dobma passeerde. Vlak voor rust kwamen de Kogers op gelijke hoogte door Robin Schoo, die na een goed genomen vrije trap bij de tweede paal opdook. Na de rust was het spel een stuk minder, speelde de thuisploeg soms erg hard en ontstonden kleine irritaties. De thuisploeg leek na een mooie goal uit een omhaal te winnen, maar in een tumultueuze slotfase bracht Leon Zijm de stand uit een fel betwiste strafschop toch nog in evenwicht. Een speler van Water vogels reageerde zo boos, dat hij door de scheidsrechter uit het veld werd gestuurd. Model Racing Texel begint het winterseizoen zaterdag 4 sep tember met een inloopavond, bedoeld voor iedereen die een bestuurbare elektro-auto heeft en daarmee wel eens op het clubcircuit in de Burgemeester de Koninghal wil rijden. Cluble den kunnen op deze avond hun auto testen voordat de competi tie weer van start gaat. De baan wordt vanaf 19.00 uur opgebouwd, daarna kan er worden gereden. Om 20.00 uur is de beurt aan de klasse 1:10, waarin de auto's bijna allemaal met dezelfde brushless-motor en lipo-accu zijn uitgerust, om te voorkomen dat de snelheden teveel uit elkaar lopen. Deze motoren werden vorig sei zoen voor het eerst toegelaten en dat is goed bevallen. Daarna gaat de klasse 1:12 van start. Omdat deze klasse aan nieu we regels toe was, mag ook hierin nu met brushless-motor en lipo- accu worden gereden. De motoren In Oosterend werd zaterdag de Supersportdag gehouden, die door Sandra Bremer georgani seerd kon worden dankzij een provinciale bijdrage via Gaan- wedoen.tv. Een stevige onweersbui kon geen roet in het eten gooien en in totaal 72 kinderen van de basisschool gingen in groepjes van vereniging naar vereniging. Door middel van opdrachten maakten zij op die Tegen vierdeklasser JVC beleefde De Koog een vliegende start. Al na vijf minuten schoot Robin Schoo de bal hard en hoog langs de kee per. De thuisploeg kreeg kansen op meer, maar schoten gingen steeds naast. Daarna verwierven de Julianadorpers zich een over wicht en dat leidde in het eerste kwartier na rust in twee doelpun ten. De Koog knokte zich terug en kwam op gelijke hoogte uit een door Peter Koorn benutte straf schop, toegekend nadat Ben Sie- binga onreglementair was gestuit. In het laatste kwartier kregen beide partijen kansen, maar slaagde alleen JVC erin te scoren. Hoewel De Koog daarmee was uitgeschakeld, sprak trainer Mario van der Hert na afloop van een 'nuttige bekercampagne', waarin hij zijn ploeg bij vlagen uitstekend had zien voetballen. 'We gaan nu verder bouwen. Ik zie spelers nog steeds groeien. Het collectief, de saamhorigheid, is heel goed bij De Koog. En dat is toch altijd de basis in het voetbal.' De Koog begint de competitie zon dag met een uitwedstrijd tegen De Koog. De wedstrijd in Den Hoorn begint om 14.00 uur. en tandwielen zijn allemaal iden tiek, zodat het echt op de stuur manskunst van de coureur aan komt. In beide klasses worden vier man ches van vijf minuten gehouden. De deelnemer die de meeste ron den rijdt, wordt uitgeroepen tot winnaar. De slechtste manche mag worden weggestreept. Tussen de bedrijven door kunnen de niet- leden (met een eigen auto) rijden. Bij voldoende belangstelling kan een wedstrijdje worden gehouden. Uiteraard is het ook mogelijk lid te worden. Model Racing Texel houdt eens in de twee weken een competitie avond (een overzicht staat op www. modelracingtexel.nl), vijftien in totaal. De beste elf resultaten tellen mee voor het eindresultaat. Bijzon dere evenementen zijn daarnaast op 29 december de 24-minuten- race en op 19 maart het kampioen schap. Op 21 mei wordt de laatste avond gehouden en worden de prijzen uitgereikt. manier niet alleen kennis met bekendere sporten als tennis, voet bal, schaatsen, volleybal en gym nastiek, maar ook met minder bekende sporten als dammen, bil jarten, jeu de boules en bridge, 's Middags was de beurt aan free- stylers Jeand Doest en Randy Koetsier. Na een korte show gaven zij de kinderen les in baltruukjes. Ook mochten de deelnemers het in de pannakooi tegen de freestylers opnemen. DINSDAG 31 AUGUSTUS 2010 Woensdag 1 september 17.45 ZDH C2-RAB C1 vPutten 18.30 Sport C1-Mantje C1 vPutten 19.20 Klif/St 8-Klif/St 7 vPutten 20.15 Klif/St 6-Klif/St 5 Douma 21.05 ZDH 1-Texel 4 Douma Zaaldienst: ZDH Donderdag 2 september 18.15 Koog D1 -SVO D1 Koog 19.00 Klif/St 3-Klif/St 4 Bakker 19.50 RAB 6-Krim 2 Bakker 20.45 Krim 1-Koog 2 Vonk 21.35 Texel 3-Sport 2 Vonk Zaaldienst: SVO Vrijdag 3 september 17.45 Sport E1 -Klif/St E2 Sport 18.30 Sport D2-RAB D1 Sport 19.20 RAB 5-RAB 3 Arnout 20.15 Texel 2-Sport 1 Sangers 21.05 RAB 1-RAB 2 Bakker 21.55 Klif/St 1-Mantje 1 H'dijk Zaaldienst: De Krim (let op de gewijzigde aanvangstij den van enkele wedstrijden op woensdag en vrijdag) Uitslagen: Tweede klasse: Oosterend 3-Oosterend 2 6-5, Krim 5-ZDH 1 6-2, Texel 4-Texel 5 8- 2, Mantje 4-RAB Bouw 7 0-6. Eerste klas se: Mantje 3-Mantje 2 4-3, Krim 2-Krim 1 3-5, RAB Bouw 4-RAB Bouw 5 3-1Koog 2-Oosterend 1 4-4, RAB Bouw 3-RAB Bouw 6 2-7, Klif/Steen 2-Texel 3 1-2. Supercup: RAB Bouw 1-Mantje 1 8-2. Zaterdag 4 september: Oosterend-Berdos 14.00 Texel'94 C1-VIOS W C1 13.00 Zondag 5 september: SVA-Texel'94 14.00 ZDH-De Koog 14.00 Budokai Texel begint deze maand met een cursus sociale weerbaarheid voor dames. De cursus, gegeven door gediplo meerd instructeur Nico Waerts, bestaan uit twee blokken van vijf tien lessen. Centraal staat het omgaan met afwijkend gedrag en het onder controle krijgen van las tige situaties. Daarnaast wordt aandacht besteed aan fysieke zelf verdedigingstechnieken. De eerste les wordt gegeven op donderdag 16 september, vanaf 19.30 uur, in Odysseus aan de Emmalaan. Meer informatie is te vinden op www. budokaitexel.nl. Aanmelden kan ook via tel. 06-23969152. Anja Koot en Frida Timmer begin nen binnenkort met een bridgecur sus voor beginners. Bridge is een snelgroeiende sport die door ieder een beoefend kan worden. Belang stellenden kunnen contact opne men met Koot (tel. 318705) of Timmer (329601). Biljartvereniging DVO begint deze week aan het nieuwe seizoen. Tot en met april worden in De Witte Burcht aan de Molenstraat in Den Burg drie spelsoorten in competi tieverband gespeeld. Woensdag 1 september begint de driebanden competitie, gevolgd door de libre wedstrijden op donderdag 2 en maandag 6 september. De band stoters kunnen vanaf dinsdag 14 september hun krachten meten. DVO beschikt over drie wedstrijd tafels en telt inmiddels vijfenvijftig leden. Zowel op maandag als op dinsdag is er nog één plaats vrij. Belangstellenden kunnen zich mel den bij Ries Balk (tel. 322475) of Frans Bik (tel. 319313) De ploegwedstrijd van de OTMV die zondag gehouden zou worden, is in verband met de weersomstan digheden verzet naar zondag 5 september. BUREAU JEUGDZORG NOORD-HOLLAND-NOORD O880I 10SS13

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 7