Energie Gezocht: deelnemers TEbespaarstrijd 1 'Benieuwd hoe maandag de collega's reageren...' TEXELSE S COURANT Kitesurfers trotseren elementen UT Keukencentrum Texel Woontij Texel Linoleumsneden in Galerie 14-16 Weblog In oktober zal op Texel de eerste echte Texel Energie Bespaarstrijd van start gaan. Welk Texels dorpsteam gebruikt gedurende zes maanden zo min mogelijk energie? Per dorp wordt een team van vijf huishoudens samengesteld. Om elk dorp een gelijke kans te geven zal de energiebehoefte per dorpsteam vergelijkbaar zijn. Winnaar is het team dat gedurende zes maanden het minste energie gebruikt. Durft U de strijd aan te gaan?! Meer informatie via de website www.TexelEnergie.nl/bespaarstrijd Hier vindt u ook het aanmeldformulier. |L_ LANGEVELD DE R00Y Duurzaam DE KRIM TEXEL DINSDAG 31 AUGUSTUS 2010 Niet iedereen stoorde zich zondag aan het herfstachtige weer. Terwijl slagregens neerkwamen en de noordwestenwind soms aanzwol tot kracht 8, vermaakte deze door Mare Kievits gefotografeerde kite- surfer zich uitstekend in de bran ding bij paal 17. Het betrof één van de deelnemers aan het Kitesurf- weekend, dat zaterdag en zondag werd gehouden en waarbij op diverse onderdelen om de over winning werd gestreden. De hoog ste eer ging bij de mannen uitein delijk naar Eddy Lansink en bij de vrouwen naar Judith Roetman. Uitslagen: Heren - Overall: I.Eddy Lansink; 2.Martijn Kooiman; 3.Pim Siebinga. Race: I.Eddy Lansink; 2.Martijn Kooiman; 3.Niels Kei zer; 4.Pim Siebinga en Robert Zijm. Hang- time: I.Cor de Jong (5.81 sec.); 2.Martijn Kooiman; 3.Eddy Lansink. Vrouwen - Overall/Hangtime/Race: 1. Judith Roetman; 2.Sandra Bremer; 3.Marscha (achternaam onbekend). In Galerie 14-16 Posthuis Texel in De Koog is tot en met 31 oktober een expositie te zien van Pascal Bastiaenen, Albert Raven en Lenneke Saraber. Bastiaenen wordt wel een colum nist met verf genoemd. Hij kijkt naar de wereld om hem heen met oog voor de waanzin en prikt die door. Hard, maar niet zonder ironie of humor. Albert Raven werkt hoofd zakelijk met video, geluid en foto grafie. In zijn werk zijn meestal landschappen te zien, waarbij twee uitgangspunten centraal staan, de uitvergroting van een kort moment en de regie. Lenneke Saraber werkt met linoleumsnedes, een medium dat nagenoeg in onbruik is geraakt. De kunstenaar heeft hiervoor geko zen omdat het medium ruimte biedt voor het toeval. Linoleum daagt uit omdat het stug is en fouten gena deloos afstraft. Het is een medium dat het mogelijk maakt intensief met ruimtelijkheid en diepte te experimenteren. Galerie 14-16 is woensdag tot en met zondag van 13.00 tot 19.00 uur geopend. De vernissage vindt plaats op zondag 5 september om 15.00 uur. Ook tijdens de verhuizing van het raadhuis hield Piet Bolier een paar dagen een weblog bij. Over voortdurend in- en uitlo pen, de noodkoffie, de laatste loodjes, de opluchting en de verkoop van meubilair. Hieron der een bloemlezing, het volle dige verslag is te lezen via www. texelcourant.nl. Donderdag Vandaag gaat het dan echt begin nen! Om 8 uur staan de verhuizers van de koffiemachines en printers op de stoep. Er is direct paniek. Ik reageer geïrriteerd, de afge lopen nacht was blijkbaar toch iets onrustiger dan de vorige en de drukte begint zijn tol te eisen. Kort om de eerste (en naar later blijkt de enige) botsing over de verhuizing is gemaakt. Ik besluit dat ik degene ben die rustig moet blijven en me niet gek mag laten maken. Nu blijkt ook dat de jaren gaan tellen en dat ik m'n gevoel op dat gebied iets beter beheers, gelukkig maar, want de echte verhuizing moet nog beginnen. s Middags een laatste ronde door het nieuwe raadhuis. Er moet nog behoorlijk wat gebeuren, de raadszaal is een rommeltje, de vloer in de centrale hal is door het voortdurend inlopen smerig, de toegangsregistratie werkt nog niet, er moeten nog computers worden aangesloten, enkele werkplekken hebben nog geen goede verbin ding met de server, kortom de gebruikelijke taferelen kort voor een verhuizing. Vrijdag Eindelijk, het is zover, ik heb goed geslapen en ben ruim op tijd. De eerste verhuisploeg is om zeven uur op de oude locatie aanwezig. Ik loop met voorman Ron een ron de door het gebouw zodat hij een indruk krijgt van alles wat er mee moet. Ik geef een paar prioriteiten aan; computers en spullen van de publieksbalie. Die moeten als eer ste mee zodat de collega's kunnen beginnen met de inrichting van de balies en werkplekken. Ondertus sen hebben de andere mannen de loopbeun op de trap al aange bracht en worden de rolcontainers uitgelopen. Je kunt zien dat het professionals zijn, ze zijn op alles voorbereid en het loopt op rolle tjes. Er wordt niet meer getild en gedragen dan strikt noodzakelijk en er is een goede taakverdeling tussen laders en lopers. Om negen uur arriveert de losploeg op de nieuwe lokatie. Ook daar een lossen, maar op hetzelfde moment komt er een verhuiswagen, die gaat voor. De chauffeur heeft daar, begrijpelijk, weinig begrip voor, maar vandaag is alles even anders, sorry. Om half 1 een break met een gezamenlijke lunch, klaar gemaakt door medewerkers die deze dag niet kunnen, maar wel willen wer ken. Anderen maken zich nuttig op de basisscholen of bij Gemeente werken in de plantsoenen, straat werk, en straatvegen. voorman, Michael. We spreken af dat ik vandaag zijn contactpersoon ben en hij niets van anderen behoeft aan te nemen, verwijs iedereen naar mij dan zal ik het regelen. Het is druk in het gebouw en ik heb een kleine angst dat men elkaar in de weg gaat lopen. Ook daarover maak ik met Michael afspraken, wat ons betreft zijn de verhuizers vandaag de baas, zij gaan voor. In de loop van de dag blijkt mijn angst voorbarig, er wordt voorbeeldig rekening gehouden met elkaar. In de loop van de dag is er één aanvaring met de chauffeur van een toeleveringsbedrijf. Hij wil De dag kabbelt verder en om vijf uur belt Jaap dat ik het oude raadhuis kan afschouwen. Ik maak een ronde met Ron en hier en daar vinden we toch nog iets wat mee moet. Ron regelt dit gaande de ronde en als we terug zijn is alles al bijna ingeladen. Daarna wordt de kunst ingeladen en afgeleverd. Jaap had me dinsdag gemaild dat de verhuizers tot zes uur door zou den werken. Ik kijk bij het sluiten van de klep op mijn telefoon, vier minuten voor zes, een kunststuk. Michael wil op de nieuwe lokatie graag dat ik ook met hem een schouwronde loop. ik heb zoveel vertrouwen dat het me niet nodig lijkt, maar Michael wil het, begrij pelijk, zelf graag, het hoort erbij, ook voor zijn afsluiting. Mijn gevoel bleek goed, alles staat keurig op de plek en het is nu aan de mede werkers om maandag uit te pak ken. Na een laatste handdruk aan alle verhuizers en de complimen ten over hun aanpak pakken zij de boot van zeven uur. Zaterdag Er moet nog heel wat gebeuren voordat we maandag de medewer kers kunnen ontvangen. Bodes, ICT'ers en andere collega's zijn aanwezig om spullen uit te pakken, schoon te maken en de computers verder aan te sluiten. Het magazijn wordt verder ingeruimd, het ser vies afgewassen door de directeur himself, dozen uitgepakt en jawel, de architect komt met een vervan gende kelk voor de kroonluchter, s Middags vind ik het tijd worden voor wat ontspanning en ga ik met mijn maten van het recreatieteam een paar partijtjes voetballen op de ledendag van Texel 94. Prachtig weer en hoewel ik een hele zomer weinig heb gesport, geniet ik ervan weer even lekker lichamelijk bezig te zijn en het hoofd even te verzet ten. Bij terugkomst zie ik dat de raadszaal inmiddels is schoon gemaakt en ingericht, een heel ander gezicht, de commissieverga dering van maandag kan door gaan. Tenslotte arriveert stipt op de afge sproken tijd van half vijf het team van de Vonken voor een schoon maakbeurt. We spreken af dat in elk geval de openbare ruimtes, toiletten en gangen worden schoongemaakt. Ook nog een doekje over de bureaus dan ziet alles er weer spie en span uit. Vol gende week, na het uitpakken, wordt er weer schoongemaakt en besteden we wat meer aandacht aan de werkkamers, dat heeft nu nog niet zoveel zin. Benieuwd hoe maandag de collega's reageren... ff r, Ml De TE Bespaarstrijd wordt mede mogelijk gemaakt door: stichting en DEN BOER Rabobank

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 8