1EXBAGBCA.NL Stallone en Schwarzenegger in actiefilm TEXELSE 2 COURANT Anyway doet het everywhere TESG DJ's bij Mans Snorkelmiddag Avonddienst rond thema 'Halleluja' Café Doodgewoon KTF Ouderen de natuur in SWOT-diner Wie deed mee aan Tour de Lasalle? Koortje van Gerrit start repetities Twee dagen akoestisch Parkpopje Brother Flower Vogelwandeling Energie in balans Uitgesteld Van der Waalstrio in kerk De Waal Uitladder Film VRIJDAG 3 SEPTEMBER 2010 Café Mans aan de Binnenburg in Den Burg bouwt vanavond (vrijdag) een feestje met DJ's Q- sec en Murari. Zij draaien een mengeling van clubhouse en hits uit de Top 40. Aanvang 22.00 uur, entree gratis. In zwembad Molenkoog in Den Burg wordt woensdag 8 sep tember van 14.00 tot 15.30 uur een snorkelmiddag gehouden. Kinderen kunnen hun eigen spullen meenemen, maar het zwembad heeft ook snorkelma teriaal beschikbaar. Deelname is gratis. Voor meer informatie, tel. 313373. In de Maartenskerk in Ooste rend wordt zondag 5 septem ber een avonddienst gehou den rond het thema 'halleluja'. In de dienst zullen verschillende versies te horen zijn van Halle luja van Leonard Cohen. Aan de hand hiervan worden de verha len van David en van Samson en Delilah gelezen. De dienst wordt muzikaal ondersteund door de blazersgroep van Excel sior, Kevin van Heiden (piano) en Jan van der Vis (orgel). Voor ganger is dominee Van Helden. De dienst begint om 19.00 uur. In De Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg wordt dinsdag 7 sep tember Café Doodgewoon gehou den, een ontmoeting voor mensen met kanker, hun familie en andere naasten, zorgverleners en belang stellenden. Oncologische verpleegkundigen Joke de Wit en Leni Kiewiet spre ken over 'kanker en vermoeidheid'. De bijeenkomst begint om 19.30 uur, toegang is gratis. Voor meer informatie, tel. 312696 of e-mail- adres swot@texel.com. Het Koninklijk Texels Fanfarecorps heeft maandag 6 september de eerste repetitie. Deze wordt gehou den in het eigen gebouwtje aan de Emmalaan in Den Burg en begint om 19.00 uur. De repetitie staat onder leiding van de nieuwe diri gent, Wendy Prins. Belangstellen den zijn welkom. Voor ouderen die samen met ande ren van de natuur willen genieten, verzorgt de SWOT de natuurbele vingsactiviteit 'Terug naar de natuur'. Onder leiding van een gids van het IVN en begeleid door een bewegingstherapeute worden alle zintuigen geprikkeld door een ver blijf in de natuur. Op woensdag 8 september wordt vanaf De Buur eton een vleermuizenwandeling gehouden. Deze begint om 20.00 uur. Op woensdag 6 oktober begint om 10.00 uur bij de Fonteinsnol een paddenstoelenexcursie en op woensdag 3 november een wan deling langs natuurpad De Mient. Deze wandeling begint om 10.00 uur waar de Ploegelanderweg het fietspad van de Tureluursweg kruist. Deelname is gratis, wel is het gewenst dat deelnemers zich van tevoren aanmelden. Dat kan bij de SWOT, tel. 312696 of e-mailadres swot@texel.com. In De Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg wordt dinsdag 14 sep tember het eerste SWOT-diner van het seizoen gehouden. Op het menu staat kip met kerrie, rijst en een nagerecht. De maaltijd begint om 18.00 uur, deelname kost €8,-. Aanmelden kan via de SWOT, tel. 312696 of e-mailadres swot@texel. com. Irisabella Bakker, Anneke Brons en Ruthie Vazana van Anyway. (Foto Annemarie Wolkers-Ven) De faam van de Texelse a capella zanggroep Anyway overstijgt de grenzen van het eiland. Vorige week donderdag gaven Irisabella Bakker, Anneke Brons en Ruthie Vazana tijdens de Theatervloot in de oude haven van Hoorn drie concerten op het zeilschip Egber- dina. Het schip van kapitein Wou ter van Dusseldorp is één van de vijf oudste, nog varende zeilsche pen in Nederland. Een klassiek schip met van binnen een fraai houten interieur. Of het door de klankkast van het schip kwam of hun techniek, de zangeressen zon gen loepzuiver. Kwetsbare momen ten over vergankelijkheid en verlies versterkten de intieme sfeer. De organisatie van de Theatervloot heeft Anyway alweer gevraagd voor de volgende editie. Nico Looy uit Den Helder is op zoek naar mensen die tussen 1955 en 1977 hebben meege daan aan de Tour de Lasalle. Aan de hand van archieven, kran tenknipsels en marinebladen is Looy, die zelf 25 keer aan de Tour de Lasalle deelnam, een boek aan het samenstellen over deze wieier- tocht, die sinds 1955 wordt gehou den. De eerste twintig jaar was deelname uitsluitend voorbehou den aan militairen, zodat Looy met name op zoek is naar mensen die in genoemde periode op fort Erf prins gelegerd waren, op schepen in Den Helder of op de legerplaat sen De Kooy, Doorn of Valkenburg. Het boek, waaraan inmiddels drie jaar is gewerkt, telt 200 pagina's uitslagen, verslagen en foto's. Mensen die denken iets te kunnen bijdragen, kunnen contact opne men met Looy via tel. 0223-623547 of 06-13440139 of e-mailadres n.j.looy@quicknet.nl. Het koortje van Gerrit hervat dins dag 7 september de repetities. Het koor oefent elke dinsdagavond van 19.00 tot 20.00 uur, onder leiding van Gerrit Gerrits. De repetities vin den plaats in De Burght aan de Bin nenburg. Nieuwe leden en belang stellenden kunnen contact opnemen met Ina Bakker (tel. 313005) of met Marja Witte (tel. 314314). Om het geluid van vooral zachte instrumenten niet verloren te laten gaan in de wind in de bomen, wordt er gebruik gemaakt van ondersteunende versterking, maar op festival Parkpopje, dat zaterdag 4 en zondag 5 september in het park van Den Burg wordt gehouden, geen scheurende electrische gitaren en rauwe zang. De optredens op dit nieuwe festival duren niet langer dan een half uur. Beide dagen wordt om 14.00 uur begonnen, 's Zaterdags duren de optredens tot 20.30 uur, 's zondags tot 18.00 uur. De organisatie wordt door Ed de Bruijn van Texel Airport op de hoogte gehouden van de weersomstandigheden. Het festi val is gratis toegankelijk, muzikan ten gaan met de pet rond en er wordt een bijdrage gevraagd in de bestrijding van de kosten. De dorpscommissie van Den Burg heeft een bijdrage geleverd in de reiskosten van de Afrikaanse band die het festival zondagmiddag afsluit. Ook zijn inmiddels enkele sponsors gevonden. Voor de hore- catechnische ondersteuning is een beroep gedaan op cultuurcentrum De Hollebol, waarvan ook de toilet ten gebruikt mogen worden. Programma: Zaterdag - 14.00 Undercover; 14.45 Plompverloren; 15.15 Carenz; 16.00 Aart; 16.45 Eric Dros; 17.30 Melissa The Bitches; 18.15 Ewout Co; 19.00 Roos Jaap; 19.45 The Waterphone o.l.v. Matty. Zondag - 14.00 Plompverloren; 14.30 Rrrijkerz; 14.45 Klif Roxy; 15.30 Sinner; 16.15 Carenz; 16.45 Goodbye Mosquito; 17.00 Ibu Sylla Nafaya. Vogelwerkgroep Texel houdt dinsdag 7 september de derde en laatste vogelwandeling van het seizoen. Onder leiding van Vincent Stork wordt om 19.00 uur vertrokken bij het monument op de dijk bij Dorps- zicht. De rond die tijd opkomende vloed drijft de vogels van de wad platen naar de kust. In verband met de vogeltrek wordt een grote diver siteit verwacht. Bij vorige wandelin gen zagen de deelnemers onder meer de zwarte stern, de dwerg stern en de kleine zilverreiger. Ook op Texel tamelijk algemene soorten als de knoetstrandloper, zilverple vier, rosse grutto, regenwulp, groen- pootruiter, tureluur en steenloper zullen zich laten zien. De tocht duurt zo'n twee uu. Opgeven is niet nodig, het meebrengen van een verrekijker wordt aanbevolen. Bij de Worsteltent aan de Smits- weg in de Dennen vindt zondag 5 september een optreden plaats van de popfolkband Brother Flo wer. Oorspronkelijk stond een optreden van Roy Hutchinson op het programma, maar deze is ver hinderd. Brother Flower brengt met zang, gitaar, slagwerk en viool 'nostalgische pop verpakt in een muzikaal cadeautje'. De groep was al vele malen eerder bij de Worstel tent te gast. Het optreden begint om 14.00 uur en is gratis toegankelijk. Spiritueel Texel houdt zaterdag 18 september in De Aleph in de Weverstraat in Den Burg een work shop 'energie in balans'. Deze workshop, die duurt van 10.00 tot 13.00 uur, is een introductie op de uitgebreide cursus die vier zater dagochtenden duurt. Deelname kost €15,-, aanmelden kan via www.spiritueeltexel.nl of tel. 06- 23270022. De lessen bewegend ontspannen die dinsdag 7 september zouden beginnen in dorpshuis De Wald hoorn in Den Hoorn starten wegens een busreis een week later, op dins dag 14 september in Ons Huis in de Herenstraat. Het tijdstip blijft onge wijzigd: van 14.00 tot 14.45 uur. Sterren als Sylvester Stallone en (senator) Arnold Schwarzenegger maken deel uit van de cast van de door Stallone geregisseerde actie film The Expendables, die deze week in Cinema Texel draait. Cen traal daarin staat een groep huur soldaten, elk met een eigen speci alisme, die in opdracht infiltreren in een Zuid-Amerikaans land. Zij gaan de strijd aan met de wrede dictator die het land in zijn greep houdt. De mannen beseffen al snel dat niet alles in deze missie is wat het lijkt. Ze raken steeds dieper verstren geld in een gevaarlijk web van bedrog en verraad. Hierdoor wordt hun missie gedwarsboomd en brengen ze een onschuldig leven in gevaar. Maar de mannen worstelen met een nog zwaardere uitdaging één die hun band onderling dreigt te vernietigen. De Deense dog Marmaduke was al een stripheld, maar wordt nu een echte filmster dankzij de gelijkna mige hilarische familiefilm, die van af vandaag in Cinema Texel is te zien. Marmaduke verhuist met zijn familie naar het zonnige Californië, waar hij allerlei avonturen beleeft. De film is Nederlands gesproken, met stemmen van Ruben van der Meer, Anna Drijver, Kim Pieters en Jörgen Raymann. Nog een week geprolongeerd is Salt. Steractrice Angelina Jolie speelt hierin de ClA-officier Evelyn Salt, die heeft beloofd haar land te dienen en te eren. Wanneer een overloper haar ervan beschuldigt een Russische spionne te zijn, wordt haar loyaliteit danig op de proef gesteld. Ze vlucht en gebruikt haar jarenlange ervaring bij de CIA om een arrestatie te voorkomen. Salts pogingen haar onschuld te Vrijdag 3 september Het medium Tülay houdt consulten aan de Schilderweg 216 in Oude- schild. Aanmelden via tel. 712792. In de Burght (voormalige NH-kerk) in Den Burg begint om 19.00 uur de Vonkmarkt, georganiseerd door de gezamenlijke kerken en vooral bedoeld voor jongeren. DJ's Q-sec en Murari treden op in café Mans aan de Binnenburg in Den Burg. Aanvang 22.00 uur. Entree gra tis. Cinema Texel vertoont 13.30 Sam my's Avonturen; 13.45 Shrek Voor Eeuwig En Altijd 3D; 16.00 Step Up 3D; 16.15 Marmaduke; 18.45 Salt; 19.00 The Last Airbender 3D; 21.15 Inception; 21.30 The Expendables. Zaterdag 4 september Bij de IJsdijk bij Oudeschild begint om 13.00 uur het NK tijdrijden voor Vrije Renners plaats. In de Wezentuin in Den Burg wordt van 14.15 tot 21.00 uur het popfesti val Parkpop(je) gehouden. Bij strandpaviljoen Paal 21 begint om 15.00 uur popfestival Paalpop. Om 15.30 uur presenteert de Texelse Oesterman bij Nauta Boek een boek vol recepten met oesters. Aanslui tend begint om 18.00 uur een oester- proeverij. In de Burgemeester De Koninghal aan de Emmalaan begint om 20.00 uur een wedstrijd van Model Racing Texel Het is tevens een inloopavond voor belangstellenden. Cinema Texel vertoont: 13.30 Sam my's Avonturen; 13.45 Shrek Voor Eeuwig En Altijd 3D; 16.00 Step Up 3D; 16.15 Marmaduke; 18.45 Salt; 19.00 The Last Airbender 3D; 21.15 Inception; 21.30 The Expendables. Zondag 5 september De borrelbus rijdt vanaf de Nikadel in De Koog naar Den Burg, De Waal, Oosterend en Oudeschild. Opstap pen kan naast de Lidl. Prijs €3,-. Op land van Jos Witte, tegenover Tubantia aan de Pontweg, beginnen om 11.00 uur ploegwedstrijden met oude tractoren. Bij evangelistenechtpaar Jan en Paula Brouwer (Keesomlaan 4a, Den Burg) begint om 10.00 uur een huis samenkomst. Op de atletiekbaan in Den Burg gaat om 10.30 uur een loopclinic van start, ter voorbereiding op de Texel Halve Marathon. Deelname is gratis. Jeu de boulesclub Den Burg houdt van 13.00 tot 15.00 uur open dag op het terrein aan de Slingerweg. In de Wezentuin in Den Burg wordt van 14.00 tot 18.00 uur de tweede dag van popfestival Parkpop(je) gehouden. Bij De Worsteltent aan de Smitsweg in de Dennen begint om 14.00 uur een optreden van popfolkgroep Brother Flower. De toegang is gratis. Om 14.00 uur is op het veld aan de Witteweg nabij Den Hoorn de aftrap van de eilandderby ZDH-De Koog. In Galerie 14-16 aan de Brink in De Koog vindt om 15.00 uur de vernis sage plaats van de nieuwe exposi tie. In de Maartenskerk in Oosterend begint om 19.00 uur een dienst over het thema 'halleluja'. Cinema Texel vertoont: 13.30 Sam my's Avonturen; 13.45 Shrek Voor Eeuwig En Altijd 3D; 16.00 Step Up 3D; 16.15 Marmaduke; 18.45 Salt; 19.00 The Last Airbender 3D; 21.15 Inception; 21.30 The Expendables. Maandag 6 september Van 8.00 tot 13.00 uur wordt op de Groeneplaats de Schapenfokdag gehouden, met een keuring van echt Texelse schapen. De Oudheidkamer op de Stenen plaats in Den Burg is vandaag (een malig) gesloten. Schaakclub En Passant houdt jaar vergadering in hotel Den Burg. Aan vang 20.00 uur. Cinema Texel vertoont: 14.00 Incep tion; 14.15 The Last Airbender 3D; 20.30 The Expendables Dinsdag 7 september Helderse wielrenners van 55 jaar en ouder maken een toertocht over Texel. Texelaars kunnen zich rond 9.50 uur aansluiten op 't Horntje. Deelname kost €2,-. De Vereniging van Slechthorenden houdt van 14.15 tot 15.30 uur spreek uur in de Buureton aan de Beatrix laan in Den Burg. Aanmelden via tel. 312696. In De Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg begint om 19.30 uur Café Doodgewoon, een informatiebijeen komst voor en over mensen met kanker. In Bosch en Zee bij De Koog begint om 19.30 uur een kennismakings avond linedance. Deelname is gra tis. In de kerk van De Waal begint om 20.15 uur een concert door het Van der Waalstrio. De toegang is gratis. Cinema Texel vertoont: 14.00 Incep tion; 14.15 The Last Airbender 3D; 20.00 Salt; 20.30 The Expendables. In verband met de te verwachten drukte zet veerdienst TESO rond het weekend een extra boot in. Dit week end wordt zaterdag en maandag tussen 9.30 en 16.00 uur een half- uursdienst onderhouden en zondag tussen 14.30 en 20.00 uur. Meer informatie is te vinden op www.teso. nl. bewijzen, leiden alleen maar tot twijfel over haar motieven. Terwijl het onderzoek naar haar ware identiteit doorgaat, duikt één vraag steeds op: wie is Salt? Een groot deel van het verdere programma is geprolongeerd. Wekelijks vertoont Cinema Texel een mystery movie, een voorpre mière van een film die officieel nog niet uit is. Welke film dat is, wordt pas bekend als de projector draait. Het volledige programma is te lezen in de agenda van deze krant en op www.texelagenda.nl. In de kerk van De Waal vindt dinsdag 7 september een con cert plaats van het Van der Waals Trio. Op het programma staan werken van Paganini, Molino en Schwertberger. Het Van der Waals Trio bestaat uit Jussi Paananen (viool), Jeanny Beerkens (cello) en Richard Heuc- keroth van Hessen (gitaar). Het DyStrOli© ontstond in 2003 uit een tijdelijke samenwerking tussen de musici voor het afscheidsconcert van Heuckeroth van Hessen bij de stichting Triade in Den Helder. Voor de concerten wordt gezocht naar muziek waarin zoveel moge lijk gebruik wordt gemaakt van de combinaties van instrumenten. Den Helder en maakt sinds 1973 deel uit van het Rogeri-Trio (fluit, viool en gitaar). Tevens was hij van 1968 tot 2004 dirigent het Helders Kamer Orkest en het Verenigd Hoorns Symfonieorkest Sinfonia. Het concert in De Waal begint om 20.15 uur, de toegang is gratis. In het Gemini Ziekenhuis in Den Helder wordt dinsdag 28 septem ber en dinsdag 23 november een inloopochtend gehouden door de Nederlandse Vereniging van Post traumatische Dystrofie Patiënten De bijeenkomsten duren van 10.00 tot 12.00 uur. Paananen doceert viool bij Toon beeld in Castricum en Triade in Den Helder en was enige jaren werkzaam bij de Muziekschool Texel. Jeanny Beerkens was jaren lang lid van Conjunto Iberico en werkt als docent in Bloemendaal en Amstelveen. Heuckeroth van Hessen was van 1964 tot 2003 als docent verbonden aan Triade in Posttraumatische dystrofie kan ontstaan na letsel aan een lede maat, zoals een polsbreuk of enkel blessure, of na een operatie. Op de inloopochtend zijn vertegenwoor digers van de vereniging aanwezig om als ervaringsdeskundigen prak tische informatie te geven. De och tenden zijn vrij toegankelijk, aan melden is niet nodig.

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 2