Paalpop aanwinst voor De Koog Parkpopje gezellig en gemoedelijk m rivHsil 1EXBASSCA.NL TEXELSE 2 COURANT ft m v S .v Muziek in De Kuip Vis roken Volksdansen Spellingswedstrijd Vrijwilligers werven en behouden Oesters Meer J r^iÏM - ft. y -44 %gj t i texelseÜcourant LANGEVELD DE R00Y TESÜ Seks Uitladder SBKJ* .^j^^B^ÊSÊÊaÊm ■*/*T Oud papier Opienie DINSDAG 7 SEPTEMBER 2010 In café De Kuip brengt vrijdag 10 september The Fortunate Sons een tribute aan Cree- dence Clearwater Revival. Het optreden begint om 22.30 uur. Zaterdag 11 september speelt de Texelse coverband Wat zou 't. Ook dit optreden begint om 22.30 uur. Zondagmiddag 12 september speelt bluesformatie Sorgen Frei. Dit optreden begint om 15.00 uur. De toegang is steeds gratis. Bij café De Kroonprins in Ooste rend wordt zaterdag 11 septem ber de jaarlijkse visrookwedstrijd gehouden. Na beoordeling door de jury wordt de gerookte vis verkocht ten bate van een goed doel. Volksdansgroep Interdans begint woensdag 8 september aan het nieuwe seizoen. De eer ste vier weken wordt workshops gehouden voor mensen die met volksdansen kennis willen maken. Deze beginnen om 19.45 uur en wordt gehouden in dorpshuis De Wielewaal in De Waal. Om die tijd oefenen ook de dansers die het wat rustiger aan willen doen. Ervaren dan sers nemen van om 21.00 uur het stokje over. Voor meer informatie: interdanstexel@gmail.com of tel. 06-42519482. Leerlingen uit de twee hoogste groepen van het basisonderwijs gaan woensdag 22 september tijdens het kinderdictee Words4kids uitmaken wie van hen het best kan spellen. Het dictee wordt gehouden in de bibliotheek aan de Drijverstraat en duurt van 13.30 tot 14.00 uur. De deelnemers hoeven geen hele zin nen te schrijven, maar krijgen 25 Nederlandse woorden gedicteerd die ze moeten opschrijven. De win naar gaat naar huis met de titel Spelkampioen 2010. De prijsuitrei king vindt plaats om 15.00 uur. Alleen van de winnaar wordt het aantal fouten bekend gemaakt. Het dictee wordt gehouden in het kader van de TaaHODaagse van de Kop- Groep Bibliotheken, die van 15 tot en met 25 september wordt gehou den. Aanmelden kan aan de balie van de bibliotheek, tel. 312743 of via e-mailadres reserveren@kopgr oepbibliotheken.nl. Deelname is gratis. Sportservice Texel houdt dins dag 28 september een informa tiebijeenkomst over het werven en behouden van vrijwilligers. De avond wordt geleid door Niels van Weert, verenigingsondersteu ner van Sportservice Noord-Hol land. Hij presenteert 'Meer vrijwilli gers in korte tijd', een methode om vrijwilligers te werven die uiterst succesvol is gebleken. Na afloop kunnen aanwezigen zich aanmel den voor de bijbehorende cursus, die uit vier avonden bestaat en (bij voldoende belangstelling) in okto ber van start gaat. De bijeenkomst wordt gehouden in de kiosk van zwembad Molenkoog aan de Slingerweg in Den Burg, deelname is gratis. Aanmelden kan via tel. 3222815 of e-mailadres sportservicetexel@texel.com. Onder de foto bij het artikel over het boek Oesters Meer van Mar tin en Karina Zeeman dat zaterdag werd gepresenteerd stond per abuis een verkeerde naam. De kok tegenover de Tesselse Oesterman is Edwin Schotanus. Sfeervolle optredens en een talrijk en enthousiast publiek kenmerk ten de vierde editie van het festival Paalpop, dat zaterdag bij strand paviljoen Beach-lnn bij paal 21 nabij De Koog werd gehouden. Er waren negen bands aangekon digd, maar uiteindelijk zouden er slechts zeven daadwerkelijk het podium betreden. Sinner moest met ziekte in de gelederen afzeg gen, maar die leemte werd opge vuld doordat andere bands wat langer optraden. Ook het aange kondigde slotoptreden van Wad Zou 't ging niet door, omdat de organisatie rond middernacht van de politie te horen kreeg dat het festival afgelopen moest zijn. 'Ik had geen evenementenvergun ning, wat betekent dat je binnen bepaalde geluidsnormen moet blijven. Ik had al een paar keer op de camping geluisterd en vond dat het wel meeviel. Maar de politie vond van niet en ik had geen zin de discussie met ze aan te gaan', kijkt paviljoeneige naar Jan Hoek terug. 'Wel een beetje vervelend voor de jongens van Wad Zou 't, want het was na het feest in Eierland en op de haven al de derde keer deze zomer dat hun optreden niet doorging of Toeschouwers vermaken zich tijdens het optreden van de Groningse Harry G Bluesband. werd afgebroken. Maar ze werken bijna allemaal in de horeca en hadden het al een beetje ver wacht.' Ondanks het euvel was Hoek dik tevreden over het evenement, dat vooral de liefhebbers van rock en blues op hun wenken bediende. 'Ik denk dat dit festival een aan winst voor De Koog is. Dat kon je goed merken ook, want er was een hoop publiek. Ook de Texe- (Foto Joop Rommets) laars vonden het leuk.' Een speciale vermelding verdie nen Kees Moormann en zijn band, alias Kees Vlees the Vegetari ans. Zij zagen drummer Sander Trap vlak voor het festival met een gekneusde arm afvallen, maar hij werd waardig vervangen door Sander van Heerwaarden van col lega-band Intrude, die niet meer dan twee repetities nodig had om het toch niet gemakkelijke reper toire in te studeren. s ■*- De leden van Jug Bros speelden in het midden van het park. Na enkele nummers draaiden ze steeds een kwartslag om iedereen op de muurtjes ter wille te zijn. (Foto's Jeroen van Hattum) Sinner was één van de acts op zondag. vï' -V; .TT TjS." -'*■ t V»?"1 '***T .*?-*- - <"}t oS Karen Eelman verzorgde solo een optreden tijdens Parkpopje. De dames van Melissa the Bitches. Zonder pardon installeren de leden van Jug Bros zich met hun instrumenten onder een boom in het park achter het raadhuis om een optreden te verzorgen. Publiek zit om hen heen op de muurtjes om te luisteren. Het is zomaar een beeld van het nieuwe festival Parkpopje dat zaterdag en zondag in de Wezen- tuin werd gehouden. Een serie merendeel Texelaars gaf er korte of langere optredens op het gras nabij de kerkmuur of het pleintje in het midden van het park. Het zou aan vankelijk akoestisch zijn, maar mede op verzoek van de muzikan ten stonden er toch boxen om het geluid te versterken. Jeroen Groot en Maria Trap zorgden ervoor dat er twee dagen geluidsapparatuur in het park stond. Het festival begon met een optre den van het gelegenheidsduo Undercover (Monique Bruijn en Gerard Timmerman), waarna al snel mensen bleven hangen om te kijken en te luisteren. Dat was ook het geval bij andere optredens. Gemiddeld waren enkele tientallen mensen tot tegen de honderd men sen aanwezig, waardoor er een gezellige en ontspannen sfeer in het park hing. De muziek stond over het algemeen niet te hard, zodat er tijdens de optredens ook met elkaar gekletst kon worden. Een van de hoogtepunten was een optreden van Goodbye Mosquito van Daniel van de Hoek en Bram Dros. De andere bands lieten even eens een goede indruk achter. Kris Heijnen en Erik Brouwer maakten furore door al improviserend een optreden te geven, nadat een ander optreden was vervallen. De twee hadden niet eerder samenge speeld. Bij Sinner ging de muziek op een gegeven moment te hard, waarna de politie even poolshoog te kwam nemen. Nadat de muziek weer zachter stond, ging het festi val rustig verder. Parkpopje ging gepaard met een actie voor behoud van het park. Beide dagen tekenden rond de honderd mensen bij een stand van omwonenden een petitie tegen plannen om huizen in het park te bouwen. Die willen zij zaterdag overhandigen aan politici tijdens een nieuwe bijeenkomst in het park. Bij de stand werd eveneens koffie schonken. Alcohol mocht niet, daar had de organisatie geen toestemming voor gekregen. Parkpopje werd afgesloten met een optreden van de Afrikaanse zanger Ibu Sylla en zijn groep Nafaya waarbij liefst elf mensen aan dans en trommelen deden. Ook bezoekers schaarden zich achter een djembé om mee te doen. Van dat optreden staat een filmpje op youtube (www.youtube. com/watch?v=jLfhu960xpc). Pie ternel Geurtz, die Parkpopje samen met Miriam van Holte en Marga Lakwijk had georganiseerd, deed zelf mee in de gelegenheidsforma tie Plompverloren met Orpheus Oostveen en Kris Heijnen. Als het aan Geurtz ligt, krijgt Park popje een vervolg. In welke vorm wordt nog nader bekeken. 'Mis schien is het wel iets om het over meerdere weekenden te versprei den, doen we een hippie-achtig festival of een multicultureel festi val met aandacht voor de derde wereld. Maar dat moeten we nog eens nader bekijken.' Dinsdag 7 september Helderse wielrenners van 55 jaar en ouder maken een toertocht over Texel. Texelaars kunnen zich rond 9.50 uur aansluiten op 't Horntje. Deelname kost €2,-. De Vereniging van Slechthorenden houdt van 14.15 tot 15.30 uur spreek uur in de Buureton aan de Beatrix- laan in Den Burg. Aanmelden via tel. 312696. In Bosch en Zee bij De Koog begint om 19.30 uur een kennismakings avond linedance. Deelname is gra tis. In de kerk van De Waal begint om 20.15 uur een concert door het Van der Waalstrio. De toegang is gratis. Cinema Texel vertoont: 14.00 Incep tion; 14.15 The Last Airbender 3D; 20.00 Salt; 20.30 The Expendables. Woensdag 8 september In zwembad Molenkoog aan de Slin gerweg in Den Burg wordt van 14.00 tot 15.30 uur een snorkelmiddag gehouden. In Het Olijfblad (Weverstraat 60, Den Burg) begint om 20.00 uur een bijbel studie. Cinema Texel vertoont 13.30 Sam my's Avonturen 3D; 13.45 Marma- duke; 16.00 Step Up 3D; 16.15 The Last Airbender 3D; 20.00 Inception; 20.30 The Expendables. Donderdag 9 september Piet Bakker pleegt van 14.00 tot 16.00 uur bij het Cultuurhistorisch Museum in De Waal onderhoud op paardentuigen en voert kleine repa raties uit. Klif 12, Den Hoorn presenteert om 20.30 Yora Rienstra. Prijs €15,-. Diner vooraf is mogelijk, reserveren kan via tel. 319633 of e-mailadres info@klif12. nl. C/mn 2tmrL-Jéxeh in hel harL. Uitgave van f media bureau\_ Verschijnt op dinsdag en vrijdag Spinbaan 6 1790 AA Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Imme Bakker Buiten werktijd: Joop Rommets Telefoon 31 94 05 of 06 - 20 31 59 89 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 - 31 41 11 E-mail info@lenr.nl Op al onze advertentiecontracten en aanbiedingen daartoe zijn van toepassing de Regelen voor het Ad vertentiewezen van de Stichting ROTA, gevestigd te Amsterdam, zoals gedeponeerd bij de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Amsterdam onder num mer 41198699. Een exemplaar van de Regelen voor het Advertentiewezen wordt op uw verzoek kosteloos toegezonden. Abonnementsprijzen 2010: Per half jaar 41,70 39,95 (automatisch) Per jaar €81,55 €79,15 (automatisch)) Bij verzending naar het buitenland zijn portokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode. Bij sterrenwacht De Jager bij Eco- mare kan van 21.00 tot 22.30 uur naar de sterren worden gekeken. Deelname kost €2,-. Cinema Texel vertoont: 14.00 The Last Airbender 3D; 14.15 Marmadu- ke; 20.15 Inception; 20.30 The Expendables. Vrijdag 10 september In de Dorpsstraat in De Koog begint om 16.00 uur het festival Texel Culi nair, een proeverij van culinaire ver assingen, voorbereid door ruim 30 bedrijven. Het evenement wordt omlijst door live muziek en straat theater. In café De Kuip in De Koog begint om 22.30 uur een tribute to Cree- dence Clearwater Revival door The Fortunate Sons. De toegang is gra tis. Cinema Texel vertoont: 13.30 Sammy's Avonturen. De Geheime Doorgang 3D; 13.45 De Bonte Bri gade; 16.00 Shrek voor eeuwig en altijd 3D NL; 16.15 Marmaduke; 18.45 Sterke Verhalen 19.00 The Last Airbender 3D; 21.15 Inception; 21.30 The Expendables. €f|77 In verband met de te verwachten drukte verzorgt veerdienst TESO rond het weekend extra afvaarten. Deze week wordt vrijdag en maan dag van 9.30 tot 16.00 uur een half- uursdienst onderhouden. Zondag is dat het geval tussen 14.30 en 20.00 uur. Desondanks moeten automobi listen vooral op vrijdag rekening hou den met wachttijden, die kunnen oplopen tot een uur. Vrijdag zijn de afvaarten van 10.00 uur uit den Helder en 13.30 vanaf Texel uitsluitend bedoeld voor het vervoer van gevaarlijke stoffen. Zon, maan hoog water Verwachte tijden van hoog water ter rede van Oudeschild. Din. 7 sept 08.06 en 20.56 u. Woe. 8 sept 09.06 en 22.01 u. Don. 9 sept 09.55 en 22.56 u. Vrij. 10sept 10.56 en 23.35 u. Zat. 11 sept 11.35u. en Zon. 12 sept 00.05 en 12.15 u. Ma. 13 sept 00.30 en 12.56 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoog water. Woensdag 8 sep tember nieuwe maan, vrijdag 10 sep tember springtij. Woensdag 15 septem ber eerste kwartier, vrijdag 17 september doodtij. Zondag 12 september zon op 7.09 uur, onder 20.04 uur. Donderdagavond haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg. Men wordt verzocht dit vóór 19.00 uur aan de straat te zetten, op de verzamelplaatsen van afvalcontai ners, in niet te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak). Gelieve er op toe te zien dat het papier niet gedurende lange tijd in de regen staat. De papierwagen komt in de volgende straten: 10. Sluyscoog, Korfbaeck, Vuurbaeck, Verlaet, Duykerdam, Middelton. Een woord dat onmiddellijk de aandacht trekt. En dat is voor het probleem van nu ook de bedoe ling. Stel: je zoekt een vrouw en zoals zo velen vind je er een in een ver buitenland. Ze doet zich lief voor en wil graag met je trouwen. Helaas merk je pas te laat dat ze er slechts op uit is zoveel mogelijk van je te plukken. Voor haarzelf en haar familie. Dat ze aan jouzelf geen boodschap heeft. Dan, wan neer niet alles loopt zoals ze wil, beschuldigt ze je van verkrachting met geweld. Je wordt opgepakt, maar na veel narigheid uiteindelijk vrijgesproken. Opgelucht denk je je leven weer te kunnen oppakken, maar hebt buiten de waard gere kend. Het treiteren begint. Ano nieme briefjes, rottige telefoontjes, gescheld op straat. Niet één keer, maar aanhoudend en het houdt niet op. Het leven wordt je onmo gelijk gemaakt. Hoe kan het dat volwassen mensen zich zo willen misdragen. Zijn het hun eigen frustraties op seksueel gebied die hen dwingen een onschuldig ver klaard slachtoffer constant lastig vallen? Lopen ze misschien zelf voortdurend met verkrachtings verlangens rond? Verlangens die een uitweg vinden in zielig gepest? Het is de hoogste tijd dat deze trieste figuren eigen (im)potentie tot fatsoenlijk gedrag eens flink onder de loep nemen en hulp zoe ken voordat er dingen gebeuren waar men later spijt van heeft. Pien Verberg

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 2