'U Een film vol seks, drugs en wilde feesten êSim Ebeling in Worsteltent Rondleiding Taaicafé in Balcken Threes Anna in bibliotheek Puppycursus Fietsshow tijdens Texel Culinair Van Vleuten in theater Klif 12 Parelkettingen bij Vrouwen van Nu Kinderpostzegels Oorsuizen Reumavereniging Open dag bij therapeuten Bloemschikken Cursus keramiek Eric Dros speelt in Vooronder TES O TEXELSE 2 COURANT Bespaarstrijd Ruimte voor zangers bij Popkoor Uitladder Film VRIJDAG 10 SEPTEMBER 2010 Bij de Worsteltent aan de Smits- weg in de Dennen wordt zondag een optreden verzorgd door gitarist Arthur Ebeling. Samen met bassist Ronald de Jong speelt hij rhythm and blues, late night jazz, blues en neo-rocka- billy. Ook zal hij vocaal van zich laten horen. Het optreden begint om 14.00 uur, de toegang is gratis. Ter gelegenheid van Open monumentendag verzorgen medewerkers van de Oudheid kamer een rondleiding in het voetspoor van Aagje Luijtsen. De rondleiding, die om 12.00 uur van start gaat bij de Oud heidkamer op de Stenenplaats, voert langs belangrijke plaatsen uit het leven van de 17de eeuw- se inwoner van Den Burg. De Oudheidkamer zelf is van 11.00 tot 16.00 uur geopend. In café De 12 Balcken in de Weverstraat in Den Burg wordt maandag 29 septem ber een taaicafé gehouden. Deelnemers aan het taaicafé zijn op een verrassende locatie op een ongedwongen en ontspan nen manier met taal bezig. Er worden verschillende spelletjes gespeeld, zoals lettersjoelen, galgje, Scrabble en een SMS- dictee. Aan het eind van de avond wordt een gezamenlijk taalspel gespeeld. Er zijn geen grote prijzen beschikbaar, er wordt vooral om het plezier gespeeld. Het taaicafé duurt van 20.00 tot 22.00 uur. Er kunnen maximaal veertig mensen meedoen. Aan melden kan tot 18 september in de bibliotheek of de 12 Balcken of via e-mailadres texel@kopgro epbibliotheken.nl. De toegang is gratis, consumpties zijn voor eigen rekening. Threes Anna verzorgt don derdag 23 september een lezing in de bibliotheek aan de Drijverstraat in Den Burg. De op Texel woonachtige schrij ver vertelt over haar schrijver schap en leest fragmenten voor uit haar nieuwste boek Wachten op de moesson, dat zich in India afspeelt. Aanwezigen horen alles over het ontstaan van dit boek en over het onderzoek dat de schrijfster in India deed. Momenteel is Threes Anna bezig het boek om te werken tot een speelfilm en zal aan de hand van beeldmateriaal laten zien hoe dit in zijn werk gaat. De lezing begint om 20.00 uur, de toegang bedraagt €6,50. Leden betalen €5,-. Reserveren kan via tel. 312743 of e-mail- adres reserveren@kopgroepbibli otheken.nl. Popkoor Texel is op zoek naar nieuwe aanwas. Er is ruimte voor zowel mannen als vrou wen. Vorig jaar kende het vijftig leden tellende Popkoor een ledenstop, omdat de belangstelling te groot was om iedereen onder te bren gen. Maar op dit moment is er ruimte voor enige nieuwe leden. Er staan inmiddels twee optredens gepland, op 1 oktober bij de ope ning van de nieuwe OSG en op 18 december tijdens het Kerstkoren- spektakel van Artex. Het vernieuw de repertoire bevat nummers van onder andere Stevie Wonder, Mika en de band Lea. Het arrangement van het nummer I don't feel like dancing is van de hand van koor leider Mathieu Vulto. Alle liedjes worden meerstemmig ingestu deerd. Het koor repeteert op woensdag van 20.00 tot 22.00 uur in de Voorspeelruimte van Artex- Kunstenschool Texel. Voor aan meldingen en inlichtingen: tel. 313493 of www.artex-texel.nl. Hondensportvereniging DOS begint op 3 oktober met een nieu we puppycursus. Tijdens deze cur sus, die bestaat uit tien lessen van een uur, wordt aandacht besteed aan socialisatie, lichaamstaal, zin delijkheid en het opvolgen van basiscommando's. De lessen wor den gegeven op het terrein van ZDH aan de Witteweg bij Den Hoorn, op zondag van 11.45 tot 12.45 uur. Voor meer informatie: www.dostexel.nl. Fietsinn De Koog (bij Texaco) verzorgt tijdens Texel Culinair een fietsshow. Tijdens de show presenteert Fiet sinn allerlei (nieuwe) modellen fiet sen en elektrische fietsen, die ook kunnen worden getest. Daarbij zijn leveranciers aanwezig om informa tie te geven. Op het budgetplein worden vele sterk afgeprijsde merkfietsen en gebruikte fietsen getoond. Leden van Wielervereni ging Texel verzorgen een moun tainbike opstapdag, Teambuilding Texel is aanwezig met de klimwand en Garage Dros toont auto's met fietsendragers. Er wordt een logos- pel gespeeld, waarmee een nieuwe elektrische fiets valt te verdienen. De show wordt zaterdag 11 en zondag 12 september gehouden, beide dagen van 9.00 tot 17.00 uur. In Klif 12 in Den Hoorn is don derdag 16 september de voor stelling Daar werd wat groots verricht van Diederik van Vleu ten te zien. Nadat Van Vleuten vijftien jaar lang naast Erik van Muiswinkel op de planken stond, staat hij er nu als cabaretier alleen voor met een bui tengewoon programma. In Daar werd wat groots verricht is hij een vastberaden gids door de krank zinnige geschiedenissen van zijn voorouders. In ruim anderhalf uur ontsluit hij een uniek familiearchief. Zeven scheepskisten vol dagboe ken, memoires en fotoalbums. Glimmende snorren en wuivende avondjurken. Schipbreuken, over spel en veel oorlogen. En een toe vallige ontmoeting die de kaart van de wereld veranderde. En dat is nog maar het topje van de ijsberg. Diederik blaast zijn voorvaderen nieuw leven in. Hij projecteert ze op een scherm en sleept ze spe lend en zingend mee naar de 21ste eeuw. En geeft zo het publiek een uniek lesje maatschappijleer. De voorstelling (een try-out) begint om 20.30 uur, de toegang bedraagt €15,-. Diner vooraf is mogelijk, reserveren kan via tel. 319633 of e-mailadres info@klif12.nl. Sineke Wandemaker houdt woens dag 15 september een lezing voor de afdeling Texel van de NBvP Vrouwen van Nu. Ze vertelt over parel kwekerijen en de verwerking van parels in China. Wandemaker heeft haar collectie zelfgemaakte parelkettingen bij zich en voor de pauze heeft ze een verrassing in petto. Verder toont Els Drijver hoe den en laat Heieen Kruithof tassen zien. Dit alles is ook te koop. De bijeenkomst wordt gehouden in De Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg en begint een half uur eerder dan gebruikelijk, om 19.30 uur. Kinderen uit groep 7 en 8 van de basisschool gaan vanaf 29 sep tember op stap met Kinderpostze gels. Landelijk zetten meer dan 200.000 kinderen van ruim 5.500 basisscholen zich in om andere kinderen te laten leren. In 2009 bracht de verkoop van Kinderpost zegels €9,6 miljoen op. Daarmee werden meer dan een miljoen kwetsbare kinderen in Nederland en daarbuiten gesteund. In het Gemini Ziekenhuis in Den Helder wordt donderdag 7 okto ber een voorlichtingsavond gehouden over oorsuizen. Tijdens deze bijeenkomst spreekt dr. Nijdam, KNO-arts in het Gemini Ziekenhuis, over de bouw van het oor en de hoorfunctie. Daarnaast gaat dr. ir. Hoetink, klinisch fysicus audioloog van het Audiologisch Centrum Holland Noord, in op oor suizingen en de therapeutische (on)mogelijkheden. Ook is er ook gelegenheid voor het stellen van vragen. De bijeenkomst duurt van 19.30 tot 21.00 uur, aan deelname zijn geen kosten verbonden. Wel wordt men verzocht zich tevoren aan te melden. Dit kan via het Patiëntenservicebureau, tel. 0223- 696346 of e-mailadres psb@gemini- ziekenhuis.nl. Reumavereniging Texel houdt woensdag 15 september een dor- pentocht voor de leden. De tocht begint om 13.00 uur op het par keerterrein naast garage Grisnigt bij de rotonde van de Bernhardlaan en de Waalderstraat in Den Burg. Aanmelden is mogelijk bij Inge Wil- derom-Jansen, tel. 06-41978949. Hilde van der Kamp, kunstzinnig therapeut muziek, en Alie Vlaming, kunstzinnig therapeut beeldend, houden zaterdag 18 september van 14.00 tot 17.00 uur open huis. Belangstellenden kunnen een kijkje achter de schermen nemen en worden getrakteerd op een hapje en een drankje. Beide therapeuten hebben erkende praktijken en staan geregistreerd bij de zorgver zekeraars. Het open huis wordt gehouden bij Van der Kamp, Diek 42 in Den Hoorn. Haar praktijk krijgt die dag een naam: Verdandi. Deze naam komt uit de Noorse mythologie. Verdandi was de middelste van de drie lotsgodinnen. Zij werkte in het heden en 'weefde' verleden, heden en toekomst aaneen. Dit kan vol gens Van der Kamp worden gezien als metafoor voor de werking van kunstzinnige therapie. Meer informatie kan worden inge wonnen via tel. 319532 (Vlaming), tel. 319977 en tel. 06-29041146 (Van der Kamp) en staat ook op de website www.kunstzinnigetherapie @texel.nl. Voor de mensen die zich in febru ari in de Schoutenzaal in De Linde boom hebben voorgenomen een cursus Japans bloemschikken te volgen, verzorgt docent Anneke Studulski een kennismakingsbij eenkomst. Deze wordt gehouden op dinsdag 14 september bij haar thuis aan de Vloedlijn. Deelnemers dienen zich tevoren aan te melden via tel. 313323. Keramiste Nesrin During verzorgt vanaf 14 september een cursus 'zaagsel stoken' in Triade in Den Helder. Gedurende acht lessen wordt gewerkt met zeewier, zaag sel, paardenmest, zout en andere ingrediënten. Aan het slot van de cursus bouwen de cursisten zelf een oven waarin de handgemaakte potten worden gebakken. During, zelf een bekend keramiste, is goed op de hoogte van zelfgemaakte glazuren, kleisoorten en bakme- thodes. De cursus wordt gegeven op dinsdagen, van 13.30 tot 16.00 uur. Voor meer informatie: www. triade-denhelder.nl of tel. 0223- 537200. Oud-Texelaar Eric Dros verzorgt zondagmiddag een optreden in café Het Vooronder op de haven van Oudeschild. Dros zingt zelfge schreven liedjes die merendeels over de liefde en relaties gaan. Hij speelt elektrisch en akoestisch. Hij heeft enkele nummers in petto die zondag voor het eerst voor publiek worden gespeeld. Het optreden begint om 14.00 en duurt tot 16.00 uur. De toegang is gratis. Een compleet overzicht van excur sies, rondleidingen, workshops en andere toeristische activiteiten staat in de Vakantiekrant. Zie ook www.texelagenda.nl. Vrijdag 10 september In de Dorpsstraat in De Koog wordt drie dagen lang Texel Culinair gehou den, waar ruim dertig bedrijven zich presenteren. Het evenement wordt omlijst door live muziek en straat theater. In café De Kuip in De Koog begint om 22.30 uur een 'tribute to Cree- dence Clearwater Revival' door The Fortunate sons. Toegang is gratis. Cinema Texel vertoont: Sammy's Avonturen. De Geheime Doorgang 3D 13.30 u., De Bonte Brigade 13.45 u., Shrek voor eeuwig en altijd 3D NL 16.00 u., Marmaduke 16.15 u., Ster ke Verhalen 18.45 u., The Last Air- bender 3D 19.00 u., Inception 21.15 u., The Expendables 21.30 u. Zaterdag 11 september Vandaag is het Open Monumenten dag. Er zijn verspreid over Texel 22 monumenten opengesteld. Meer informatie bij het gemeentehuis en bij de WV. Bij café De Kroonprins in Oosterend worden de hele dag wedstrijden vis- roken gehouden. De vis wordt ver kocht ten bate van een goed doel. In de Dorpsstraat in De Koog wordt Texel Culinair gehouden, waar ruim dertig bedrijven zich presenteren. Het evenement wordt omlijst door live muziek en straattheater Actiecomité Behoud het Park praat in het park in Den Burg met verte genwoordigers van de plaatselijke politiek. Belangstellenden zijn wel kom. Aanvang 15.00 uur. In café De Kuip in De Koog begint om 22.30 uur een optreden van de Texelse coverband Wad Zou 't Toe gang is gratis. Cinema Texel vertoont: Sammy's Avonturen. De Geheime Doorgang 3D 13.30 u., De Bonte Brigade 13.45 u., Shrek voor eeuwig en altijd 3D NL 16.00 u., Marmaduke 16.15 u., Ster ke Verhalen 18.45 u., The Last Air- bender 3D 19.00 u., Inception 21.15 u., The Expendables 21.30 u. Zondag 12 september De borrelbus rijdt vanaf de Nikadel in De Koog naar Den Burg, De Waal, Oosterend en Oudeschild. Opstap pen kan naast de Lidl. Prijs p.p. €3,-. Creatief centrum Udjat aan de Ach tertune in Oosterend houdt van 9.30 tot 17.00 uur open dag. In de Dorpsstraat in De Koog wordt de laatste dag van Texel Culinair gehouden, waar ruim dertig bedrij ven zich presenteren. Het evenement wordt omlijst door live muziek en straattheater. Bij evangelistenechtpaar Jan en Paula Brouwer (Keesomlaan 4a, Den Burg) begint om 10.00 uur een huis samenkomst. De protestantse gemeente van Den Burg houdt vanaf 10.00 uur startzon dag op de Schans. Om 9.30 vertrekt een bus vanaf de Elemert. Op de atletiekbaan in Den Burg gaat om 10.30 uur een loopclinic van start, ter voorbereiding op de Texel Halve Marathon. Deelname is gratis. Bij De Worsteltent aan de Smitsweg in de Dennen begint om 14.00 uur een optreden van Arthur Ebeling. De toegang is gratis. In café De Kuip in De Koog begint om 15.00 uur een optreden van bluesformatie Sorgen Frei. Toegang is gratis. Cinema Texel vertoont: Sammy's Avonturen. De Geheime Doorgang 3D 13.30 u., De Bonte Brigade 13.45 u., Shrek voor eeuwig en altijd 3D NL 16.00 u., Marmaduke 16.15 u., Ster ke Verhalen 18.45 u., The Last Air- bender 3D 19.00 u., Inception 21.15 u., The Expendables 21.30 u. Maandag 13 september Cinema Texel vertoont: Sterke Verha len 14.00 u., The Last Airbender 3D 14.15 u., Inception 20.15 u., The Expendables 20.30 u. Dinsdag 14 september In De Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg begint om 18.00 uur het maandelijks diner van de SWOT. Aanmelden via tel. 312696. In Bosch en Zee bij De Koog begint om 19.30 uur een kennismakings avond linedance. Deelname is gra tis. In de RK-kerk van Den Burg begint om 20.15 uur een concert door sopraan Karin van Arkel. De toegang is gratis. Cinema Texel vertoont: Inception 14.00 u., Marmaduke 14.15 u., Ster ke Verhalen 20.15 u., The Expenda bles 20.30 u. ■crf-7y In verband met de te verwachten drukte verzorgt veerdienst TESO rond het weekend extra afvaarten. Deze week wordt vrijdag (vandaag) en maandag van 9.30 tot 16.00 uur een halfuursdienst onderhouden. Zondag is dat het geval tussen 14.30 en 20.00 uur. Desondanks moeten automobilisten vooral op vrijdag rekening houden met wachttijden, die kunnen oplopen tot een uur. Seks, drugs en wilde feesten vor men de belangrijkste ingrediënten van de nieuwe Nederlandse kome die Sterke Verhalen, die deze week in Cinema Texel draait. Het verhaal gaat over aankomende studenten, die na hun eindexamen een zwoele zomer beleven. Hoofdpersoon is Dennis, die gaat studeren in de grote stad. Om naar een hip feest te kunnen, de juiste vrienden te maken en Sanne, het meisje van zijn dromen aan de haak te slaan, wordt hij door zijn grootste rivaal overgehaald om een pinguïn uit de dierentuin te stelen. In de hilarische familiekomedie Bonte Brigade speelt Brendan Fra- ser een vastgoedontwikkelaar die met zijn gezin van de drukke stad naar het platteland verhuist. Daar krijgt hij de leiding over een bouw project dat een heel bos moet ver anderen in een woonwijk. Zijn zoon Tyler (Matt Prokop) vindt dat niet zo'n goed idee, maar diens kritiek is nog niets vergeleken met de die ren die in het bos wonen. Onder leiding van een pientere wasbeer beginnen de bosbewoners een protest. Bonte Brigade draait in Cinema Texel in een Nederlands gesproken versie. Enkele andere films zijn geprolon geerd. Daaronder de door Sylves ter Stallone geregisseerde actiefilm The Expendables, over een groep huursoldaten die, elk met een eigen specialisme, in opdracht in een Zuid-Amerikaans land infiltreren. Zij gaan de strijd aan met de wrede dictator die het land in zijn greep houdt. De mannen beseffen al snel dat niet alles in deze missie is wat het lijkt. Ze raken steeds dieper verstrengeld in een gevaarlijk web van bedrog en verraad. Hierdoor wordt hun missie gedwarsboomd en brengen ze een onschuldig leven in gevaar. Maar de mannen worstelen met een nog zwaardere uitdaging... één die hun band onderling dreigt te vernietigen. Wekelijks vertoont Cinema Texel een mystery movie, een voorpre mière van een film die officieel nog niet uit is. Welke film dat is, wordt pas bekend als de projector draait. Het volledige programma is te lezen in de agenda van deze krant en op www.texelagenda.nl. TexelEnergie kan nog deelne mers gebruiken voor de Bespaar- strijd die binnenkort begint. Volgens de energiecoöperatie zijn tot nu toe acht meldingen binnen, waarvan de meesten uit Den Burg. TexelEnergie zoekt in elk dorp min stens vijf huishoudens waarmee teams samengesteld kunnen wor den. Bedoeling is dat die een half jaar lang zoveel mogelijk energie proberen te besparen. Belangstel lenden kunnen zich melden bij Jelle Westdorp, tel. 06-13321011.

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 2