texbassca.nl TEXELSE 2 COURANT Tentoonstelling boomportretten Lammetjesroute Uitmarkt voor senioren Taaicafé Vooronder podium voor singer songwriter Eric Dros Zilveren Maanprijs Cursus Engels Tassenexpositie Metaalbessen Line-dance voor senioren Depressie Visroken uitgesteld Looptrainingen Yoga Vrouwenbond Raymond Huisman in KRO Kruispunt LANGEVELD DE R00Y TESG Kunst Koe Klaverjasclub De Doormars Uitladder Opienie TEXELSE^COURANT Oud papier «er da9' P7d<k per^ek www.texelsecourant.nl DINSDAG 14 SEPTEMBER 2010 De deelnemers aan de cursus Boomportretten presenteren zaterdag 18 en zondag 19 sep tember het resultaat van hun inspanningen in atelier Udjat aan de Achtertune in Oosterend. De expositie duurt zaterdag van 14.00 tot 17.00 uur en zondag van 13.00 tot 17.00 uur. De toe gang is gratis. De bedoeling is dat tijdens de expositie ook een evaluatieverslag van de cursus ter inzage ligt. Tijdens de cursus Boomportretten probeerden liefhebbers onder leiding van professionele kunstenaars ver schillende karakteristiek bomen vast te leggen. Meer informatie is te vinden op http://boomportretten.blogspot. com. Mensen die zaterdag 18 sep tember de Lammetjesfietsroute rijden, kunnen bij deelnemende bedrijven langs de route proe ven van gratis gerechtjes. Dit in het kader van de Week van de Smaak. De Lammetjesfietsroute is 45 km lang (de korte versie 35 km) en het hele jaar verkrijgbaar bij de WV. Zaterdag wordt bij de route extra informatie verstrekt over de drie plaatsen waar lams vlees is te proeven. In het verpleeghuis in verzor gingstehuis Gollards wordt dinsdag 28 september een Uitmarkt voor senioren gehouden. Deze informatiemarkt vormt de start van het nieuwe seizoen van het verenigingsleven. Er worden bekende en nieuwe activiteiten voor 55+-ers gepre senteerd en belangstellenden kunnen zich ter plekke aanmel den. Ook wordt er een prijs vraag, een rommelmarkt en een verloting gehouden. Aan de Uit markt wordt meegewerkt door Artex, die een workshop dans aanbiedt, die ook geschikt is voor mensen in een rolstoel. De opbrengst van de verloting is bestemd voor de aanschaf van Paro, een intelligente, therapeu tische robot in de vorm van een babyzeehond. Het zeehondje heeft een kalmerend effect en ontlokt emotionele reacties aan bewoners. In de aankondiging van het Taai café in De 12 Balcken, is een foutje geslopen. De spelletjes- en letteravond die in samenwer king met de openbare biblio theek wordt georganiseerd, wordt gehouden op maandag 20 september, van 20.00 tot 22.00 uur. Deelname is gratis, graag vooraf opgeven in De Balcken of bij de bibliotheek. In café 't Vooronder in Oudeschild gaf Eric Dros zondag zijn, zoals hij het zelf noemde, eerste echte optreden. De Amsterdamse Texe laar kreeg de handen op elkaar met een groot repertoire. Veel eigen werk, onder meer nummers van een jaar of dertig geleden. (Foto René Pop) Mensen die zich inzetten voor de bescherming van wilde plan ten en dieren, kunnen in aan merking komen voor de Zilveren Maanprijs. Vrijwilligers spelen een steeds belangrijker rol in het beschermen en beheren van de natuur. Om hen te waarderen en vernieuwende ini tiatieven te stimuleren, wordt jaar lijks de Zilveren Maanprijs uitge reikt, een initiatief van het IVN Consulentschap Noord-Holland, de Milieufederatie Noord-Holland en Landschap Noord-Holland. De prijs bestaat uit een beeldje dat refereert aan een in Noord-Holland vrijwel uitgestorven dagvlinder, de zilveren maan. Dit jaar wordt aan gehaakt bij het Jaar van de Biodi- Er is nog ruimte voor enkele deel nemers in de groep Engels voor (half-)gevorderden. Deze cursus is bedoeld voor lief hebbers die hun Engels willen ophalen, bijspijkeren of die met meer gemak Engels willen leren spreken. De lessen worden gege ven op maandag van 16.15 tot 17.15 uur. Voor meer informatie: Lida Wels, tel. 314600, e-mailadres lidawels@kpnplanet.nl. Om een indruk te krijgen van de geschiedenis van de handtas op Texel, wil de Stichting Welzijn Ouderen Texel een tentoonstel ling houden. ledereen met een tas waaraan een bijzonder verhaal zit, wordt gevraagd deze in bruikleen af te staan. De tassen mogen nieuw zijn of oud, voor mannen of vrouwen, groot of klein, voor werk of uit gaan. De expositie moet in het najaar gehouden worden, het aanbieden van tassen kan tot 15 oktober. Dat kan bij de SWOT, tel. 312696 of e- mailadres swot@texel.com. 'Hèhè, 't zit er op. 't Was leuk, 't was prachtig, toch nog stront mazzel gehad met het weer, maar nu wil ik naar huis. Met m 'n benen op tafel en even niks aan m'n kop'. Ik kon er in komen. Mijn benen waren ook enigszins afge peigerd na al dat slenteren, klet sen, kijken en proeven, mijn gewicht kilo's gestegen en, zoals ik iemand in de wandelgangen hoorde zeggen: mijn ziel verwend. Een geweldig excuus om de weegschaal even uit je gedachten te bannen. Wat was het allemaal lekker en met wat een fantasie was de boel versierd. Veel namen waren gedichten op zich. Zo at ik een Triple chicken culinair op een verse witte rijstekoek, dronk ik een frozen hot chocolate en een ice blended coffee, kreeg ik een amuse met 'il boschetto novella' olijfolie en veel andere culinaire ingewikkeldheden in jasjes van nog weer andere moeilijke zaken. Maar lekker...! 't Was zoals de folder meldde: proeven op sien Tessels. De enige dissonant die mijn oren bereikte, kwam van een hobbytuinder, die op een gerecht je metaalbessen afkwam. 'Wat een verlakkerij,mopperde hij ver ontwaardigd, 'ut benne gewoon rooie besse. Dezelfde as die ik in mien tuun heb.' Ja, met de ons alom steeds weer ingeprente cri sis moest er ergens op bezuinigd worden. In dit geval op de spatie tussen de t en de a. Maar verder was Culinair top en kregen we waar voor onze royaal stromende Kógertjes. De aanhoudende mot regen van vrijdagavond was het enige wat zuinig was, maar in onze portemonnees was daar niks van te merken. Pien Verberg versiteit. Noninaties voor de prijs kunnen tot uiterlijk 1 oktober wor den ingediend bij het IVN Consu lentschap Norod-Holland. Ook mensen die eerder zijn voorgedra gen, kunnen weer voorgedragen worden. De uitreiking zal plaatsvin den in december. Meer informatie en een aanmeldingsformulier is te vinden op www.zilverenmaanprijs. nl. In De Buureton in Den Burg gaat maandag 20 september een nieu we les line-dance voor vijftigplus sers van start. De beginners dan sen van 19.30 tot 20.30 uur, de gevorderden van 20.45 tot 21.45uur. Meer informatie is ver krijgbaar bij de Stichting Welzijn Ouderen Texel. GGZ Noord-Holland Noord houdt dinsdag 28 september in de biblio theek op het Bernardplein in Den Helder een informatieavond over depressie. De bijeenkomst duurt van 20.15 tot 21.45 uur, de toe gang bedraagt €3,-. Reserveren is gewenst en kan via tel. 0223- 623434 of e-mailadres reserveren @kopgroepbibliotheken.nl. Door persoonlijke omstandigheden bij enkele deelnemers is de vis- rookwedstrijd die zaterdag in Oos terend zou worden gehouden niet doorgegaan. Wat organisator Arjan Trap betreft, komt van uitstel ech ter geen afstel. 'De wedstrijd wordt waarschijnlijk in de herfstvakantie De looptrainingen onder leiding van Cees Timmer en Coby Bake- laar gaan dinsdag 14 september (vandaag) weer van start. Timmer traint elke dinsdag en donderdag vanaf 19.00 uur op de atletiekbaan aan de Haffelderweg, Bakelaarelke dinsdag vanaf 13.45 uur bij het Turfveld in de Dennen. De FNV Vrouwenbond brengt dins dag 21 september vanaf 14.00 uur een bezoek aan de natuur- en beeldentuin van Stan Boon. Leden kunnen zich aanmelden bij Yvon Lasthuizen. Mariëlle Glorie van yogacentrum De Hoge Berg begint dinsdag 21 september aan een nieuw seizoen. De lessen worden gegeven op dinsdag- en donderdagavond en duren vijf kwartier. Er worden rusti ger en meer intensieve lessen gegeven. Aanmelden kan via tel. 315782 of e-mailadres yoga@hogeberg.nl. Meer informa tie is te vinden op www.hogeberg. nl. TV-programma KRO Kruispunt besteedt donderdag 16 septem ber aandacht aan het werk van schilder en oud-Texelaar Ray mond Huisman. Aanleiding is de wandschildering die hij heeft gemaakt voor het hoofdkantoor van Achmea in Zwolle. Het programma gaat over kunst en dementie. Drie kunstenaars (actri ce Adelheid Roosen, dichter Peter Swamborn en beeldend kunste naar Raymond Huisman) vertellen over hun demente ouder en hoe deze uiteindelijk tot een bron van inspiratie voor hen werd. Huisman (1967) schilderde voor het kantoor van Achmea Verwarde wereld; versnippering van tijd en ruimte, een doek van 900 bij 275 centimeter over dementie en geba seerd op delen van het kantoor. Wat misschien even een gewoon trompe-l'oeil (een bedrieglijk realis tisch werk) lijkt, is bij nadere beschouwing een labyrint vol ongerijmdheden. Het toont een wereld die op het eerste gezicht betreedbaar is, maar wie beter kijkt ziet dat men nergens door kan lopen. Huisman: 'Je staat steeds op plekken die je voor raadsels zetten.' Een artistieke vertaling van hoe hij denkt dat zijn demente vader de wereld om zich heen ervoer. 'Op een gegeven moment zag ik mijn vader over een tegel vloer lopen en bij een zwarte tegel stilhouden. Hij twijfelde en besloot over de tegel heen te stappen, alsof het geen tegel was, maar een donker gat.' Het programma op Nederland 2 begint om 18.25 uur. Dinsdag 14 september In De Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg begint om 18.00 uur het maandelijks diner van de SWOT. Aanmelden via tel. 312696. In de RK-kerk van Den Burg begint om 20.15 uur een concert door sopraan Karin van Arkel. De toegang is gratis. Cinema Texel vertoont: Inception, 14.00 uur, Marmaduke 14.15 uur, Sterke Verhalen 20.15 uur, The Expendables 20.30 uur. Zon, maan hoog water Verwachte tijden van hoog water ter rede van Oudeschild. Din. 14 sept. 00.40 en 13.15 u. Woe. 15 sept. 00.55 en 13.30 u. Don. 16sept. 01.56 en 14.10 u. Vrij. 17 sept. 02.50 en 14.57 u. Zat. 18 sept. 04.00 en 16.20 u. Zon. 19sep. 06.00 en 18.56 u. Ma. 20 sept. 07.04 en 19.56 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoog water. Woensdag 15 sep tember eerste kwartier, vrijdag 17 sep tember doodtij. Donderdag 23 septem ber volle maan, zaterdag 25 september springtij. Zondag 19 september zon op 7.33 uur, onder 19.30 uur. Cjrtcn ZmrL-Jexeh in het harL, Uitgave van f media bureau "1 Verschijnt op dinsdag en vrijdag Spinbaan 6 1790 AA Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Imme Bakker Buiten werktijd: Gerard Timmerman Telefoon 31 46 87 of 06 - 22 14 02 75 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 - 31 41 11 E-mail info@lenr.nl Op al onze advertentiecontracten en aanbiedingen daartoe zijn van toepassing de Regelen voor het Ad vertentiewezen van de Stichting ROTA, gevestigd te Amsterdam, zoals gedeponeerd bij de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Amsterdam onder num mer 41198699. Een exemplaar van de Regelen voor het Advertentiewezen wordt op uw verzoek kosteloos toegezonden. Abonnementsprijzen 2010: Per half jaar €41,70 €39,95 (automatisch) Per jaar €81,55 €79,15 (automatisch)) Bij verzending naar het buitenland zijn portokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode. Woensdag 15 september Om 9.00 begint een laarzenexcursie door kweldergebied De Schorren. Informatie bij Ecomare, tel. 317741. Deelname kost €7,-, leden van Natuurmonumenten betalen€4,-. In de Buureton in Den Burg begint om 19.30 uur (een half uurder eerder dan gewoonlijk) een bijeenkomst van de NBvP Vrouwen van Nu. Met o.a. Sineke Wandemaker. In Het Olijfblad (Weverstraat 60, Den Burg) begint om 20.00 uur een Bijbel studie. Cinema Texel vertoont: Sammy's Avonturen. De Geheime Doorgang 3D 13.30 uur, De Bonte Brigade 13.45 uur, Shrek voor eeuwig en altijd 3D NL 16.00 uur, Marmaduke 16.15 uur, FilmArt 2. Maos Last Dancer 20.00 uur, Sterke Verhalen 20.15 uur. Donderdag 16 september De dansgroep Oude Dansen geeft van 14.00 tot 16.00 uur een kleding- show met historische Texelse kledij bij het Cultuurhistorisch Museum in De Waal. In Klif 12 in Den Hoorn begint om 20.30 uur een voorstelling van Diede- rik van Vleuten. De toegang vedraagt €15,-, diner vooraf is mogelijk. Reser veren kan via tel. 319633 of info@klif12.nl. Bij sterrenwacht De Jager bij Eco mare kan van 21.00 tot 22.30 uur naar de sterren worden gekeken. Deelname kost €2,-. Cinema Texel vertoont: FilmArt 2. Maos Last Dancer 20.00 uur. Vrijdag 17 september Klaverjasclub De Doormars uit Oude schild begint het seizoen met een open drive. Deze wordt gehouden in 't Skiltje en begint om 20.00 uur. Deelname is gratis. xrirz In verband met de te verwachten drukte zet veerdienst TESO rond het weekend extra boten in. Deze week wordt vrijdag en maandag tussen 9.30 en 16.00 uur een halfuursdienst onderhouden. Zondag is dat het geval tussen 14.30 en 20.00 uur. Automobilisten moetn op vrijdag rekening houden met wachttijden tot een half uur. Meer informatie is te vinden op www.teso.nl. Donderdagavond haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg. Men wordt verzocht dit vóór 19.00 uur aan de straat te zetten, op de verzamel plaatsen van afvalcontainers, in niet te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak). Gelieve er op toe te zien dat het papier niet gedu rende lange tijd in de regen staat. De papierwagen komt in de volgende straten: 2. Bernhardlaan, Beatrix laan. 24 Het laatste nieuws het eerst! Ook te volgen via r Twitter @texelsecourant j en facebook Texelse Courant L Eerder ontwerp van de wandschildering die Raymond Huisman maakte voor Achmea. Voor de workshop Kunst Koe, zaterdag 18 en zondag 19 sep tember op Novalishoeve bij Den Hoorn is nog een aantal plaatsen beschikbaar. Het weekend wordt verzorgd door kunstenaar Her man Smith, wetenschapper Ton Baars en boer Meine Koop- mans. In juli werd de schilderijententoon stelling "Koeien hebben horens" van Herman Smith feestelijk geopend met een verhaal door professor biologisch dynamische landbouw Ton Baars. Hij zal dit tij dens de workshop uitvoerig toe lichten en onder zijn leiding gaan de deelnemers boetseren. Met Herman Smith worden in de stal koeien geschilderd. Reserveren kan bij Marjan Boontjes, tel. 06 51509775. Klaverjasclub De Doormars begint het nieuwe seizoen vrij dag 17 september met een open drive. Deze wordt gehouden in dorpshuis 't Skiltje in Oude schild, deelname is gratis. De wintercompetitie van de Oude schilder vereniging begint een week later, op vrijdag 24 septem ber. Tot eind december wordt elke week gespeeld, met op 17 decem ber de kerstdrive ten bate van de oudere inwoners van het dorp en op 28 december de visdrive. r BUREAU JEUGDZORG NOORD-HOLLAND-NOORD Bankrekening stichting OP TEXEL

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 2