De Koog lijdt geflatteerde nederlaag Winnende foto wedstrijd Waddenzee.nl Rampenoefening Wadden 50 jaar! TEXELSE 3 COURANT Familieberichten Cornelia Wessels-Bakker Nick Ronja Geslaagd Pieter Janus Kuiter Piet Corry Wessels-Bakker Werry Rutte Jan van Strien Arie Pieter Cornelis Koopman Peter van der Molen Piet van der Molen Deze zoon van een metselaar wordt vandaag 'V ,7'sf DINSDAG 14 SEPTEMBER 2010 Met zijn foto 'Bij Oudeschild' heeft Frans Scherpenisse de fotowed strijd van waddenzee.nl, de web site van de Stichting ICTU Inter- Wad, gewonnen. De foto werd gemaakt nabij Oudeschild, in de richting van Ceres. 'Heel vaak lie pen we te wandelen met onze hond langs het wad en vaak ble ven we even steken bij de vele fuiken die langs de kant het wad inliepen, nieuwsgierig om te zien wat de eigenaar nu weer boven water haalde.' SV De Koog is er niet in geslaagd zich te revancheren voor de ver rassende nederlaag in de sei zoensouverture tegen ZDH. Op eigen terrein moest de ploeg van trainer Mario van der Hert zondag diep buigen voor Wiron: 1-6. De nederlaag was terecht, maar wel enigszins geflatteerd. De Kogers gingen er vanaf de aftrap flink tegenaan. Dit resulteerde niet in grote kansen, wel in een duidelijk veldoverwicht. Toch waren het de gasten van Wieringen die uit een goed uitgevoerde counter op voor sprong kwamen. Volgens de Koger grensrechter ging buitenspel aan het doelpunt vooraf, maar de scheidsrechter negeerde zijn vlag- signaal. Het zou niet de eerste keer zijn dat de leidsman een bekriti seerde beslissing nam. De Koog ging vol goede moed op jacht naar de gelijkmaker. Er ont stonden kleine kansen, maar de voorwaartsen kwamen steeds een stapje tekort of de Wiron-keeper kreeg er op het juiste moment een hand tussen. Vlak voor rust verkeek de Koger defensie zich op een vrije trap. Mark Schoo deed een uiterste poging de bal weg te werken, maar schoot deze pardoes in het verlaten doel. Gevolg was dat De Koog ging rusten met een achterstand, wat niet paste bij het beeld van de wed strijd. Na de thee probeerde de thuisploeg de aansluitingstreffer te maken, maar door een onoplettend heid kon de spits van Wiron onge hinderd op keeper Gerwin Dobma afgaan en deze voor de derde keer kloppen. Wie dacht dat de wedstrijd was gespeeld, kwam echter bedro gen uit. De Koog zette alles op alles om toch een positief gevoel aan de wedstrijd over te houden en werd al snel beloond toen de sterk ingeval len Maurice de Groot een knappe actie tot doelpunt verzilverde. In het vervolg kregen de gastheren enkele prima kansen de wedstrijd alsnog in hun voordeel te beslissen. Robin Schoo kopte rakelings over en ook De Groot was dicht bij een doelpunt. Naarmate het doelpunt uitbleef, ebden de hoop en het offensief langzaam weg. Tien minu ten voor tijd maakte Wiron aan alle onzekerheid een einde, om in de slotfase nóg twee keer te scoren. Trainer Van der Hert was teleurge steld, maar weigerde zijn ploeg af te vallen. 'De jongens begonnen vol goede moed en met de juiste over tuiging aan de wedstrijd, maar het geluk laat ons nu even in de steek. Aan de inzet ligt het niet. Enkele spelers hebben net niet de juiste vorm en kunnen daardoor het ver schil niet maken. Maar de beleving en inzet zijn er wel en we trainen goed.' Hij keek optimistisch vooruit. 'We hebben heus wel een ploeg waar dadelijk de ommekeer mee komt. Nu is het even net niet, maar een overwinning kan opeens heel veel veranderen.' Komende zondag speelt De Koog opnieuw thuis. Tegenstander is dan Succes. Texelse hulpverleners hebben zaterdag meegedaan aan de grootschalige rampenoefening Kokkel op de Waddenzee. Bij de oefening werd denkbeeldig een botsing tussen de TX 20 en de TX 35 nagespeeld, terwijl die vol mensen zaten. Op de TX 20 brak zogenaamd brand uit en de TX 35 was zogenaamd zinkende. Aan boord van beide schepen waren in totaal 175 mensen (figuranten en LOTUS-slachtoffers) die geholpen moesten worden. Reddingboten de Francine Kroesen uit Oudeschild en de Beursplein 5 uit De Cocksdorp hielpen op het water. De Francine Kroesen was al eerste bij de calamiteit, waardoor die red dingboot ter plekke veel regelwerk voor de verdere hulpverlening ver richtte. Met de Beursplein en andere reddingboten van de KNRM werden de slachtoffers en andere opvaren den naar de haven van Den Oever gebracht. Daar waren medewerkers van de ambulance en de SIGMA- teams van Texel en Alkmaar aanwe zig om eerste hulp aan de slachtof fers te verlenen. SIGMA-teams bestaan uit vrijwilligers die medische assistentie verlenen aan ambulance verpleegkundigen. Beide SIGMA- teams bouwden een tent op die dienst deed als gewondennest om de slachtoffers te verzorgen, totdat ze met de ambulance naar het zie kenhuis konden. Medewerkers van de Texelse brandweer waren betrok ken om het werk van de brandweer te coördineren. Dat was nodig omdat op de TX 20 zogenaamd de machi nekamer in brand was gevlogen, waarbij ook gewonden waren geval len. In totaal werden tientallen hulp verleners uit de veiligheidsregio Noord-Holland Noord ingezet. Bijzonder aan de oefening was, dat de slachtoffers van Den Oever daad werkelijk naar ziekenhuizen in Den Helder, Alkmaar en Hoorn werden gebracht. Dat gebeurde omdat er onder meer werd geoefend op het bijhouden en registreren van waar de gewonden zich allemaal bevon den. Henk-Jan Barendregt uit Eier- land heeft aan het instituut Pro- Education te Amsterdam het diploma Post HBO Allround Con structeur behaald. Met veel verdriet omdat hij niet meer bij ons is, maar ook terugkijkend op zo veel fijne herinne ringen, geven wij kennis van het overlijden van mijn lieve man en vader A 18 augustus 1935 t 13 september 2010 Henny Kuiter-Vlas Niels Lieuwstraat 35 1791 XM Den Burg Piet is overgebracht naar de strandkamer van "Uitvaartcentrum Texel", Bernhardlaan 147 te Den Burg. De crematieplechtigheid zal worden gehouden op zaterdag 18 september om 15.15 uur in crematorium "Schagerkogge", Haringhuizerweg 3 te Schagen. Na afloop van de crematieplechtigheid komen wij samen in de koffiekamer van het cremato rium, waar gelegenheid is de familie te condo leren. Geen bezoek aan huis. Indien u geen kaart heeft ontvangen dan kunt u deze advertentie als uitnodiging beschouwen. Vol bewondering voor de wijze waarop zij het onafwendbare aanvaardde... Na een intense periode met elkaar is overleden onze sterke en lieve moeder, schoonmoeder en oma Oudeschild 27 juni 1924 t Den Burg 10 september 2010 Antoon Wessels f 2002 Lida, Jos, Anneriet Ruurd, Gertha, Josien, Robin, Daan, Jeroen, Bram, Marleen Willem van Beierenstraat 46, 1791 GV Den Burg - Texel U kunt afscheid van haar nemen op dinsdag 14 september van 19.30 tot 20.30 uur in Afscheidshuis De Vlinder, Hollewal 42 te Den Burg. De uitvaartmis vindt plaats op woensdag 15 september om 14.30 uur in de parochiekerk van de H. Johannes de Doper, Molenstraat 36 te Den Burg, waarna we ma begeleiden naar haar laatste rustplaats bij pa op de R.K. begraafplaats aan de Keesomlaan. Na de begrafenis is er een samenzijn en gelegenheid tot condoleren in De Witte Burcht, Molenstraat 19. Heel veel dank is er voor eenieder die onze moeder en ons tot steun is geweest. Met name dokter Anouk en haar collega's en alle dames en heren van de thuiszorg. Jullie liefde en zorg was hartverwarmend! Lida, Jos, Anneriet en Gertha Wij moeten missen onze lieve zus, schoonzus en tante Gurie en Henk f Agnes f Janny en Dick f Wil en Dick f Jaap en Corry Ans en Gerard f Nel en Gerrit Trees en Cor Hans en Tiny Dory en Bert Bedankt voor alles, 10-09-2010 Carla Na een moeilijke laatste periode is onze Werry voorgoed ingeslapen. Wij zijn heel verdrietig, maar opgelucht dat aan zijn lijden een einde is gekomen. Spaarndam, 14 december 1955 t Texel, 13 september 2010 Jan en Dicky Rutte-Timmer Myriam en Rob Graeve-Rutte Rogier en Merel Tjacco en Amelia Rutte-Lee Isabel Noud en Helena Rutte-Bernardus Wouter t Anne Roos Max Tim Bargen 10 1793 EM De Waal Werry is thuis. Er is gelegenheid tot condoleren op woensdag 15 september van 19.30 tot 20.30 uur bij Werry thuis, Bargen 10 te De Waal. De crematieplechtigheid zal in besloten kring plaatsvinden op vrijdag 17 september. Correspondentieadres: Fam. J. Rutte, Kogerweg 147, 1791 MJ Den Burg-Texel. Onze dank gaat uit naar hen, die onze Werry met zoveel zorg en toewijding hebben begeleid. In bij zonder zijn arts: dr. Hoekstra en de verzorgsters van de Thuiszorg. Texel mag zich gelukkig prijzen met zo'n fantastische medische zorg. Jan en Dicky Rutte-Timmer Mede namens de kinderen, klein en achterkleinkinderen wil ik u bedanken voor uw medeleven na het overlijden van mijn lieve man, onze vader en opa Uit aller naam, Mevr. J. van Strien - Wilbrink Heerde, september 2010 Omringd door diegenen die hem lief waren is toch nog onverwacht overleden onze vader, schoonvader en opa Weduwnaar van Janneke Boon Texel 19 januari 1922 Den Helder 8 september 2010 Arie en Martha Arie Jolanda en Sander Rudy en Wilma Martine en Patrick Caroline Correspondentieadres: Havenweg 1 1771 RW Wieringerwerf De begrafenis heeft maandag 13 september plaatsgevonden op algemene begraafplaats Zandburen te Hippolytushoef. Na vele jaren van samenzijn en dankbaar voor alles wat hij heeft betekend, moeten wij u tot onze diepe droefheid mededelen dat van ons is heengegaan mijn lieve man, onze vader en schoonvader Piet 26 juli 1926 t 10 september 2010 Dina van der Molen-Barhorst Dorien en Mourad Eddy Willem van Beierenstraat 48 1791 GV Den Burg Piet is overgebracht naar de landschapkamer van "Uitvaartcentrum Texel", Bernhardlaan 147 te Den Burg. Er is gelegenheid tot condoleren op dinsdag 14 september van 19.30 tot 20.30 uur in het uitvaartcentrum. De crematieplechtigheid zal worden gehouden op woensdag 15 september om 13.15 uur in crematorium "Schagerkogge", Haringhuizerweg 3 te Schagen. Na afloop van de crematieplechtigheid komen wij samen in de koffiekamer van het cremato rium, waar tevens gelegenheid is de familie te condoleren Indien u geen rouwcirculaire heeft ontvangen, kunt u deze advertentie als uitnodiging beschouwen. Op vrijdag 10 september is van ons heengegaan onze lieve broer Wij zullen hem missen, maar hij zal altijd in onze herinnering blijven. Wies Zus Martha Wij wensen Dina, Dorina en Ed veel sterkte toe in de komende tijd. Dolblij zijn wij met de geboorte van onze zoon en broertje Geboren op 08-09-2010 3250 gram Trotse ouders en broer: Dennis Bakker, Renate Wiekart en Kevin Mozartlaan 13 5654 EK Eindhoven Geboren 07-09-2010 Dochter van Peter Witte en Judith Dronkers Schipbeekstraat 28 3522 VL Utrecht Kleindochter van Theo en Corrie Witte Achterom 21 1791 AN Den Burg

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 3