.txl TEXELSE 12 COURANT Bekendmakingen Bouwzaken Vergaderingen Evenementen Verkeersmaatregelen Mededelingen www.texel.nl Gemeente Texel VRIJDAG 17 SEPTEMBER 2010 Aangevraagde bouwvergunningen (1791 WV) Sluyscoog 17 in Den Burg: geheel plaatsen van een dakkapel (ontvangen 7 september 2010); (1792 BL) Trompstraat 48 in Oudeschild: gedeeltelijk veranderen van een woning (ontvangen 8 september 2010); (1792 BP) De Wittstraat 26 in Oudeschild: gedeeltelijk vergroten van een woning ontvangen 8 september 2010); (1796 CH) Dorpsstraat 230 in De koog: gedeeltelijk intern veranderen van een hotel (ontvangen 10 september 2010). Aangevraagde sloopvergunning (1793 EM) Bargen 6 in De Waal: geheel slopen van een schuur/berging (ontvangen 7 september 2010). Tegen deze kennisgevingen kunt u geen bezwaren maken. Bezwaren kunt u pas indienen als de bouwvergunningen en ge bruiksvergunningen zijn verleend. Verleende bouwvergunningen en gebruiksvergunningen worden gepubliceerd. Verleende bouwvergunningen (1796 NH) Bosrandweg 487,487a t/m e in De Koog: geheel plaatsen van 6 vakantievilla's (verzonden 10 september 2010); (1795 JT) Postweg 176 in De Cocks- dorp: geheel vergroten van een dakkapel (verzonden 13 september 2010); (1791 TB) Duykerdam 20 in Den Burg: plaatsen van een dakkapel (verzonden 13 september 2010). Verleende sloopvergunning (1795 LN) Vuurtorenweg 148 in De Cocksdorp: gedeeltelijk slopen van een zomerhuis (verzonden 10 september 2010). Verleende bouwvergunning en ontheffing 3.6.1.c Wro (1791 PN) Hoornderweg 20 in Den Burg: geheel plaat sen van een machineberging (verzonden 10 september 2010). Bovengenoemde vergunningen kunt u inzien bij de Publieksbalie van het gemeentehuis. Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden binnen 6 weken na de dag waarop de besluiten zijn bekendgemaakt verzenddatum) een bezwaar schrift indienen bij het college van burgemeester en wethouders. Het bezwaarschrift wordt ondertekend en dient ten minste te bevatten de naam en het adres van de indiener, de dagtekening, een omschrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt, de gronden van het bezwaar en een afschrift van het bestreden besluit. Indien een bezwaarschrift is ingediend, is het in spoedeisende gevallen mogelijk om daarnaast een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te dienen bij de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Van de indiener van een dergelijk verzoek schrift wordt een bedrag aan griffierechten geheven. Verleende bouwvergunning en ontheffing artikel 3.23 Wet ruimtelijke ordening Burgemeester en wethouders van Texel maken bekend, dat zij ontheffing van het geldende bestemmingsplan en bouwvergunning verlenen voor de navolgende aanvraag om bouwvergunning met toepassing van ontheffing ex artikel 3.23 Wro: (1792 AR) van Neckstraat 27 in Oudeschild: gedeelte lijk vergroten van een zomerwoning (geen zienswijzen ingediend). De verleende bouwvergunning en ontheffing van het bestem mingsplan (die zijn voorbereid met toepassing van afdeling 3.4 van de Algemene wet bestuursrecht) liggen met ingang van 20 september 2010 gedurende 6 weken ter inzage. Belangheb benden die het niet eens zijn met het bovengenoemde besluit en tegen de ontwerpbouwvergunning(en) en/of de ontwerp ontheffing(en) een zienswijze hebben ingediend, alsmede belanghebbenden die niet verweten kan worden geen zienswijze te hebben ingediend, kunnen beroep instellen. Dit beroep dient binnen zes weken na de dag dat het besluit ter inzage is gelegd ingediend te worden bij de rechtbank in Alkmaar (Postbus 251, 1800 BG Alkmaar). Het beroepschrift dient in ieder geval te bevatten de naam en het adres van de indiener, de dagteke ning, een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht, de gronden van het beroep en zo mogelijk een afschrift van het bestreden besluit. Van de indiener van een dergelijk be roepschrift wordt een bedrag aan griffierechten geheven. Indien een beroepschrift is ingediend, is het in spoedeisende gevallen mogelijk om daarnaast een verzoek tot het treffen van een voor lopige voorziening in te dienen bij de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Alkmaar (Postbus 251, 1800 BG Alkmaar). Van de indiener van een dergelijk verzoekschrift wordt een bedrag aan griffierechten geheven. Tijdelijke ontheffing artikel 3.22 Wro Burgemeester en Wethouders van Texel willen op grond van artikel 3.22 van de Wet ruimtelijke ordening ontheffing verlenen aan: De heer D. Hendriks voor het tijdelijk permanent bewonen van een bedrijfswoning aan de Dorpsstraat 3 te De Koog tot uiterlijk 1 oktober 2013; De heer J. van der Haas voor het tijdelijk plaatsen van een sanitaire unit ten behoeve van kamperen bij de boer tot uiterlijk 31 oktober 2011. De ontwerp ontheffingsbesluiten liggen met ingang van 20 sep tember 2010 gedurende 6 weken ter inzage bij de Publieksbalie van het gemeentehuis. Tijdens deze termijn van ter inzage ligging kan een belanghebbende mondeling of schriftelijk een zienswijze kenbaar maken. De ontwerp ontheffingsbesluiten zijn ook digitaal raadpleegbaar op www.texel.nl Aktueel Bekend makingen Ruimtelijke ordening Verleende aanlegvergunningen Burgemeester en Wethouders van Texel hebben op grond van artikel 3.16 van de Wet ruimtelijke ordening, en met in acht name van de bepalingen uit het bestem mingsplan Waddengebied, aanlegvergunning verleend aan: Visserijbedrijf Testamare B.V. voor het jaarlijks winnen van 982 m3 schelpen in het Marsdiep tot uiterlijk 31 de cember 2013 (aanlegvergunning verzonden 9 september 2010); Spaansen Grondstoffen en Logistiek B.V. voor het jaarlijks winnen van 1473 m3 schelpen in het Marsdiep tot uiterlijk 31 december 2013 (aanlegvergunning ver zonden 9 september 2010). Deze aanlegvergunningen treden in werking met ingang van de zevende week na de dag waarop deze zijn verzonden. Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belangheb benden binnen 6 weken na de dag waarop deze besluiten zijn bekendgemaakt een bezwaarschrift bij Burgemeester en Wethou ders indienen. Het bezwaarschrift wordt ondertekend en dient ten minste te bevatten de naam en het adres van de indiener, de dagtekening, een omschrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt, de gronden van het bezwaar en zo mogelijk een afschrift van het bestreden besluit waartegen het is gericht. Indien een bezwaarschrift is ingediend, is het in spoedeisende gevallen mogelijk om daarnaast een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te dienen bij de voorzieningenrech ter van de Rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Van de indiener van een dergelijk verzoekschrift wordt een bedrag aan griffierechten geheven. Vastgestelde wijziging van bestemming, artikel 3.6.1a Wro Burgemeester en Wethouders hebben het ontwerp besluit voor het wijzigen van een maatschappelijke bestemming categorie overheidsdoeleinden naar een maatschappelijke bestemming categorie religieuze voorzieningen aan de Keesomlaan 4a in Den Burg vast gesteld. Het ontwerp besluit heeft ter inzage gelegen. Er zijn geen zienswijzen ingediend. Burgemeester en Wethouders hebben het ontwerp besluit voor het wijzigen van de agrarische bestemming categorie b naar de bestemming agrarische doeleinden categorie a aan de Maaikeduinweg 7 De Koog vastge steld. Het ontwerp besluit heeft ter inzage gelegen. Er zijn geen zienswijzen ingediend. Met de wijziging van de bestemming wordt het mogelijk dat op het agrarische bouwblok een bedrijfswoning wordt gerealiseerd. Tegen deze besluiten kunnen belanghebbenden die tegen het ontwerpbesluit tijdig een zienswijze hebben ingediend, alsmede belanghebbenden die redelijkerwijs niet verweten kan worden geen zienswijze te hebben ingediend binnen zes weken na de dag dat het besluit ter inzage is gelegd 20 september 2010) beroep in stellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA Den Haag. U kunt een folder aanvragen over de beroepsprocedure via het te lefoonnummer van Postbus 51 (0800 - 8051) of via de internetsite (www.postbus51.nl). Ook kunt u voor meer informatie de internet site van de Raad van State bezoeken: www.raadvanstate.nl. Dinsdag 21 september 20:00: eerste vergadering van de gemeenteraad van Texel in de nieuwe raadszaal Op de agenda onder andere: WMO Jaarprogramma 2010-2011 en budgetverdeling WMO Referendumverordening gemeente Texel Bekrachtiging Parkeernorm Supermarkten Initiatiefvoorstel 'Aldi naar de Spinbaan' Algemene Subsidieverordening Texel De raad vergadert elke 6 weken, volgens een vastgesteld vergaderschema. Vergaderingen van de raad zijn open baar en vinden plaats in de raadszaal van het gemeente huis; de deur is open vanaf 19:45. U bent altijd welkom om te komen. Wilt u meer weten? Dan kunt u contact opnemen met de raadsgriffier Marit de Porto (telefoon 362145 of mail mdeporto@texel.nl). Actuele vergader stukken en de agenda's kunt u vinden op onze website www.texel.nl >De gemeente Politiek Agenda's Verslagen. Aangevraagde evenementenvergunningen De volgende organisaties hebben vergunning aange vraagd voor een evenement. VOF Rozenhout voor de organisatie van een Scha pendag op 23 oktober 2010 aan het Doolhof 4 in Oudeschild. Dorpscommissie De Waal voor de organisatie van een Waalder herfstmarkt op het Hoogereind, Langwaal en Vermaningspad op 24 oktober 2010. Bovenstaande aanvragen liggen ter inzage bij de Publieksbalie op het gemeentehuis. Belanghebbenden kunnen binnen 2 weken na publicatie een schriftelijke zienswijze indienen bij de burgemeester, Postbus 200, 1790 AE in Den Burg. Meldingen voor de evenementenkalender 2011 Wilt u in 2011 een evenement organiseren. Meld dit voor 1 november 2010 bij de gemeente. Uw evenement wordt dan op de voorlopige evenementenkalender voor 2011 geplaatst. De kalender wordt in november 2010 door de burgemeester vastgesteld. U doet de melding met het "Meldingsformulier evenementenkalender'; Het formulier vindt u op de website van de gemeente. Ga naar www.texel.nl Direct regelen Ondernemer. Dit formulier moet volledig ingevuld, uiterlijk 31 oktober 2010, bij de gemeente ontvangen zijn. Per evenement gebruikt u een apart formulier. Het formulier is ook verkrijgbaar bij de balie in het gemeentehuis. Voor een melding worden geen leges in rekening gebracht. Als een evenement na de vaststelling van de kalender wordt aangemeld, bestaat de kans dat het evenement niet door kan gaan, bijvoorbeeld omdat er al een ander groot evenement is gepland op dezelfde datum. Kleinschalige evenementen die later worden aangevraagd kunnen alleen doorgaan als de evenemen tenkalender daarvoor ruimte laat. Voor de duidelijkheid: U kunt aan een melding geen rechten ontlenen. Een melding is niet gelijk aan een aanvraag, ook niet als uw evenement op de vastgestelde kalender is geplaatst. Uiterlijk drie maanden voor het evenement plaatsvindt, moet u een volledige aanvraag inclusief alle benodigde bijlagen indienen. U gebruikt hiervoor het Aanvraagformulier evenementenvergunning. Wilt u meer informatie over de melding? U kunt terecht bij de balie in het gemeentehuis, telefoon 14 0222. Tijdelijke verkeersmaatregelen Burgemeester en Wethouders van Texel maken bekend dat voor evenementen de volgende tijdelijke verkeers maatregelen nodig zijn. Voorde samengestelde menwedstrijd in manage Akenburg nabij Den Burg op zaterdag 18 en zondag 19 september 2010; het instellen van een parkeerverbod aan beide zijden van de weg Akenbuurt tussen Pontweg en Westerweg; het instellen van een eenrichtingverkeer op Aken- buurt, tussen Pontweg en Westerweg, met de rijrich ting naar de Westerweg, met een uitzondering voor de deelnemers met aanspanning op 20 september; het instellen van een ontheffing voor rijden op het fietspad voor deelnemers met aanspanning op 20 september op het fietspad tussen Kadijksweg en Tienhoven. Voor de Texel halve Marathon op zondag 26 september 2010 de volgende tijdelijke verkeersmaatregelen nodig zijn: het afsluiten van het Molwerk voor alle verkeer van 13.20 tot 13.50 uur; het afsluiten van de Watermolenweg tussen Stolpweg en Molwerk voor alle verkeer van 13.20 tot 13.45 uur; het afsluiten van de Mokweg voor alle verkeer van 13.30 tot 14.00 uur; het afsluiten van de Naalrand voor alle verkeer van 13.30 tot 14.00 uur; het afsluiten van de Stolpweg voor alle verkeer van 13.30 tot 14.15 uur; het afsluiten van de Herenstraat voor alle verkeer van 13.30 tot 14.00 uur; het afsluiten van Klif voor alle verkeer van 13.30 tot 14.10 uur; het afsluiten van de Kerkstraat voor alle verkeer van 13.30 tot 14.30 uur; het afsluiten van de Hemmerkooi voor alle verkeer van 13.30 tot 14.30 uur; het afsluiten van de Kooiweg voor alle verkeer van 13.30 tot 14.30 uur; het afsluiten van de Rozendijk, tussen Jan Aijeslag en Fonteinsweg voor alle verkeer van 13.30 tot 14.10 uur; het afsluiten van de Rozendijk, tussen Smitsweg en Bakkenweg voor alle verkeer van 14.30 tot 15.30 uur; het afsluiten van de Randweg voor alle verkeer van 14.00 tot 15.15 uur; het afsluiten van de Monnikenweg, tussen Ploeglan- derwegen Houtenbakje, vooralle verkeer van 14.00 tot 15.30 uur; het afsluiten van de Ploeglanderweg voor alle verkeer van 14.00 tot 15.30 uur; het afsluiten van de Smitsweg voor alle verkeer van 14.00 tot 15.30 uur; het afsluiten van de Pontweg, tussen Gasthuisstraat en Emmalaan voor alle verkeer van 13.50 tot 16.00 uur; het afsluiten van de Beatrixlaan, tussen Hollewal en Keesomlaan voor alle verkeer van 13.50 tot 16.00 uur; het afsluiten van de Keesomlaan, tussen Elemert en Beatrixlaan voor alle verkeer van 13.50 tot 16.00 uur; het afsluiten van de Elemert, tussen Keesomlaan en Parkstraat voor alle verkeer van 13.50 tot 16.00 uur; het afsluiten van de Groeneplaats voor alle verkeer van 11.00 tot 17.00 uur; het afsluiten van de Groeneplaats voor parkeren, op zondag 26 september 2010. Burgemeester en Wethouders van Texel maken bekend dat vanwege werkzaamheden de volgende tijdelijke verkeersmaatregelen nodig zijn: - In Den Hoorn het afsluiten van de Mokweg ter hoogte van de Naalrand, voor doorgaand verkeer van maan dag 27 september tot vrijdag 1 oktober 2010; - In Den Hoorn het afsluiten van de Naalrand tussen Mokweg en Stolpweg voor alle verkeer van maandag 27 september tot vrijdag 29 oktober 2010; Nabij De Waal het afsluiten van Bargen voor alle verkeer van woensdag 15 september tot vrijdag 15 oktober 2010; In De Waal het afsluiten van de Bomendiek voor alle verkeer op woensdag 29 september 2010; Nabij Oudeschild het afsluiten van de Ottersaat voor alle verkeer van maandag 27 september tot donder dag 14 oktober 2010; Nabij Den Burg het afsluiten van de Kogerweg tussen Nieuwlanderweg en Pontweg voor alle verkeer op maandag 27 september en op donderdag 7 oktober en vrijdag 8 oktober 2010; Nabij Den Burg het afsluiten van de kruising Georgi- eweg Waalderstraat Waalderweg voor alle verkeer op dinsdag 28 september 2010; In Den Burg het afsluiten van de Reijer Keijserstraat voor alle verkeer op dinsdag 28 september 2010; In polder Het Noorden het afsluiten van de Genteweg, tussen Schorrenweg en Eierlandse kanaal voor alle verkeer op woensdag 29 september 2010; Nabij Oosterend het afsluiten van de Harkenbuurt, tussen Genteweg en Oosterenderweg voor alle verkeer op woensdag 29 september 2010; Nabij De Koog het afsluiten van de Californiëweg voor alle verkeer op vrijdag 1 oktober 2010; Nabij De Cocksdorp het afsluiten van de Stengweg, tussen Hoofdweg en drempel bij gemaal voor alle ver keer op woensdag 6 oktober en donderdag 7 oktober 2010; Nabij Den Hoorn het afsluiten van de Witteweg voor alle verkeer op maandag 4 oktober 2010. De werkzaamheden zijn afhankelijk van weersomstandigheden, vertragingen zijn daardoor mogelijk. Meer informatie over de ver keersmaatregelen van tijdelijke aard is te verkrijgen bij de heer D. van Sijp van de afdeling gemeentewerken, telefoon 06-13225221 Besluit kennisgeving Wet milieubeheer Burgemeester en Wethouders van de gemeente Texel maken bekend dat zij een melding van W.J. Dros op grond van artikel 8.19 van de Wet milieubeheer hebben geaccepteerd. De melding heeft betrekking op de uitbrei ding met de opslag van in plastic gewikkeld grasgewas binnen de inrichting aan de Rozendijk 22a te Den Burg. De wijziging valt binnen hetgeen werd vergund op 5 augustus 2008. Vanaf maandag 20 september tot en met 1 november 2010 liggen de melding en alle daarvoor relevante openbare stukken op werkdagen tijdens de gebruikelijke openingstijden ter inzage in het gemeentehuis. Nadere informatie kunt u verkrijgen bij de heer J. Velt- kamp, team vergunningen, telefoon(doorkies)nummer 36 21 90. Tegen het besluit tot acceptatie kan een ieder binnen de inza getermijn bij Burgemeester en Wethouders bezwaar maken. Het bezwaarschrift dient geadresseerd te worden aan: Het college van Burgemeester en Wethouders van Texel, Postbus 200, 1790 AE DEN BURG. De persoonlijke gegevens van degene die bezwaar heeft gemaakt, worden, indien hij daarom verzoekt, niet bekend gemaakt. Wie bezwaar heeft gemaakt kan binnen de bezwarenter- mijn de Voorzitter van de afdeling bestuursrechtspraak verzoeken een voorlopige voorziening te treffen, indien onverwijlde spoed, gelet op de betrokken belangen, dat vereist. Besluit kennisgeving Wet milieubeheer Burgemeester en Wethouders van de gemeente Texel maken bekend dat zij een melding van D. Slik op grond van artikel 8.19 van de Wet milieubeheer hebben geac cepteerd. De melding heeft betrekking op de uitbreiding met een vriescel en een betonnen bak binnen de inrich ting aan de Schilderweg 271 te Oudeschild. De wijziging valt binnen hetgeen werd vergund op 9 november 2004 en 3 januari 2006. Vanaf maandag 20 september tot en met 1 novem ber 2010 liggen de melding en alle daarvoor relevante openbare stukken op werkdagen tijdens de gebruikelijke openingstijden ter inzage in het gemeentehuis. Nadere informatie kunt u verkrijgen bij de heer J. Velt- kamp, team vergunningen, telefoon(doorkies)nummer 36 21 90. Tegen het besluit tot acceptatie kan een ieder binnen de inza getermijn bij Burgemeester en Wethouders bezwaar maken. Het bezwaarschrift dient geadresseerd te worden aan: Het college van Burgemeester en Wethouders van Texel, Postbus 200, 1790 AE DEN BURG. De persoonlijke gegevens van degene die bezwaar heeft gemaakt, worden, indien hij daarom verzoekt, niet bekend gemaakt. Wie bezwaar heeft gemaakt kan binnen de bezwarenter- mijn de Voorzitter van de afdeling bestuursrechtspraak verzoeken een voorlopige voorziening te treffen, indien onverwijlde spoed, gelet op de betrokken belangen, dat vereist. Vanaf 1 oktober meerdere vergunningen tegelijk aan vragen via de omgevingsvergunning (Wabo) Wie nu van een oude schuur een garage wil maken of een dakkapel wil plaatsen heeft te maken met verschil lende vergunningen, zoals een sloop-, bouw- en een in ritvergunning. Met elk hun eigen procedures, termijnen en leges. Met de komst van de omgevingsvergunning worden deze vergunningen samengevoegd. Vanuit uw huis of kantoor kunt u straks één omgevingsvergunning aanvragen via één digitaal loket: Omgevingsloket online (www.omgevingsloket.nl). Door de vergunningencheck in te vullen kunt u vooraf bepalen of een vergunning nodig is. De omgevingsvergunning maakt hiermee de vergun ningaanvraag een stuk eenvoudiger en sneller. Openingstijden maandag t/m donderdag 8.30 -12.30 uur vrijdag* 15.00 -19.00 uur gemeentearchief: dagelijks 10.30 -12.30 uur *op vrijdag kunt u geen aangifte doen voor geboorte, huwelijk en overlijden Wilt u de bekendmakingen per e-mail ontvangen? Meld u aan op www.texel.nl Gemeente Texel Postadres Postbus 200,1790 AE Den Burg Bezoekadres Emmalaan 15,1791 AT Den Burg T 140222 F 0222-362287 E gemeente@texel.nl

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 12