(jroen ^wartsj'exeh in het harL, Parkeren toch onder nieuwbouw Weikoop Garnalen vroeg gelost Aanbesteding fietspad langs Redoute gestart 10 an33G© ecOkfee Garage Dros Culinair fietsen TEKELTOUtLS Ii'iIH! ■Mlli Solexer gewond TX 65 krijgt net in schroef Architectuur www.texelseautopagina.nl Woelmuis TEXELSE^COURANT EP: VoordeeHand DE WIT de KRiM Texel Mevrouw Maria Kuip-Huisman heeft gisteren in De Gollards in Den Burg haar honderdste verjaardag gevierd. Zij kreeg een portret van Lenie van 't Noordende aangeboden en loco-burgemeester Frans Visman bracht haar een bezoek. Mevrouw Kuip werd geboren in Amsterdam en verhuisde in 1937 naar Texel toen ze met Cornells Kuip trouwde. Het echtpaar kreeg zeven kinderen. Mevrouw Kuip heeft inmid dels negentien kleinkinderen en twaalf achterkleinkinderen. Zij volgde in Amsterdam een opleiding aan de kweekschool en stond daar voor de klas voordat ze naar Texel verhuisde. Op het eiland gaf ze les aan moeilijk lerende kinderen. De familie omschrijft haar als een vrouw van de wereld, die in haar jongere jaren op de fiets door Europa trok en al skiede toen skiliften nog niet eens bestonden. Mevrouw Kuip is de zeventiende bewoner van De Gollards die honderd jaar is geworden. Haar portret komt in de eregalerij van honderd jarigen in een gezamenlijke zaal van het zorgcentrum. OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12507 VRIJDAG 17 SEPTEMBER 2010 Verschijnt dinsdag en vrijdag Uitgave van v/h Langeveld de Rooy bv, Postbus 11, 1790 AA Den Burg, oplage 7.500 Losse nummers 1,20 De roze peli kaan, vermoe delijk ontsnapt uit Ouwehands Dierenpark Rhe- nen, streek deze week op Texel neer. Sinds het begin van het school jaar is in Den Hoorn een dependance van kinderopvang De Pepermolen gevestigd. 1 imp,= 0.01 n Welk dorp bespaart het meeste Ener gie? Huishou dens kunnen zich opgeven voor de Texelse Bespaarstrijd. Leden van de Dansgroep Oude Dansen zetten hun bes te beentje voor en steken de handen uit de mouwen. tijdelijk in de gebouwen van Van der Vis aan de Maricoweg was getrok ken, maar daar ging Agrifirm niet mee akkoord. 'Jammer, want daar door hadden we de bouw goedko per kunnen realiseren. Nu kost het meer en moeten we noodgedwon gen de noodwinkel van de Weikoop aanpassen, omdat die op bepaalde punten niet voldoet. Het commen taar van Agrifirm kan ik wel begrij pen en volgens de overeenkomst hadden we de winkel eerder moe ten opleveren.' De klankbordgroep van bewoners had wel wat kritische kanttekenin gen, maar zag het nieuwe plan wel als een flinke verbetering ten opzich te van het vorige. 'Over een aantal zaken is nog overleg en afstemming nodig.' De eerste fase omvat de bouw van de Welkoopwinkel met woningen erboven en parkeerplaatsen er onder. Als alles volgens plan ver loopt kan in het voorjaar van 2012 worden gestart met deel twee, de bouw van de supermarkt en de ove rige woningen en parkeerruimte. www.speedheat.nl De Lammetjesfietsroute staat zaterdag 18 september in het teken van culinair genieten. Deelnemers kunnen onderweg bij drie bedrijven genieten van hapjes gemaakt van het Waddengoud Texelse lams vlees. Het betreft Specialiteitensla gerij Goënga (Den Hoorn), Klein Zeeland (Oosterend) en Hoogvliet (De Waal). De fietsroute is verkrijg baar bij VW-Texel in Den Burg en bij de drie genoemde bedrijven. REIMAULT (Advertentie) Cjrocn 'ZwarLr JixeU in het harL, Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant de volgende folder(s): INSTALLATIETECHNIEK *~k- 1 1 i i 1 Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spinbaan 6. Met een parkeervoorziening onder het gebouw waarin de Wei- koop en Albert Heijn worden gehuisvest, verwacht Woontij tegemoet te zijn gekomen aan bezwaren van omwonenden, die ageerden tegen een parkeer plaats op het dak. Afhankelijk van de te lopen procedures kan de bouw van de eerste fase in het gunstigste geval komend voor jaar van start. Een 49-jarige man uit Den Helder is woensdagmiddag gewond geraakt bij een ongeval op de Pontweg. De man reed met een groep collega's op solexen over het fietspad en kwam ten val, nadat hij een collega een duwtje had gegeven. Hij kwam hard met zijn hoofd op het wegdek en moest voor controle naar het Gemini Ziekenhuis. Het ongeval gebeurde ter hoogte van de krui sing met Zuidhaffel. (Foto Jeroen van Hattum) Realisatie van dit project had al lang een feit moeten zijn, maar door ver schillende oorzaken is het er nog niet van gekomen. Directeur Jan van Andel: 'De grootste oorzaak van de vertraging is de financiële crisis en de dip in de woningmarkt. Daarnaast zijn de woningcorpora ties opgezadeld met flinke aansla gen vennootschapsbelasting. Daar door hebben wij ons investeringsprogramma moeten terugdraaien. We zaten met een flinke portefeuille, die over een lan gere periode moest worden uitge smeerd. Daarnaast leidde de proce dure tot vertraging. Als je op tijd begint, hoeft de proce dure geen beletsel te zijn. Bij de Weikoop bleven we naar ons idee binnen de vrijstelling, maar de gemeente dacht daar anders over en vond dat er een nieuwe proce dure moest worden gevoerd.' Bij de Weikoop werden de plannen meerdere keren gewijzigd. Eerste gedachte was een Welkoopwinkel met woningen en parkeervoorzie ningen. Toen werd het plan gelan ceerd om er ook een supermarkt te vestigen, met parkeerplaatsen op een dak, dat tot verzet van de buurt leidde. Het nieuwste plan voorziet in een parkeervoorziening onder het hele gebouw, met daarboven win kelruimte en twintig bovenwonin gen, met dakterras. 'Het voordeel is nu dat we zelfs meer parkeerplaat sen kunnen realiseren dan volgens de normen nodig is, wat betekent dat we ook bijdragen aan een oplos sing van het parkeerprobleem.' Met Ahold Vastgoed is een intentieover eenkomst afgesloten voor de reali satie van een AH-winkel. Om efficiënt te bouwen gaf Woontij er de voorkeur aan dat de Weikoop Met een vrachtwagen wordt de vangst van de TX 27 van de familie Hutjes opgehaald. (Foto Bert Koning) De Texelse garnalenkotters keer den woensdagochtend alweer terug van zee. De kottervloot was door de garnalenhandel per sms geadviseerd slechts 48 uur te vis sen om de prijs stabiel te houden. Daardoor werd halverwege de week al de vangst opgehaald om naar de visafslag te worden ver voerd. Eerder dit jaar had de Texel se garnalenvloot ook al eens te maken met een verplichte verkor ting van de visweek tot 72 uur. Onbekend is hoe lang de huidige verkorting gaat duren. De gemeente is begonnen met de aanbesteding van het nieuwe fietspad langs de Redoute. Bedoeling is dat het pad eind 2011 wordt aangelegd. Het nieuwe fietspad moet lopen van de komgrens van Oudeschild tot de kruising van de Redoute met de Pontweg. Bedoeling is dat het daardoor veiliger fietsen wordt langs dat traject, waar fietsers nu nog over de rijbaan moeten. De kosten zijn geraamd op €1,9 miljoen. De provincie heeft de gemeente €1,5 miljoen toegezegd, de resterende kosten heeft de gemeenteraad bij de begrotings- raad in november 2009 gedekt. Volgens de aanbesteding komt er een betonnen fietspad van circa twee kilometer lang en drie meter breed. Bij het dijkgedeelte van de Redoute wordt het pad onderlangs aangelegd. Volgens de gemeente is daarvoor ruimte tussen de dijk en de brede waterloop. Overleg met eigenaren van grond is voor het merendeel afgerond, over een paar percelen wordt nog onder handeld. tegengewerkt door de Groene Maf fia, Brussel en Den Haag. Als histo risch monument moeten de vorig jaar naar beneden gestorte vissen alsnog gerestaureerd worden. Ook hier ontbreekt elk bewijs. Woelmuis Het werk gaat gepaard met het vergraven van een sloot waarbij circa zesduizend kubieke meter grond moet worden verzet, er komen werkzaamheden aan hei ningen en hekken op dammen, nieuwe bestrating en er moet zevenduizend vierkante meter berm worden geëgaliseerd en ingezaaid. De gemeente opent begin oktober de inschrijvingen. Volgens de aan- bestedingeisen moet het werk in de periode van september tot en met december 2011 worden geklaard. De Francine Kroesen en de WR 109 van Jan-Simon de Haan heb ben dinsdag de TX 65 van Erik Kalf naar de haven van Oude schild gesleept. De kotter had een net in de schroef gekregen, waardoor het schip niet meer zelfstandig kon varen. Het schip lag op dat moment al in de buurt van de haven. De TX 65 werd in eerste instantie door de WR 109 op sleeptouw genomen. Later voeg de de reddingboot van de KNRM zich achter de TX 65 om te remmen en te sturen. In de haven maakten beide schepen voor het dok een draai van 180 graden met de TX 65, zodat de kotter veilig kon afmeren. Woensdag werd het net uit de schroef gehaald. Actie tot behoud van de Vergrote Slock: Een oud-Texelaar weet zich te herinneren dat dit zeer laat- romantische pand opgeleverd is onder de naam 'Hallebal'. Bij gebrek aan bewijs houden we het op de Vergrote Slock. De secretaris wijst er op dat ook de naam 'Hul- lebul' nergens op slaat. De Sofenburght: Dezelfde oud- Texelaar beweert dat de vissen die langs de gevel van genoemd gebouw naar lucht happen wel degelijk vanaf het begin daar geze ten hebben. Ze zouden verwijzen naar de problemen in de visserij. Die zou destijds nog kwijnend heb ben bestaan, maar wel al heftig zijn MOLENKOOG SLUIT AF MET 'ALLES MAG DAG 'HO, MENEERTJE', U MOET WEL UW ZWEMBROEK AANHOUDEN

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 1