Nieuwe eigenaren voor Proeflokaal van Texel 'Als hier is het al man zit, gezellig' GUUSJE TEXELSE 3 COURANT Familieberichten De week van... Mark Randsdorp Geslaagd Wilhelmina Hendrika Duyvené de Wit - van Munster Mientje Werry Rutte Piet Kuiter Piet Maria Adriana Vlaming-Trap Riet Maria Adriana Trap Riet Riet Vlaming WENS WONDER WERKELIJKHEID! 13 09 2010 04.22 uur 3260 gram John Boeijen en Immetje Duin Maricoweg 8 1791 MD Den Burg J 06-46156655 I 06-20031474 VRIJDAG 17 SEPTEMBER 2010 'Dit is nou eens een leuk kroegje voor mij', zei Adri Huiding tegen zijn oude vriend Hans Glandorf, toen die ruim vijf jaar geleden samen met echtgenote Trudy Het Proeflokaal van Texel opende. Afgelopen week namen Huiding en dochter Dewi de sleutel van hem over en sindsdien mogen ze zich zelf eigenaar van het karakte ristieke Koger etablissement noe men. 'Een bruin café, zoals we dat zelf eerder in De Meern in Utrecht had den. Als er zes man zit, is het al gezellig. En met een wat ouder publiek. Niet de 16- en 17-jarigen die je vooral in De Koog ziet.' Aldus omschrijft Adri Huiding Het Proeflokaal van Texel, dat in vijfjaar de nodige faam heeft verworven bij liefhebbers van speciaalbieren en uit die doelgroep klandizie trekt uit heel Nederland en België. De nieuwe eigenaren zijn niet van plan de bedrijfsvoering grondig te verande ren en schamen zich niet voort te borduren op de succesformule van hun voorganger. 'We gaan alleen wat eerder open. Om twee uur 's mid dags, in plaats van om vier uur, half vijf. We willen ons iets meer op kof- fieklanten richten.' In Het Proeflokaal zijn ook uitste kende wijnen en whisk(e)y's verkrijg baar, maar bijzondere bieren blijven de hoofdmoot vormen. 'We hebben zes bieren van het fust en dertig bie ren op fles. Allemaal Texelse en Bel gische. Drie bieren van het vat zijn Texels. Verder hebben we natuurlijk de hele collectie van de Texelse brouwerij op fles.' Hoewel niet zon der kennis, durven ze zich (nog) niet met Glandorf te vergelijken. 'Wat Hans van bier weet, is uniek. Maar we zijn druk bezig ons te specialise- Hans Glandorf (midden) met zijn opvolgers: Dewi en Adri Huiding. ...En nu nog maar alleen het lichaam los te laten kinderen en dierbaren te laten gaan. Alleen nog naar het sterke licht, het rode, zuivere van de late zon te zien, te volgen en de eigen weg te gaan. Het werd, het was, het is gedaan. Vrij naar: M. Vasalis Gedragen door de Waddenwind is de vrije geest van onze moeder en oma van ons weggevlogen... 24 maart 1922 t 14 september 2010 Tessa Duyvené de Wit Joris van der Hoeven en Sylvie Lalande Judith en Niels Erik Duyvené de Wit Brenno Alice Ruijzenaars Remy, Jade, Parel, Zonne Aartje Duyvené de Wit en Gert Wantenaar Mathilde De begrafenis zal in besloten kring plaatsvinden op de algemene begraafplaats in Oosterend. Correspondentieadres: Ankerstraat 34, 1794 BJ Oosterend Helaas moeten wij afscheid nemen van onze buurman Fam. Jimmink „Bargen", Den Burg Fam. Roeper ,,Ora et Labora" Fam. Plaatsman „Bargerhof" Texel, 13 september 2010 Met groot leedwezen hebben wij kennis geno men van het overlijden van Piet is vele jaren als vrijwilliger aan ons museum verbonden geweest en bepaalde als smid het gezicht van onze smederij. Wij wensen Henny en Niels veel sterkte bij het verwerken van dit verlies. Bestuur en vrijwilligers Cultuurhistorisch Museum Texel Een goede vriend is niet meer... Wij zullen je erg missen... Wij wensen Henny en Niels veel sterkte toe. Hennie en Leen Vele fijne herinneringen verzachten onze smart. Voorgoed uit ons midden maar altijd in ons hart. Tot de laatste dag hield ze van het leven gaf haar leven een 9+ leefde bij het licht van Advent gaf zich in dat licht over aan wat kwam In Gods liefde geborgen Oosterend 29 november 1953 Schermerhorn: Jan Vlaming t Schermerhorn 1 6 september 2010 Amsterdam: Margreet Westrik-Vlaming en Mark Westrik Guus Alkmaar: Ruud Vlaming en Kelly Selderijk Amsterdam: Arianne Vlaming en Paul Velzeboer Riet is thuis opgebaard op de Pinksterblomstraat 51, 1 636 XL Schermerhorn. Maandag 20 september van 19.00 tot 20.00 uur is er gelegenheid tot afscheid nemen en tot condoleren in de Protestante kerk, Noordervaart 122, 1841 JC te Stompetoren. De dienst van Woord en Gebed wordt gehouden op dinsdag 21 september om 14.00 uur in de Protes tante kerk te Stompetoren. Aansluitend rijden we naar Schermerhorn om Riet naar haar laatste rustplaats naast de Grote Kerk te Schermerhorn te begeleiden. Ter plekke: Oosteinde 2, 1 636 XV. Na de begrafenis is er gelegenheid om elkaar te ontmoeten en te condoleren in café 's Lands Wel varen tegenover de Grote Kerk. Wij hebben haar uit handen moeten geven. Onze dochter en zus getrouwd met Jan Vlaming A 't Bossie, Oosterend, 29 november 1953 t Schermerhom, 16 september 2010 Zij is ons voorgegaan. Griet en Wim Trap Martha Trap en Peter Snijder Jeannie Botman-Trap en Nico Botman Cees Aris Trap en Angelica Sundin neven en nichten Wat zullen wij haar warme belangstelling missen. Liever geen bezoek aan huis. Er is gelegenheid om ons te condoleren in kerkelijk centrum "De Parel", Oesterstraat 11, Oosterend op zaterdag 18 september tussen 17.00 en 18.00 uur. Correspondentieadres Fam. Trap, Peperstraat 38a, 1794 AL Oosterend (Foto Joop Rommets) ren. Een kwestie van studie en proe ven.' Dewi Huiding: 'We willen onze gasten graag iets vertellen over de smaak en de kleur, maar ook hoe het bier wordt gemaakt en of het van hoge of lage gisting is.' Ze lacht: 'We hebben nog een hoop te doen.' Dat Glandorf Het Proeflokaal wilde verkopen, kwam voor menigeen als een verrassing. Ook voor Huiding, die hem al jaren kent, uit de tijd dat beiden in de horeca in Utrecht actief waren. 'Elke keer als ik hem sprak, vroeg ik: En? Wil je er al af? Dat was altijd lachen. Twee maanden geleden vroeg Hans me plotseling: Heb je nog steeds interesse? Ja, heb ik gezegd, op voorwaarde dat Dewi ook wil, want ik wil het samen doen.' Het gesprek met zijn dochter duurde niet lang. 'Ik werkte in de bediening bij Noordzee, maar heb altijd al een eigen bedrijf willen beginnen. Ik hoefde er geen seconde over na te denken', vertelt ze. Adri Huiding, zijn vrouw Monique en hun dochter Dewi wonen sinds zeven jaar op Texel, nadat ze min of meer in een opwelling hadden beslo ten te verhuizen vanuit De Meern. 'We hebben een vrachtwagen gehuurd en zijn op de bonnefooi vertrokken. Je zou er een televisie programma over kunnen maken. Het was net als in Ik vertrek.' Om econo mische binding te verwerven, een vereiste om op Texel te mogen wonen, accepteerde Huiding een baan als stoffeerder bij Moerbeek, een vak dat hij in Utrecht als zelf standige had beoefend. Later begon hij samen met Roel Merks het bedrijf de Texelse Stoffeerders. Hoewel zijn hart in de horeca ligt, zal hij zijn oude vak niet snel opgeven. 'Eerst maar eens zien hoe het met het café gaat. Bovendien heb ik rekening te hou den met mijn compagnon.' Ondanks Glandorfs afscheid blijft hij op een breed gebied actief in de horeca. Als ambassadeur van de Texelse Bier brouwerij, organisator van het Texels Bockbier Festival en als veelge vraagd organisator van bierproeve- rijen. 'Ik vond het nog altijd geweldig mooi in Het Proeflokaal. Ik zal er ook nog vaak terugkomen. Maar ik krijg het steeds drukker met bierproeve- rijen. In het hele land, meerdere malen per week. Binnenkort ga ik er zelfs voor naar België. Kun je je voor stellen hoe dat is? Een Ollander die een Belg over bier komt vertellen? Maar ze hebben het me zelf gevraagd.' Mark Randsdorp is de volgende blogger in de serie De week van... Hij doet voor het eerst mee aan de Texel Halve Marathon. Amanda den Brok is aan het Nimeto te Utrecht geslaagd voor de opleiding vormgever reclame, pre sentatie en communica tie. Haar uit stroomrichting is reclame publici- teitsvormgeving. Marieke Wuis (22) uit Oudeschild is aan de Hoge school van Amsterdam geslaagd voor de oplei ding Pedago giek. Zij ver volgt haar studie aan de Universiteit van Amsterdam met een verkort bache lor Pedagogische Wetenschappen. Zij is werkzaam bij Spirit, een orga nisatie voor jeugdhulpverlening in de regio Amsterdam. Willian Blom is aan de Vrije Universiteit in Amsterdam met hoge cij fers geslaagd voor de mas ter Communi catieweten schap met als variant Mediapsychologie. Zijn scrip tie had als onderwerp The social sharing of media experiences. Met pijn nemen we afscheid van je. Te jong moest je heengaan van je familie en geliefden. De kracht en waardigheid waarmee jullie samen je ziekte hebben gedragen, zullen in onze herin nering blijven voortleven. Wij wensen Jan, Margreet en Mark, Ruud en Kelly, Arianne en Paul alle kracht om het verlies te dragen van De zwagers en schoonzussen: Jaap en Joke Simon en Wesselien kinderen van Ida en Jaap Martin en Femmy Henk en Sharon en kinderen Onze hartelijke dank voor alle betrokkenheid, alle kaarten, mooie brieven en persoonlijke contacten die wij als familie van u mochten ontvangen na het overlijden van WILLEMINA VLAMING-DROST Een waardevolle herinnering aan onze moeder, grootmoeder en overgrootmoeder. Namens de familie, Jaap Vlaming Guusje Doxie Mare Boeijen Nieuwe kindercollectie Desigual is binnen! Fa shion Store Texel, Wever straat 45 Wouter Weerman expo sitie schilderijen in Gale rie Klif ART t/m zondag 19 september. Donderd. t/m zondagmiddag. Aanschuifavond op vrij dag 24 september in de Rötisserie in Oosterend. 5-gangen menu met gastspreker Dr. Jan Boon (NIOZ). Thema: "Wijze les sen uit de schatkamer van de zee". Voor meer info en/of reservering: 0222- 318950. Clubs, verenigingen en maatschappelijke orga nisaties op Texel kunnen zich tot en met 20 sep tember aanmelden bij de Lions voor het kopen van meubilair uit het oude raadhuis. Bel naar: 06- 13676650. Groeneplaats nieuws! Sloop Gemeentehuis? Zie: gemeente-texel.info Eext Dr. sfeervol 4 pers. app. in woonboerderij, rustig gelegen aan rand van het dorp. Wandelen, fietsen, een dagje Plop- saland of dierenpark Em- men, alles is mogelijk. www.mooieext.nl Nieuwe PC of laptop nodig, TCA Maricoweg 37a. Trapondersteuning. Nu scherpe aanbiedingen een goed advies Bets Fietsen Tel: 312184 Laminaat en PVC vloeren Woonkracht 7 313023 Groeneplaats nieuws! Sloop Gemeentehuis? Zie: gemeente-texel.info Threes Anna over haar nieuwe roman en het ma ken van een filmscript. Lezing op 23 sept, in de bibliotheek. Kaarten in de biep en in Het Open Boek (tel. 3'13657). Runnershap in het Schoutenhuys. Op zon dag 26 september na de Halve Marathon serveren wij weer onze traditionele runnershap: Scholfilet met mosterdsaus of Bief stuk met Champignon roomsaus voor 12,50 p.p. tussen 16:30 en 21:00 uur. Reserveren noodza kelijk. 0222-312041 Aanschuifavond op vrij dag 24 september in de Rötisserie in Oosterend. 5-gangen menu met gastspreker Dr. Jan Boon (NIOZ). Thema: "Wijze les sen uit de schatkamer van de zee". Voor meer info en/of reservering: 0222- 318950. Boetiek "Allerlei". Vero Moda, sterk in winterjas sen v.a. €39.95. Bij "Al lerlei" in De Koog, ook 's zondags geopend. Boetiek "Allerlei". Vero Moda, sterk in winterjas sen v.a. €39.95. Bij "Al lerlei" in De Koog, ook 's zondags geopend. Voor uw betaalbare week end bloemetje. Tessel Flower, Kogerstraat 9, Tel. 0222-321999, Fax. 320066. Bloemen bestellen? Bloem bellen! 820203/ 0611351553 Advocatenkantoor Fonds Familierecht. Afspraak op Texel. 06- 25056150 De Reuze aardbei brengt lekkere sappige aardbeien vanaf 6 bak a 3,- bij u thuis. SMS 0653798086 of email: info@dereuzeaardbei.nl voor 12 uur met uw naam, adres en hoeveel, er wordt tussen 2 en 5 bezorgd. En er zijn nu volop aardbei en bij de Reuze aardbei Schorrenweg 32a. Wouter Weerman expo sitie schilderijen in Gale rie Klif ART t/m zondag 19 september. Donderd. t/m zondagmiddag. 50 korting op alle ver lichting! Modern Home Abbewaal 5 Den Burg Heeft u schade of bent u op zoek naar een andere auto? Kijk dan eerst eens op www.texelseautopa- gina.nl 10-10-10 10:10:10.nl Auto Service Centrum. Voor uw totale auto on derhoud. Tel. 315588 Hairstyling Talou werkt op afspraak, di. t/m zat. Tel. 320473. Auto Service Centrum, Maricoweg 3, tel. 315588. Tegelshowroom De Te- gelmeester, geopend op afspraak, 06-22288683. Krukas 3, Oudeschild. www.texel sea u to pa gina.nl voor iedereen die een goede en betrouwbare auto zoekt! Belangstelling in meu bilair uit het oude raad huis? Kijk op www.lion- stexel.nl. Voor gebakken sliptong of -schol moet je bij Eet café De Kroonprins in O'end zijn! Voor al uw schilderwerk binnen en buiten: Schil dersbedrijf Eschweiler. Tel. 315032. De Taveerne, De Koog. Laat u verrassen door Chefkok Valentijn! Clubs, verenigingen en maatschappelijke orga nisaties op Texel kunnen zich tot en met 20 sep tember aanmelden bij de Lions voor het kopen van meubilair uit het oude raadhuis. Bel naar: 06- 13676650. Runnershap in het Schoutenhuys. Op zon dag 26 september na de Halve Marathon serveren wij weer onze traditionele runnershap: Scholfilet met mosterdsaus of Bief stuk met Champignon roomsaus voor 12,50 p.p. tussen 16:30 en 21:00 uur. Reserveren noodza kelijk. 0222-312041 Belangstelling in meu bilair uit het oude raad huis? Kijk op www.lion- stexel.nl. Voor gebakken sliptong of -schol moet je bij Eet café De Kroonprins in O'end zijn!

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 3