Wielerclubs stemmen volmondig in met fusie 1 Kidsrun voor start Texel Halve Marathon 'Vorige week zijn we bramen gaan plukken' TEXELSE 7 COURANT Enthousiasme over kinderopvang Den Hoorn Lady's Ride eerste rit Zestig van Texel sluit inschrijving 25-jarige Shetlander wordt oma én moeder Vlinderwinkel Eilandcompetitie AVT in estafette Winschoten VRIJDAG 17 SEPTEMBER 2010 likaan liens t mantje Voorafgaand aan de start van de Texel Halve Marathon wordt zon dag 26 september in het centrum van Den Burg de vierde editie van de Kidsrun gehouden. De jeugd loopt twee rondes door het cen trum van Den Burg: van de Groene- plaats, door de Weverstraat en de Parkstraat terug naar de Groene- plaats). De afstand voor alle leef tijdscategorieën bedraagt onge veer 1.250 meter. De organisatie is in handen van Sportservice Texel. Alle deelne mers ontvangen een medaille en de eerste 150 inschrijvers ook nog een gratis T-shirt. Daarnaast zijn er prijzen te winnen. De jongste groep, tot en met 8 jaar, gaat om 12.30 uur van start. De 9- Sinds het begin van het school jaar is in de Jan Drijverschool in Den Hoorn een dependance van de Oosterender kinderopvang De Pepermolen gevestigd. Tus sen de tien en twintig kinderen eten er tussen de middag onder het liefdevolle toezicht van leid ster Lien van der Star hun brood je. Dat is de tussenschoolse opvang, in de volksmond ook wel 'de overblijf' genoemd. Voor de voor- en buitenschoolse opvang - de periode vóór en na schooltijd - is de belangstelling nog een stuk minder. Het is dinsdagmiddag, kwart over twaalf. Direct nadat de bel voor de middagpauze heeft geklonken, gaat de deur van het overblijflokaal open en druppelen de eerste kin deren binnen. Ze wassen hun han den, zoeken een plaatsje aan de lange tafel, smeren iets van het uitgestalde beleg op een boterham en beginnen te eten. Onder hen ook een klein meisje. Tot ver rassing van leidster Lien, die zegt: 'Leuk dat je er bent, maar weet je zeker dat je vandaag wel hier moet zijn?' De kleuter knikt en gaat snel zitten. Even later gaat de deur opnieuw open en komt haar moeder binnen: 'Hé, ben je hier? Ga je mee naar huis?' Het meisje gaat mee, zonder protest, maar het is duidelijk dat ze graag bij Lien was gebleven. Het enthousiasme bij de leidster is zeker zo groot als dat van de kin deren. 'Ze zijn zo lief en rustig en gaan allemaal leuk met elkaar om. Het is heerlijk dit werk te mogen doen', vertelt Van der Star. Ze heeft genoeg vergelijkingsmateriaal, want ze werkte zeven jaar in de kinderopvang in Utrecht. Als mana ger, coördinator en als leidster. Daarvóór was ze jongerenwerkster in Amsterdam. 'Ik heb het allemaal met plezier gedaan, maar dit heeft mijn voorkeur. Ik vind in de praktijk met kinderen bezig zijn leuker dan alleen op kantoor zitten. Het is hün vrije tijd, die ik met ze doorbreng. Wat me ook aanspreekt, is de vrij heid die ik in deze functie heb. Als docent zit je in een stramien, ik kan veel meer doen wat ik zelf wil. Met kinderen van de basisschool leef je met de seizoenen mee. Als het mooi weer is, gaan we naar buiten. Vorige week zijn we bramen gaan plukken en heisben we daarna jam gemaakt. Ik vind het ook heerlijk om met ze naar het strand te gaan. Als het slecht weer is, kunnen we hier terecht in de gymzaal en ook het handenarbeidlokaal staat tot onze beschikking.' Haar werk in Den Hoorn beschouwt ze als een geschenk uit de hemel. 'Vorig jaar mei hebben Frank (Groeskamp, red.) en ik een doch ter gekregen, Silke. We wilden haar graag laten opgroeien op Texel, waar we zelf onze jeugd hebben doorgebracht.' Terug op het eiland kwam ze in contact met Angela van Kolthoorn van De Pepermolen, die zelf vorig jaar in een kinderop vang in Oosterend was begonnen en na een enquête onder inwoners van Den Hoorn en omgeving het verzoek had gekregen een depen dance in het loodsendorp te begin nen. 'Ze had gehoord dat het al sinds lange tijd een wens van me was een kinderopvang in Den en 10-jarigen vertrekken om 13.00 uur, de 11- en 12-jarigen om 13.00 uur en de groep 13 jaar en ouder om 13.15 uur. Opgave is mogelijk via www.sport- servicetexel.nl De inschrijving sluit vrijdag 24 september. Deelname is gratis. Voor meer informatie: tel. 322815. Hoorn op te richten. Toen we nog in Utrecht woonden, had ik de directeur van de Jan Drijverschool al eens gevraagd of er behoefte aan was. Zo kon ik deze droom alsnog in vervulling laten gaan.' De nieuwe voorziening komt voor de Hoornder basisschool zeer gele gen. 'Ouders zullen hun kinderen waarschijnlijk sneller in Den Hoorn op school doen als ze ze er ook buiten schooltijd kunnen onder brengen. Ze kunnen bij ons terecht van zeven uur 's ochtends tot half zeven 's avonds.' Van der Star heeft haar draai al helemaal gevonden. 'Door het kleinschalige karakter is het gemak kelijk om in de wensen van de kin deren mee te gaan. Dat past ook helemaal binnen mijn visie. Buiten de algemene visie die we bij De Pepermolen hebben en waarbin nen zaken als veilig heid, geborgenheid en gezond eten een belangrijke rol spe len.' Ondanks alle enthou siaste reacties en het vrij grote aantal kinderen dat ze onder de middag opvangt, is de animo voor de voor- en buiten schoolse opvang nog vrij gering. 'Ik denk dat we nog wat bekender moeten worden. Een belangrijke rol spelen waarschijnlijk ook de financiën. Mensen zijn altijd bang dat het duur is. Dat valt erg mee, want via de belasting kun je vaak veel geld terugkrijgen. Voor de laagste inkomens kan deze tege moetkoming zelfs oplopen tot 95 procent van de kosten.' Een overzicht van de tarieven en andere bijzonderheden staan op de website www.kinderopvangoos- terend.nl. Wielervereniging Texel, Toerclub Taxi 312000 en de Vrije Rijders gaan fuseren. Leden en bestuur ders van de drie clubs hebben volmondig ingestemd met het voorstel om tot één organisatie te komen. De eerste rit die onder gezamenlijke vlag wordt gehou den is de Lady's Ride, een ATB- Tourtocht over 40 a 50 kilometer die wordt verreden op 10 okto ber. De nieuwe vereniging, die nog dit jaar de officiële oprichtingsverga dering wil houden, hoopt 200 leden aan zich te binden. De beoogde structuur laat zich vergelijken met die van de MAB club en DOK in Den Helder. 'Je moet denken aan een dagelijks bestuur met daaron der verschillende werkgroepen', vertelt John Betsema. Wie er in het dagelijks bestuur komen is nog niet bekend, maar er wordt gekeken naar de mogelijk heid van een onafhankelijke voor zitter, die dus niet afkomstig is uit één van de bestaande clubs. Dit om zelfs de schijn van partijdigheid te voorkomen en te benadrukken dat de hokjesgeest wordt losgela ten. Betsema: 'We worden één vereniging waarin wielrenners, toerrijders en ATB'ers zich thuis voelen. Die voor elke discipline activiteiten organiseert, waarbij elk lid op zijn of haar niveau kan instap pen. Een mountainbiker kan bij voorbeeld met de toerrijders mee, maar ook meedoen aan een wed strijd op de wielerbaan. Een kruis bestuiving van drie clubs, met als doel eikaars sterke kanten te benutten. Een vereniging met een grote en brede achterban, die een aanspreekpunt vormt voor instan ties zoals de gemeente en Staats bosbeheer.' De aansluiting van De Vrije Rijders bij een officiële vereniging is spraak makend. Maar de sterke aanwas bij deze georganiseerde mountainbi- kers, de groei van hun winterse monsterrit Super Sunday, de ambi ties en de noodzaak tot verzekering zijn factoren die er aan bijdragen om de 'vrije' status los te laten. De wielervereniging en de toerclub zien verbreding van de achterban als een pluspunt, waarbij ook bestuur lijk winst is te behalen. Door de snelle groei van het aantal Texelaars dat het mountainbiken beoefent, hoopt de nieuwe vereni ging veel nieuwe leden aan zich te binden. Betsema benadrukt dat het lidmaatschap niet de verplich ting oplegt deel te nemen aan clubactiviteiten en dat leden de rondjes die ze gewend zijn(op eigen risico), kunnen blijven rijden. 'We willen zo laagdrempelig mogelijk zijn en hopen dat iedereen die, op wat voor manier dan ook, de wie lersport beoefent, zich aansluit. Samen komen we verder.' Voor meer informatie kan contact worden opgenomen met John Betsema, tel. 06-38222257. De inschrijving voor de Zestig van Texel, die op tweede paas dag wordt gelopen, is zo voort varend verlopen dat na een maand is besloten de inschrij ving te sluiten. Met 139 inschrij vingen voor de estafette is het maximum bereikt. In verband met de grote belang stelling werd niet gestopt bij het gestelde maximum van 100 teams. De organisatie denkt de teams ter wille te kunnen zijn door twee starts. Om 11.05 uur gaan presta tie-teams met eigen vervoer van start, om 11.35 uur gevolgd door de andere teams: de wedstrijd teams, de snellere teams en alle teams die van het busvervoer gebruik maken. Niet alleen de estafette blijkt popu lair, ook de belangstelling voor de 60 km slaat alle records. Inmiddels staat de teller op meer dan 430 inschrijvingen en daar komen de lopers nog bij die zich hebben ingeschreven voor de 120 km, maar in aan de toelatingseisen vol doen. De organisatie rekent op ongeveer twintig procent uitval en verwacht op tweede paasdag 350 lopers aan de start. Maar liefst 35 procent van de deel nemers voor de 60 km loopt voor het eerst een langere afstand dan de marathon. Speciaal voor hen wordt op zondag 24 oktober een bijeenkomst gehouden in Panora ma TulipLand in Voorhout. Centraal staat daar een trainings-handlei- ding van oud-bondscoach Gerrit van Rotterdam waarmee de loper zelf een schema kan maken dat bij zijn eigen mogelijkheden past. Daarnaast vertellen bekende lopers als Mare Papanikitas en Jaap Vis over hun wedstrijdervaringen op Texel en verzorgt Martien Baars een quiz met vragen over (de 60 van) Texel. Programma dinsdag 21 september Veld A 19.00 Bar S-Otto's Kobeko 19.45 Kobeko-Autocentrale Otto's 20.30 CVI-Super Autocentrale 21.15 NIOZ 1-Vlinderwinkel Super 22.00 Cocky's-Randstad NIOZ 1 Veld B 19.00 PFB-Ecotiem Interieurbouw 19.45 Interieurb.-Falcon Ecotiem 20.30 Rabo-Mantje Falcon 21.15 RAB-Wessels Rabo 22.00 AH-Mets Wessels Veld C 19.00 Moorman-Salique Klif 23 19.45 Klif 23-Kapper Moorman 20.30 Kobeko-SVC Kapper 21.15 De Waal-Timmer's Kobeko 22.00 De Rog-Krim Timmer's Wedstrijdleiding: Texelse Autocen trale en Evelien (tel. 310096) Uitslagen: NIOZ 2-lnterieurbouw Texel 0-3; PFB- Wessels Ontwerpt! 3-0; Ecotiem-Dio Dro gisterij Mets 0-3; Kobeko-Vlinderwinkel 0- 3; Super de Boer-Cocky's Kapsalon 0-3; Albert Heijn-Faloon 0-3; IBS/Oele/Schoo- Mantje 1-2; Bouwcenter RAB-Rabobank 1-2; De Kapper-Bar Sportief 0-3; De Krim- Slagerij Moorman en de Boer 2-1Kees de Waal, huis en tuin-Vakantieburo Kobeko 1-2; SVC-Kapsalon Salique 3-0; Texel- campings-Otto's Tweewielershop 0-3; Timmer's Bakkerij-Klif 23 2-1 Een gemengd team van Atle tiekvereniging Texel deed zater dag mee aan de 10x10 km esta fette in de feestelijk versierde straten van Winschoten en Hei- ligerlee. Gezien de gemiddelde leeftijd van het team (51) en het warme weer werd de verwachte eindtijd niet al te scherp gezet op negen uur. Uit eindelijk bleek dat ruim voldoende. Het team eindigde in 8.29.04 uur als 54ste van de 225 teams. Pieter Dogger was het jongste (25) en met 43.11 minuten over 10 km het snelste teamlid, Ulrike Weirich was de jongste en snelste vrouw. Zij liep de zevende ronde in 45.08 min en de negende in 45.51 Tussen de bedrijven door moedig den de Texelaars de ultralopers op de 100 km aan. De relatief jonge ultraloopster Léonie van den Haak (29) deed mee om aan de toela tingseis voor de 120 van Texel te voldoen en slaagde daar specta culair in, na een snelle laatste ron de met lange eindsprint. Karen Keijser met de 25-jarige Boender en haar vrijdag Mascha Boon met de 4-jarige Victoria en de vorige week geboren zoon Willem Six. maandag geboren Pipo. (Foto's Joop Rommets) Lien van der Star eet onder de middag een broodje met de jeugd van de Jan Drijverschool. 'Ze zijn zo lief en rustig en gaan leuk met elkaar om.' (Foto Joop Rommets) De 25-jarige Shetlander Boender van de familie Keijser van de Vuurtorenweg is binnen een paar dagen eerst oma en daarna voor de zesde keer moeder gewor den. Een bijzondere gebeurtenis, die niet helemaal gepland was. 'Ze zeggen altijd dat een paar- denjaar vier mensenjaren is. Als je zo rekent, is ze al honderd', vertelt Karen Keijser. Beide bevallingen kwamen als een complete verrassing, want dat de merries gedekt waren, was niet bekend. 'Twee jaar geleden heb ben we Boender en haar jongste dochter Victoria, die toen twee was, aan een zorgboerderij aan de overkant geschonken. Afgelopen winter zijn ze daar in beslag geno men. Ze waren niet zwaar verwaar loosd, maar de Dierenbescherming vond toch dat ze er niet konden blijven. Wat er precies gebeurd is, weten we niet. Hoe dan ook, Jan heeft ze teruggehaald en sindsdien stonden ze weer hier', vertelt Karen Keijser. Met een strik in de manen werd Victoria onlangs cadeau gedaan aan buren Dirk en Mascha Boon, die al 500 schapen hadden, maar nog graag een pony wilden. 'Vorige week maandag belde Mascha: je pony is oma geworden. Ik begreep meteen dat Boender op de zorg boerderij bezoek moet hebben gehad van de hengst en dat de kans groot was dat ze zelf ook weer zwanger zou zijn. En inder daad: vrijdag werd Willem Six geboren.' Hoewel de Keijsers al vele jaren paarden en pony's hou den, hadden ze nooit onraad gero ken. 'Ze werden wel wat dikker, maar je verwacht zoiets niet, zeker niet in de herfst.' Voor Boender was de bevalling een zware klus. 'Ze was volledig uitge put. Wat wil je ook, op haar leef tijd? Het is al heel wat als een Shetlander op haar twintigste nog moeder wordt. Wij stoppen met dekken wanneer ze vijftien zijn, omdat het anders te zwaar wordt. Gelukkig herstelt ze goed. En ze geeft ook prima melk.' De vraag is of veulens Willem Six en Pipo volbloed Shetlanders zijn. 'Ze zijn nogal breed vlak boven hun hoeven, dus het zou ook kunnen dat hun vader een Welsh is. Maar er is iemand die dat uitzoekt voor ons. Als de hengst wel een Shet lander is, mogen we ze voor het stamboek aanmelden.'

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 7