1EXBAGBCA.NL n TEXELSE 2 COURANT Aquaballen populair bij afsluiting Molenkoog Accordeonconcert Proefles tango Jazz in Klif 12 Aardbeienrit Startweekend met workshops Alzheimer Café Time Out open Verkoop van winterkleding Nummers voor paden ATB-route Rondleidingen door dorpen Liedbegeleiding Bespaarstrijd LANGEVELD DE R00Y Zwemdiploma's TESO Smaak Uitladder If r li TEXELSE^COURANT ^rj-77 Oud papier Opienie Jonge bezoekers van Molenkoog regen niet uit het veld slaan. Ze andere activiteiten werden lieten zich zondag, tijdens de vermaakten zich prima met de geschrapt. afsluitende Alles Mag Dag, door de Aquaballen en ander vertier. Veel (Foto Gerard Timmerman) DINSDAG 21 SEPTEMBER 2010 De Rotterdamse accordeonver eniging Scala verzorgt zondag 26 september een concert in de doopsgezinde kerk aan de Kogerstraat in Den Burg. De vereniging, die onder leiding staat van Marieke de Vries, is enkele dagen op het eiland voor een repetitieweekend en sluit dit af met een concert. Dit begint om 12.00 uur, de toegang is gratis. In de Vrije School aan de Gasthuisstraat in Den Burg verzorgt TexelTango donder dag 23 september een proef les Argentijnse tango. Deze (gratis) proefles is het begin van een nieuwe serie les sen, die tot en met 9 december elke donderdag worden gege ven. Tijdens de cursus worden geregeld tangodocenten uitge nodigd ter versterking en afwis seling. Op de laatste donderdag van oktober wordt een inlooples gehouden, begin november een tweedaags tangoweekend. Meer informatie is te vinden op www.texeltango.nl. De proefles begint om 20.00 uur, docent is Klaas de Jong. In de Klif 12 Music Club is zondag 26 september een concert te horen van het Ryan Carniaux Quartet. De uit New York afkomstige trompettist Ryan Carniaux stu deerde aan het Berklee College of Music in Boston en woont en werkt sinds 2003 in Europa. Hij speelde met talloze groten uit de muziek en toerde in vele ver schillende projecten en combi naties over de wereld. Daar naast is hij een veelgevraagd begeleider, opname- en sessie muzikant. Het kwartet bestaat verder uit drummer Samuel Dühsler uit Zwitserland, de uit Keulen afkomstige bassist Sebastian Gramms en de Neder landse pianist Mike Roelofs. Meer informatie is te vinden op www.ryancarniaux.com. Het optreden begint om 20.30 uur, de toegang bedraagt €15,-. Diner vooraf is mogelijk, reser veren kan via tel. 319633 of e- mailadres info@klif12.nl. Niet gehinderd door de regen werd zondag de Aardbeienrit van de MAB-club gereden. Win naars werden Aris van der Vis en Jessica Witte (B-klasse) en het team van de Zelfpluktuin 1 (C-klasse). De rit was uitgezet door Jan Nico en Bea van der Ploeg en het eerste deel werd volledig op de borden gereden. Pas bij Den Hoorn werd de routebeschrijving erbij gepakt. Het deelnemersveld had zich toen al aardig verspreid, maar vanaf Bos en Duin kregen de deelnemers De protestantse Waddenge meente Texel luidt zaterdag 25 en zondag 26 september het nieuwe seizoen in met een Start weekend over het thema 'In de voetsporen van..' Aan de hand van het thema wor den levenshouding en keuzes van enkele bekende en belangrijke per sonen belicht. Met daarbij steeds de vraag wie de bezoekers tot voorbeeld dient, in wiens voetspo ren ze zouden willen treden. Op zaterdag worden verschillende workshops gegeven, alle op het gebied van kunst en cultuur. Deel nemers kunnen kiezen uit bloem schikken, kaarsenstandaards maken, glas-in-lood verven, kaar ten maken en toneel en drama. Ook voor de allerkleinsten zijn er workshops. Deelname kost €5,-, kinderen van de basisschool beta len €1,-. Opgeven kan bij Jantine Brouwer, tel. 318946. Het Startweekend begint zaterdag om 9.30 uur met koffie in de Maar tenskerk. Daarna vertrekt iedereen naar de workshop van zijn keuze. te maken met de zich in die omge ving afspelende menwedstrijd van Tussen Wad en Duin, zodat de ver schillen weer wat kleiner werden. De modderig auto's werden door de regen schoongespoeld, terwijl de rit verder voerde om te eindigen bij de Zelfpluktuin aan de Middel- landseweg, waar de deelnemers werden getrakteerd op beschuit met aardbeien en slagroom. Uitslagen: B-klasse: 1 .Aris van der Vis en Jessica Witte, 1 strafpunt; 2. Marleen en Jacob Keijzer 4 strafpunten; 3.Pieter van der Vis, 5. C-klasse: 1.Zelfpluktuin 1 0 straf punten; 2.Jolanda de Wit en Leny Boersen 6; 3.Zelfpluktuin 2, 7. De volledige uitslag is te vinden op www.mabclub-texel.nl. Onder het thema 'meer mans met muziek en dans' wordt dinsdag 28 september in De Buureton het Alzheimer Café gehouden. Tijdens de bijeenkomst worden vragen opgeworpen als hoe het komt dat iemand met afasie niet kan praten, maar wel kan zingen en of muziek en dans een positief effect hebben op de stemming. Er wordt een filmpje vertoond over de manier waarop bewoners van het Verpleeghuis worden geprikkeld door zang en dans. Sprekers zijn Gerrit en Tineke Terpstra, Jacolien van Kooten en Klarina Combé. Het Alzheimer Café begint om 19.15 uur, de toegang is gratis. Jongerencentrum Time Out in Den Burg is heropend. Jongeren van 12 tot en met 18 jaar kunnen er elke doordeweekse dag terecht. Op maandag, dinsdag en woensdag is het jongerencentrum geopend van 15.00 tot 17.00 uur, donderdag van 19.30 tot 22.00 uur en vrijdag van 20.00 tot 0.00 uur. Vanaf eind okto ber is Time Out op de even weken ook op zaterdag open. Er worden komend seizoen diverse activitei ten gehouden. Time Out is te vinden aan Wilhelmi- nalaan 1. Het centrum is onder deel van het jongerenwerk van Pharos. In de Witte Burcht aan de Molen straat in Den Burg wordt zaterdag 2 oktober de halfjaarlijkse verkoop van tweedehands kleding gehou den. De te verkopen kleding kan daar vrijdag 1 oktober tussen 18.30 en 20.30 uur geprijsd worden inge leverd. De kosten per kledingstuk bedragen €0,30 en bij verkoop wordt nog eens €0,30 in rekening gebracht. Er wordt direct na de verkoop afgerekend. De kleding- verkoop heeft op 2 oktober plaats van 9.00 tot 15.30 uur. Onverkoch te kleding gaat desgewenst naar Oost-Europahulp. Meer informatie: tel. 314753 of tel. 314762. Om het hulpverleners makkelij ker te maken een bepaalde locatie in de terreinfietsroute door de Dennen te kunnen vin den, heeft Staatsbosbeheer de kruispunten met wegen van een nummer voorzien. De nummers zijn nodig gebleken, omdat het bij ongevallen voor de fietsers vaak erg lastig was uit te leggen waar hulp nodig was. Het systeem werd uitgewerkt in samen spraak met de ambulancedienst en zal ook worden ingevoerd op de routes in de Schoorlse Duinen en het Robbenoordbos. Als bij een melding wordt aangege ven bij welk nummer, of tussen welke nummers, gezocht moet worden zal tijdverlies door het zoe ken zoveel mogelijk worden tegen gegaan. Als hulp tussen twee pun ten verleend moet worden, helpt het als aangegeven wordt vanaf welke kant het slachtoffer het snelst benaderd kan worden. De Historische Vereniging houdt zaterdag 2 oktober rondleidin gen door alle dorpen. Dat gebeurt naar aanleiding van het 25-jarig bestaan. In elk dorp is een deskundige gids aanwezig, bij wie belangstellenden kunnen van te voren kunnen aanmelden. Dat is in Den Burg Gelein Jansen (tel. 365972), in De Waal Albert Keijser (tel. 314946), in Oosterend Arjan Trap (tel. 318975), in De Cocks- dorp Gerard Smeenk (tel. 316315), in De Koog Frits Agter (tel. 317283), in Oudeschild Jaap Bakker (313918) en in Den Hoorn Maarten 't Hart (tel. 319939). De rondleidin gen beginnen om 10.00 uur. Er kunnen per dorp maximaal 15 mensen mee. De gidsen vertellen waar de rondleidingen beginnen. Bij Artex Kunstenschool Texel begint dinsdag 28 september een korte cursus liedbegeleiding op gitaar. De cursus bestaat uit tien lessen en is zowel geschikt voor jongeren als voor volwassenen. Deelnemers hoeven geen noten te kunnen lezen, maar moeten wel in het bezit zijn van een akoestische gitaar. Docent is Henk Vroom. Aan melden kan viatel. 313493 of www. artex-texel.nl. In het artikel over de Bespaarstrijd van TexelEnergie, is in de laatste alinea het telefoonnummer van Jelle Westdorp weggevallen. Dit moet zijn 06-13321011. Men kan bij hem terecht voor meer informa tie. Huishoudens die mee willen doen, kunnen zich opgeven via de website van TexelEnergie (www. texelenergie.nl). Dinsdag 21 september De Vrouwenbond FNV bezoekt de beel dentuin van Stan Boon aan het Oude Dijkje. In de Zeemanskerk in Oudeschild begint om 20.15 uur een concert door het Aiolos fluitkwartet. De toegang is gra tis. Cinema Texel vertoont: Inception 14.00 u.; Marmaduke 14.15 u.; Dinner For Schmucks 20.00 u.; Piranha 3D 20.30 u. Woensdag 22 september In het kader van de TaaHODaagse wordt in de bibliotheek aan de Drijverstraat in Den Burg een activiteitenmiddag voor kinderen gehouden. Zon, maan hoog water Verwachte tijden van hoogwater ter rede van Oudeschild. Din. 21 september 08.00 en 20.34 u Woe. 22 september 08.56 en 21.26 u Don. 23 september 09.20 en 21.50 u Vrij. 24 september 09.55 en 22.26 u Zat. 25 september 10.14 en 22.40 u Zon. 26 september 11.06 en 22.57 u Ma. 27 september 11.25 en 23.10 u Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoog water. Donderdag 23 sep tember volle maan, zaterdag 25 sep tember springtij. Vrijdag 1 oktober laat ste kwartier, zondag 3 oktober doodtij. Zondag 26 september zon op 7.33 uur, onder 19.30 uur. groen ZwrL-Jexels in het horL. i (mediabureau! Uitgave van Y Verschijnt op dinsdag en vrijdag Spinbaan 6 1790 AA Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Imme Bakker Buiten werktijd: Pip Barnard Telefoon 06 - 23 57 65 73 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 - 31 41 11 E-mail info@lenr.nl Op al onze advertentiecontracten en aanbiedingen daartoe zijn van toepassing de Regelen voor het Ad vertentiewezen van de Stichting ROTA, gevestigd te Amsterdam, zoals gedeponeerd bij de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Amsterdam onder num mer 41198699. Een exemplaar van de Regelen voor het Advertentiewezen wordt op uw verzoek kosteloos toegezonden. Abonnementsprijzen 2010: Per half jaar €41,70 €39,95 (automatisch) Per jaar €81,55 €79,15 (automatisch)) Bij verzending naar het buitenland zijn portokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode. In zwembad Molenkoog werd vrijdag voor de laatste keer van dit seizoen afgezwommen voor de verschillende zwemdiplo ma's. In totaal namen 64 zwem mers aan de examens deel. Zij kregen hun opleiding zowel via het schoolzwemmen als via de reguliere zwemlessen. Nooit eerder was het zulk slecht weer tijdens het diplomazwem- men. De docenten waren gekleed in regenpakken, het publiek kroop tegen elkaar aan onder paraplu's. Examaminatoren waren Christy Neijens en Remko Nagtegaal. De geslaagden zijn: A-diploma: (schoolzwemmen) Annemarie van Heerwaarden, Rodion Visser; (zwemlessen) Chanel Poelmann, Dirk Boomstra, Emma van Heer waarden, Hendrik Franssen, Jeff Koopmans, Jelle de Porto, Lena Gerecht, Marcel Brans, Mikki Hemelrijk, Milo van Hardeveld, Pom Dros, Sep Eelman, Tessa Koopmans, Thomas Avila Lutke Schipholt, Tijn Zeeman. B-diploma: (schoolzwemmen) In Het Olijfblad (Weverstraat 60, Den Burg) begint om 20.00 uur een bijbel studie. Cinema Texel vertoont: Sammy's Avon turen. De Geheime Doorgang 3D 13.30 u.; De Bonte Brigade 13.45 u.; The Last Airbender 3D 16.00 u.; Marmaduke 16.15 u.; Dinner For Schmucks 20.00 u.; Piranha 3D 20.30 u.; Donderdag 23 september In Eben Haëzer, het gebouw van de baptistengemeente aan de Julianastraat in Den Burg, wordt van 9.30 tot 11.30 uur een vrouwenochtend gehouden. Entree vrij. In gebouw De Koploper in Den Helder wordt van 10.00 tot 12.00 uur een bij eenkomst gehouden over leven met kanker. Aanmelden kan via tel. 0222- 696346. In de Zr. Kueterzaal van het Gemini Zie kenhuis begint om 19.00 uur een bijeen komst voor zwangeren en hun part ners. De Texelse schrijver/regisseur Threes Anna geeft in de bibliotheek aan de Drijverstraat in Den Burg een lezing over haar boek 'Wachten op de moesson'. Aanvang 20.00 uur. In de Vrije School aan de Gasthuisstraat in Den Burg begint om 20.00 uur een gratis proefles van TexelTango. Vrijdag 24 september In Rotisserie 't Kerckeplein in Oosterend wordt een aanschuifdiner gehouden, waarbij dr. Jan Boon van het NIOZ ver telt over 'Wijze lessen uit de schatkamer van de zee'. Reserveren kan via tel. 318950 of e-mailadres rotisserie@texel. com. Om 20.00 uur begint in de Burgemees ter De Koninghal de Algemene Vergade ring van Aandeelhouders van TESO. In verband met de te verwachten drukte zet TESO rond het weekend een extra boot in. Deze week wordt vrijdag van 9.30 tot 20.00 uur een halfuursdienst onderhouden. Zaterdag, zondag en maandag is dat het geval tussen 9.30 en 16.00 uur. Vrijdag zijn de afvaarten van 10.00 uur uit Den Helder en van 13.30 uur van Texel uitsluitend bedoeld voor het vervoer van gevaarlijke stoffen. Meer informatie is te vinden op www. teso.nl. Donderdagavond haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg. Men wordt verzocht dit vóór 19.00 uur aan de straat te zet ten, op de verzamelplaatsen van afvalcontainers, in niet te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak). Gelieve er op toe te zien dat het papier niet gedurende lange tijd in de regen staat. De papierwagen komt in de volgende straten: 4. Koger straat, Boogerd, Willem van Beierenstraat, Jonkerstraat, De Zes, Schoonoordsingel, Wagemakerstraat, Witte Krui- slaan. Daniël van der Hoek, Gwendolyn Veltkamp, Irisabella Withuis, Jascha Wonder, Jonas Ipenburg, Kaisha van Mierlo, Larissa Vink, Lente van der Vis, Mariëlle van Delden Nyrud, Maartje Theijssen, Roos van der Hoek, Sarkuit Makdid, Sylvia de Lange, Tawa Schilling, Tom Leo pold; (zwemlessen) Aisha Papado- poulou, Bariya Bosma, Ciska Beumkes, Florian de Vries, Jari Schraag, Jeroen Mulas Lastra, Jesse Klaver, Jesse Poth, Klaas Heinis, Lieke Witte, Meintje Dros, Skye Bezoet de Bie, Tess Zegel, Tommy Koorn. C-diploma: (schoolzwemmen) Dianne Maat, Esmee Poth, Femke van der Linde, Jesper van Benne- kom, Louise Kleinveld, Mitchel Eel man, Nicky Arnout; (zwemlessen) Bram van Groningen, Chloë Bou- land, Willemijn ten Hoven. Vijf kinderen zwommen eerder in de week af. Leilah Grabbe, Lobke Folkerts en Samuël Witte behaalden het A- diploma, Sander Keijzer en Tho mas Boom het B-diploma. Tijdens het zwemmen voor volwassenen hebben donderdag Sylvia Koop mans (A), Mika Bakker en Rick Bakker (B) hun diploma behaald. Deze hele week staat Nederland in het teken van de smaak. Ook op Texel doen we dapper mee. Het begon zaterdag al met een culinair gefietste Lammetjesfiets route. Hoe je culinair moet fiet sen, weet ik niet. Ik was er niet bij, maar de kenners onder ons draai den er vast hun hand niet voor om. Voor zondag had de MAB een Aardbeienrit op het program staan. De laatste zomerkoninkjes, schat ik zo. Valt er over beide smaakactiviteiten iets te melden dat wetenswaard is? Als colum nist pieker je je soms suf, maar komt er niks smakelijks uit. Je bladert de kranten nog wat door op zoek naar een goede invals hoek, gaat van balorigheid nog even tv kijken en stuit dan op Nederland 3 verrassend op 'Taar ten van Abel'. Bakker Abel schijnt al zeven jaar op de televisie, maar ergens weggestopt tussen de ochtendprogramma's, samen met een kind de mooiste taarten te bakken. Taarten om iemand blij te maken. Op de afgesproken tijd staat hij met twee tassen vol bak- attributen bij het kind voor de deur. Samen maken ze al pratend de keuken gezellig. Want uit de tas komen zelfs een paar mooie slingers tevoorschijn. Bloemetje erbij, voorgebakken taartbodem op tafel en dan overleggen hoe de taart opgemaakt moet wor den. Thema: waar houdt die per soon van en wat vindt hij/zij lek ker? En het belangrijkste: waarom wil het kind voor die persoon een taart bakken? Deze keer wilde een jongetje zijn depressieve moeder opvrolijken. Al kloppend, snijdend, uitrollend en versierend vertelde het kind liefdevol over zijn moeder en de problemen thuis. En hoe hij hoopte dat de taart haar blij zou maken. Bakker Abel was een goed luisteraar en hielp de kleine letterlijk en figuur lijk op weg. Bij het begin van een Week van de Smaak vond ik 'Taarten van Abel' dan ook een ontroerende binnenkomer. Pien Verberg

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 2