NttH Eerste paal Veronica en Texelse Markt Big Six dit jaar vroeg uit de startblokken Chanel Merel 3» TEXELSE 3 COURANT L- Echt Tessels? Animo voor lammetjesroute Familieberichten Wat ik zeggen wou Jannette Alida Lap Nettie Netty Landvreugd-Lap Joop Kramer Ina Kramer-Oosterbeek Nicolien "IP DINSDAG 21 SEPTEMBER 2010 Zonder officieel vlagvertoon, maar in aanwezigheid van mede-eige naars Dirk van Liere en Marian van der Vis (die het samen met Erwin Koning en Lillian van Liere exploi teren) ging maandagmorgen op de noorderhaven van Oudeschild dan eindelijk de bouw van het nieuwe Veronica en de Texelse Markt van start. Onder auspiciën van aanne mer Zegel uit Oudeschild werd door hei- en funderingsbedrijf Ten Napel uit Urk de eerste paal geheid. Wanneer alles naar wens verloopt, opent de firma Van Liere Koning het komende voorjaar de deuren van dit langverwachte project op de haven. Het pand werd ontworpen door de architec tenbureau Louis Uriot. (Foto Bert Koning) Toen een paar weken geleden de nieuwe huisstijl van de gemeente werd geïntroduceerd, dacht ik in eerste instantie dat het een april mop was. Maar de datum klopte niet en het blijkt geen grap, maar werkelijkheid te zijn. De voorlich tingpagina roept bij mij de vraag op wie er is overleden en ook de envelop waarin de gemeentelijke brieven worden verstuurd, is voorzien van een klein rouwrand- je. Ik vind het gewoonweg schan delijk dat onze geschiedenis en culturele historie worden wegge gooid. Dat ons sinds 1508 gehan teerde gemeentelijke wapen wordt afgedaan als een vignet of huisstijl. Schande, schande! En wat is er mis aan dit prachtige gemeentelijke wapen; het anker met als historische betekenis bescherming en de leeuwen, die staan voor de strijdlust? Wat wil je nu eigenlijk nog meer? Maar ja, het moet waarschijnlijk allemaal anders. Net zoals René Pop al meldde in de Gemeente lijke Courant: 'Dat nieuwe gemeentehuis is net de Hobbit- versie van het Amerikaanse Pen tagon'. Een afschuwelijk niet-Tes- sels gebouw met een ING-, DSB-uitstraling. Nog erger is dat de raadszaal bijna een kopie is van het rouwcentrum van Rotter dam-Zuid. In dezelfde gemeentelijke krant stond te lezen dat .txl staat voor 'echt Tessels'. Hoezo dan? vraag ik me af, het ontwerpbureau komt uit Rotterdam. Na een kleine briefwisseling met de gemeente blijkt dat ook drie Texelse ont werpbureaus voorstellen voor een nieuwe huisstijl hebben mogen doen. Ik dus maar eens de tele foon gepakt om dat te controle ren. Dat klopte inderdaad, maar wat me wel opviel, is dat ze maar twee weken hebben gekregen om een compleet nieuwe huisstijl te presenteren. Zeker gezien de hoogstaande kwaliteit die Texelse ontwerpers doorgaans leveren, kun je niet eisen dat ze zo'n ont werp afraffelen. Nu heb ik een bijna 35-jarige grafische loop baan achter de rug en ik kan u vertellen dat het een onmogelijke opdracht is dat in twee weken te doen. Waarschijnlijker is dat een en ander allang was geregeld met het bureau uit Rotterdam, .txl staat voor echt Tessels? Toch maar eens het internet op. Ten slotte weet iedereen dat het geen extensie kan zijn, zoals .nl .com, .eu, .org, of iets anders. Als je gaat googlen kom je bij een Duit se firma terecht die TXL.nl heeft vastgelegd en deze verhuurt aan mevrouw Bruin die haar bunga low ermee aanprijst. Als je op een luchtvaartfrequentie TXL aan roept, krijg je antwoord in het Duits. Tango X-ray Lima zijn de roepletters voor luchthaven Tegel in Berlijn. Al met al: er is lekker over nagedacht. De uitstraling van dit nieuwe gemeentelijk logo is in ieder geval wel goedkoop In mijn grafische loopbaan heb ik ze veie malen ontmoet: afgestudeer de grafische kunstacademiestu denten die je met fantastische verhalen een fijn gevoel willen meegeven, daar dikke rekeningen voor sturen en beweren dat de huisstijl alle gevoelens meegeeft die men wil. Met kleurwaaier en .txl beweren ze een huisstijl te hebben geproduceerd. Waarschijnlijk hebben ze een prachtig verhaal gehouden. Naar mijn idee allemaal weggegooid geld en de grootste flauwekul. Het enige wat er misschien goed aan is, is de kleur rood. Dat is de kleur die we van jongs af aan van onze ouders hebben meegekre gen als gevaarlijk. Want ik wil bij deze graag waarschuwen voor de fotowedstrijd die door de gemeen te is uitgeschreven. In de voor waarden staat genoemd dat u bij insturen het intellectuele eigen dom van alle foto's die u inzendt, overdraagt aan de gemeente Texel. Dus ook van de foto's waar geen prijs op valt. Dit lijkt mis schien onschuldig, maar is het zeker niet. Het betekent dat u het volledige recht van uw foto over draagt aan de gemeente. Uzelf mag er niets meer mee doen. Zelf geen afdruk meer aan derden geven, niet op internet zetten, werkelijk niets meer. Ik vind het een plaatselijke overheid niet passen op deze manier een archief op te bouwen. Henk van Wijk, Rozendijk. De Lammetjesfietsroute die zaterdag werd gehouden, heeft naar schatting tussen de 150 en 200 deelnemers getrokken. De route stond in het teken van de Week van de Smaak. De deelne mers werden daarvoor via een fraaie route langs Goënga in Den Hoorn, boerderij Hoogvliet bij de rotonde Nieuwlanderweg en boerderij Klein Zeeland in polder Het Noorden geleid. Ter plekke konden daar diverse hapjes met lamsvlees wor den geproefd. Bij Goënga was het rustig en kwamen enkele tientallen deelnemers langs. Bij Hoogvliet was het druk en waren er volgens de familie Hin verspreid over de dag ruim honderd bezoekers. Zij geno ten van hapjes die Heere Oosterha ven klaarmaakte. Bij Klein Zeeland was het volgens de familie Van Zui- lekom eveneens een geslaagde dag met circa zestig bezoekers. De familie maakte zelf hapjes en ver zorgde zeven korte rondleidingen. De Lammetjesfietsroute werd voor de derde keer gehouden en was georganiseerd door Waddengoud. Zoals onlangs de oogst van brouw- gerst in het weekend losbarstte, zo was dat nu het geval met suikerbie ten. Doordat als gevolg van de nat tigheid elders niet kon worden gerooid en de fabriek van Suikerunie in Groningen zonder bieten dreigde te komen, schoot de campagne op Texel een week of twee eerder dan gepland uit de startblokken. Toen vrijdagavond het verzoek van Sui kerunie binnenkwam bij coördinator Henri van Maldegem van AB Texel, volgde een staaltje Texelse improvi satie. Met als gevolg dat Eelco Bak ker van loonbedrijf firma Duinker zaterdag, zondag en maandag met de Big Six bij Dirk Roeper, Henk Broekman en de firma De Lugt het land op ging en vrachtauto's van AB Texel door machines van Wer ner Dros werden volgeladen. Per as werd 1500 ton bieten (1000 ton meer dan het aanvankelijke ver zoek) naar de fabriek in Hoogkerk gebracht. De resterende oogst zal per schip worden vervoerd. De bie ten worden voortaan ingescheept in de werkhaven. (Foto Gerard Timmerman) 'Tel je zegeningen' Op 16 september jl. is vredig heengegaan in haar geliefde Suriname bij haar vrienden Hermine en Frits onze lieve mama en oma Den Hoorn, 23 augustus 1926 t Paramaribo, 16 september 2010 Hermine en René Pettersson Kees en Mai Anne Herenstraat 33 1797AE Den Hoorn Mama is overgebracht naar "Uitvaartcentrum Texel", Bernhardlaan 147 te Den Burg. Er is gelegenheid tot condoleren op donderdag 23 september van 19.00 tot 20.00 uur In "Ons Huis", Herenstraat 35 te Den Hoorn. De uitvaartdienst zal worden gehouden op vrij dag 24 september om 13.30 uur de NH-kerk van Den Hoorn. Aansluitend zullen wij moeder naar haar laatste rustplaats op de begraafplaats aldaar begeleiden. Na afloop van de begrafenis komen wij samen in "Ons Huis", waar tevens gelegenheid is de familie te condoleren. Correspondentieadres: Kees Landvreugd, Hamei 14, 1823 BP Alkmaar. Geen Bloemen Ook als u geen rouwkaart heeft ontvangen bent u van harte welkom om dit afscheid met ons te delen. Dag bijzondere buur, we zullen je missen Koosch Pels Rijcken Kitty Melchers Frank Zethof Ineke Dekker Marleen Erik Guido Schuijl Marga Boon Mirte Lieke Voor uw warme belangstelling, na het overlijden van mijn lieve man en onze lieve vader en opa ARIE MARTIN US BAKKER betuigen wij u onze oprechte dank. Uw aanwezig heid, de mooie bloemen, kaarten en lieve woorden hebben ons veel steun gegeven. Martha Bakker-Dros Els Alwin Ron Den Burg, september 2010 Wij danken u hartelijk voor uw medeleven bij het overlijden van onze moeder, schoonmoeder en oma ADRIANA MARGARETHA RIJK Ada Uw aanwezigheid op de dag van de begrafenis en alle andere blijken van deelneming zijn ons tot steun bij het verwerken van dit verlies. Marcel en Angélique Rita en Ton Jeanet en Ad Sjoerd-Jan en Erna Nicole en Jan-Wolter en kleinkinderen Texel, september 2010 Op 24 september 2010 zijn 50 jaar getrouwd. Wilt u hen feliciteren, dan bent u van harte welkom op zaterdag 25 september tussen 15.00 en 17.30 uur in Hotel Den Burg, Emmalaan 4, Den Burg. Kinderen, klein- en achterkleinkinderen. Jan Reijstraat 4, 1791 GZ Den Burg. Dolblij zijn wij met de geboorte van onze dochter 18 september 2010, 3030 gram, 50 cm (kerbrand Zoetelief en Christine Reuteler Pontweg 190 1796 ME De Koog Tel.: 0031 0)222 327800 Dolblij zijn wij met de geboorte van ons lieve kleine meisje Rutger <fc Cyntha. van der Holst - van Heerwaarden Lombokstraat 6 2022 BJ Haarlem Telefoon 023-2020599 - «f

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 3