.txl I TEXELSE 14 COURANT Bekendmakingen Vergaderingen Bouwzaken Projectprocedures Evenementen Verkeersmaatregelen Mededelingen www.texel.nl Gemeente Texel Aangevraagde bouwvergunningen VRIJDAG 24 SEPTEMBER 2010 Dinsdag 28 september vergadering lokale Weistands- commissie om 11.30 uur, gemeentehuis Den Burg De agenda is in te zien op www.texel.nl Politiek Agenda's verslagen. Daarnaast ligt te agenda vanaf maandag ter inzage bij de publieksbalie. Als u een (betaald) vooroverleg of previsie wilt kunt u dit aanmelden bij de gemeentelijk plantoelichter, de heer F. Nijdam, telefoon (0222) 36 21 85. (1793 EK) Oosterenderweg 17 in De Waal: geheel plaatsen van 2 vakantiewoningen (ontvangen 15 september 2010); (1791XH) Bernhardlaan 118 in Den Burg: gedeeltelijk veranderen van voorgevel (ontvangen 15 september 2010); (1795 HK) Roggeslootweg 758 in De Cocksdorp: geheel vergroten van een dakkapel (ontvangen 15 september 2010); (1791 AA) Weverstraat 7 in Den Burg: gedeeltelijk vernieuwen van de voorgevel (ontvangen 15 septem ber 2010); (1796 MK) Oude Dijkje 5 in De Koog: geheel plaatsen van garage en aanbouw met serre (ontvangen 15 september 2010); (1792 AB) Heemskerckstraat 18 in Oudeschild: ge deeltelijk vergroten van een woonhuis (ontvangen 16 september 2010). Tegen deze kennisgevingen kunt u geen bezwaren maken. Bezwaren kunt u pas indienen als de bouwvergunningen en ge bruiksvergunningen zijn verleend. Verleende bouwvergunningen en gebruiksvergunningen worden gepubliceerd. Verleende bouwvergunningen (1793 EN) Zaandammerdijk 11 in De Waal: geheel oprichten van een potstal met bedrijfsruimte (verzonden 15 september 2010); (1797 RN) Rommel pot 19 in Den Hoorn: geheel plaatsen van een recep tiegebouw met derde dienstwoning verzonden 17 september 2010); (1796 BD) Boodtlaan 5 in DeKoog: gedeeltelijk vergroten van een hotel (verzonden 21 september 2010). Verleende bouwvergunning en ontheffing 3.6.1.c Wro (1791 SM) Waardwei 16 in Den Burg: Gedeeltelijk vergroten van een woonhuis (verzonden 17 septem ber 2010). Bovengenoemde vergunningen kunt u inzien bij de Publieksba lie van het gemeentehuis. Ingevolge de Algemene wet bestuurs recht kunnen belanghebbenden binnen zes weken na de dag waarop de besluiten zijn bekendgemaakt verzenddatum) een bezwaarschrift indienen bij het college van burgemeester en wethouders. Het bezwaarschrift wordt ondertekend en dient ten minste te bevatten de naam en het adres van de indiener, de dagtekening, een omschrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt, de gronden van het bezwaar en een afschrift van het bestreden besluit. Indien een bezwaarschrift is ingediend, is het in spoedeisende gevallen mogelijk om daar naast een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorzie ning in te dienen bij de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Van de indiener van een dergelijk verzoekschrift wordt een bedrag aan griffierechten geheven. Van rechtswege verleende bouwvergunning (1795 LS) Krimweg 102 in De Cocksdorp: gedeeltelijk vergroten van een hoofdgebouw (van rechtswege: 10 september 2010). Vanaf de datum dat de vergunning van rechtswege is verleend kunnen belanghebbenden binnen zes weken een bezwaarschrift indienen bij ons college. Indien deze termijn reeds helemaal of vrijwel helemaal verstreken is dienen bezwaarschriften zo spoedig mogelijk na bekendmaking te worden ingediend bij het college van Burgemeester en Wethouders. Het bezwaarschrift wordt ondertekend en dient ten minste te bevatten de naam en het adres van de indiener, de dagtekening, een omschrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt, de gronden van het bezwaar en een afschrift van het bestreden besluit. Indien een bezwaarschrift is ingediend, is het in spoedeisende gevallen mogelijk om daarnaast een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te dienen bij de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Van de indiener van een dergelijk verzoekschrift wordt een bedrag aan griffierechten geheven. Rectificatie tijdelijke ontheffing artikel 3.22 Wro Burgemeester en Wethouders van Texel willen op grond van artikel 3.22 van de Wet ruimtelijke ordening ontheffing verlenen aan: De heer van der Haas voor het tijdelijk plaatsen van een sanitaire unit aan de Oosterenderweg 2 1793 EL in De Waal ten behoeve van kamperen bij de boer tot uiterlijk 31 oktober 2011 Het ontwerp ontheffingsbesluit ligt met ingang van 27 septem ber 2010 gedurende zes weken ter inzage bij de Publieksbalie van het gemeentehuis. Tijdens deze termijn van ter inzage ligging kan een belanghebbende mondeling of schriftelijk een zienswijze kenbaar maken. Het ontwerp ontheffingsbesluit is ook digitaal raadpleegbaar op www.texel.nl. Aktueel Bekendmakingen Bouwen slopen. Bouwvergunningen en ontheffingen Burgemeester en Wethouders zijn van plan om met toepassing van artikel 3.23 van de Wet ruimtelijke ordening ontheffingen te verlenen van de geldende bestemmingsplannen. Daarom worden voor deze plan nen overeenkomstig afdeling 3.4 van de Algemene wet bestuursrecht ontwerp ontheffingen en ontwerp- bouwvergunningen ter inzage gelegd. Het gaat om de volgende plannen: Gedeeltelijk vergroten van een serre aan de Dorps straat 204 in De Koog; Gedeeltelijk vernieuwen/veranderen/vergroten van een boerderij met detailhandel aan de Ongeren 5 in Den Burg; Gedeeltelijk veranderen/vergroten van een woonhuis aan de Kikkertstraat 56 in De Cocksdorp. De ontwerp bouwvergunningen en ontwerp ontheffingen liggen met ingang van 27 september 2010 gedurende zes weken ter inzage bij de Publieksbalie van het gemeentehuis. Gedurende de termijn van ter inzage ligging kan een belanghebbende monde ling of schriftelijk een zienswijze kenbaar maken. De ontwerp bouwvergunningen en ontwerp ontheffingen zijn ook digitaal raadpleegbaar op www.texel.nl Aktueel Bekendmakingen Bouwen slopen. Bouwvergunning en ontheffing Burgemeester en wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel 3.6, lid 1, sub c van de Wet ruimtelijke ordening medewerking te verlenen aan de bouwplannen voor het: Bouwen van een woonhuis aan de Achtertune 5 in Oosterend; Gedeeltelijk vergroten van een woonhuis met een praktijkruimte aan de Zanddijk 8 in De Cocksdorp. De plannen zijn in strijd met het ter plaatse geldende bestemmingsplan. Het ontwerpbesluit ontheffingen en bouwvergunningen liggen met ingang van 27 september 2010 gedurende twee weken ter inzage bij de Publieks balie van het gemeentehuis. Gedurende de termijn van ter inzage ligging kan een belanghebbende monde ling of schriftelijk een zienswijze kenbaar maken. De ontwerp bouwvergunning en ontwerp ontheffing zijn ook digitaal raadpleegbaar op www.texel.nl Aktueel Bekendmakingen Bouwen slopen. Wijzigingsprocedure artikel 3.6.1a Wro Het college van Burgemeester en Wethouders is van plan medewerking te verlenen aan het opnemen van een nieuw agrarisch bouwblok aan: de Redoute te Den Hoorn. Het gaat om een bouwblok zonder de mogelijkheid voor het plaatsen van een bedrijfswoning. Het ontwerp wijzigingsbesluit ligt met ingang van 30 september 2010 voor een periode van zes weken ter inzage bij de publieksbalie in het gemeentehuis te Texel. Het plan is ook digitaal raadpleegbaar op www.texel. nl Aktueel Bekendmakingen Ruimtelijke ordening. Binnen de gestelde termijn kan een belanghebbende zijn zienswijze omtrent het ontwerpwijzigingsplan ken baar maken bij burgemeester en wethouders, Postbus 200, 1790 AE in Den Burg. Ontwerp-projectbesluit "Paal 19,5 en 20 te De Koog" Burgemeester en Wethouders van de gemeente Texel maken bekend dat zij van plan zijn om met toepassing van artikel 3.10 van de Wet ruimtelijke ordening een projectbesluit vast te stellen en een bouwvergunning te verlenen voor het plaatsen van 2 kiosken opslagu nits ter hoogte van paal 19,5 en 20 te De Koog. Ontwerp-projectbesluit en reguliere bouwvergun ning "Bosrandweg 395 te De Koog, plaatsen drie zomerhuizen" Burgemeester en Wethouders van de gemeente Texel maken bekend dat zij van plan zijn om met toepas sing van artikel 3.10 van de Wet ruimtelijke ordening een projectbesluit vast te stellen en bouwvergunning te verlenen voor nieuwbouw van drie zomerhuizen op het vakantiepark, Kustpark Texel aan de Bosrandweg 395 te De Koog. Ontwerp-projectbesluit en bouwvergunning eerste fase "Pontweg 160" te De Koog Burgemeester en Wethouders van de gemeente Texel maken bekend dat zij van plan zijn om met toepas sing van artikel 3.10 van de Wet ruimtelijke ordening een projectbesluit vast te stellen en bouwvergunning eerste fase te verlenen voor nieuwbouw van een stolp en twee recreatieve opstallen op het perceel Pontweg 160 te De Koog. De relevante stukken voor de ontwerp projectbesluiten liggen met ingang van 29 september 2010 voor een periode van zes weken ter inzage bij de publieksbalie van het gemeentehuis. Emmalaan 15 te Den Burg. U kunt de stukken ook digitaal inzien via de gemeente lijke website www.texel.nlAktueel Bekendmakingen Ruimtelijke ordening of via www. ruimtelijkeplannen, nl. ledereen kan tijdens de termijn van terinzageligging schriftelijk of mondeling een zienswijze over het ont werp naar voren brengen Schriftelijke zienswijzen over het ontwerp kunt u richten aan het college van Burge meester en Wethouders, Postbus 200, 1790 AE in Den Burg. Indien u mondeling een zienswijze wilt indienen kunt u hiervoor een afspraak maken via telefoonnum mer 0222 362127 Aangevraagde evenementenvergunning De volgende organisatie heeft vergunning aange vraagd voor een evenement. SOMT voor de organisatie van de Zwarte Markt in manege Akenburg aan de Akenbuurt op 21 novem ber 2010. Bovenstaande aanvraag ligt ter inzage bij de Publieks balie op het gemeentehuis. Belanghebbenden kunnen binnen twee weken na publicatie een schriftelijke zienswijze indienen bij de burgemeester, Postbus 200, 1790 AE in Den Burg. Meldingen voor de evenementenkalender 2011 Wilt u in 2011 een evenement organiseren. Meld dit voor 1 november 2010 bij de gemeente. Ga voor meer info naar www.texel.nl. Tijdelijke verkeersmaatregelen Burgemeester en Wethouders van Texel maken bekend dat voor evenementen tijdelijke verkeersmaatregelen nodig zijn. Voor het paardensport evenement SGW Texel in manage Akenburg nabij Den Burg op zaterdag 2 en zondag 3 oktober 2010: het instellen van een parkeerverbod aan beide zijden van de weg Akenbuurt tussen Pontweg en Wester- weg; het instellen van een eenrichtingverkeer op Aken buurt, tussen Pontweg en Westerweg, met de rijrich ting naar de Westerweg. Voor de Cocksdorper markt in De Cocksdorp het afsluiten van de Kikkertstraat voor alle verkeer op donderdag 21 oktober van 11 tot 21 uur. Burgemeester en Wethouders van Texel maken bekend dat vanwege werkzaamheden de volgende tijdelijke verkeersmaatregelen nodig zijn: In De Cocksdorp het afsluiten van de Kikkertstraat voor alle doorgaande verkeer van maandag 27 sep tember tot vrijdag 17 december 2010; In De Cocksdorp het afsluiten de kruising Langeveld- straat Kikkertstraat voor alle verkeer van maandag 11 oktober tot vrijdag 15 oktober 2010; In Oosterend het afsluiten van de Peperstraat, tussen Oranjestraat en Bijenkorfweg voor alle verkeer op woensdag 13 oktober 2010; In polder Eierland het afsluiten van de Hoofdweg, tussen Slufterweg en Oorsprongweg voor alle verkeer op woensdag 27 oktober 2010; In polder Het Noorden het afsluiten van de Gente- weg, tussen De Kaai en Koningsweg voor alle verkeer op maandag 25 oktober 2010; Nabij Oudeschild het afsluiten van de Redoute voor alle verkeer op woensdag 27 oktober 2010; In Den Burg het afsluiten van de Emmalaan, tussen Pontweg en Slingerweg voor alle verkeer op dinsdag 26 oktober 2010; In polder Eierland het afsluiten van de Hollandseweg de voor alle verkeer op dinsdag 26 oktober 2010; Nabij Den Burg het afsluiten van het Gerritslander- dijkje voor alle verkeer op dinsdag 26 oktober 2010; Nabij Oosterend het afsluiten van de weg Nieuwe- schild, tussen Achtertune en Fannenweg voor alle verkeer op maandag 25 oktober 2010; In De Koog het afsluiten van de Kamperfoelieweg voor alle verkeer op dinsdag 26 oktober 2010. De werkzaamheden zijn afhankelijk van weersomstandigheden, vertragingen zijn daardoor mogelijk. Meer informatie over de verkeersmaatregelen van tijdelijke aard is te verkrijgen bij de heer D. van Sijp van de afdeling gemeentewerken, telefoon 06-13225221. Vastgestelde verordeningen Burgemeester en Wethouders maken bekend dat de raad van de gemeente Texel in haar vergaderingen van 6 juli 2010 en 21 september 2010 in verband met de invoering van de Wet Algemene Bepalingen Omge- vingsrecht (WABO) het volgende heeft vastgesteld: de wijziging 13 respectievelijk 13a van de Bouwveror dening 2010; de 1e wijziging Algemene Plaatselijke Verordening Texel 2009 (APV). Bovenstaande gewijzigde verordeningen treden in wer king op het tijdstip dat de WABO in werking treedt Burgemeester en Wethouders maken bekend dat de raad van de gemeente Texel in haar vergaderingen van 6 juli 2010 en 21 september 2010 in verband met de invoering van de Wet Algemene Bepalingen Omge- vingsrecht (WABO) het volgende heeft vastgesteld: de gewijzigde legesverordening 2010; de gewijzigde Monumentenverordening Texel. Bovenstaande gewijzigde verordeningen treden in wer king op 1 oktober 2010 De gewijzigde verordeningen liggen ter inzage bij de Publieksba lie. De tekst van de gewijzigde verordeningen wordt gepubli ceerd op de gemeentelijke website De gemeente> Beleid Regels en beleidsnota's >Overzicht van verordeningen Vanaf 1 oktober meerdere vergunningen tegelijk aanvragen via de omgevingsvergunning (Wabo) Wie nu van een oude schuur een garage wil maken of een dakkapel wil plaatsen heeft te maken met verschillende vergunningen, zoals een sloop-, bouw en een inritvergunning. Met elk hun eigen procedures, termijnen en leges. Met de komst van de omgevings vergunning worden deze vergunningen samengevoegd. Vanuit uw huis of kantoor kunt u straks één omge vingsvergunning aanvragen via één digitaal loket: Omgevingsloket online (www.omgevingsloket.nl). Door de vergunningencheck in te vullen kunt u vooraf bepalen of een vergunning nodig is. De omgevingsver gunning maakt hiermee de vergunningaanvraag een stuk eenvoudiger en sneller. Informatie hierover kunt u ook vinden op www.texel.nl De digitale balie Inwoners Vergunningen Omgevingsvergunning. STRANDVONDERIJ TEXEL. De Strandvonderij Texel biedt ter verkoop aan: Hulpstrandvonder CJ. Eelman, tel. 06-53714364 Kavel 1Plastic ballen 6, ankerboeien 3, blazen 12 stuks. Radar reflector 1. Kleine reddings boei 1. Kavel 2: Vurenhouten balk 0.10 x 0.10 x 500 m. 1 stuks Hulpstrandvonder F. Duinker, tel. 06-53758077 Kavel 1bijbootje Quicksilver, van rubber en canvas en houten spiegel voor bevesti ging buitenboordmotor. Max; 4 personen; max. 450 kg, meerdere luchtkamers in harde bodem; inclusief 2 peddels. Hulpstrandvonder J. Groen, tel. 06-53379466 Kavel 12 kunststof ankerboeien; geel, 1.30 m. hoog en zwart, 1.00 m. hoog. Kavel 2: steigerdelen 7x; maat: 0.20 x 0.05 x 3.00 m. Kavel 3: balklx 0.08 x 0.18 x 3.20 m. en 1x rib van 0.04 x 0.10 x 6.00 Hulpstrandvonder K. Uitgeest, tel. 317393 Kavel 1 t/m 8: diverse viskisten op maat gesorteerd Kavel 9: blazen (klein) 2 stuks Kavel 10: blazen (groot) 2 stuks Kavel 11: 1 (grote) ankerboei met ketting De kavels zijn bij de hulpstrandvonders te bezichti gen na telefonische afspraak. De kavels worden verkocht bij inschrijving. Op de inschrijfprijs komt 19% BTW. Gunning is voorbe houden. Levering binnen 1 week bij vooruitbetaling. Inschrijving is mogelijk tot 10 dagen na publicatie, p/a Strandvonderij Gemeente Texel, t.a.v de adminis trateur J.G.J.C. van Schaik, postbus 200,1790 AE Den Burg, tel: 362151 Jouw foto in het nieuwe gemeentehuis? De gemeente Texel organiseert een fotowedstrijd voor inwoners. Woon jij op Texel en ben jij een enthousi aste hobbyfotograaf? Stuur jouw mooiste foto's in en maak kans op een plek in de publieke ruimtes van het nieuwe gemeentehuis! Bovendien kunnen alle inge zonden foto's gebruikt worden in de publieksuitgaven van de gemeente, uiteraard onder vermelding van de fotograaf én maak je kans op een aantal leuke prijzen. Hoe werkt het? De wedstrijd is bedoeld voor inwoners van Texel. Zij zijn van harte uitgenodigd om mee te doen. Deelne mers worden opgesplitst in twee groepen: jeugd (tot 18 jaar) en volwassenen. In iedere categorie worden een eerste, een tweede en een derde prijs uitgereikt en alle winnende foto's krijgen een plaats in het nieuwe gemeentehuis. Upload jouw foto's op www.flickr.com/groups/gemeentetexel of mail ze naar fotowedstrijd@texel.nl. (geef bij de foto of in de email aan of het een foto is voor de categorie jeugd of volwassenen). De jury selecteert hieruit 20 foto's. Vervolgens bepaalt het publiek de uiteindelijke winnaars. Foto's inzenden kan tot 30 september 2010. Meer weten? Het onderwerp voor de foto's, de voorwaarden, de te winnen prijzen en overige informatie vind je op www. texel.nl. Openingstijden maandag t/m donderdag 8.30 - 12.30 uur vrijdag* 15.00 - 19.00 uur gemeentearchief: dagelijks 10.30 - 12.30 uur "op vrijdag kunt u geen aangifte doen voor geboorte, huwelijk en overlijden Wilt u de bekendmakingen per e-mail ontvangen? Meld u aan op www.texel.nl Gemeente Texel Postadres Postbus 200,1790 AE Den Burg Bezoekadres Emmalaan 15,1791 AT Den Burg T 14 0222 F 0222-362287 E gemeente@texel.nl

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 14