F.Q. Dance Event op herhaling texbagbda.nl Niet langer de koning van Wall Street TEXELSE 2 COURANT Nieuw boek Marianne Witte Laatste concert uit zomerserie Wat eens was... Grasmaaiertrek Kaarten maken Tafeltennis TESO Arthouse-films in Cinema Texel Kledingbeurs Uitladder Film over dementie Ayurvedisch koken Film VRIJDAG 24 SEPTEMBER 2010 In de kerk van Den Hoorn geeft ensemble Ferroforte dinsdag 28 september een concert met werken van Boismortier, Bux- tehude, Pachelbel en Handel. Dit is het laatste concert uit de serie van de Raad voor het Zomerwerk van de Texelse ker ken. Met gemiddeld 140 bezoe kers per concert blijkt de serie, met afwisselende muziek en enthousiaste musici, in een behoefte te voorzien. Ensemble Ferroforte bestaat uit Liesbeth Brinkman (mezzosopraan), Gre- gor Overtoom (barokviool), Simon Overtoom (barokcello), Pieter Rijnja (clavecimbel en orgel). Het concert begint om 20.15 uur, de toegang is gratis. Na afloop wordt een inzameling gehouden ter bestrijding van de kosten. In Cinema Texel is dinsdag 12 oktober tijdens een speciale voorstelling de film Verdwaald in het Geheugenpaleis te zien, de eerste documentaire film over leven met dementie, gezien door de ogen van mensen met dementie. De film, van Klara van Es, volgt drie vrouwen met Alzheimer in een verzorgingshuis. De ziekte bevindt zich in de eerste fase, waardoor zij in staat zijn een voudige dagelijkse bezigheden zelfstandig uit te voeren. Maar ze beseffen dat achteruitgang onvermijdelijk het afscheid bete kent van de groep en van hun laatste waardigheid en identiteit. In een volgende fase, op een gesloten afdeling, zijn ze volle dig afhankelijk. Ze doen er alles aan om dit te voorkomen. Ver dwaald in het Geheugenpaleis, is geen treurige, maar een con fronterende film met humor en hoop. De voorstelling begint om 14.30 uur, de toegang bedraagt €8,-. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de Stichting Welzijn Ouderen Texel, tel. 312696, e-mailadres swot@texel.com. In Galerie Melk aan de Heren straat in Den Hoorn is tot en met 31 oktober werk te zien van Jan Wiesman. Onder de titel Wat eens was... expo seert hij schilderijen van ver sleten werkplaatsen, verval len fabrieken en verdwenen looierijen. Wiesman kiest graag onderwer pen waar een ander aan voorbij zou lopen. Lege zolderruimtes, een aftands hokje met een was tafel, een raar hoekje in een tuin, onderwerpen zonder hiërarchie, snapshots van een toevallige passant. De vormen zijn ferm neergezet, waardoor de schilde rijen een soms abstracte kwali teit krijgen. Voor dit genre gebruikt Wiesman bij voorkeur grauwe kleuren, waarbij het wit eruit springt als esthetisch ele ment. Daarin doet zijn werk soms denken aan naturalisti sche schilders als Witsen en Breitner. De vernissage vindt plaats op zondag 26 september om 15.30 uur. Galerie Melk is geopend van donderdag tot en met zon dag van 14.00 tot 17.00 uur en op afspraak. Uiteenlopende DJ's draaien dansbare housemuziek. (Foto archief Texelse Courant) Een feest voor Texelaars die graag dansen. Met lekkere muziek, house waar iedereen op kan dansen, oude en nieuwe stij len, voor elk wat wils. Met DJ's, geluid-, licht- en andere effec ten, spetterende danseressen en live optredens. Die belofte doet de organisatie van het F.Q. Dance Event dat zaterdagavond 2 okto ber in Question Plaza wordt gehouden. Het wordt de tweede editie van het dansfeest dat in januari een volle zaal trok. 'We hebben veel enthou siaste reacties gekregen. Texelaars vroegen wanneer we weer zo'n feest houden. We waren dat eigen lijk in januari van plan, maar waar om niet in oktober?', vertelt Ingmar Zutphen. Hij organiseert het feest met Remko van de Belt en Duncan Whyte van Het Clubhuis, en Len- nart Witte en Florian Julius ofwel Duo Onwijs. 'We organiseren graag iets voor Texelaars die graag dan sen. De eerste keer was het voor ons heel spannend, nu weten we ongeveer wat we kunnen verwach ten en durven we wat meer. We doen het niet voor het geld, wat we er aan overhouden, steken we in het volgende feest. We hebben ideeën genoeg.' De formule is in grote lijnen het zelfde. Question Plaza wordt in een week tijd volledig opgetuigd en door Stiehl Enertainment volge bouwd met apparatuur voor licht-, geluid-, beeld- en andere effecten. Een lichtjockey zit de hele avond en nacht aan de knoppen. De muziek wordt verzorgd door een scala aan DJ's. Witte en Julius van Duo Onwijs, bij liefhebbers genoeg zaam bekend op het eiland, en draaien house in oude en nieuwe stijlen. Zutphen: 'De samenwerking verliep de vorige keer zó goed, dat we het nu met z'n vijven organise ren.' Andere DJ's zijn Texelaars Arjan Lap en Javi. Voor de beelden zorgt VJ Jesse, die onder meer combinaties toont van fragmenten uit films. Nieuw zijn de danseres sen van Djade Dancers. Van de Belt: 'Zoiets hadden we vorige keer al in gedachten, maar toen lukte het niet om danseressen vast te leggen. Via een artiestenbureau zijn we daar nu wel in geslaagd.' Verder staan allerlei verrassingen op het programma. Van de Belt benadrukt de laagdrempeligheid van het feest. 'We hebben allerlei stijlen van muziek, house waar iedereen op kan dansen, of je nu 16 bent of 46.' Ongewijzigd is de naam van het feest. F.Q. staat voor Final Questi on, waarmee in januari werd ver wezen naar het laatste feest in voor de op handen zijnde verbouwing van de zaal, die aan andere functie zou krijgen. Nu dat op zich laat wachten, bleek dat het Dance Event nogmaals kan worden gehouden. Van de Belt: 'F.Q. Dance Event is nu bekend, daarom laten we het zo.' Extra aandacht is er voor de garderobe, waar het in januari verre van vlekkeloos ver liep. Die wordt ditmaal beheerd door Question. Een dress-code is er niet. 'ledereen komt maar waarin men zich lekker voelt.' De zaal is open vanaf 21.00 uur, kaarten a €7,50 zijn in de voorver koop verkrijgbaar bij Cinema Texel en Music Store. Aan de deur is de entree €10,-. Op land van Gerard en Dia Huisman van De Lelie bij Akenbuurt wordt zondag 26 september een gras- maaiertrek-wedstrijd voor de jeugd gehouden. De wedstrijd begint om 13.00 uur, de regels zijn hetzelfde als tijdens het Pinksterweekend van de OTMV en de Landbouwdag. Jonge ren die willen deelnemen, kunnen zich opgeven bij Kees Burgman, tel. 317109. Hannie Timmermans begint in de eerste week van oktober met een cursus kaarten maken. Deelnemers leren kaarten maken met gebruik making van origami, borduren en irisvouwen. Ook worden feestver- pakkingen gemaakt. De cursus wordt gegeven op maandag of donderdag aan de Commandeurs singel in Oudeschild. Voor meer informatie, tel. 320848. Danseres van Djade dancers, te zien tijdens het F.Q. Dance Event. Mariëlle Glorie van yogacentrum De Hogeberg begint dinsdag 5 oktober met een cursus Ayurve disch koken. Deelnemers leren de basisprincipes van de Ayurveda en hoe deze toe te passen bij het bereiden van een maaltijd. De cur sus wordt gegeven op drie opeen volgende dinsdagen van 10.00 tot 14.00 uur. Deelname kost €145,-, inclusief lunch. Aanmelden kan via tel. 315782 of www.hogeberg.nl. Cinema Texel beleeft deze week de première van het door Oliver Stone gemaakte Money never sleeps, het vervolg op het in 1987 uitgebrachte Wall Street. Het verhaal gaat over Gordon Gekko, die een lange gevangenisstraf heeft uigezeten. Wanneer hij vrijkomt, is hij een bui tenstaander geworden in de finan ciële wereld die hij ooit domineer de. Niet langer de koning van Wall Street, is Gekko een schaduw van de man die hij ooit was. Niemand staat op hem te wachten bij de gevangenispoort, zelfs niet zijn dochter Winnie, die compleet van hem is vervreemd. Jaren later geeft Om met de sport kennis te maken, houdt Sportservice Texel vanaf dinsdag 28 september in De Hof in De Koog tafeltennisavonden. Bezoekers kunnen kennis maken met de regels van het spel en een partijtje spelen. De zaal is elke dinsdag van 19.30 tot 21.00 uur open, deelname kost €2,- per keer. Voor meer informatie, tel. 322815. Gekko een boek uit en ontmoet hij de jonge, ambitieuze belegger Jake Moore, de verloofde van zijn doch ter. Om zijn relatie met haar te ver beteren, wil hij met Jake samen werken. Maar kunnen zij Gekko werkelijk vertrouwen? In de serie FilmArt draait dinsdag en woensdag R U There, over de in 1961 geboren Li, die tijdens de Culturele Revolutie met zijn ouders en zes broers in armoede opgroeit in de Chinese provincie Shandong. Op zijn elfde wordt hij geselecteerd voor de strenge, zware en ideologi sche balletacademie van Mao's vrouw Jiang Qing in Beijing. Li ont popt zich als een groot talent en wordt er ontdekt door Ben Steven son, de artistiek leider van het Houston Ballet. Als een van de eerste uitwisselingsstudenten krijgt hij toestemming naar Amerika te reizen. Na een eerste cultuurshock omarmt hij de vrijheid en weigert hij naar China terug te keren. Dat leidt tot een dramatische confrontatie op het Chinese consulaat, die alle nieuwsmedia in de Verenigde Sta ten haalt. Woensdag 29 september is er bij Cinema Texel een voorpremière van de 3D-film Legende van Ga'Hoole, over de jonge uil Sören, die in de ban raakt van zijn vaders verhalen over de Bewaarders van Ga'Hoole, een mythische groep gevleugelde helden die in een gro te veldslag hebben gestreden om alle uilen te redden van de kwaad aardige Volmaakte Strijders. De film draait in de originele (onderti telde) en een Nederlandstalige ver sie. Enkele andere films zijn geprolon geerd. Daaronder Dinner for Schmucks, een hilarische komedie over de ambitieuze zakenman Tim (Paul Rudd), die wordt uitgenodigd om voor de eerste keer aanwezig te zijn bij het diner voor dwazen. Dit jaarlijkse evenement wordt georga niseerd door zijn baas en is een wedstrijd voor managers om de grootste dwaas mee te nemen aan tafel. Wekelijks vertoont Cinema Texel een mystery movie, een voorpre mière van een film die officieel nog niet uit is. Welke film dat is, wordt pas bekend als de projector draait. Het volledige programma is te lezen in de agenda van deze krant en op www.texelagenda.nl. Vrijdag 24 september In rotisserie 't Kerckeplein in Ooste rend wordt een vijfgangendiner gehou den, waarbij dr. Jan Boon van het NIOZ een lezing geeft over 'Wijze les sen uit de schatkamer van de zee'. Reserveren via tel. 318950 of rotisserie@texel.com. Om 20.00 uur begint in de Burge meester De Koninghal de Algemene Vergadering van Aandeelhouders van TESO. Cinema Texel vertoont: 13.45 Marma- duke; 14.00 De Bonte Brigade; 16.15 Grown Ups; 16.30 The Last Airbender 3D; 18.45 Grown Ups; 19.00 Wall Street: Money Never Sleeps; 21.30 Wall Street: Money Never Sleeps; 21.45 Piranha 3D. Zaterdag 25 september In de Maartenskerk begint om 9.30 uur het Startweekend van de protes tantse Waddengemeente Texel. Bij café De Kroonprins in Oosterend wordt van 11.00 tot 16.00 kunstmarkt gehouden. Om 14.00 uur begint in de katholieke kerk in Den Burg een viering ter gele genheid van het afscheid van Eduard Moltzer. Vanaf 16.00 uur is er receptie in De Lindeboom. Cinema Texel vertoont: De Bonte Bri gade 13.45 u.; Marmaduke 14.00 u.; Grown Ups 16.15 u.; 18.45 u.; The Last Airbender 3D 16.30 u.; Wall Street - Money Never Sleeps 19.00 en 21.30 u.; Dinner For Schmucks 21.45 u. Zondag 26 september Bij evangelistenechtpaar Jan en Paula Brouwer (Keesomlaan 4a, Den Burg) begint om 10.00 uur een huissamen komst. De winkels in Den Burg zijn open van 12.00 tot 16.00 uur. In de doopsgezinde kerk aan de Kogerstraat in Den Burg begint om 12.00 uur een concert door de Rot terdamse accordeonvereniging Scala. De toegang is gratis. Voorafgaand aan de Texel Halve Mara thon wordt in het centrum van Den Burg de Kidsrun gehouden. Start om 12.30 uur. Opgave: www.sportser- vicetexel.nl. Op land van De Lelie aan de Aken- buurt begint om 13.00 uur een gras maaiertrek voor de jeugd. Om ongeveer 13.30 uur vertrekken vanaf de veerboot van TESO zo'n 1600 hardlopers voor de derde editie van de Texel Halve Marathon. Behalve 21,1 kilometer wordt ook 10 kilometer gelopen. TexelTango verzorgt een Argentijnse tangosalon in het Kunsthuys, Den Burg. Van 16.00 tot 17.00 uur wordt een workshop gehouden, vanaf 17.00 uur salon. Klif 12, Den Hoorn presenteert om 20.30 het Ryan Carniaux Quartet. Prijs €15,-. Diner vooraf is mogelijk, reser veren kan via tel. 319633 of info@klif 12.nl. Cinema Texel vertoont: Bonte Brigade, De 13.45 u.; Marmaduke 14.00 u.; Grown Ups 16.15 u.; 18.45 u.; The Last Airbender 3D 16.30 u.; Wall Street - Money Never Sleeps 19.00 en 21.30 u.; Piranha 3D 21.45 u. Maandag 27 september In de schuren van Axel Lap aan de Witteweg in Den Hoorn is van 13.30 tot 16.00 uur een rommelmarkt. De opbrengst is voor het onderhoud van het Hoornder kerkje. Cinema Texel vertoont: Wall Street - Money Never Sleeps 14.15 en 20.00 u.; Mystery Movie 20.30 u. Dinsdag 28 september Sportservice Texel verzorgt bij zwem bad Molenkoog een voorlichtingsbij eenkomst over het werven van vrijwil ligers. Aanvang 19.30 uur, toegang gratis. In De Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg begint om 19.15 uur het maandelijks Alzheimer Café. In de kerk van Den Hoorn begint om 20.15 uur een concert door het ensemble Ferroforte. De toegang is gratis. Cinema Texel vertoont: Wall Street - Money Never Sleeps 14.15 en 20.00 u.; Grown Ups 20.30 u. In verband met de te verwachten drukte zet TESO rond het weekend een extra boot in. Deze week wordt vrijdag van 9.30 tot 20.00 uur een halfuursdienst onderhouden. Zater dag, zondag en maandag is dat het geval tussen 9.30 en 16.00 uur. Vrijdag zijn de afvaarten van 10.00 uur uit Den Helder en van 13.30 uur van Texel uitsluitend bedoeld voor het vervoer van gevaarlijke stoffen. Meer informa tie is te vinden op www.teso.nl. Het oeuvre van de kinderboe kenschrijver Marianne Witte is uitgebreid met het vijfde deel over Fee Fleur. Omdat dit deel tje dikker is dan de vier voor gaande, heeft het als titel Het grote boek van Fee Fleur. De boeken over Fee Fleur zijn bedoeld voor kinderen uit groep 3, die de verhaaltjes zelf kunnen lezen. De tekst bestaat vooral uit eenvoudige woorden van één of twee lettergrepen. In dit nieuwe boek staan, naast nieuwe beleve nissen van Fee Fleur, ook enkele 'toverknutsels'. De illustraties zijn Sinds enkele weken vertoont Cine ma Texel Arthouse-films, ook wel 'de betere film' genoemd. Deze waren eerder op Texel te zien in de serie De Vb/ks/cranf-filmavonden, die volgens de exploitanten een groot succes waren. Arthouse- films zijn over het algemeen met een kleiner budget gemaakt dan de kaskrakers uit Hollywood en trekken vaak ook een kleiner en ander publiek. Aan de andere kant bieden ze op cultureel of kunstzin nig gebied zoveel dat het waard is om te worden vertoond. De komende tijd draaien iedere twee weken artfilms in Cinema Texel, op woensdag en donderdag. Te zien zijn binnenkort Women wit hout men, Alamar en lo sono l'amor. De eerstvolgende is op 29 en 30 september R U There. Deze film is gemaakt door de Nederlan der David Verbeek en maakt zelfs deel uit van het Certain Regard- programma op het filmfestival in Cannes, dat vooral gericht is op vernieuwende cinema. Reserveren kan al voor deze film via tel. 0222-312027 of de website www.cinematexel.nl. van Jeska Verstegen. Marianne Witte is inmiddels aardig bedreven in het schrijven op dit eerste leesniveau en ziet het bijna als een ambacht. Ze is vast van plan door te gaan met dit genre kinderboeken en zint al weer op een nieuw verhaal. Fee Fleur mag zich landelijk ver heugen in een bescheiden popula riteit. De kinderjury van de biblio theek in Heiloo gaf dit voorjaar Fee Fleur, de zeefee de derde plaats in de categorie 6 tot 9 jaar. Ook is uitgeverij Kluitman uit Alkmaar zeer tevreden over de verkoop. 'Extra reclame is niet nodig', aldus de redacteur, 'Fee Fleur verkoopt zichzelf.' Om het nieuwe boek feestelijk te presenteren, houdt de schrijfster vrijdag 1 oktober van 15.30 tot 17.00 uur een signeersessie in Het Open Boek in Den Burg. Een van de onderdelen van de manifestatie Vrouwen van een Eiland, op zaterdag 6 november, is een kledingbeurs. Kwalitatief goe de kleding, schoenen en accessoi res voor meisjes en vrouwen wor den tijdens het evenement te koop aangeboden in een speciaal inge richte 'winkel' in De Pelikaan. De opbrengst gaat naar Because I'm a Girl, een actie van Plan Nederland voor verbetering van de omstan digheden van meisjes in derdewe reldlanden. Medewerkers zijn aan wezig om uitleg te geven over hun werk en het project. De kleding kan op de dag van de beurs worden ingeleverd, maar wie niet zo lang wil wachten, kan het ook al eerder kwijt. Daarvoor kan contact worden opgenomen met Mirjam van Velzen, tel. 315290 of e- mail info@vrouwenvaneeneiland.nl.

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 2