NlOZ-schip gerenoveerd in Spanje Apparatuur met GPS in oceaan plaatsen Evi Hondensportclub DOS mag niet bouwen TEXELSE 3 COURANT Fami i iebei icnten Lu L^FiCL Kampeerauto's op weg naar De Krim Alleen bezwaar belanghebbende tegen sloop telt Schikking voor zaalvoetballer Riolering Naalrand gegund aan Ooms Waterscooter levert werk op Moeder Reina Bedankt! l^kona /V\amnda 03.02UUR 1791 SC DEN BURG VRIJDAG 24 SEPTEMBER 2010 Klaas Kikkert laat belangstellenden in de machinekamer nieuwe beeldschermen zien. voerder Jan Boon. 'Op een diepte van drie kilometer kan dat wel veel verschil maken als je onderzoek doet naar bijvoorbeeld onderwater- canyons of moddervulkanen.' Het NIOZ verwacht de kwaliteit van de meetresultaten te verhogen door de nieuwe apparatuur. Een zogeheten multibeam echo sounder waarmee de zee- of oce aanbodem vanaf de Pelagia driedi mensionaal in beeld kan worden gebracht, is verfijnd. De beelden kunnen sinds de renovatie in een hogere resolutie worden weergege ven. Tijdens een open middag die een week geleden op het schip werd gehouden, lieten NlOZ-medewer- Tot op de vierkante centimeter precies kunnen onderzoekers aan boord van de Pelagia voortaan hun meetapparatuur in de zee of de oceaan plaatsen. De appara tuur is GPS-gestuurd, waardoor de locatie voortaan exact te bepa len is. Het is een van de nieuwe snufjes aan boord van het gereno veerde onderzoeksschip van het NIOZ. Een paar maanden lag de Pelagia op een werf in het Spaanse Santander om volledig gereviseerd te worden. Deze gecertificeerde werf kwam als beste uit de bus bij de verplichte Europese aanbesteding van het werk. In de machinekamer kwamen nieuwe dieselmotoren en een nieuw alarmeringsysteem, verblijfsruimten en voorzieningen werden gemoder niseerd, de brug werd onder handen genomen en onderzoeksapparatuur is verbeterd. Het 66 meter lange schip, dat dateert uit 1991kan door de renovatie weer vijftien tot twintig jaar mee. Bij het NIOZ zijn ze blij met het nieuwe GPS-gestuurde onderwater navigatiesysteem, waarmee meet apparatuur exact op locatie kan worden geplaatst. Onderzoekers zijn daardoor minder afhankelijk van omstandigheden als stroming en golven. 'Als meetapparatuur vlak onder het schip hangt, maakt het niet veel uit als het niet helemaal op positie hangt', aldus NlOZ-woord- Hondensportvereniging DOS mag niet beginnen met de bouw van een clubhuisje op het complex van sportvereniging SVC achter het Eierlandsche Huis in De Cock- sdorp. De voorzieningenrechter in Alkmaar besloot donderdag dat de gemeente een verkeerde bouwontheffing heeft verleend. DOS stond op het punt om te begin nen met bouwen. Twee omwonen den van het voetbalveld - de familie Plag en bungalowverhuurder Van der Linde - wilden dit voorkomen. Zij waren al in een rechtszaak verwik keld om te verhinderen dat de hon densportvereniging actief wordt op het sportveld. Het tweetal vroeg de rechter om een zogenoemde voorlo pige voorziening om de bouw tegen te houden tot de bodemprocedure is afgerond. Hondensportvereniging DOS zoekt al jaren een eigen accommodatie. Ze maakte lang gebruik van de kan tine van ZDH in Den Hoorn, maar snakte naar een eigen ruimte. De zoektocht bleek lastig, omdat de locatie 's avonds verlicht moet zijn en aan bepaalde afmetingen moet voldoen. Zo kwamen DOS en de gemeente uiteindelijk uit bij het com plex van SVC, waar nog maar weinig voetbalteams actief zijn. DOS kreeg ontheffing om een clubgebouwtje neer te zetten, dat moet dienen als opslagruimte voor de materialen, sanitaire voorziening, onderduik plaats bij noodweer en als plaats waar de honden die niet worden getraind tijdelijk kunnen worden ondergebracht. Bezwaren van Plag en Van der Linde werden door de gemeente terzijde gelegd. Omdat de uitspraak in de beroepsprocedure op zich laat wachten en de honden sportvereniging aanstalten maakte om te gaan bouwen, schakelden zij de voorzieningenrechter in. Zij vin den dat een hondensportvereniging niet thuishoort op een sportcomplex en meenden bovendien dat de bouwontheffing onterecht was ver leend. De rechter stelde hen deels in het gelijk. Volgens de rechter valt hondensport binnen het bestemmingsplan wel binnen de term 'sport en recreatie'. Dat houdt in dat DOS actief mag zijn Langs de Postweg reden giste ren tientallen bijzondere kam peerauto's naar het noorden. Het waren leden van de cam perclub Hanomag-Mercedes Dubbel Lucht, zo'n 230 in getal, onderweg naar een kampeer- weekend op De Krim. Voor zover bekend werd Texel niet eerder in zo groten getale bezocht door een kampeerautoclub en zeker niet door zoveel voertuigen die de belastingvrije grens van 25 jaar al zijn gepasseerd. De camper club koos voor De Krim op initiatief van Jacob Bakker van De Zilver meeuw. Het weekend werd mede ondersteund door TESO. Tijdens het weekend zijn vanzelfsprekend gezelligheid en ontmoeten van belang, maar vaste onderdelen zijn ook het uitwisselen van technische knowhow en de onderdelenmarkt. Uiteraard is publiek welkom op het kampeerterrein van De Krim om de vele Hanomag- en Mercedesvari- anten te bezichtigen. Het park speelt al jaren in op de toenemen de stroom kampeerauto's. Alleen belanghebbenden kunnen bezwaar maken tegen de ver leende sloopvergunning voor het oude gemeentehuis aan de Groeneplaats. Dat meldt het col lege van b en w naar aanleiding van de oproep van Frits Lange- veld vorige week in deze krant. In Langevelds oproep was een voorgedrukt bezwaarschrift opge nomen, dat bij het college kan wor den ingediend. De gemeente rea geert hierop met een persbericht. 'Belanghebbende ben je als je een direct, persoonlijk en rechtstreeks belang hebt. Dat zijn bijvoorbeeld de direct omwonenden van het oude gemeentehuis. Een willekeu rige andere inwoner van Texel is geen belanghebbende. De sloop vergunning is bedoeld om het slo pen op een veilige manier uit te voeren en de afvoer van materialen op een goede en milieuvriendelijke wijze te laten plaatsvinden. Alleen voor belanghebbenden die bezwaar hebben tegen de wijze van slopen of de afvoer van materialen is het zinvol een bezwaarschrift in te die nen. Bezwaarschriften van perso nen die geen belanghebbende zijn, worden niet-ontvankelijk verklaard.' Rint de Vries geeft op de brug uitleg over de vernieuwingen aan boord van de Pelagia. (Foto's Jeroen van Hattum) kers Ruud Groenewegen en Henk de Haas zien hoe met de echosoun der tot op een klein gebied diepte- verschillen in beeld gebracht kunnen worden. Daarbij is het van belang dat de apparatuur naar de juiste plek wordt gestuurd. De brug is voorzien van nieuwe communicatie-, data- en navigatieapparatuur. De ruimte werd daarvoor volledig gestript. Er zijn digitale zeekaarten gekomen en beeldschermen waarop de positie van de Pelagia kan worden bepaald. Dit systeem is dubbel uitgevoerd, waardoor papieren zeekaarten over bodig zijn. Het NIOZ heeft een twee de vaste kapitein in dienst genomen: Corky Burkhard uit Den Helder. Zij zwaait sinds september samen met John Ellen uit Oosterend bij toer beurt de scepter over de Pelagia. De afgelopen tijd werden, als Ellen geen dienst had, via een uitzendbureau tijdelijk kapiteins ingehuurd. De messroom en de kombuis zijn eveneens onder handen genomen. 'In de kombuis zijn een nieuwe com- bisteamer en vaatwasser gekomen en de messroom heeft nieuw meubi lair en een nieuwe vloer gekregen. Het lijkt teakhout, maar het is gemaakt van PVC-stroken met een houtmotief.' De technische installa tie waarmee uit zeewater drinkwater wordt gemaakt is volledig vernieuwd en het leidingstelsel voor warm en koud water is vernieuwd, onder meer om de kans op legionellabe- smetting tot een minimum te beper ken. De nieuwe dieselmotoren in de machinekamer hebben een groter vermogen en verbruiken minder brandstof. De Pelagia biedt in principe ruimte aan 11 bemanningsleden en 14 opstappers. Als het nodig is, kunnen er maximaal 36 mensen mee. 'Er zijn hutten met dubbele kooien, maar we nemen alleen bij wijze van uitzonde ring meer dan 25 mensen mee.' Het schip kan negen zeecontainers mee nemen die worden gebruikt om monsters en goederen op te slaan of als laboratorium zijn ingericht. De renovatie van de Pelagia kostte €4,5 miljoen euro. Het werk is nog niet volledig afgerond: tijdens een onder houdsperiode in december en janu ari worden volgens het NIOZ de puntjes op de i gezet. De Pelagia is na het bezoek aan Texel vorige week vertrokken naar Las Palmas voor onderzoek. De Pelagia op de werf van Astander in het Spaanse Santander. (Foto Astander) op het terrein van SVC. Met de ont heffingverlening voor het clubge bouw was de rechter het niet eens. De gemeente is in de fout gegaan door het clubgebouw te bestempe len als bijgebouw van het kleedka mer- en kantinegebouw van SVC. Het te realiseren pandje voldoet niet aan de eisen van een bijgebouw, waardoor de ontheffing niet klopt. De uitspraak betekent niet dat DOS er nooit zal mogen bouwen. De gemeente kan via een projectbesluit alsnog vrijstelling verlenen. De hon densportvereniging hoeft de hoop op een eigen accommodatie dus nog niet op te geven. De zaalvoetballer tegen wie in maart van dit jaar aangifte werd gedaan wegens belediging en mishandeling van een scheids rechter hoeft niet voor de rech ter te verschijnen. De politie rechter heeft hem een schikking aangeboden van €370,-. Betaalt hij die niet, dan moet hij alsnog voorkomen. De scheidsrechter in kwestie was Willem Sangers. Tijdens een bela den, maar sportieve zaalvoetbal wedstrijd, liepen de gemoederen hoog op. De betreffende speler werd na een scheldpartij uit het veld gestuurd. Terwijl hij naar de bank liep, gooide hij uit frustratie een bidon naar Sangers, die hem pijnlijk trof. De scheidsrechter deed aangifte van belediging en mishan deling. De rechtbank biedt Sangers gelegenheid bezwaar aan te teke nen tegen de schikking, maar hij laat weten dat niet te doen. Het college van b en w heeft de eerste fase van de riolering van de Naalrand in Den Hoorn gegund aan Aannemingsbedrijf Ooms Construction uit Schoorl- dam. Het werk is aanbesteed voor €158.000,-. Ooms begint volgende week en het is de bedoeling dat het karwei vóór 1 november klaar is. De gemeente reserveert het res terende bedrag van €122.500,- voor de tweede fase van de riole ring van de Naalrand, die wordt uitgevoerd in het voorjaar van 2011. De bestuurder van een water scooter uit Hippolytushoef heeft de KNRM dinsdag het nodige werk bezorgd. Eerst moest de Beursplein 5 uit De Cocksdorp hem lostrekken nabij de Razen de Bol en 's nachts moest de Francine Kroesen eruit om hem te helpen. De man had overdag het geluk dat de Beursplein toevallig in de buurt van de Razende Bol was voor een andere reddingsactie. Terug naar Den Helder, waar zijn trailer stond, kwam de man opnieuw vast te zit ten, nu bij 't Kuitje. De bestuurder trok, na raadpleging van het getij via zijn mobiele tele foon, de conclusie dat het tegen 2.00 uur 's nachts hoog water moest zijn en dat hij dan op eigen kracht los zou kunnen komen. Later kreeg de man in de gaten dat het water tegen 2.00 uur pas omhoog zou gaan en dat het nog lang zou duren. De Wieringer besloot tegen 1.15 uur alarm te slaan, omdat hij het ondanks een droogpak koud kreeg. De redders van de Francine Kroe sen moesten met een paar man het wad op om het 350 kilo zware- vaartuig het water in te trekken. De scooter lag zo'n driehonderd meter bij de geul vandaan. De redders begeleidden de bestuurder daarna in het donker naar Den Helder en hielpen hem de waterscooter op de trailer te krijgen. Het is onmogelijk iedereen persoonlijk te bedanken. Vandaar dat wij een ieder willen bedanken middels deze advertentie. Wij zijn als familie werkelijk ontroerd door de enorme steun die wij hebben gekregen na zijn korte ziekte en overlijden van mijn lieve man, onze vader en opa WOUTER JAN VAN DER SLIKKE Boet De overweldigende belangstelling, de lieve reacties, brieven, kaarten en bloemen hebben ons goed gedaan om deze moeilijke periode door te komen. Bedankt een ieder die op welke wijze dan ook met ons heeft meegeleefd. Bartha van der Slikke-Bugel Ina en Muus Wout en Marjorie Petra en Peter Klein- en achterkleinkinderen Den Burg, september 2010 Zoveel kaarten, belangstelling steun en medeleven na het overlijden van doet ons goed. Co Vermeulen Karin, René Chanique Ron, Suzanne, Nicole, Tycho Texel, september 2010 Ontze.He.nd dankbaar en gelukkig zijn wij mei He geboorte van onze dockter en mijn zusje 122 september1 204 0 .Marcel Triska en Vienna Boone Sluyscoog 74/ 4794 WV Den Burg M. Oó 28 77 29 86 QEB0REN| 22 SEPTEMBER 2Q|Q QOCHTER EN ZUSJE VAN |NGMAR ^UTPHEN jj/jARLEEN VAN |ERSEL &|SA f^OEFSLAG Op maandag 20-9-2010 is onze dochter en zusje geboren Zij weegt 3210 gram Annemieke Dennis Eelman Tim Bas Boodtlaan 14 1796 BE De Koog - Texel Tel. (0222) 310 906 Graag even bellen voor bezoek

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 3