Van Lubek aan start bij Halve Marathon Sport 7 COURANT Van der Burg kampioen duatlon Harman en Boon clubkampioen TEXELSE Randweg dicht Pendelbussen voor lopers Dam tot Damloop Tennisjeugd naar Onderutdijkie Tevoko terug in eerste klasse Voetbalprogramma Vlinderwinkel Eilandcompetitie Klaverjasclub Tevoko heeft zin in nieuw seizoen Veel regen bij kampioenschap AVT Wachtende lopers op het autodek van de Schulpengat, vlak voor de start van de Texel Halve Marathon in 2009. (Foto Ronald Timmer) Oud-Texelse Ingrid van Lubek maakt zondag haar opwachting op de 21 km bij de vierde Texel Halve Marathon. Bij de mannen valt voor het eerst een nieuwe winnaar: drievoudig winnaar Ronald Schröer is afwezig, omdat hij moet lopen in Stock holm. De Texel Halve Marathon kent 1700 deelnemers, van wie 1026 lopers zijn ingeschreven voor de 21 km en 674 voor de 10 km. In totaal doen 397 Texelaars mee (250 op de 21 km en 147 op de 10 km). De loper starten om 13.25 uur vanaf de Schulpengat op 't Horntje. Burge meester Francine Giskes lost aan boord het startschot. Kanshebbers op de 21 km zijn Christian de Lie uit Castricum, Pip Tesselaar uit Heerhugowaard en Benjamin Römkes uit Zaandam. Hij is Nederlands recordhouder op de 3 km bij veteranen. Een goede kanshebber is ook Mario Kröckert uit Rommerskirchen die getrouwd is met oud-Texelse Madeion den Brok. Hij was vorig jaar winnaar op de 10 km en is houder van het par- coursrecord op die afstand. German Silva, oud-winnaar van de Marathon van New York en getrouwd met oud-Texelse Miran da Luiken, wil eveneens voluit gaan. De ambassadeur van de Texel Halve Marathon is in training voor een belangrijke triatlonwed strijd in Duitsland. Het parcoursre- cord op de 21 km is 1 uur, 10 minuten en 15 seconden. Erik van der Velden was vorig jaar de snel ste Texelaar met een tijd van 1 uur, Petra Harman heeft haar kampi oenstitel bij tennisvereniging Heri Hodie weten te prolonge ren. In een kleine poule won ze van Annemiek van Beek. Bij de heren ging de titel naar Remco Boon. Werden de kampioenschappen van Heri Hodie andere jaren in juni gehouden, dit jaar werd in verband met de jubileumvering van Eierland uitgeweken naar september. Toch had de organisatie niet te klagen over het aantal deelnemers: meer dan de helft van de leden deed mee, inclusief de oudste jeugd. Herfstachtig septemberweer zorg de al in de aanloop naar het finale weekend regelmatig voor regen tijdens de wedstrijden. Op de fina ledag zelf moest de beslissende damesdubbelpartij worden uitge steld. Deze werd pas een paar dagen na het eigenlijke kampioen schap gespeeld. In de finale van het herenenkelspel troffen de opponenten van verleden jaar elkaar opnieuw. Ditmaal moest Theo van Maanen, die zich vorig jaar Remco Boon van het lijf wist te houden, zijn titel afstaan. De eerste set werd vrij snel door Boon ver overd. In het begin van de tweede set liep het spel aan beide kanten niet soepel, waarmee Van Maanen aanvankelijk het meest zijn voor deel deed. Een terugkomende Boon wist uiteindelijk toch de set en daarmee de winst te incasseren (6-2, 7-5). De herendubbel bestond uit één poule. De op papier sterkste kop pels, Remco Boon/Leo Saai en Joris Beintema/Robin van der Hei de, gingen ongeslagen de finale in. Vooral in de eerste set bleken zij 23 minuten en 8 seconden. Van Lubek, oud-deelnemer aan de Olympische Spelen in Sydney in 2000, is sinds de geboorte van haar dochter weer volop aan het trainen. Ze zegt het een eer te vin den op haar geboorte-eiland te lopen. Zij krijgt concurrentie van Saskia van Vugt, winnares op de 10 km in 2008 in houder van het record op die afstand. Hen wacht de uitdaging het record dat Selma Borst in 2007 liep (1 uur 19 minu ten en 55 seconden) te breken. Op de 10 km maken onder andere Texelaars Jaap Witte, Lutz Lohse en Natascha van der Vis hun opwachting. Bij de heren loopt ver der een aantal regionale toppers mee en bij de dames verschijnen toppers als Luciënne Groenendijk, Suzan Nieman, Suzanne van der Weide en Cora Klaver aan de start. De recordtijd bij de mannen is 30 minuten en 26 seconden, de snel ste tijd bij de vrouwen staat op 35 minuten en 40 seconden. Piet Schuijl uit De Koog (70) mag zich de oudste Texelse deelnemer noemen. Hij loopt de 10 km. Piet Bakelaar uit Den Burg (65) is de oudste Texelaar op de 21 km. Het evenement kent veel jonge Texe laars die hun debuut maken: Jas mijn van der Burg, Bram Wessels, Roel Rijk, Stef Kooger, Guido Boogaard, Duco Trap, David van Logchem, Lizanne Kroon en Jes- per Arkenbout. Zij zijn allemaal 16 jaar oud en lopen de 10 km. Adri Smidt uit Den Burg (16) is de jong ste Texelse loper op de 21 km. aan elkaar gewaagd en ging de strijd gelijk op. In de tweede set lieten BeintemaA/an der Heide bij vlagen briljant spel zien, dat echter werd afgewisseld met onbesuisde missers. Hierdoor ging de titel naar de geroutineerder spelende Boon en Saai (7-5, 6-2). Voor de mixtitel traden na de kruisfinales de duo's Petra Harman/Theo van Maanen en Femmy Saai/Leo Saai tegen elkaar aan. Daarbij bleken Harman en Van Maanen net een maatje te groot voor (6-3, 6-3). Tot slot werd woensdag de laatste damesdubbelpartij gespeeld. Ook hier betraden beide koppels onge slagen het veld. Ditte Westdorp en Corry Ranzijn moesten het opne men tegen regerend kampioenen Els Ooyevaar en Petra Harman. Harman kreeg daarmee de kans niet alleen de dubbeltitel te prolon geren, maar ook om alle drie de damestitels te pakken. In de eerste set leken Westdorp en Ranzijn oppermachtig toen eenmaal een voorsprong van 4-2 werd bereikt. Ooyevaar en Harman knokten zich terug naar 4-4, maar moesten daarna de set uit handen geven. De tweede set leek een kopie van de eerste te worden. Westdorp en Ranzijn kwamen zelfs met 5-2 voor te staan. Maar hun opponenten begonnen een eindsprint die zelfs resulteerde in een voorsprong van 6-5. Maar Westdorp en Ranzijn herpakten zich en via 6-6 werd een tie-break begonnen. Ook nu ble ken de beide koppels aan elkaar gewaagd. Tot tweemaal toe had den Harman en Ooyevaar kans de set binnen te halen, maar het waren Westdorp en Ranzijn die met 11-9 de tie-break verzilverden en daar mee de titel overnamen. De Randweg in de Dennen wordt zondagmiddag tijdelijk afgeslo ten in verband met de Texel Hal ve Marathon. Ook de Pontweg tussen de rotonde Emmalaan en rotonde Akenbuurt is een paar uur gestremd. De Randweg is voor de eerste keer afgesloten. De lopers hoven daar door niet meer over het fietspad te lopen. Dat is daardoor volledig beschikbaar voor fietsers die lopers begeleiden. De Pontweg is dicht tussen 14.00 en 16.00 uur. Verkeer wordt omgeleid. De pompstations op het afgesloten deel zijn wel bereikbaar. Lijn 26 en 28 van Connexxion rij den in verband met de afsluiting tussen 13.15 en 16.00 uur in Den Burg in tegengestelde richting. De bussen rijden via de haltes Gast huisstraat, Sint-Jan, Beatrixlaan, Bernhardlaan, Emmalaan en Ele- mert naar de veerhaven. Lijn 29 rijdt tussen 13.34 en 14.34 uur niet via de Westerweg en Den Hoorn naar de veerhaven, maar gaat er via de Pontweg rechtstreeks heen. De organisatie van de Texel Hal ve Marathon laat zondag al vanaf 11.00 uur pendelbussen naar 't Horntje rijden voor deelnemers. Dat is vroeger dan een jaar gele den. Volgens de organisatie is dat nodig, omdat veel lopers een weekendje Texel aan het evene ment hebben geknoopt en daar door zondag al op het eiland zijn. Naar verwachting gaat het om zo'n zevenhonderd mensen. De pendel bussen vertrekken vanaf de Ele- mert in Den Burg. De organisatie wijst Texelse lopers erop dat zij zich zondag ook door anderen even bij de boot kunnen laten afzetten. Het noodopstelter- rein wordt als parkeerterrein gebruikt voor mensen die om 13.25 uur start op 't Horntje willen bijwo nen. In de berm bij de weg naar het NIOZ geldt tijdelijk een parkeerver bod. Volgens de organisatie is het pret tig als fietsers bij Den Hoorn de Stolpweg mijden omdat daar alle lopers overheen gaan. Den Hoorn is het beste te bereiken via de Amaliaweg of de Hoornderweg. Onderweg zijn diverse uitkijkpun ten waar kijkers de lopers voorbij kunnen zien komen. Op de Groeneplaats is vanaf 12.15 uur de Kidsrun. Tegen 14.00 uur worden de eerste lopers verwacht. In de loop van de middag begint een optreden van de band @Last. Radio Texel doet live verslag van het evenement. De lokale omroep is te beluisteren via 106.1 FM in de ether, 98.5 Mhz op de kabel of via www.radiotexel.nl. Op de atletiekbaan aan de Haf- felderweg in Den Burg werden zondag de uitgestelde clubkam pioenschappen van Atletiekver eniging Texel gehouden. Was het begin juni te warm voor de wedstrijden, ditmaal leek de regen spelbreker te worden. Dit had ech ter geen gevolg voor de loopnum mers, waar drie club- en acht baan records werden gebroken. Jasmijn Baptist brak bij de meisjes pupillen B op de 1000 meter het record van Lisa van Dooijeweerd en bracht het naar 4.17,8 minuten. Hessel Arens- man verpulverde het record van Martijn van Haren op de 800 m, junioren C en bracht het naar 2.23,1 min. Lutz Lohse zette bij de masters 45 op de 5 km een scherpe tijd neer door in 17.27,7 minuten te finishen. Jasmijn (15) en Karlijn (17) van der Burg zijn zondag in Tilburg eerste en derde geworden op het NK duatlon. Beiden lieten de snelste fietstijden in hun cate gorie noteren. Een duatlon bestaat voor de junio ren uit 5 kilometer hardlopen, 20 kilometer fietsen en 2Vi kilometer hardlopen. Bij de wedstrijd was de gehele Nederlandse top aanwezig. Vooral het loopgedeelte was door het bochtige parcours werk voor specialisten. De zussen Van der Burg wisten echter de aansluiting bij de top te behouden en hun winst veilig te stellen met het wiel rennen. Door als eerste van de fiets te komen, kon Jasmijn een voor sprong van bijna twee minuten vasthouden. Karlijn finishte met een geringe achterstand als der de. De nieuwbakken kampioenen zijn sinds februari in training bij One Team Texel. Dit bestaat uit tien hardlopers en triatleten en een meervoudig Nederlands kampioen kogelslingeren. Het team traint Shannon Eijkhout en Carmen van der Werff zijn zondag 29ste en 25ste geworden in de Dam tot Damloop in Amsterdam. In een deelnemersveld van 845 vrouwen deden zij mee aan de wedstrijd over 4 Engelse mijlen. Beiden lie pen een iets snellere tijd dan vorig jaar. Bij de jongens pupillen C verbeterde Tijn Zeeman het baanrecord op de 600 m. Hij bracht het record van zijn broer Aron naar 2.38,2 min. Aran liet het er een leeftijdsklasse hoger niet bij zitten en verbeterde het baanre cord op de 1000 m (4.06,8 min). Sil van Heerwaarden, pupil A, bracht op dezelfde afstand het record naar 3.54,06 min. Bij de junioren B heeft Wout Kliek nu het baanrecord op de 800 m in handen (2.26). Saskia de Vries liep een sterke 5 km, wat het baanrecord van 17.47,8 minuten opleverde. Tijn Zeeman (JPC), Jasmijn Batist (MJB), Aran Zeeman (JPB), Sil van Heerwaarden (JPA), Eduard Garrit- sen (JJD), Jonne Bonnet (MJD), Hessel Arensman (JJC) en Wout Kliek (JJB) werden gehuldigd als clubkampioen. onder leiding van Ferdinand Mul der en Jan Zijm. De eerste succes sen werden behaald op 19 juni, toen de zussen Van der Burg twee de en derde werden op het NK sprint-triatlon (750 meter zwem men, 20 km fietsen, 5 km hardlo pen). Met de winst in Tilburg is - binnen acht maanden - aansluiting met de Nederlandse top een feit. Na deelname aan de Texel Halve Marathon begint voor One Team Texel de wintertraining. Ondanks een zeer wisselvallige week met zon, stevige wind en regelmatig fikse regenbuien, heeft de Texelse tennisjeugd goede prestaties geleverd bij tennisvereniging Topspin in Den Helder. Meerdere malen moest in verband met weersomstandigheden wor den uitgeweken naar de banen van HTC, maar dit mocht de pret niet drukken. De jeugd nam de nodige bekers mee naar het eiland. Op woensdagmiddag werd een drie- kwartbaantoernooi gehouden voor beginnende kinderen. Daaraan werd meegedaan door Rachel Gre- goire, Fien van der Meer, Floor van der Putten en Caleta Kager. Uitslagen: ME 10: I.Andra Kager, 2. Britt Polderman. JE 12: I.Pascal Saai. MD 12: 2.Andra Kager Désirée Kruijer. 3/4.Judith Kikkert Antara Saai. GD 14: 1 .Ilse Brand Jurre van Rossum. JE 14: 3/4.Pascal Saai. ME 14: 2.Ilse Brand. ME 17: 2.Emma van Veen. Elleke van Heerwaarde en Vienna Scholl vielen buiten de prijzen. Het herenteam van volleybalver eniging Tevoko begint het seizoen zaterdag met een uitwedstrijd in Wervershoof tegen het sterke WW. Geen eenvoudige klus, want na hun kampioenschap en promotie van afgelopen jaar maken de Texe laars opnieuw kennis met de eer ste klasse. Handhaving op dit niveau is de belangrijkste doelstel ling voor dit seizoen, laat Ben Ken ter weten. 'Dit behoort wel tot de mogelijkheden. Maar de smalle selectie kan opnieuw een probleem worden. Er hebben zich geen nieu we spelers aangemeld en er is geen aanvulling vanuit de jeugd, zodat we de competitie ingaan met dezelfde zes vaste spelers', aldus Kenter, die behalve speler, aan voerder en coach van het heren team ook voorzitter van de vereni ging is. Door de afwezigheid van spelver deler Jitze Beintema moet al voor de eerste wedstrijd een beroep worden gedaan op invallers Theo van Maanen en Walter Oskam. De verwachting is dat Tevoko het niet gemakkelijk krijgt. 'WW behoort tot de betere opponenten in deze klasse, dus er wordt een zware wedstrijd verwacht. Wellicht weten we zaterdagmiddag meteen een beetje waar we staan.' VRIJDAG 24 SEPTEMBER 2010 In het programma van Texel'94 voor zaterdag 25 september zijn twee wijzigingen opgetreden. De nieuwe aanvangstijden zijn: Texel'94 A1 -BOL A1 13.00 Texel'94 B2-HCSC B2 11.30 Programma dinsdag 28 septem ber Veld A 19.00 Bar S-SVC Super 19.45 Super-Vlinderwinkel SVC 20.30 Autocentrale-CVI Vlinderw. 21.15 NIOZ 1-Cooky's Paal 28 22.00 Paal 28/K-Kobeko Cooky's Veld B 19.00 PFB-Interieurbouw AH 19.45 AH-NIOZ 2 Interieurbouw 20.30 IBS-Ecotiem NIOZ 2 21.15 RAB-Mets Ecotiem 22.00 Rabo-Wessels Mets Veld C 19.00 Kapper-Campings Salique 19.45 Salique-Krim Campings 20.30 Otto's-Timmer's Krim 21.15 Moorm-De Waal Timmer's 22.00 Klif 23-Rog Moorman Wedstrijdleiding Vlinderwinkel en Dick (tel. 315096) Uitslagen: Bar Sportief-Otto's Tweewielershop 1-2; Kobeko-Texelse Autocentrale 2-1; CVI- Super de Boer 2-1; NIOZ 1-Vlinderwinkel 1-2; Cocky's Kapsalon-Randstad 1-2; PFB-Ecotiem 2-1; Interieurbouw Texel- Falcon 3-0; Rabobank-Mantje 1-2; Bouw- center RAB-Wessels Ontwerpt! 0-3; Albert Heijn-Dio Drogisterij Mets 1-2; Klif 23-De Kapper 3-0; Vakantieburo Kobeko-SVC 3- 0; Kees de Waal-Timmer's Bakkerij 2-1 Eetcafé De Rog-de Krim 2-1 Met het korter worden van de dagen begint ook het seizoen bij Klaverjasclub Den Burg weer. Maandag 4 oktober gaat de competitie van start, maandag 27 september wordt de jaarlijkse ledenvergadering gehouden. Jan Zaal en Hans Westdorp zijn de huidige clubkampioenen. Zij zullen proberen hun succes van vorig jaar te prolongeren, toen zij er pas op de laatste avond in slaagden defi nitief afstand te nemen van Fenny en Rob Caspers. Bas Tromp en Frans Stark werden derde. Het bestuur verwacht dat het aan tal koppels ongeveer gelijk zal blij ven, maar kan altijd nieuwe leden gebruiken. Wie interesse heeft, kan zich aanmelden bij voorzitter Peter van Heerwaarden, tel. 312573. Kla verjasclub Den Burg speelt met een vaste partner, maar wie er nog geen heeft, kan zich toch opgeven. Het bestuur helpt dan een geschik te partner te vinden. Wie elke week een beetje veel vindt, maar toch af en toe wil kla verjassen, kan zich ook aanmelden voor het Texels kampioenschap. Dit bestaat uit vijf ronden, waar schijnlijk te houden op 29 oktober, 26 november, 17 december, 28 januari en 25 februari. Aanmelden kan tot en met de eerste speel avond. Het clubhuis van Klaverjasclub Den Burg is gevestigd in het gebouw van Kotex aan het Paelwerck. De avonden beginnen om 20.00 uur. Net als het herenteam begint ook het damesteam van volley balvereniging Tevoko het sei zoen met een uitwedstrijd tegen WW uit Wervershoof. Tevoko ontsnapte vorig seizoen met het kleinst mogelijke verschil aan degradatie en speelt in de pro motieklasse, opnieuw met een kleine selectie. Tamar Lok is een jaartje met zwan gerschapsverlof, maar Céline de Graaf is weer hersteld van haar blessure. De andere spelers zijn Ivet Former, Marianne Boekei, Gertha Wessels, Joannie Schaap man, Monique Leijstra en Connie Joling. In verband met een tijdens de training opgelopen blessure zal Boekei zal niet meespelen tegen WW. De wedstrijd wordt gespeeld in sporthal de Dars en begint om 13.00 uur.

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 7