winnen in'schaden Inspirerende start Waddengemeente TEXELSE 3 COURANT Leonie van Schaik tweede in Neede Tevoko heren begint met nederlaag Parkeerproblemen bij halve marathon Kinderboekenweek Kampioenschap bridge in De Hof Bommen op de Vliehors Range Energie in balans 'Pepernotencode' niet op Texel Nog niet slopen Fam liet ei iel ten Grote Fee Fleur Wat ik zeggen wou Siegfried J. Smid DINSDAG 28 SEPTEMBER 2010 Leonie van Schaik is zaterdag in de samengestelde wedstrijd in Neede met Texel Consensus op de tweede plaats geëindigd in de klasse B-paarden. De samengestelde wedstrijdsport is een aparte tak in de paarden sport en bestaat uit een dressuur- proef, een springparcours en een cross. De onderdelen worden ook in die volgorde verreden en dienen alle drie zo goed mogelijk te wor den afgelegd. Texel Consensus was tijdens de dressuurproef al in vorm. Van Schaik behaalde een score van 196 punten, waarna ze op de vierde plaats stond. Na de dressuurproef volgde het spring parcours, die de combinatie fout loos aflegde. De cross, het laatste onderdeel, was zo'n 2 km lang, bevatte ongeveer twintig natuurlij ke hindernissen en moest in een ideale tijd (die van tevoren stond vastgesteld) worden afgelegd. De paarden werden voor en na de cross gecontroleerd door een die renarts. Wanneer bijvoorbeeld de hartslag te hoog is, kan de combi natie uitgesloten worden. Het paard kwam goed door de keuring. Fout loos, in de mooie tijd van 4.10 minuten, galoppeerde Texel Con sensus over de finish. Het allround- paard bleek ook na de cross topfit. De heren van volleybalvereni ging Tevoko zijn het nieuwe sei zoen gestart met een nederlaag. In de uitwedstrijd tegen WW moesten de Texelaars het hoofd buigen. De eindstand werd 3-1. Tevoko begon slecht voorbereid aan de wedstrijd. Door de afwezig heid van eerste spelverdeler Jitze Beintema en aanvaller Gerben van de Dijk moest een beroep gedaan worden op invallers Walter Oskam en Theo van Maanen en door ver schillende redenen was er geen gelegenheid geweest voor een goede teamtraining of een oefen wedstrijd. Het gevolg was te zien. Er ware fases dat Tevoko gelijk waardig was aan de opponent uit Wervershoof (die grote kans maakt weer bij de bovenste vier te eindi gen), maar er ging ook veel mis door persoonlijke fouten en gebrek aan afstemming. In de eerste set wist Tevoko lang gelijke tred te houden, maar een snel opgelopen achterstand kon niet meer worden goedgemaakt (25-18). Ook de tweede en derde set werden gekenmerkt door vele pass- en aanvalsfouten en werden kansloos verloren (25-15, 25-17). Pas in de vierde set kwam er wat meer servicedruk en mede doordat WW wat begon te rommelen, kon Tevoko toch nog vrij onverwacht een set, en dus ook een wedstrijd- punt, binnenhalen (22-25). Het punt werd dankbaar aanvaard, maar de thuiswedstrijd volgende week tegen Odin uit Heemskerk zal meer helderheid moeten ver schaffen over de mogelijkheden die Tevoko dit seizoen heeft. Uitslagen overige teams: MBSOV H2-Tevoko H2 0-4; MBSOV D2- Tevoko D3 3-2; Volendam JB-Tevoko JB 4-0; Smash 68 D1-Tevoko D2 1-3. In verband met de Texel Halve Marathon was zowel een gedeel te van de Pontweg als van de Beatrixlaan zondagmiddag geruime tijd afgesloten. Automo bilisten werden door verkeersre gelaars op alternatieve routes gewezen. Door deze afzettingen was het centrum van Den Burg niet met de auto te bereiken. Hoewel de men sen begrip toonden voor de veilig heid van een evenement als de marathon, werden ook kritische geluiden gehoord. Het gebrek aan bereikbaarheid werd als probleem gezien, ook omdat zondag de win kels open waren. Het aantal par keerplaatsen in de buurt van het centrum was bovendien beperkt omdat het parkeerterrein bij de OSG op het moment opnieuw wordt ingericht en dus niet gebruikt kon worden. De gemeente verklaart desge vraagd dat met de organisatie van de Texel Halve Marathon overleg is gevoerd over de verkeers- en par keersituatie en dat is voorgesteld de finish te verplaatsen naar het sportpark. De organisatie vond dit niet wenselijk in verband met de gezelligheid in Den Burg, omdat het evenement de koopzondag zou versterken en omdat 'de lopers liever finishen in de drukte dan op een afgelegen sportpark'. Alterna tieve parkeergelegenheid was vol gens de organisatie in ieder geval voor de deelnemers niet nodig, omdat voor hen busvervoer was geregeld. De gemeente nodigt iedereen uit om wensen en behoeften kenbaar te maken, zodat in de toekomst met alle partijen rekening kan wor den gehouden. Onder de noemer 'De Grote TekenTentoonstelling' staan dit jaar tijdens de Kinderboeken week, die van woensdag 6 tot en met zaterdag 16 oktober wordt gehouden, de plaatjes uit de boeken centraal. Tekeningen hebben veel helden uit kinderboeken hun gezicht gege ven. Daarbij valt te denken aan het vijfde boek, met extra veel verhalen, toverknutsels en een verrassing. Marianne Witte geeft vrijdagmiddag van half 4 tot 5 een signeerfeestje in Het Open Boek EN OOK DE HOND 'FIFI' PASSEERT DE FINISHLIJN Kikker, Floddertje, Woeste Willem en Dolfje Weerwolfje. KopGroep Bibliotheek Texel heeft aan de hand van dit thema een gevarieerd pro gramma bedacht. Zo worden woensdag 6 oktober van 14.00 tot 16.00 uur workshops tekenen en schilderen gegeven door Natalie van den Berg, Door Dogger en Cécile de Boer. De workshops zijn bedoeld voor de jeugd in de basis schoolleeftijd., deelname is gratis. De kunstwerken worden tentoon gesteld in de bibliotheek en mogen na de Kinderboekenweek met de makers mee naar huis. Daarnaast wordt een stripteken wedstrijd gehouden. Kinderen kun nen bij de bibliotheek een wed strijdformulier ophalen. De inzendtermijn sluit op 16 oktober. Ook zijn in de bibliotheek verschil lende tekenopdrachten te vinden voor een Grote TekenTentoonstel ling thuis. In samenwerking met de Neder landse Bridge Bond houdt Groot Slem vrijdag 8 en zaterdag 9 oktober het open Texels bridge- kampioenschap. Dit jaarlijks toenooi wordt gehou den in dorpshuis De Hof in De Koog en is erg populair onder overkantse deelnemers. Ook dit jaar is niet meer dan de helft van de zeventig deelnemende paren van het eiland zelf afkomstig. Er wordt vrijdagavond en zaterdag- Achttien leden van jeu de bou- lesclub Denb Burg namen zon dag de boot van 9.00 uur om op tijd te zijn voor het Spek en Bonentoernooi van de petan- quevereniging uit Schagen. In totaal deden 96 spelers aan het toernooi mee, die in vaste doublet- tes speelden. Na de eerste twee speelrondes werden de teams door de wedstrijdleiding over vier pou les van twaalf teams verdeeld. Toen wedstrijleider Rob Hubertse tegen half vijf de uitslag bekend maakte, bleek dat Den Burg in drie van de vier poules op de eerste plaats was geëindigd. Diny en Nico Vos leg den beslag op de eerste plaats in de belangrijkste A-poule en wer den ongeslagen winnaar van dit toernooi. Rob Blok en Rob Ver- paaien werden eerste in de C- poule, Peter Steffen en Cees Won der in de D-poule. Elke deelnemer ontving een blik bruine bonen, de poulewinnaars kregen daar een pot zilveruitjes, augurken en een pak spekrepen bij. Nederlandse F-16 jachtvliegtui gen oefenen deze week in het afwerpen van bommen met explosieve lading op de Vliehors Range op Vlieland. In totaal worden naar verwachting dertien bommen van het type MK82 (500 ponders) afgeworpen. Tijdens de oefeningen is de Vlie hors Range voor publiek gesloten. De grens van het oefenterrein is gemarkeerd met waarschuwings borden en rode vlaggen. Meer informatie is te vinden op www. defensie.nl/actueel/vliegbewegin- gen. Op deze site kunnen ook klachten worden ingediend. Dat kan ook via tel. 0800-0226033. In De Aleph aan de Weverstraat in Den Burg gaat zaterdag een cursus Energie in Balans van start. In de cursus staan geestelijke balans en chakrameditatie centraal. De cur sus beslaat vier lessen, op zater dag van 10.00 tot 13.00 uur. Deel name kost €95,- Voor meer informatie, www.spiritueeltexel.nl. De Pepernotencode gaat niet op Texel van start. Initiatiefnemers Kees Klaassen en Peter-Jan Rens zeggen geen enkele res pons te hebben gekregen op het artikel in de Texelse Courant over hun plannen, reden om de boel af te blazen. 'Zodoende concentreren we ons nu op die gemeenten waar de voorwaarden het meest gunstig zijn: Amsterdam, Almere, Rotter dam en Alkmaar. Hier gaan we ruim veertig shows doen', aldus Klaassen, die zegt het jammer te vinden dat 'een geweldig promo tiemiddel voor Texel en de logies- verstrekkers' verloren gaat. De Pepernotencode is een door Klaassen en Rens bedacht 'mone tair systeem', waarbij het Sinter klaasfeest zichzelf financiert met de verkoop van speciale peperno ten. Kinderen wordt spelenderwijs de principes van de economie bij gebracht en de uitwassen van de commercie worden te lijf gegaan, aldus de twee. Voor de intocht in Oudeschild en de rondgang door Den Burg heeft de beslissing in principe geen gevolgen. Wel laat Klaassen weten het door de overkantse shows te druk te krijgen om zich nog bezig te houden met het evenement op Texel. Klaassen is namens de Ondernemersvereniging Den Burg jarenlang één van de organisatoren geweest. middag en -avond gespeeld, de leiding en de arbitrage zijn in han den van de Nederlandse Bridge bond. De winnaars ontvangen naast een beker ook de hoofdprijs, een weekend naar Toscane. De Waddengemeente heeft het nieuwe seizoen ingeluid met een startweekend. Zaterdag waren er allerlei workshops waaraan een groot aantal mensen deelna men. In de Maartenskerk in Oosterend werd onder leiding van Nel Daalder en let Eelman aan bloemschikken gedaan. Met als thema 'in de voet sporen van...' werd gebruikt gemaakt van oude schoenen en klompen. De Maartenkerk werd in zijn geheel versierd. Een groot bloemstuk ging als groet naar de mensen in De Gollards. In de kel der van De Parel werd gewerkt aan een standaard waarop kaarsen kunnen worden gebrand op de laatste zondag van het kerkelijk jaar, wanneer de mensen die over leden zijn worden herdacht. In het ontwerp met drie kruizen verborg Gep Brouwer allerlei symbolen. Verderop in De Parel bracht Nel Koorn de deelnemers de fijne kneepje van de kunst van het teke nen. De deelnemers lieten zich inspireren door psalm 8 en door wat de natuur biedt. In het Muziek centrum werden onder leiding van Jan Beijert door meer en minder geoefende zangers drie liederen ingestudeerd, die zondag waren te horen waren in de viering. In de kerkenkamer maakten de deelne mers onder leiding van Fred van helden en Nel Vermeulen een glas mozaïek van een duif in een vuur vlam. De activiteiten werden als gezellig en bindend ervaren. Er ontstonden ook nieuwe ideeën. Toeristen die zagen dat de kerk open was, namen een kijkje. Vrou wenverenigingen van elders uit het land namen enthousiast kennis van de workshops. Lange termijn agenda Zaterdag 2 oktober: 9.00 uur. Van 9.00 tot 15.30 uur wordt tweedehands kleding ver kocht in de Witte Burcht in Den Burg. Inleveren is mogelijk op vrijdag 1 oktober van 18.30 tot 20.30 uur. 10.00 uur. In het kader van het 25- jarig bestaan van Historische Vereni ging Texel start in alle dorpen een rondleiding onder leiding van een amateur-historicus. 10.00 uur. BouwCenter RAB en Bin- nenHuisCenter RAB in Oudeschild houden van 10.00 tot 16.00 uur open dag. 11.30 uur. Twee dagen lang wordt het Verteltheaterfestival gehouden. Senioren vertellen in eigen dorp ver halen over het leven in de vorige eeuw. Om 11.30 uur beginnen voor stellingen in de Novalishoeve in Den Hoorn en Havenhotel Texel in Oude schild. Om 14.30 uur in het oude gemeentehuis in Den Burg en Strends End in Oosterend. 14.00 uur. In yogacentrum De Aleph aan de Weverstraat in Den Burg wor den workshops meditatie gegeven. 20.00 uur. In Restaurant Bosch en Zee in De Koog begint om 20.00 uur een 501-dartstoernooi. Deelname is gratis. 21.00 uur. In Question Plaza in Den Burg begint om 21.00 uur het FQ Dance Event. Zondag 3 oktober: 10.00 uur. Bij evangelistenechtpaar Jan en Paula Brouwer (Keesomlaan 4a, Den Burg) begint om 10.00 uur een huissamenkomst. Ja, diverse positieve reacties gehad op m'n ingezonden stuk van vorige week. Geeft toch aan dat het onderwerp lééft. Inwoners van Den Burg maken zich oprecht zorgen over het jarenlange gapende gat dat straks ontstaat na de voorge nomen sloop van het oude gemeen tehuis. Zorgen die deels ook al zijn geuit bij een openbare avond van de nieuwe dorpscommissie. Mis schien zijn al deze mensen niet direct belanghebbend, ze voelen zich wél betrokken. Genoeg reden om de bezwaarmakers serieus te nemen. Liever de fantasie gebrui ken en eerst een half jaartje beden ken wat er met het (bloedend) hart van Den Burg moet gebeuren, dan domweg slopen. Frans Hopman, Den Burg. 11.30 uur. Vandaag is de laatste dag van het Verteltheaterfestival. Om 11.30 uur beginnen voorstellingen in Havenhotel Texel in Oudeschild en de Novalishoeve in Den Hoorn. Om 14.30 uur in het oude gemeentehuis in Den Burg en Strends End in Oos terend. 20.30 uur. In theater Klif 12 in begint om 20.30 een cabaretvoorstelling van Berry Lussenburg. Entree €15,- (diner vooraf mogelijk, reserveren gewenst). Zijn leven was muziek Onze lieve Siegfried is overleden Groningen 20 december 1933 Gasselte 24 september 2010 Wij zijn dankbaar voor alles wat hij ons gegeven heeft Gasselte: Bep Smid-de Graaf Driebergen: Tanja en Johannes Thorn Mart Guus Breukelen: Hélène en Jorgen Vidal Veerle Delfgauw: Jan-Willem en Minke Jesse Marije We nemen afscheid van Siegfried op woensdag 29 september om 13.30 uur in het Witte Kerkje, Dorpsstraat 5 in Gasselte. Daarna begeleiden we hem naar de Algemene Begraafplaats aan de Borgerweg te Gasselte. Na afloop is er gelegenheid elkaar te ontmoeten in restaurant 't Maotie aan de Kerkstraat in Gasselte. Correspondentieadres: Dorpsstraat 9 9462 PJ Gasselte Uit de warme belangstelling tijdens het ziekbed en rondom het overlijden van mijn lieve man, onze vader, schoonvader en opa JACOB ALLAN -Jaap- blijkt hoezeer hij in de harten en herinnering van veel mensen zal voortleven. Wij danken u hartelijk voor alle blijken van medeleven; het heeft ons ontroerd en heel goed gedaan. Ineke Allan - Mac Daniël Pauline en Frank Annette en Bert Jaap en Annette en kleinkinderen Driehuis, september 2010

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 3