[••PLUS Street Beanz veroveren Nederland! 1 0 Luisteren naar hoe het vroeger was :splus Gehavend De Koog onderuit Effectief ZDH klimt naar tweede plaats TEXELSE 8 COURANT PER KRAT Ur99 Kijk snel op www.PLUS.nl. PLUS Hooijschuur - De Cocksdorp (Texel) Beleef het verschil. Heineken of Brand Pils Krat 24 flesjes a 30 cl •PLUS Pitloze druivenmix 1.49 Bak 500 gram Karvan Cévitam Limonade siroop Alle smaken 2 bussen a 750 ml naar keuze 2 VOOR PLUS Roomboter appeltaart Vers uit eigen oven Geschikt voor 5-6 personen PLUS Sukadelappen Per kilo Kikkerstraat 11-13 T: 0222-316426 GRATIS -.-.-lij EH EB Geldig t/m zaterdag 2 oktober Maximaal 6 kratten per klant ALCOHOL EN TABAK KOPEN: DINSDAG 28 SEPTEMBER 2010 WUNOG FRUITIGEr7 fiu NOG FRUITIGEF Bosvruch Aardbei 75% puur fruit met vitamine B.CenE^ geen kleurstoffen 39/10 Aanbiedingen zijn niet bestemd voor wederverkopers en/of grootverbruikers. Prijswijzigingen en/of zetfouten voorbehouden. Wilt u per mail op de hoogte blijven van de laatste aanbiedingen bij PLUS? Meld u dan nu aan via WWW.plUS.nl. maandag - donderdag 8.30 - 18.00 uur, vrijdag 8.30 - 19.00 uur, zaterdag 8.30 - 18.00 uur J Kees Vlaming (Foto Peter Ampt) Het Verteltheaterfestival dat zaterdag 2 en zondag 3 oktober wordt gehouden, is meer dan alleen maar een serie voorstel lingen. Het is de afsluiting van een drie jaar geleden gestart project van Artex en een grote logistieke operatie. Het festival is de 'grande finale' van het Verteltheater, hoewel ach ter de schermen al gesproken wordt over een vervolg. 'Dit zou dan wel een andere invulling krij gen', zegt directeur Pauline Folk- erts van Artex. 'Bijvoorbeeld dat senioren en jongeren verhalen aan elkaar vertellen.' Voorlopig beperkt het verteltheater zich echter tot ouderen, die vaak onverwachte dingen van elkaar horen. 'Je leert dingen die je helemaal niet weet', vertelt deelnemer An Barnard. 'Over hoe het er vroeger in het dorp toeging. Want je denkt wel dat iedereen hetzelfde verhaal heeft te vertellen, maar dat is dus helemaal niet zo.' De vertellers zijn allemaal amateurs, die door dra madocent Anneke Berghuis wor den bijgestaan in het spreken voor publiek. Dat dit niet iedereen even goed afgaat, blijkt uit het feit dat in ieder geval in Oosterend één van de vertellers alleen maar op film te zien is. Dit wordt mogelijk gemaakt door medewerking van filmer Jaap Eelman. 'Zelf moet ik erom denken dat ik me wel houdt aan Annekes aanwijzingen', vertelt een deelne mer. 'Er is zoveel te vertellen. Ik kan wel een hele dag over mijn vader praten. Maar dan raken de anderen in de war en dat moet natuurlijk niet.' Want in de war raken, lijkt niet moeilijk met een festival dat uit acht voorstellingen op vier ver schillende locaties bestaat. Com pleet met busvervoer, lunches en borrel na afloop. Daar komt bij dat voor de gelegenheid bijzondere locaties zijn gekozen, die in eerste instantie niet bedoeld zijn voor the atervoorstellingen. 'Dat geeft extra cachet, maar ook bijzondere pro blemen', geeft Folkerts toe. Zo vinden de voorstellingen in Den Burg plaats in het voormalige gemeentehuis op de Groeneplaats, kort nadat de Lionsclub het meubi lair heeft geveild. 'Het is dus te hopen dat er in ieder geval wat stoelen blijven staan.' De voorstelling in Oosterend begint zelfs niet op de aangekondigde locatie. De bezoekers worden opgewacht in Strends End aan de Achtertune, waar oude foto's van het dorp zijn tentoongesteld. Van daar gaat het in optocht naar de doopsgezinde kerk aan de Peper straat, terwijl een van de deelne mers verhaalt over de mensen die vroeger in deze straten woonden en hun bedoeninkjes. Op alle locaties worden de verha len afgewisseld met muziek. Deze wordt in Oosterend verzorgd door Dyo Wassink, die het orgel van de kerk bespeelt, en in Den Hoorn door Caren Eelman (gitaar en zang). In Den Burg dans Klarina Combé op cellomuziek en in Oude- schild zijn zelfs twee optredens te beluisteren. Omdat het Zeemans koor alleen op zaterdag aanwezig kon zijn, wordt de muziek op zon dag verzorgd door het Wereldmu- ziekensemble van Artex. Dankzij samenwerking met de VW heeft het festival landelijk aandacht getrokken. De Telegraaf maakte er afgelopen weekend al melding van en de kans bestaat dat de KRO- radio tijdens de optredens opna mes maakt. De VPRO-radio komt na afloop in ieder geval nog enkele verhalen vastleggen. De uitwedstrijd tegen VZV heeft de voetballers van SV De Koog zondag geen punten opgeleverd. In 't Veld werd het 3-1 voor de thuisclub. Ondanks het verlies wist de ploeg van trainer Mario van der Hert, die een flink aantal spelers moest missen, een goe de partij op de mat te leggen. De Koog kreeg in het eerste kwar tier enkele prima kansen een voor sprong te nemen. De hard wer kende en goed spelende Robin Schoo stond twee keer oog in oog met de Veldtemer keeper, maar was niet scherp genoeg. Een dubi euze strafschop brak na een half uur de wedstrijd open in het nadeel van de Kogers. Keeper Gerwin Dobma was kansloos. Even voor rust werd het 2-0, na een goedlo pende aanval, waarbij de defensie van De Koog een stap te laat was om de tegenstander tegen te hou den. In de rust werd duidelijk dat Dob ma niet verder kon. Hij was in de eerste helft bij een duel in onzachte aanraking gekomen met ploegge noot Mark Schoo en had daarbij een blessure aan het hoofd opge lopen. Omdat er geen reserve-kee per mee was, moest spits Maurice de Groot de honneurs waarnemen in het doel. De Groot vervulde die taak met verve en hield het sterke VZV van menig doelpunt af. Na afloop kreeg hij de complimenten van zijn trainer, die hem adviseerde ook maar keeperstraining te gaan volgen. Ondertussen loerden de Kogers op een counter, meestal opgezet via de snelle Robin Schoo. Hoewel ze maar weinig kansen kregen, werd het drie minuten voor het einde wel 2-1Schoo slalomde door de verdediging en werd in het strafschopgebied van VZV onre glementair gestuit door een verde diger. Leon Zijm nam de toege kende penalty en deed dit feilloos. Even gloorde er hoop in de Koger harten. Een stunt leek nog tot de mogelijkheden te behoren. Maar terwijl de gasten aanvielen, was het VZV dat scoorde, toen De Groot in de blessuretijd moest bui gen voor een van richting veran derd schot (3-1). Ondanks de nederlaag verkeerden de Kogers niet echt in mineur. 'Ik vind dat de jongens het prima heb ben gedaan. Zeker de eerste helft hebben we goed gevoetbald en daar moeten we op voortborduren, dan komen de punten vanzelf', meende Van der Hert. Dat zijn team met drie punten in de onder ste regionen staat, kan hem nog niet verontrusten. 'Vorig jaar had den we ook een slow start, en tij dens het seizoen werd het steeds beter. Daar houd ik me aan vast en dat doen de jongens ook. We heb ben met zijn alle de overtuiging dat het goed gaat komen.' Zondag speelt De Koog thuis tegen Winkel, dat één plaats hoger staat. ZDH heeft in de vierde wedstrijd van het seizoen alweer de derde overwinning geboekt. In Nieuwe Niedorp waren de Zwaluwen niet beter dan de thuisclub, maar gingen ze wel effectiever met de kansen om: 0-2. Ze stegen daar door naar de tweede plaats. In de eerste helft ontliepen beide ploegen elkaar niet veel. Wel was ZDH iets dreigender voor het doel van Nieuwe Niedorp, dat voor het zevende jaar op rij uitkomt in de vijfde klasse. Om de aanval te ondersteunen schoof Remco Boogaard geregeld door naar het middenveld. Bij afwezigheid van zijn broer Bart, die nog gebles seerd was, was Boogaard opnieuw vrije verdediger. Spits Jelmer Bom- as stond voor het eerst na zijn zware knieblessure, opgelopen in de laatste wedstrijd van het vorig seizoen, in de basis. Hij maakte een gretige indruk en viel op met mooie acties. Eenmaal speelde hij zich knap vrij, maar verzuimde hij te scoren. Pieter-Jan Eelman scoorde op wonderschone wijze, maar werd afgefloten voor buiten spel. Nieuwe Niedorp had moeite met het felle spel van de ZDH-ver- dedigers, maar creëerde toch twee kansen. De spits kopte van dichtbij ruim naast. Even later redde kee per Daniël Bakker met zijn voeten. Daardoor stond het bij rust nog 0- 0. Vlak na de thee kwam ZDH op voorsprong. Bomas leek op de achterlijn de bal te verliezen, maar herstelde zich en gaf goed voor op Gijs de Graaf, die raak schoot. Het was alweer de vierde treffer in vier wedstrijden van de jonge spits, die even later werd gewisseld omdat hij thuis de koeien moest melken. Hij werd vervangen door Maurits Lap. Even later kwam Sjoerd Oos terhof in de ploeg voor de ver moeide Bomas. In het vervolg kwamen de Zwalu wen flink onder druk te staan, maar kwam Nieuwe Niedorp niet veel verder dan schoten van afstand en hoge voorzetten, die keeper Bak ker nauwelijks konden verontrus ten. Het dichtst bij een treffer was de spits van de thuisclub, die even was ontsnapt aan zijn kwelgeest Hans Berbée en vanaf de rand van het strafschopgebied op de bin nenkant van de paal schoot. Ondertussen waren de snelle counters van ZDH niet van gevaar ontbloot. Dat resulteerde in de laatste minuut in een tweede tref fer, toen een verdediger van Nieu we Niedorp bij een actie van Mike de Bruijn maar half ingreep. De bal belandde bij Pieter-Jan Eelman, die van net buiten het strafschop gebied keihard en trefzeker uit haalde. ZDH steeg door deze zege naar de tweede plaats, op twee punten van koploper Hollandia T. Deze ploeg degradeerde vorig seizoen na tien seizoenen uit de vierde klasse en heeft tot nog toe alle wedstrijden gewonnen. Zondag spelen beide ploegen in Den Hoorn tegen elkaar om de koppositie.

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 8