Niet alleen podium telt bij Texel Halve Marathon k Met peptalk, SMS'jes en massages naar de finish TEXELSE 9 COURANT te DINSDAG 28 SEPTEMBER 2010 Een woud van lopers na de start vanaf veerboot Schulpengat. (Foto Ronald Timmer) Een lint aan lopers over het Molwerk, met aan de andere kant van de dijk de Mokbaai. (Foto Ton Zegers) De vierde Texel Halve Marathon kende zondag een vlekkeloos verloop. Prima loopweer, enthou siaste deelnemers en vrijwilli gers, veel publiek en een geolie de organisatie maakten het tot een geslaagd sportevenement. Parcoursrecords bleven ditmaal uit, al zat de snelle Duitser Mario Kröckert er met 1.11.15 op de 21 km dichtbij. De unieke start vanaf de veerboot bracht de lopers al in een uitgela ten stemming voordat er een meter was gelopen. Braziliaans tromge roffel zweepte de meute aan boord van TESO-veerboot Schulpengat op en zorgde voor een sfeervolle warming up. Toen de klep van de boot omhoog ging en burgemees ter Francine Giskes het startschot loste, gingen de lopers onder een gejuich op weg. Door een haag van toeschouwers renden zo'n 1600 deelnemers het eiland op voor 10 of 21 kilometer. Het was bewolkt, maar de eerste lichte druppels vielen pas toen veel deel nemers al over de finish waren. Slechts de noordoostenwind gaf wat weerstand, vooral in de open stukken langs de weilanden rich ting finishplaats Den Burg. Op de 21 km ontstond een vier man sterke kopgroep, die tot onge veer 15 km bijeen bleef. Na de passage van het strand plaatste Benjamin Romkes (Zaanland) een demarrage. In de duinen werd hij teruggepakt, waarna Mario Kröc kert versnelde en een gat sloeg. De laatste kilometers door het bos en over de verharde weg liep hij ver der uit. Het record van de afwezige drievoudig winnaar Ronald Schroër zat er echter net niet in. Kröckert, lid van Duitslands grootste atle- tiekclub Bayer Leverkusen, won vorig jaar al de 10 km op Texel en deed nu dus een succesvolle machtsgreep op de 21 km. Pip Tesselaar (Hera) kwam bijna een halve minuut later over de streep, op de voet gevolgd door Romkes en Christiaan de Lie (AV Castri- cum). Lutz Lohse was met 1.20.23 de beste Texelaar. German Silva, de ambassadeur van het evene ment, kwam helaas niet aan de start wegens problemen met zijn vliegreis vanuit Mexico. Tot grote vreugde van het Texelse publiek was Ingrid van Lubek de sterkste bij de dames. De oud- Texelse, die in 2000 aan de Olym pische triatlon van Sidney deel nam, won in 1.29.08. Geen toptijd, maar Van Lubek bewees dat ze na de bevalling van een dochtertje, vorig jaar, nog altijd haar mannetje staat. Connie van der Lee (Bree- zand) en Natascha van der Vis (Texel) legden beslag op de andere podiumplaatsen. Met ruim 600 deelnemers was de 10 km ditmaal erg populair. Veel beginnende hardlopers, onder wie veel Texelaars, hadden voor deze afstand gekozen. Björn Nat (Hera) bereikte na 34.00 als eerste de eindstreep, gevolgd door Raymond Koen (Den Helder) en Yunis Abu Stitan (Noordkop). Voor deze pas 21-jarige atleet was het pas zijn eerste echte 10 km-loop en hij Ingrid van Lubeksnelste vrouw op de 21 km. (Foto Ronald Timmer) kwam dan ook dolblij over de streep. Jaap Witte (Texel) werd uitstekend vijfde in 35.59. Bij de dames ging de overwinning net als in 2008 naar nationaal atlete Saskia van Vugt (Zeist). Ze had echter een jaar noodgedwongen niet gelopen, omdat ze na terug keer uit Afrika eerst was geveld door malaria en vervolgens een zwangerschap beleefde. Eigenlijk zou ze de 21 km lopen, maar bij nader inzien werd het de 10, en met succes dus. Tijd: 36.45. Suzan Nieman uit Sint Maartensbrug werd tweede, Suzanne van der Weide (Schagerbrug) derde. Margot van der Ven was de snelste Texelse atlete. Niet alleen de podiumplaatsen tel den. De honderden die ieder hun eigen race liepen, werden onder weg en bij de finish hartstochtelijk aangemoedigd en dankzij de gun stige loopomstandigheden werd menig persoonlijk record aange scherpt. Deelnemers aan de Texel Halve Marathon kwamen van hein de en verre. Alle Nederlandse pro vincies waren vertegenwoordigd, veel oud-Texelaars kwamen terug en enkele enthousiastelingen uit Zwitserland waren speciaal voor het evenement overgevlogen. De halve marathon is uitgegroeid tot een belevingsloop, waar je bij geweest moet zijn, redeneert menigeen. Naar schatting 700 a 800 deelnemers maakten er met familie en kennissen een heel weekend van. De tijden zijn te vinden op www. texelhalvemarathon.nl. Mario Kröckert kwam bij de halve marathon als eerste over de finish. (Foto Olivier Schilling/Texel Images) Vermoeidheid aan de finish, in dit geval van halve marathonloper Peter Hin. (Foto Olivier Schilling/Texel Images) Braziliaans tromgeroffel aan boord van de Schulpengat. (Foto Ronald Timmer) Zo vader, zo zoon. Jan Dogger (rechts) krijgt bij de finish gezelschap van zoon Pieter, die na wat eerder te zijn gefinist het nog eens dunnetjes over doet. (Foto Pauline Wodicke) Terwijl personal trainer Menno Siebinga een SMS'je verstuurt, passeert Maarten- Jeroen den Boer de doorkomst in Den Hoorn. (Foto Olivier schilling) k V M. ■KUB J"* Peter Visch, Jeite van der Kooi en Jeroen Plag bij de doorkomst in Den Hoorn. (Foto Olivier Schilling/Texel Images) binga en de aanmoedigingen vanaf de zijkant brachten hem tot de eindstreep. 'Mijn doelstelling was dat ik in het jaar dat ik veertig wordt een halve marathon uit zou lopen. Dat is gelukt. Bovendien heb ik een mooie tijd neergezet die ik volgend jaar kan verbeteren.' Den Boer maakte deel uit van een team van twintig deelnemers van B&B Accountants, onder wie part ner Astrid van der Vis, die acteerde op de tien kilometer. Een deel van het traject liep door de duinen. Een bijzondere prestatie leverde Maarten-Jeroen den Boer, die zijn eerste officiële halve marathon overbrugde in een tijd van 2.52.47 uur. Toeschouwers zagen hem voorbij komen met aan zijn zijde personal trainer Menno Siebinga, die via SMS'jes het thuisfront op de hoogte hield van de vorderin gen. Den Boer kreeg het vooral in het tweede deel zwaar: 'Ik kreeg kramp in al mijn spieren. Mijn lichaam wilde het strand niet meer (Foto Mare Kievits) af.' Peptalk en massages van Sie-

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 9