.txl =èsss=|. rasserie TEXELSE 10 COURANT Bekendmakingen Bouwzaken www.texel.nl I waajjer advies Evenementen Mededelingen VRIJDAG 1 OKTOBER 2010 Wij organiseren op 9 oktober samen met Somrrielier enk Oldenbandringh een gezellige wijn spijsppeverij. Gemeente Texel Voor het restaurant op ons park zijn wij op zoek naar een zelfstandigwerkend echtpaar, die ons restaurant willen pachten. (aantrekkelijke voorwaarden). Eventueel dienstwoning aanwezig. Samen met het beheer zullen zij ervoor zorgen dat onze gasten een fijne vakantie op ons park kunnen doorbrengen. Solliciteren schriftelijk of telefonisch. Appartementencomplex Bosch en Zee Dorpsstraat 235, 1796 CD De Koog - Texel info@boschenzee.nl - Tel. 0222-327357 vragen naar Dhr. J.G. Eilander BUREAU JEUGDZORG NOORD-HOLLAND-NOORD www.verkeersschool-jongejan.nl BOVAG VERKEERSSCHOOL JONGEJAN Verzorgt uw rijbewijs voor auto, motor, aan hanger en vrachtauto Noordwester 74 Den Burg Deze fraai en goed onderhouden tussenwoning met tuinschuur heeft een ruim uitzicht op het openbaar groen aan de voorzijde. Het ligt in de nabij de dorpskern gelegen prettige kind vriendelijke woonwijk ""De Krakeling" en is prima geisoleerd. Begane grond: Hal, toilet, woonkamer, keuken, aanbouw. 1e verdieping: 3 slaapkamers, 1 badkamer 2e verdieping: beloopbare zolder en bergruimte Vraagprijs: €229.000,- k.k Eigen grond: 116 m2 Bouwjaar: 1981 Inhoud: woning 289 m3, berging 21 m3 i Bedankt! Wilde u altijd al eens alle ins en outs weten over wijnen en de combinatie met gerechten? Kom dan proeven met passie en dineren met smaak! Wij serveren een smaakvol 7-gangen amuse menu. Deze onvergetelijke wijn spijs proeverij kost u incl. het menu,de geproefde wijnen en tafelwater slechts €47,50 euro per persoon. Meer informatie vind u bij Agenda op onze website www.havenhoteltexel.nl Aangevraagde bouwvergunningen (1797 AB) Diek 22 in Den Hoorn: geheel plaatsen van een aan-/uitbouw (ontvangen 21 september 2010); (1795 LC) Oorsprongweg 79 in De Cocksdorp: gedeeltelijk vergroten van potstal (ontvangen 22 september 2010); (1795 HE) Roggeslootweg 603 in De Cocksdorp: gedeeltelijk vergroten van een zomerhuis (ontvangen 23 september 2010); (1792 AA) Heemskerckstraat in Oudeschild: geheel op richten van 11 woningen (ontvangen 27 september 2010). Aangevraagde sloopvergunningen (1792 AA) Heemskerckstraat 25 in Oudeschild: geheel slopen. Tegen deze kennisgevingen kunt u geen bezwaren maken. Bezwaren kunt u pas indienen als de bouwvergunningen en gebruiksvergunningen zijn verleend. Verleende bouwvergun ningen en gebruiksvergunningen worden gepubliceerd. Verleende bouwvergunningen (1796 NJ) Bosrandweg 491a in De Koog: gedeelteli jk vergroten van zomerwoning (24 september 2010). Verleende sloopvergunning (1791 BK) Schilderend 106 in Den Burg: geheel slopen van een garage/opslag (verzonden 27 sep tember 2010). Bovengenoemde vergunningen kunt u inzien bij de Publieks- balie van het gemeentehuis. Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belangheb benden binnen zes weken na de dag waarop de besluiten zijn bekendgemaakt verzenddatum) een bezwaarschrift indienen bij het college van burgemeester en wethouders. Het bezwaarschrift wordt ondertekend en dient ten minste te bevatten de naam en het adres van de indiener, de dagtekening, een omschrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt, de gronden van het bezwaar en een afschrift van het bestreden besluit. Indien een bezwaarschrift is ingediend, is het in spoedeisende gevallen mogelijk om daarnaast een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te dienen bij de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Van de indiener van een dergelijk verzoekschrift wordt een bedrag aan griffierechten geheven. Vastgesteld projectbesluit en verleende bouwver gunning Burgemeester en Wethouders van Texel maken bekend, dat zij bij besluit van 24 augustus 2010 een projectbesluit hebben vastgesteld ten behoeve van: het geheel verbouwen van een woonhuis met bijge bouwen aan de Vuurtorenweg 54 in De Cocksdorp. Voor het geheel verbouwen van het woonhuis met bijgebouwen is op 10 september 2010 bouwvergun ning verleend. De verleende bouwvergunning en het vastgestelde projectbesluit liggen met ingang van maandag 4 oktober 2010 gedurende 6 weken ter inzage. Belanghebbenden die het niet eens zijn met het bovengeno emde besluiten en tegen de ontwerpbouwvergunning(en) en/of de ontwerp ontheffing(en) een zienswijze hebben ingediend, alsmede belanghebbenden die niet verweten kan worden geen zienswijze te hebben ingediend, kunnen beroep instellen. Dit beroep dient binnen zes weken na de dag dat het besluit ter inzage is gelegd ingediend te worden bij de rechtbank in Alkmaar (Postbus 251, 1800 BG Alkmaar). Het beroepschrift dient in ieder geval te bevatten de naam en het adres van de indiener, de dagtekening, een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht, de gronden van het beroep en zo mogelijk een afschrift van het best reden besluit. Van de indiener van een dergelijk beroepschrift wordt een bedrag aan griffierechten geheven. Indien een beroepschrift is ingediend, is het in spoedeisende gevallen mogelijk om daarnaast een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te dienen bij de voorzieningenre chter van de Rechtbank te Alkmaar (Postbus 251, 1800 BG Alkmaar). Van de indiener van een dergelijk verzoekschrift wordt een bedrag aan griffierechten geheven. Bouwvergunning en ontheffing Burgemeester en Wethouders zijn van plan om met toepassing van artikel 3.23 van de Wet ruimtelijke ordening ontheffing te verlenen van het geldende bestemmingsplan. Daarom wordt voor dit plan overeenkomstig afdeling 3.4 van de Algemene wet bestuursrecht een ontwerp ontheffing en ontwerp- bouwvergunningen ter inzage gelegd. Het gaat om het volgende plannen: gedeeltelijk vergroten en veranderen van een woonhuis aan de Kikkertstraat 56 in De Cocksdorp; geheel vergroten van een woonhuis met galerie atelier aan de Herenstraat 54,1797 AJ Den Hoorn. De ontwerp bouwvergunning en ontwerp ontheffing liggen met ingang van 4 oktober 2010 gedurende zes weken ter inzage bij de Publieksbalie van het gemeentehuis. Gedurende de termijn van ter inzage ligging kan een belanghebbende mondeling of schriftelijk een zienswijze kenbaar maken. De ontwerp bouwvergunningen en ontwerp ontheffing zijn ook digitaal raadpleegbaar op www.texel.nl De gemeente Actueel Bekendmakingen. Vooraankondiging projectbesluit: Overeenkomstig artikel 1.3.1 van het Besluit ruimtelijke ordening (Bro) maken burgemeester en wethouders van Texel bekend dat zij de volgende projectbesluiten voorbereiden: Badweg 16 te De Koog, uitbreiding KNRM-gebouw Het is de bedoeling dat er een bouwvergunning wordt afgegeven voor de uitbreiding van het besta ande KNRM-gebouw dat aan de Badweg staat. De uitbreiding is noodzakelijk om het pand meer aan de huidige eisen te laten voldoen; Plaatsen 2e bedrijfswoning aan de Schorrenweg 16 te Oosterend Er is een aanvraag om bouwvergunning ingediend voor het plaatsen van een 2e bedrijfswoning op het perceel Schorrenweg 16 te Oosterend; Uitbreiden recreatieterrein Westerweg 50 te Den Hoorn Er is een aanvraag om bouwvergunning ingediend voor uitbreiding van de recreatieve bestemming en het plaatsen van een recreatieve eenheid op het perceel Westerweg 50 te Den Hoorn; Vernieuwen woning aan de Hallerweg 51 te Den Burg Op het perceel Hallerweg 51 staat nu een woning. Er is een aanvraag om bouwvergunning ingediend voor het geheel vervangen van deze woning. Daarbij wordt gebruikt gemaakt van de ruimtere bouwmo gelijkheden zoals die in de nota van uitgangspunten voor het nieuwe bestemmingsplan Buitengebied Texel zijn opgenomen; Vernieuwen van 2 strandpaviljoens aan de Ruijslaan 94 te De Koog (Paal 17) Er is een aanvraag om bouwvergunning ingediend voor het vernieuwen van 2 strandpaviljoens op strandslag paal 17. De nieuwe paviljoens voldoen aan de uitgangspunten van de door de gemeenter aad vastgestelde strandnota; Vergroten winkel aan de Nikadel 29 te De Koog Er is een aanvraag om bouwvergunning ingediend voor het vergroten van een winkel aan de Nikadel 29 te De Koog. Het gaat om een uitbreiding van de opslagruimte. Deze plannen zijn in strijd met de huidige bestemmingsplan bepalingen van het bestemmingsplan Buitengebied en voor wat betreft Nikadel 29 in strijd met bestemmingsplan De Koog. Daarom moet een planologische procedure (project procedure) worden doorlopen. De plannen liggen nu niet voor inspraak ter inzage. Er liggen op dit moment ook geen stukken ter inzage. Wel krijgen onafhankelijke instanties (rijk, provincie, waterschap) de mogelijkheid om in het kader van vooroverleg hun reactie te geven. Daarna worden de ontwerp-projectbesluiten gemaakt en ter inzage gelegd. Er is dan een mogelijkheid tot het indienen van zienswijzen. De kennisgeving voor de inzagelegging van de ontwerp-project besluiten, met bijbehorende stukken, wordt gepubliceerd in de Texelse courant, de Staatscourant en langs elektronische weg. Direct regelen Ondernemer. Dit formulier moet volledig ingevuld, uiterlijk 31 oktober 2010, bij de gemeente ontvangen zijn. Per evenement gebruikt u een apart formulier. Het formulier is ook verkri jgbaar bij de balie in het gemeentehuis. Voor een melding worden geen leges in rekening gebracht. Als een evenement na de vaststelling van de kalender wordt aangemeld, bestaat de kans dat het evenement niet door kan gaan, bijvoorbeeld omdat er al een ander groot evenement is gepland op dezelfde datum. Kleinschalige evenementen die later worden aangevraagd kunnen alleen doorgaan als de evenementenkalender daarvoor ruimte laat. Voor de duidelijkheid: U kunt aan een melding geen rechten ontlenen. Een melding is niet gelijk aan een aanvraag, ook niet als uw evenement op de vastgestelde kalender is geplaatst. Uiterlijk drie maanden voor het evenement plaatsvindt, moet u een volledige aanvraag inclusief alle benodigde bijlagen indienen. U gebruikt hiervoor het Aan vraagformulier evenementenvergunning. Wilt u meer informatie over de melding? U kunt terecht bij de balie in het gemeentehuis, telefoon 14 0222. Meldingen voor de evenementenkalender 2011 Wilt u in 2011 een evenement organiseren. Meld dit voor 1 november 2010 bij de gemeente. Uw evene ment wordt dan op de voorlopige evenementenk alender voor 2011 geplaatst. De kalender wordt in november 2010 door de burgemeester vastgesteld. U doet de melding met het "Meldingsformulier evenementenkalender". Het formulier vindt u op de website van de gemeente. Ga naar www.texel.nl Vaststgestelde Verordening In de vergadering van dinsdag 21 september 2010 heeft de gemeenteraad de verordening Verordening Wet gemeentelijke antidiscriminatievoorzieningen vastgesteld. De Wet gemeentelijke antidiscriminatievoorzienin gen (Wga) bepaalt dat de gemeente haar inwoners toegang biedt tot een onafhankelijke antidiscrimi natievoorziening. Hiervoor stelt de gemeenteraad in een verordening regels vast over de inrichting van de antidiscriminatievoorziening en de uitvoering van die taak door de voorziening. Deze verordening treedt in werking op 15 oktober 2010. De tekst van deze verordening kunt u inzien bij Publieksbalie en op www.texel.nl De gemeente Beleid Regeld beleidsnota's Overzicht van verordeningen. Kennisgeving besluit wet milieubeheer Burgemeester en Wethouders van de gemeente Tex el maken bekend dat zij op grond van artikel 8.1b van de Wet milieubeheer een veranderingsvergun ning hebben verleend aan J.A. Veeger het gewijzigd in werking hebben van een landbouwbedrijf aan de Westerweg 94 te Den Hoorn. In het belang van de bescherming van het milieu zijn voorschriften aan de vergunning verbonden. Het besluit is niet gewijzigd ten opzichte van het ontwerp-besluit, welke reeds eerder ter inzage heeft gelegen. Vanaf maandag 4 oktober tot en met 15 november 2010 liggen dagelijks de vergunning en alle daaraan voorafgegane openbare stukken ter inzage bij de Publieksbalie. Desgevraagd kunnen de ter inzage gelegde stukken ook op afspraak worden ingezien en toegelicht. Nadere informatie verkrijgen bij de heer J. Veltkamp telefoon(doorkies)nummer 36 21 90. Wie tijdig een zienswijze hebben ingebracht tegen het aan de vergunning voorafgegane ontwerp-besluit, wie zich niet kunnen vinden in eventuele afwijkingen van de milieuvergun ning ten opzichte van het ontwerp-besluit en belanghebben den aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen zienswijzen tegen het ontwerp-besluit te hebben ingebracht kunnen tegen de verleende milieuvergunning beroep instellen. Met ingang van de dag na de datum van de terinzagelegging, is binnen zes weken administratief beroep mogelijk bij de Raad van State, afdeling bestuursrechtspraak, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Wie in beroep is gegaan kan binnen de beroepstermijn de Voorzitter van de afdeling bestuursrecht spraak verzoeken een voorlopige voorziening te treffen, indien onverwijlde spoed, gelet op de betrokken belangen, dat vereist. Openingstijden maandag t/m donderdag 8.30 - 12.30 uur vrijdag* 15.00 - 19.00 uur gemeentearchief: dagelijks 10.30 - 12.30 uur *op vrijdag kunt u geen aangifte doen voor geboorte, huwelijk en overlijden Wilt u de bekendmakingen per e-mail ontvangen? Meld u aan op www.texel.nl Gemeente Texel Emmalaan 15,1791 AT Den Burg T 14 0222 E gemeente@texel.nl Zwanenbalg 1107 17RA7AIV, 1788 ZA Den Helder v hypotheken makelaardij verzekeringen Kogerstraat 61 Den Burg 0222 315207 www.waaijeradvies.nl De 5e Texel Halve Marathon zal plaatsvinden op 25 september 2011 1 Wij bedanken alle vrijwilligers, j sponsors, hulpverlenende instan- ties en de duizenden toeschouwers die de 4e editie wederom tot een groot hebben succes gemaakt. Organisatie Texel Halve Marathon Uit het °'k e„ wederom verschrikkelijk ge- Voor de vierde keeg P flwfal)W organisatie de rest was fantastisch. Ik kovolgend jaar zeker weer terug voor de se keer. Ramaakers, Heemskerk Kijk op www.texeIhalvemarathon.nl voor meer leuke reacties, foto's en video's van het evenement

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 10