Recordaantal bands op Texel Blues texbagbsda.nl p7Wn Tirza: spoorloos verdwenen in Namibië TEXELSE 2 COURANT TESÜ Grote namen bij tangoweekend Uitladder Herfstmarkt Lussenburg in Klif Salsa en zouk Kamerkoor begint met kerstprogramma Film Verteltheater Stuk in studie 24 uu«" «er per vyeek www.texelsecourant.nl VRIJDAG 1 OKTOBER 2010 Op de Groeneplaats in Den Burg wordt op de zaterdagen 16 en 23 oktober een herfstmarkt gehouden. Tussen 10.00 en 17.00 uur zijn in ruim veertig kramen winterkleding, vliegers, tassen en stroopwafels te koop. Ook clowns, een klimwand en een draaimolen ontbreken niet. In Klif 12 in Den Hoorn is zon dag 3 oktober de première te zien van Getuige, het nieuwe programma van cabaretier Berry Lussenburg. Getuige gaat tweemaal in pre mière, in Boekelo en op Texel. De keuze voor het Verborgen Theater in zoutdorp Boekelo en Klif 12 heeft alles te maken met de sympathieke uitstraling van beide theaters. Het programma brengt geen opgeheven vinger, maar een realistische kijk op de wereld, doorspekt met virtuoze woordgrappen. Zonder moralis tisch te worden legt Lussen- burgs meerdere vingers op pijn lijke plekken en ontlokt hij het publiek het ene lachsalvo na het andere. Volgens insiders zal komend theaterseizoen de defi nitieve doorbraak worden voor de sympathieke theaterman, hoewel hij dat zelf altijd relati veert met die onvervalst Rotter damse opmerking: 'Ojajoh?' Lussenburg ontving in 2009 uit handen van theaterdirecteur Gerold Beekman de Verborgen Bokaal. Begin januari werd hij genomineerd voor de Staande Ovatie 2010. De voorstelling begint om 20.30 uur, de toegang bedraagt €15,-. Diner vooraf is mogelijk, reser veren kan via tel. 319633 of e- mailadres info@klif12.nl. Bij Artex Kunstenschool kan de komende drie maandagen van 19.00 tot 20.30 uur salsa wor den gedanst. Ook wordt er een workshop zouk gehouden. De avonden zijn tevens geschikt voor beginners, om eens kennis te maken met deze dansen. Niet eerder telde Texel Blues zoveel acts als de 23ste editie. Maar liefst 21 solisten en groe pen betreden van vrijdag 8 tot en met zondag 10 oktober de podia van de cafés in Den Burg. Legendes als Jan Akkerman en Harry Muskee ontbreken dit keer, toch zijn organisatoren Jeroen Dros en Geert Bosscha ervan overtuigd dat er voor de bluesliefhebbers een hoop te genieten valt op Texel Blues. Met de deelname van De Hollebol doen maar liefst elf hore cabedrijven mee. Het gloednieuwe grand-café aan de Parkstraat zorgt voor een primeur door 's middags al live muziek te bieden. Om 16.00 uur begint er een optreden van Ralph de Jongh. Deze nog jonge artiest zingt 'met een sound die me sterk deed denken aan de oude blueszangers die ik in de Delta had gehoord', complimenteerde Harry Muskee hem eens. De Jongh zingt niet alleen, maar speelt ook slide- gitaar en mondharmonica. In Question Plaza speelt vrijdag avond Rob Orlemans Half Past Midnight, een gezelschap dat tot de top van de Nederlandse blues- rock wordt gerekend en dat in de beginjaren van het bluesfestival ook al eens op Texel te bewonde ren was. Dankzij optredens in Bel gië, Duitsland en de Verenigde Sta ten werkten Orlemans en de zijnen in het buitenland aan hun populari teit. In de jaren negentig werd Half Past Midnight enige jaren versterkt door vocalist Curtis Knight, de ont dekker van Jimi Hendrix. De band nam in 2002 een concert in Chica go op, dat een jaar later werd uit gebracht op het album Live in Chicago. Het studioalbum Liberty- ville uit 2006 verscheen ook in de Verenigde Staten en Japan. Terug van weggeweest zijn de Zeeuwse bluesrockers van The Juke Joints, die dit jaar hun 25- jarig jubileum vieren en al tien albums hebben gemaakt. In De 12 Balcken treden ze vrijdag op met de in België woonachtige Ameri kaanse gitarist en pianist Gene Taylor, die in zijn lange carrière samenwerkte met grootheden als k- Wat Jeroen Dros (rechts) en Geert Bosscha betreft, heet Den Burg volgend weekend 'Den Blues'. Big Joe Turner, T-Bone Walker, Canned Heat en The Fabulous Thunderbirds. Ook de slotact, zondagavond in De Zwaan, wordt verzorgd door een Amerikaan: Michael Dotson. Zijn interesse in de blues werd gewekt toen hij al op jonge leeftijd een optreden van Muddy Waters bij woonde. Als jonge gitarist werd hij beïnvloed door onder anderen Otis Rush, Magie Slim, Buddy Guy en Junior Wells, Lefty Dizz en Sunny- land Slim. Dotson bouwde aan een imposante carrière, die hem niet alleen op de grote festivals in de Verenigde Staten, maar ook naar Europa, Brazilië en Japan bracht. Met een groot aantal van zijn hel den heeft hij inmiddels het podium gedeeld. Ook trad hij op met arties- Het Muziekschool Kamerkoor begint donderdag 7 oktober met een nieuw project. Als eerste staat het Kerstkorenconcert op het programma. Het Kerstkorenconcert, met mede werking van Popkoor Texel, het Kinderen voor Kinderenkoor en het Christmas Carols koor, was vorig jaar een groot succes en voor zowel zangers als publiek voor herhaling vatbaar. Dirigent Ellen Verburgt ziet echter dit jaar geen kans een Christmas Carols koor gestalte te geven. Mede daarom neemt dit jaar het Muziekschool Kamerkoor het voortouw voor het Kerstkorenconcert. De eerste tien repetities van het koor staan daarom in het teken van het instuderen van delen uit de Messiah van Handel. Het Kerstko renconcert vindt plaats op 18 december. Dirigent Dyo Wassink bezint zich nog over een vervolgproject. Vorig jaar werd met overdonderend suc ces een uitvoering verzorgd van Purcells semi-opera King Arthur. Zangers die willen meezingen in het Muziekschool Kamerkoor, kun nen zich aanmelden via tel. 313493 of www.artex-texel.nl. Zij dienen muziek van blad te kunnen lezen en zelfstandig een zangpartij te kunnen instuderen. De repetities vinden plaats op donderdag, vanaf 19.55 uur. Deelname kost €165,-. Cinema Texel beleeft deze week de première van Tirza, een verfilming van Arnon Grunbergs gelijknamige roman. Hoofdpersoon in deze thril ler is Jörgen Hofmeesters, een rol van Gijs Scholten van Aschat, die zwaar op de proef wordt gesteld. Niet alleen wordt hij ontslagen en heeft hij problemen met zijn ex- vrouw, ook verdwijnt zijn lievelings dochter Tirza spoorloos tijdens een vakantiereis in Namibië. Na weken van wurgende onzekerheid besluit Jörgen haar op te sporen in het Afrikaanse woestijnland. Zijn vast beraden zoektocht wordt onder mijnd door hitte, drank en vooral door zijn herinneringen, die allengs op meer wijzen dan een simpele, liefdevolle relatie tussen Tirza en haar vader. Vanaf woensdag 6 oktober draait in Cinema Texel Foeksie de mini- heks, gebaseerd op de boeken van Paul van Loon en geschikt voor het hele gezin. Foeksia is een mini- heksje, dat wordt opgevoed door de tovenaar Kwark. Als ze later groot is, wil ze net zo goed leren toveren als haar vader en is daar om ook heel blij als ze naar de Heksenschool in het grote Heksen- bos mag. Daar leert ze wind maken en speelt ze met wolken. Maar als Foeksia in het bos het jongetje Tommie ontmoet en hem volgt naar de mensenstad ontdekt ze iets vreselijks. Tommies oom Rogier wil het Heksenbos platgooien en er een snelweg aanleggen. Ook vanaf 6 oktober te zien is de kinderfilm Ernst, Bobbie en het geheim van Monta Rossa. Wan neer Ernst en Bobbie op bezoek zijn bij een circusschool slaat het noodlot toe en brandt het gebouw af. Om het bestaan van de school te redden, moeten Ernst en Bobbie een schat opsporen. Terwijl zij via een speurtocht langs de gekste plekken op zoek gaan naar de schat, wordt de circusdirectrice ook nog ontvoerd. Op de hielen gezeten door crimineel Fedor en zijn nichtje Indy, doorstaan zij span nende en gevaarlijke avonturen die een spectaculaire climax bereiken op de top van de Monta Rossa. Enkele andere films zijn geprolon geerd. Wekelijks vertoont Cinema Texel een mystery movie, een voor première van een film die officieel nog niet uit is. Welke film dat is, wordt pas bekend als de projector draait. Het volledige programma is te lezen in de agenda van deze krant en op www.texelagenda.nl. (Foto Joop Rommets) ten als Homesick James, Billy Boy Arnold en Aran Burton. De Texelse inbreng op Texel Blues komt van Skrep, die zowel vrijdag als zaterdag het voorprogramma in Question Plaza verzorgt, en Sor- genfrei en @LAST, die op beide avonden in de J'elleboog spelen. @LAST is geen echte bluesband, maar heeft beloofd voor de gele genheid flink wat bluesnummers ten gehore te brengen. Edwin Bak ker en Hans List van Sorgenfrei treden, anders dan het program maboekje vermeldt, op met een complete band, verder bestaand uit bassist Jeroen Groot en drum mer Niek Welboren. Alle optredens, met uitzondering van die van Ralph de Jong in De Hollebol, beginnen om 22.00 uur. Op vrijdag en zaterdag betreedt de hoofdact in Question Plaza rond middernacht het podium. Een pas se-partout voor één avond kost €13,-, voor het hele weekend €18,- Deze zijn vanaf vandaag verkrijg baar in de cafés. Tijdens het festi val kunnen passe-partouts alleen worden gekocht bij de twee ver kooppunten op de Groeneplaats en de Stenenpiaats. Speciaal voor het festival heeft de organisatie een hooded (sweater met capuchon) en een T-shirt laten ontwerpen. De hooded is voorzien van het logo van het festival (de Bluesbrothers), op het shirt staat een afbeelding van Jimi Hendrix. Beide kledingstukken zijn in kleine oplage verkrijgbaar bij de verkoop punten. Het gaat goed met de kaartver koop voor het Verteltheaterfes tival. Alleen voor zaterdag 2 oktober zijn nog voor alle voor stellingen kaarten verkrijgbaar, op zondag zijn de voorstellin gen in Oosterend en Oudeschild volledig uitverkocht. Het Verteltheaterfestival is het slot van een drie jaar durend project van Artex, waarbij ouderen vertel len over vroeger. Zij worden daarin begeleid door dramadocent Anne ke Berghuis. Tijdens het festival worden in vier dorpen voorstellin gen gegeven op bijzondere loca ties. De weekendarrangementen en dagarrangementen voor zondag zijn inmiddels uitverkocht, voor zaterdag zijn nog enkele arrange menten beschikbaar. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de administratie van Artex, tel. 313493 of. voor meer informatie: www. verteltheatertexel.nl. Toneelvereniging 't Amateurtje uit De Waal heeft voor het nieuwe sei zoen On Verra van Leon Milius in studie genomen, een toneelstuk over een zieke man die met zijn verleden in het reine moet komen. Tijdens flashbacks confronteert zijn overleden vrouw hem met zijn slechte geweten. De uitvoering staat gepland op zaterdag 13 november in dorpshuis De Wiele waal in De Waal. Vrijdag 1 oktober: 15.30 uur. Schrijver Marianne Witte signeert van 15.30 tot 17.00 uur in Het Open Boek aan de Binnenburg haar nieuw boek over Fee Fleur. 20.00 uur. Prof. Kees de Jager ver zorgt in De Slinger (bij Ecomare) een lezing over de planeet Venus. Aan vang 20.00 uur. Entree €5,-. Cinema Texel vertoont om 13.30 Marmaduke; 13.45 Legende Van Ga'Hoole 3D, 16.00 uur Tirza, 16.15 Legende van Ga'Hoole 3D, 18.45 Grown Ups: 19.00 Tirza, 21.15 Wall Street: Money Never Sleeps en 21.30 Tirza. Zaterdag 2 oktober: 8.30 Lions Club Texel verkoopt van 8.30 tot 12.30 uur inventaris uit het oude raadhuis aan de Groeneplaats in Den Burg. ledereen is welkom. 9.00 uur. Van 9.00 tot 15.30 uur wordt tweedehands kleding verkocht in de Witte Burcht in Den Burg. Inleveren is mogelijk op vrijdag 1 oktober van 18.30 tot 20.30 uur. 10.00 uur. In het kader van het 25- jarig bestaan van Historische Vereni ging Texel worden in alle dorpen rondleidingen verzorg door amateur historici. 10.00 uur. BouwCenter RAB en Bin- nenHuisCenter RAB in Oudeschild houden van 10.00 tot 16.00 uur open dag. 11.30 uur. Twee dagen lang wordt het Verteltheaterfestival gehouden. Seni oren vertellen in eigen dorp verhalen over het leven in de vorige eeuw. Om 11.30 uur beginnen voorstellingen in de Novalishoeve in Den Hoorn en Havenhotel Texel in Oudeschild, om 14.30 uur in het oude gemeentehuis in Den Burg en Strends End in Oos terend. 14.00 uur. In yogacentrum De Aleph aan de Weverstraat in Den Burg wor den workshops meditatie gegeven. 20.00 uur. In Restaurant Bosch en Zee in De Koog begint om 20.00 uur een 501-dartstoernooi. Deelname is gratis. 21.00 uur. In Question Plaza in Den Burg begint om 21.00 uur het FQ Dance Event. Cinema Texel vertoont om 13.30 Marmaduke, 13.45 Legende van Ga'Hoole 3D, 16.00 Tirza, 16.15 Legende van Ga'Hoole 3D, 18.45 Grown Ups, 19.00 Tirza, 21.15 Wall Street: Money Never Sleeps en 21.30 Tirza. Zondag 3 oktober: 10.00 uur. Bij evangelistenechtpaar Jan en Paula Brouwer (Keesomlaan 4a, Den Burg) begint om 10.00 uur een huissamenkomst. 11.30 uur. Vandaag is de laatste dag van het Verteltheaterfestival. Om 11.30 uur beginnen voorstellingen in Havenhotel Texel in Oudeschild en de Novalishoeve in Den Hoorn. Om 14.30 uur in het oude gemeentehuis in Den Burg en Strends End in Ooste rend. 20.30 uur. In theater Klif 12 in begint om 20.30 een cabaretvoorstelling van Berry Lussenburg. Entree €15,- (diner vooraf mogelijk, reserveren gewenst). Cinema Texel vertoont om 13.30 Marmaduke (3D), 13.45 Legende van Ga'Hoole 3D, 16.00 Tirza, 16.15 Legende van Ga'Hoole 3D, 18.45 Grown Ups, 19.00 Tirza, 21.15 Wall Street: Money Never Sleeps en 21.30 Tirza. Maandag 4 oktober: 13.30 uur. In de schuren van Axel Lap aan de Witteweg in Den Hoorn is van 13.30 tot 16.00 uur een rommelmarkt. De opbrengst is voor het onderhoud van het Hoornder kerkje. Cinema Texel vertoont om 13.45 Legende van Ga'Hoole 3D, 14.00 Grown Ups, 16.15 Legende van Ga'Hoole 3D, 16.30 Wall Street: Money Never Sleeps, 20.00 Tirza en 20.30 een Mystery Movie. Dinsdag 5 oktober: 19.15 uur. In de Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg wordt van 19.15 tot 21.30 uur het maandelijks Café Doodgewoon gehouden, voor mensen met kanker en hun naasten. 20.00 uur. In de Witte Burcht in de Molenstraat in Den Burg begint om 20.00 uur een klaverjasdrive (met vaste maat) voor het goede doel. Inschrijven vanaf 19.30 uur. 20.00 uur. Op het adres Brink 28 in De Koog begint om 20.00 uur een meditatiesessie. 20.15 uur. KunstHuys Texel, War moesstraat, Den Burg: (Afrikaanse) danslessen met live percussie. Cinema Texel vertoont om 13.45 Tir za, 14.00 Grown Ups, 16.15 Legende van Ga'Hoole 3D, 16.30 Wall Street: Money Never Sleeps, 20.00 Tirza, en 20.30 Wall Street: Money Never Sleeps. ■kXi-77 In verband met de te verwachten drukte zet TESO rond het weekend extra boten in. Deze week wordt van daag (vrijdag) van 9.30 tot 20.00 uur een halfuurdienst onderhouden en zondag van 9.30 tot 16.00 uur. Auto- moblisten moeten vandaag rekening houden met een wachttijd tot een half uur. Zondag 3 oktober gaat de win- terdienstregeling in. De eerste boot vertrekt dan om 8.00 uur vanaf het eiland. Voor meer informatie: www. teso.nl. Het laatste nieuws het eerst! Ook te volgen via r Twitter @texelsecourant en facebook Texelse Courant Grote namen uit de tangowe reld komen in het weekend van 5,6 en 7 november naar het eiland, om deelnemers aan het tangoweekend van TexelTango te inspireren tot nog geïnspi- reerder dans. Tijdens het tangoweekend kun nen verder en minder ver gevor derde dansers hun hart ophalen aan workshops, salons en privé- lessen. Beginners kunnen met de dans kennis maken en Texelaars krijgen aan aantrekkelijke eiland korting. Er wordt op vier verschil lende niveaus les gegeven, zodat iedereen op zijn eigen niveau uit de voeten kan. Voor de eerste maal wordt - in samenwerking met De Krim - ook de mogelijk heid tot overnachting en maaltij den geboden. Deelname kost €225,-, waarbij kortingen moge lijk zijn als geen gebruik wordt gemaakt van maaltijden of over nachting. Voor het weekend zijn vier docen tenparen uitgenodigd. Met als meest opvallende naam José Vazquez, Argentijn van geboorte en van jongs af aan grootge bracht met de tango, met zijn vrouw en danspartner Ana. Bekendere namen zijn Marieke Timmer en Hugo Buiten van tan- goschool Cuartito Azül uit Rot terdam, het duo Thomas en Diana en Benita Ponsioen, die samen danst met Klaas de Jong van TexelTango. De muziek tijdens de salons wordt verzorgd door DJ Jur. stichting BROODNODIG OP TEXEL Bankrekening 12.08.86.308 E-mail stichtingbroodnodig@texel.cc

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 2