(jroen 'ZwartsJ'exeh in het harL, smet op nieuwe school CDCbCDS0 Problemen met ventilatie emasro EnXÖ? Garage Dros ri-xi-i.si: - |(()ur.\\i Verkoop levert tien mille op Gemopper over reisje naar Texel Motorrijder door achterruit auto 75 bezwaren tegen sloop van raadhuis Super deBoer CFQ0ÜC0HQ. tJeEDStSCDOO www.texelseautopagina.nl 'yrX-mÊ Problemen met het luchtventi- latiesysteem in het nieuwe schoolgebouw van OSG De Hogeberg zijn er de oorzaak van in een aantal lokalen een benauwd klimaat heerst. Vooral tot verdriet van rector Henk de Vries, die de ontwerpers en de leverancier van de apparatuur op het matje heeft geroepen. De Vries noemt het teleurstellend dat het in vijf van de ruim veertig lokalen en twee stafruimtes te warm en bedompt is. 'Ik wil een school die goed geventileerd is, heb ik van begin af aan gezegd.' Metingen van het C02-gehalte wijzen uit dat deze waardes aan de hoge kant zijn. 'Klachten daar over hoor ik eigenlijk al vanaf het begin van het schooljaar. Het ventilatiesysteem is nog niet goed ingeregeld. Het zou niet zo'n pro bleem zijn als er een paar ramen open konden, maar in die lokalen aan de zuidkant kan dat nu weer net niet. Volgens de geleerden is dat bij een goed ingeregelde installatie niet nodig. Ik snap ook wel dat als je een installatie voor een gebouw van 8.000 vierkante meter moet gaan inregelen, het even duurt alvorens alles goed functioneert. De ontwerper en de leverancier denken momenteel hard na over een oplossing en ik heb goede hoop dat die er wel komt. Ze kijken ook of zonwering kan bijdragen aan een oplossing. Ik help ze door regelmatig te bel len en de druk op de ketel te houden. Wat mij betreft kunnen ze dat nadenken het beste hier doen, in de betreffende lokalen zelf.' De Vries noemt het een smet op een school die van verschillende kanten veel waardering oogst. 'Leerlingen en leerkrachten zijn over het algemeen heel tevreden. De Leerlingenraad noemde het zelfs een supergebouw. Als we dan toch huiswerk moeten maken, dan doen we dat liever op school, schreven ze in het ver slag. En gelukkig heerst in veruit de meeste lokalen een goed kli maat. Maar het zou fijn zijn als ik de klachten over die andere loka len niet had hoeven horen. Ik ga tot het gaatje om het opgelost te krijgen.' 1 1 www.speedheat.nl groeit "ZwartsJcxeU in het harL, Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant de volgende folder(s): Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spinbaan 6. OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12512 DINSDAG 5 OKTOBER 2010 Verschijnt dinsdag en vrijdag Uitgave van v/h Langeveld de Rooy bv, Postbus 11, 1790 AA Den Burg, oplage 7.500 Losse nummers 1,20 Rinie de Kruif doet graag vrij willigerswerk en zoveel tijd kost het hem nou ook weer niet. begaf. De man, die een helm droeg, kwam er vanaf met snijwonden en kon na behandeling in de ambu lance naar huis. De motor viel, maar kwam volgens de politie niet tegen de auto die werd bestuurd door een 22-jarige man uit Den Burg. Het ongeluk ontstond, nadat de voorste auto onverwacht had geremd om af te slaan. De rest moest daardoor ook in de ankers. Mobiele maïsdoolhoven waren zondagmiddag te kust en te keur te bewonderen in het park ach ter het voormalige gemeente huis. KWAPSMA was daar neergestre ken voor de voorinschrijving van de dertigste Wampex op vrijdag 5 en zaterdag 6 november. De deel nemers moesten een mobiel dool hof laten zien en ter plekke vertel- De motorrijder liet na afloop weten dat het prettig zou zijn als automo bilisten op tijd richting aangeven. 'Deze automobilist is rustig verder gereden en weet niet wat hij heeft veroorzaakt.' Een woordvoerder van de politie liet weten dat weggebruikers ook altijd voldoende ruimte in acht moeten nemen om te kunnen rem men. len waar dat op Texel zou moeten komen. Arie Lap, Arnold Langeveld en Erwin van der Linde, deskundi gen op het gebied van (illegale) maïsdoolhoven, beoordeelden de presentaties. De groep Quatro Fantastico pre senteerde zich met hekken waar aan maïs was bevestigd. Al lopen de gaven zij het maïsdoolhof telkens een andere indeling, terwijl Lions Club Texel heeft circa €10.000,- opgehaald met de ver koop van de inventaris van het oude raadhuis aan de Groene- plaats in Den Burg. teamlid Cobie Bremer bij de pre sentatie opperde dat het doolhof maar in het raadhuis moest komen. Daar waren ze toch 'al jaren de weg kwijt', dus zou het niet mis staan. De groepen moesten ook namen bedenken voor de gloppen die toegang tot het park bieden. In totaal meldden zich 34 groepen. Meer over de voorinschrijving op pagina 9. Een paar honderd Texelaars bezochten de verkoop voor parti culieren die afgelopen zaterdag werd gehouden. De Lions verkoch ten voor circa €4000,- aan spullen die de gemeente niet had meege nomen naar het nieuwe gemeente huis aan de Emmalaan. Een week geleden werd al inventa ris verkocht aan clubs, verenigin gen en maatschappelijke organisa ties en daarvóór konden medewerkers van de gemeente spullen kopen. De opbrengst gaat naar een goed doel. Circa drie kwart van wat er nog stond, is van eigenaar gewisseld. Texel is onderwerp geworden van een discussie in de gemeente Vlaardingen. De gemeenteraad van Vlaardingen wil een reisje naar het eiland maken om aan de 'teamgeest' te werken, maar dat is bij de SP en GroenLinks in Vlaardingen in het verkeerde keel gat geschoten. Zij vinden de kosten (begroot op €32.000,-) te hoog in de wetenschap dat Vlaardingen miljoe nen moet bezuinigen. Het gaat om 35 raadsleden, waarvan er 28 over blijven met het afhaken van Groen Links en de SP. De bestemming is Grandhotel Opduin in De Koog. Op het programma staan onder meer workshops over beeldvorming in de politiek en persoonlijke stijlen en de bedoeling is dat de raadsle den aan de onderlinge verhoudingen werken. Wat GroenLinks en de SP betreft, is dat niet zo nodig. Op één front heeft Vlaardingen de 'winst' al te pakken: omgaan met de pers is ook een onderwerp en de discussie is landelijk nieuws geworden. Een 25-jarige motorrijder uit Den Burg heeft zondag veel geluk gehad bij een bizar ongeval op de Laagwaalderweg. De man moest plotseling remmen voor vier remmende auto's waar door hij van zijn motor werd gelan ceerd en door de achterruit van de auto voor hem vloog. Hij belandde op de hoedenplank die het daarna De gemeente heeft 75 bezwaar schriften tegen de sloop van het oude raadhuis aan de Groene- plaats ontvangen. Naar verwachting worden 73 daar van n iet-ontvankelijk verklaard omdat de indieners geen belang hebbenden zijn. Alleen direct omwo nenden kunnen volgens het bestuursrecht als belanghebbend worden gezien. De bezwaarschriften worden behan deld door de commissie Bezwaar schriften die oordeelt of ze wel of niet ontvankelijk zijn. Wanneer dit laatste het geval is, worden de bezwaarschriften inhoudelijk niet behandeld. Volgens de gemeente is bij de bewaarschriften met name het veilig uitvoeren van de sloop van belang. Een klankbordgroep met daarin vertegenwoordigers van ondernemersvereniging Den Burg en de dorpscommissie van Den Burg buigt zich tijdens de sloop (gepland van november tot en met februari 2011) over de tijdelijke invul ling van de vrijkomende locatie. Daarbij wordt uitgegaan van de wen sen die in 2008 tijdens het interac tieve proces over het centrum van Den Burg op tafel kwamen. De groep Quatro Fantastico presenteerde in het park achter het oude gemeentehuis een mobiel maïsdoolhof dat telkens van vorm veranderde. (Foto Jeroen van Hattum) Afke Roest laat bezoekers van het Verteltheater Festival in de voormalige raadzaal in Den Burg op een platenspeler een grammofoonplaatje horen met ingesproken boodschappen aan haar man. Het plaatje werd jaren geleden naar haar hem toe gestuurd toen hij op zee was, zodat hij zijn familie toch een beetje bij zich had. Het was één van de ontroerende momenten tijdens het festival dat zaterdag en zondag op vier plekken op het eiland werd gehouden en een groot succes was. Texelse senioren vertelden allerlei verhalen over zichzelf, waardoor ze een pakkend tijds beeld opriepen. Meer over het festival op pagina 10. (Foto Jeroen van Hattum) (Advertentie) GABNAtfN V zcehond&L Texels Schoon heid is de titel van de dicht bundel waarin Anja Doornbos haar verliefdheid op het eiland verwoordt. ZDH is er zon dag op eigen veld net niet in geslaagd de koppositie in de 5de klasse A te veroveren. Honderden Texe laars bezochten de verkoop van goederen die niet zijn meegegaan naar het nieuwe raadhuis. IK VIND HET STANDPUNTVAN DE GEMEENTE OVER MIJN STAANPLAATSEN WEL EEN BEETJE STAR

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 1