'Toppers' in 't Skiltje n texbjvgqsca.nl George Clooney als huurmoordenaar Groen buffet in De Pelikaan TEXELSE 2 COURANT 'Live on Tour' ïn de Pelikaan TESÜ Bazaar in De Burght Excursies door (oud' Den Burg Jeu de boules Texelse blues in café De Kuip Uitstapjes Zonnebloem Time Out open op zaterdag Lezenaar Sterren kijken Meditatiecursus over chakra's Dance Classics in Question Plaza Uitladder Film VRIJDAG 15 OKTOBER 2010 Kerkgebouw De Burght in Den Burg biedt vrijdag 22 oktober vanaf 10.00 uur onderdak aan een bazaar. Zoals ieder jaar is er een grote rommelmarkt. Wie nog afgedankte spulletjes heeft en deze beschikbaar wil stellen, wordt verzocht contact op te nemen (tel. 313105). Vrijwilligers komen ze dan ophalen. Naast de markt kunnen diverse (raad)spelletjes worden gespeeld en worden zelfgemaakte artike len als brood, kaarten, sokken en truien verkocht. Ook wordt een bingoloterij gehouden, waarbij mooie prijzen zijn te win nen. Daarnaast kunnen bezoe kers terecht voor koffie, zelfge bakken taart en cake en verse oliebollen. In De Schakel, het gebouwtje naast de kerk, begint om 20.00 uur een bingo, waarbij voor kinderen iets extra's te win nen is. Gelein Jansen verzorgt komen de week twee keer een rondlei ding. De deelnemers wandelen langs historische gebouwen en locaties van Den Burg. Dinsdag 19 oktober is de start om 15.00 uur, woensdag 20 oktober om 10.30 uur, beide keren bij hotel De Lindeboom. Deelname kost €7,50, inclusief koffie en appel gebak. Liefhebbers van de jeu de bou- lessport (ook toeristen zijn wel kom) kunnen op de donderdag middagen tegen een vergoeding van €2,- per persoon enkele partijen spelen. Spelmateriaal aanwezig. Er wordt van 14.00 tot 16.30 uur gespeeld op het boulodrome achter zwembad Molenkoog aan de Slingerweg in Den Burg. Na 1 december kunnen belang stellenden er ook op dinsdag en zaterdagmiddag (op dezelfde tijden) terecht. Voor meer infor matie: tel. 365986. Ter opluistering van het Bock bierfestival dat komend week einde in De Koog wordt gehou den, heeft café De Kuip twee Texelse bluesbands gestrikt. Skrep bijt zaterdag om 22.30 uur het spits af, zondag om 15.00 uur is de beurt aan Sor- gen Frei. De entree is vrij. De afdeling Texel van de Zon nebloem verzorgt de komende tijd enkele uitstapjes voor haar doelgroep: langdurig zieken, gehandicapten en ouderen. Zondag 7 november gaan zij naar een koormiddag in Schoorl, zondag 26 november kan er worden gewinkeld in Schagen en zaterdag 11 december is er een kerstbrunch in Schoorl. Voor meer informatie en opgave: Thea Witte, tel. 314305. Jongerencentrum Time Out in Den Burg gaat vanaf 23 oktober weer open op zaterdagavonden. Dat gebeurt op de even weken van 19.30 tot 22.00 uur. Het jongeren centrum was sinds de vakantie al geopend op maandag, dinsdag en woensdag van 15.00 tot 17.00 uur, op donderdag van 19.30 tot 22.00 uur en op vrijdagavond van 20.00 tot 0.00 uur. Van 25 tot en met 31 oktober is Time Out in verband met de herfstvakantie gesloten. Vertolking van K3. De jongeren kregen het publiek zo enthousiast dat ze op het eind van de avond een tweede keer mochten optreden. Frans Bauer en Marianne Weber, K3, Frans Duijts en de Toppers. Ze waren woensdagavond alle maal aanwezig in dorpshuis 't Skiltje in Oudeschild. Daar werd de jaarlijkse playback- show van de Texelse Rede, de Burgerhoutstraat en De Zes gehou den. Ook een groep jongeren van Noorderhaven uit Den Helder deed mee. De bewoners van de gezinsvervan gende huizen voor mensen met een verstandelijke handicap maak ten er een show van. Er waren veel optredens die uitbundig en met plezier op het podium werden ver tolkt. Ook de zaal, die vol zat, deed volop mee. Een jury onder leiding van Mark van Vliet beoordeelde de voorstel lingen en was er vol lof over. Dine- ke Dankers, medewerkster van de Texelse Rede, praatte de optre dens aan elkaar. Alle deelnemers kregen na afloop een medaille. In de lezenaar op de Groeneplaats in Den Burg is de komende tijd het gedicht Iets van verlangen van Ina Reeder-Runhardt uit De Koog te lezen. Reeder, die kleuterleidster was, is een creatieve duizendpoot. Ze is lid van kunstenaarsvereniging Zout, maakt quilts en wandkleden, schrijft gedichten, zingt in een koor en speelt accordeon. Eind 2008 waren in het Koger kerkje al gedich ten van haar te lezen tijdens een kerstmarkt. Tijdens de herfstvakantie houdt Volkssterrenwacht De Jager bij helder weer extra sterrenkijk- avonden, waarop door de teles coop naar sterren en planeten kan worden gekeken. De kijkavonden zijn op dinsdag 19 oktober, vrijdag 22 oktober, maan dag 25 oktober, dinsdag 26 okto ber, donderdag 28 oktober en zaterdag 30 oktober (Nacht van de Nacht!). De avonden op het buiten terrein van Ecomare zijn van 20.00 tot 21.30 uur. De toegang is €2,- per persoon, donateurs gratis. Alleen bij helder weer. Meer infor matie via tel. 06-5334 0063. Arien van Erkelens start maan dag 8 november met een medita tiecursus over elementen en chakra's. De cursus bestaat uit tien lessen die om de week twee keer worden gegeven op maandagochtend en vrijdagavond. Deelnemers verken nen hun chakra's en de functies daarvan, zodat ze bij zichzelf ont dekken welke chakra's het denken, voelen en lichamelijkheid domine ren. Volgens Van Erkelens kan dit een sleutel zijn tot spirituele groei. De bijeenkomsten zijn in de Aleph aan de Weverstraat in Den Burg. Deelname kost €175,-. Meer infor matie: tel. 319449 of www.inba- lansoptexel.nl. In Question Plaza in Den Burg is het zaterdag 23 oktober Dance Classics Night. Liefhebbers van disco en soul uit de jaren zeventig en tachtig kunnen zich tot in de kleine uurtjes op de dansvloer uit leven. Ongetwijfeld worden er vele hits ten gehore gebracht, zoals die vanaf het einde van de jaren tach tig door platenmaatschappij Arca de op verzamelalbums werden uit gegeven. Om een voorproefje te geven, belooft de organisatie num mers als Relight my fire van Dan Hartman, Stayin' alive van The Bee Gees, I will survive van Gloria Gay- nor en Boogie wonderland van Earth Wind Fire/Emotions. De Dance Classics Night begint om 22.00 uur, de entree is gratis. De manifestatie Vrouwen van een Eiland op zaterdag 6 november in De Pelikaan wordt afgesloten met een feestavond met de band Live on Tour. Live on Tour noemt zich zelf geen band maar een beleve nis. De vijf muzikanten hebben geen vast programma en er is geen setlijst. Het repertoire loopt uiteen van Jannes tot AC/DC en van U2 tot Doe Maar. De feestavond die begint om 21.00 uur (na afloop van het groene buffet) is gratis toegan kelijk, mannen en vrouwen zijn wel kom. Vrijdag 15 oktober: Cinema Texel vertoont om 13.45 uur Foeksia de miniheks; 14.00 Legende van Ga'Hoole 3D; 12.00 Ernst en Bobbie en het geheim van Monta Rossa; 16.00 Verschrikkelijke Ikke 3D; 16.30 en 18.00 Briefgeheim; 21.00 Eat, pray, love; 21.30 The American. Zaterdag 16 oktober: Op de Groeneplaats in Den Burg wordt van 10.00 tot 17.00 uur een herfstmarkt gehouden. In café De Kuip in De Koog begint om 22.30 uur een optreden van de Texel se bluesband Skrep. In Keukencentrum/kookwinkel Texel, Maricoweg 6 Den Burg slijpt een messenslijper van 10.30 tot 16.00 uur bestek. Tevens doceert een professi onele kok snijtechnieken. Om 15.00 uur start in zeven cafés aan de Dorpsstraat in De Koog het Bock bierfestival. Model Racing Texel houdt in de Bur gemeester de Koninghal in Den Burg een competitieavond. Aanvang 20.00 uur. In Question Plaza in Den Burg begint om 20.00 uur een dartstoernooi. Voor meer informatie: www.texeldarts.nl. In Restaurant Bosch en Zee in De Koog begint om 20.00 uur een 501- dartstoernooi. Deelname is gratis. In café De Compagnie op de jachtha ven in Oudeschild begint om 21.30 uur een salsafeest. Met workshop voor beginners. Entree gratis. Cinema Texel vertoont om 13.45 Foeksia de miniheks; 14.00 Legende van Ga'Hoole 3D; 21.00 Eat, pray, love; 21.30 The American; 16.00 Ver schrikkelijke Ikke 3D; 16.30 en 18.30 Briefgeheim; 19.00 Tirza; 12.00 Ernst en Bobbie en het geheim van Monta Rossa. Zondag 17 oktober: Op het parkeerterrein van zwempara dijs Calluna aan de Schumakersweg bij De Koog wordt van 9.00 tot 13.00 uur een kofferbakmarkt gehouden. Uitstallen vanaf 8.30 uur. Bij evangelistenechtpaar Jan en Paula Brouwer (Keesomlaan 4a, Den Burg) begint om 10.00 uur een huissamen komst. Bij hotel Bos en Duin in de Dennen begint om 11.00 uur de eerste cros sloop van dit winterseizoen, georga niseerd door AV Texel. Diverse afstan den. Inschrijven vanaf 10.15 uur. In verband met koopzondag zijn de winkels in Den Burg open van 12.00 tot 16.00 uur. Om 15.00 uur start in zeven cafés aan de Dorpstraat in De Koog de tweede dag van het Bockbierfestival. In café De Kuip in De Koog begint om 15.00 uur een optreden van de Texel se bluesband Sorgen Frei. In Eben Haezer aan de Julianastraat in Den Burg begint om 19.00 uur een zangdienst van de baptistengemeen te, met liederen van Johannes de Heer. Cinema Texel vertoont om 13.45 Foeksia de miniheks; 14.00 Legende van Ga'Hoole 3D; 21.00 Eat, pray, love; 21.30 The American; 16.00 Ver schrikkelijke Ikke 3D; 16.30 Briefge heim; 12.00 Ernst En Bobbie en het geheim van Monta Rossa, 18.30 Briefgeheim; 19.00 Tirza. Maandag 18 oktober: In de schuren van Axel Lap aan de Witteweg in Den Hoorn is van 13.30 tot 16.00 uur een rommelmarkt. De opbrengst is voor het onderhoud van het Hoornder kerkje. Theater Klif 12 in Den Hoorn presen teert om 20.30 uur cabaret van Niet Schieten. Entree €16,- (diner vooraf mogelijk, reserveren gewenst). Cinema Texel vertppmt om 21.00 Eat, pray, love; 21.30 The American; 12.00 Ernst en Bobbie en het geheim van Monta Rossa; 18.30 Briefgeheim; 19.00 Tirza; 20.00 Tirza; 20.15 Eat, pray, love. Dinsdag 19 oktober: Het IVN en de SWOT verzorgen van 14.00 tot 16.00 uur een een workshop fotografie: 'Herfst in de dorpen op Texel'. Opgave: tel. 312696 of e-mail swot@texel.com. Gelein Jansen verzorgt een rondlei ding door 'historisch' Den Burg. Start om 15.00 uur bij hotel De Lindeboom. Deelname €7,50, inclusief koffie en appelgebak. In De Buureton in Den Burg begint om 17.30 uur een diner voor ouderen, verzorgd door de Stichting Welzijn Ouderen Texel. Opgave: tel. 312696 of swot@texel.com. Van 20.00 tot 21.30 uur kunnen met de telescoop van Volksterrenwacht De Jager bij Ecomare sterren en pla neten worden bekeken. Entree €2,-, donateurs gratis. In KunstHuys, Warmoesstraat in Den Burg beginnen om 20.15 uur (Afri kaanse) danslessen met live percus sie. Theater Klif 12 in Den Hoorn presen teert om 20.30 uur cabaret van Niet Schieten. Entree €16,- (diner vooraf mogelijk, reserveren gewenst). Cinema Texel presenteert om 21.00 Eat, pray, love; 21.30 The American; 18.30 Briefgeheim; 19.00 Tirza; 12.00 Ernst en Bobbie en het geheim van Monta Rossa, 20.00 The American; 20.15 Eat, pray, love, Trf-?7 In verband met de te verwachten drukte zet TESO rond het weekend extra boten in. Dit weekend wordt vrijdag van 9.30 tot 20.00 uur een haifuursdienst onderhouden, zater dag van 9.30 tot 16.00 uur, zondag van 14.30 uur tot 20.00 uur en maan dag van 9.30 tot 16.00 uur. Automobi listen moeten vrijdag tussen 12.00 en 19.00 uur rekening houden met wachttijden tot een half uur. Voor meer informatie, www.teso.nl. Een beruchte huurmoordenaar en een meester in zijn vak. Die rol speelt George Clooney in de thril ler The American van de Neder landse regisseur Anton Corbijn, die vanaf vandaag in Cinema Texel draait. Wanneer een klus in Zwe den moeizamer verloopt dan ver wacht, laat Jack (de huurmoorde naar) weten dat zijn volgende opdracht de laatste zal zijn. Zijn laatste opdrachtgever is Mathilde, een rol van de Nederlandse Thekla Reuten. In afwachting van het wapen waarmee hij de klus moet klaren, duikt Jack onder in een Italiaans gehucht. Maar ondanks dat hij zijn best doet een nieuw leven op te bouwen, blijkt het toch moeilijker uit het criminele milieu te stappen dan hij dacht. Nieuw in Cinema Texel is ook de spannende familiefilm Briefge heim, gebaseerd op de gelijkna mige jeugdroman van Jan Terlouw, die in 1973 werd uitgegeven. Het verhaal gaat over de 11 -jarige Eva, die genoeg heeft van de spannin gen thuis. Ze wil haar ouders laten merken hoe ze zich voelt en besluit weg te lopen. Ze verstopt zich op de zolder van haar beste vrienden Jackie en Thomas. Maar wanneer ze een geheime brief vindt en wordt betrapt in de tuin van buur man Brandsema, het hoofd van een criminele organisatie, neemt haar plan een onverwachte wen ding. Een deel van de andere films is geprolongeerd. Daaronder Eat, pray, love, met in de hoofdrol Julia Roberts als Liz Gilbert, die alles heeft wat een moderne vrouw zich maar kan wensen: een echtge noot, een huis, een succesvolle carrière. Maar in plaats van geluk kig te zijn, wordt ze overspoeld door paniek, verdriet en verwar ring. Net gescheiden besluit ze een radicale stap te nemen: ze gaat een jaar lang alleen op reis. Ook nog een paar dagen te zien is Tirza, een verfilming van de suc cesvolle roman van Arnon Grun- berg. Daarin speelt Gijs Scholten van Aschat de rol van een onge ruste vader, die naar Namibië ver trekt om zijn verdwenen gewaande dochter Tirza op te sporen. Hij ontmoet er Kaisa, die hem binnen voert in haar wrede en bloederige wereld. Samen ontdekken ze wat Tirza is overkomen: een lot dat huiveringwekkender is dan hij in zijn ergste nachtmerries heeft kun nen voorzien. Wekelijks vertoont Cinema Texel een mystery movie, een voorpre mière van een film die officieel nog niet uit is. Welke film dat is, wordt pas bekend als de projector draait. Het volledige programma is te lezen in de agenda van deze krant en op www.texelagenda.nl. Ter afsluiting van de netwerkma nifestatie Vrouwen van een Eiland verzorgt Annette van Rui tenburg met chefkok Joris Ellen op zaterdag 6 november een groen buffet in hotel restaurant De Pelikaan nabij De Koog. Rond 1850 was het in hogere krin gen in Frankrijk en Nederland een teken van goede smaak om een diner in één kleur te geven. Ser vies, tafellinnen, bloemen, de aan kleding en de gerechten waren van één tint. Soms werden zelfs behang, tapijten en meubilair aan gepast. Zo ver gaat het in De Peli kaan niet, maar er wordt wel een groen buffet verzorgd, waar ieder een aan mee kan doen, dus ook mensen die niet naar deze beurs gaan. Van Ruitenburg en Ellen zijn druk bezig met de voorbereidingen van het buffet. 'We noemen het niet alleen groen uit het oogpunt van duurzaamheid en omdat we zo veel mogelijk seizoen- en streek producten gebruiken, maar we gaan het ook in die kleur houden', vertelt Van Ruitenburg. 'We gebrui ken de klassieke Franse keuken als bron, de wereldkeuken voor de inspiratie en bijzondere producten voor de smaak. Denk aan groene groentenquiches, slasoorten, vis verpakt in groene kruiden, groene kaas met pesto, groene likeuren, groene bonbons... Het wordt ver rassend en lekker. En als het een succes wordt, doen we het vol gend jaar in het rood, daarna in het geel, dan paars en zo verder.' Het buffet begint om 18.30 uur, de kosten zijn per persoon €24,50. Opgeven kan tot 1 november bij De Pelikaan (tel. 317202). Tussen door wordt een modeshow ver zorgd met Texelse modellen. Ook mannen zijn welkom. Aansluitend is een feestavond met de band Live on Tour. Hennie en Gerrit maakten furore als Marianne Weber en Frans Bauer. (Foto's Jeroen van Hattum)

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 2