Pieter Dogger grijpt naast eerste plaats Handicap speelt biljarter Ries Balk parten Texelaars naar gymfestival in Portugal TEXELSE 7 COURANT - Golfers Van Schelt en De Beer winnen Schuijlhut Thuiswedstrijd dames Tevoko holland Bloembollen in De Wezentuin Van Wolferen genomineerd Meiden niet meer zonder sponsor Dag van de Mantelzorg Vlinderwinkel Eilandcompetitie Recreatievoetbal in Den Hoorn Klaverjasclub Bethel Tafelvoetbal holland De Texelse autocrossers hebben de (landelijke) ACON-competitie met wisselende resultaten afge sloten. Pieter Dogger stelde zon dag in Sint Maarten teleur, waar door hij genoegen moest nemen met een derde plaats in het eind klassement. Dogger deed dit seizoen lang mee om de eindoverwinning. Tweemaal greep hij de dagoverwinning, maar even zo vaak moest hij genoegen nemen met een lage klassering. Zondag kon hij geen potten breken en behaalde hij niet meer dan 7 punten, waar er 32 te behalen waren. Opnieuw bleek dat Dogger moeite heeft om gedurende een manche vanuit het achterveld naar voren te rijden. Als gevolg van zijn goede prestaties eerder dit seizoen moest hij dit keer vanaf de achter ste rij starten. Peter Koorn kende na zijn twee overwinningen op Texel met een gedeelde derde plaats in de laatste cross een prima afsluiting van het seizoen. Hij was dit jaar niet zo constant als anders. Had hij in het begin van het seizoen net zo goed gereden als de laatste tijd, dan was De beste biljarter staat vaak niet bovenaan de ranglijst. Het is gebruikelijk om met handi cap te spelen en zo kan het gebeuren dat de steeds ster ker spelende Ries Balk in de bandstootcompetitie bij DVO in de Witte Burcht met een moyenne van 2,14 op de twaalf de plaats van de ranglijst staat, terwijl Mark Schraag met een moyenne van 0,70 de kopposi tie heeft veroverd. Aan strijd lust en passie ontbreekt het de spelers allerminst. Jan Witte, tot dan toe lijstaan voerder, begon sterk en won zijn eerste partij tegen Theo Kemper. Daarna liep Witte teveel averij op tegen Gerard van der Kooi, Gos- se Krüger en Ries Balk, waar door hij naar de vijfde plaats op de ranglijst duikelde. Cees Mets haalde slechts één wedstrijdpunt uit vier partijen en vloog acht plaatsen op de ranglijst omlaag. De strijd om de top drie binnen te komen was fel en spannend. Arie de Veij startte sterk tegen Jack Bruin en greep ook in zijn Het eerste damesteam van Tevo- ko speelt zaterdag thuis, in sport hal Ons Genoegen, tegen Alvoco uit Alkmaar. Deze tegenstander heeft zich na een slechte start goed teruggeknokt en de laatste twee wedstrijden met 3-1 gewon nen. Volgens de computerprog noses van de Nederlandse Vol- leybalbond gaat Tevoko twee punten aan deze jonge ploeg ver spelen, maar de Texelse dames zijn niet van plan dat zomaar te laten gebeuren en beginnen bij zonder gemotiveerd aan de wed- Dertien Texelaars hebben vorige week in Portimao in Portugal mee gedaan aan het Golden Age Festi val, een tweejaarlijks gymnastiek- hij zeker hoger geëindigd dan de zevende plaats in het klassement die hij nu inneemt. Ook Pablo Bran denburg beleefde een wisselend seizoen. Hij heeft het materiaal om zich met de beste vijf te kunnen meten, maar kwam niet verder dan een tiende plaats. Fred Hink uit Heiloo werd, na zater dag al kampioen van de ASE te zijn geworden, zondag in Sint Maarten kampioen van de ACON. In augus- partijen tegen Oor Huisman en Gerard van der Kooi de volle winst; tegen Kemper duurde dat slechts tien beurten. Met vier gewonnen partijen en meerdere series van zeven klom De Veij van de zevende naar de tweede plaats. Mark Schraag deed daar nog een schepje bovenop en veroverde met vier gewonnen partijen en een mooie serie van acht - komend vanaf de zesde plaats - de koppositie. Cees Kuip handhaafde zich in de top drie. Hij won met sterk spel in tien respectievelijk dertien beurten van Kemper en Oor Rood. Door omstandigheden speelden Henk Prins en Jan Bakker voor het eerst mee. Zij deden direct van zich spreken. Bakker wist met drie mooie series in acht beurten John Sessink te verslaan en Prins moest op het nippertje zijn meerdere erkennen in Schraag. In een latere partij greep hij toch de volle winst, toen Ries Balk in de nabeurt nog maar twee punten hoefde te sco ren en jammerlijk miste. Adrie strijd. Tevoko kent geen blessures meer en kan over zeven spelers beschikken. De wedstrijd begint om 13.30 uur. Publiek is welkom. Na de dames treden om 15.15 uur de heren aan voor hun thuis wedstrijd, tegen Westvolver. Een geduchte tegenstander, want de Westwouders draaiden vorig jaar mee in de top drie en gooien ook dit jaar hoge ogen. Door een blessure van Marco Tuntelder zul len de Texelaars wederom moe ten goochelen met de basisop- evenement voor vijftigplussers. Met elkaar bewegen, kennis maken met verschillende sporten en het tus had hij ook al de Nederlandse titel veroverd. Saillant detail is dat hij de laatste wedstrijden van het seizoen in de auto van zijn Texelse collega-coureur en vriend Martijn de Veij reed. In de 4-cilinder vrije klasse konden de Texelaars zich om diverse rede nen niet in de strijd om de prijzen mengen. In de rodeoklasse beleef de Klaas Lap een prima seizoen, maar zondag had hij een pechdag. Barhost en Sieme Bakker lieten zich nog gelden door ieder een knappe en korte partij van twaalf beurten spelen. Ries Balk is aan een opmars begonnen. Om een partij te win nen, moet hij maar liefst veertig caramboles maken. Met een moyenne van 2,14 is hij voor het tweede achtereenvolgende sei zoen de sterkste bandstoter bij DVO. Dankzij uitschieters van twaalf en zeven caramboles maakte Balk zijn partij tegen Jan Witte in elf beurten uit, een moy enne van 3,64. Een spannend slot leverde de strijd tussen Harm de Vries en Gerard van der Kooi op. Zij gin gen zes beurten lang gelijk op, maar in de negende beurt stelde De Vries orde op zaken door met een slotserie van tien zijn zestien caramboles bij elkaar te spelen. Helaas voor de winnaar volgde Gosse Krüger dit goede voor beeld door op zijn beurt De Vries met een knappe serie van negen in elf beurten opzij te schuiven. stelling. Hier tegenover staat dat Patrick Hollenberg zijn rentree maakt. Samen met invaller Allert Bijleveld zal hij het hoofdblok bemannen. Tevoko treedt zaterdag met nog vier andere teams aan in Ons Genoegen. Het A-team voor meisjes en het vierde damesteam beginnen al om 11.30 uur, tegen Reflection respectievelijk Ardea D3. Om 13.15 uur komt het derde damesteam in de ring tegen Relay D1 en het tweede damesteam speelt vanaf 15.15 uur tegen Alvoco D2. ontmoeten van deelnemers uit ver schillende Europese landen. Dat zijn de doelen van het Golden Age Festival, waaraan werd meegedaan door deelnemers van 21 nationali teiten. Hun kleurrijke en levendige aanwezigheid in het straatbeeld trok de nieuwsgierigheid van veel bewoners en talrijke toeristen, waardoor de avondpresentaties veel publiek trokken. De Neder landse delegatie bestond uit 98 gymnasten, onder wie dus 13 van Texel. Zij oogstten veel bewonde ring met vier oefeningen die in elkaar overliepen en waaraan 80 mannen en vrouwen meededen. Voor de Gala-avond op donderdag werden dertien groepen geselec teerd, die prachtige shows van gymnastiek, dans en acrobatiek verzorgden. Aan Nederland de eer het spektakel te openen met een oefening met plankjes in de kleu ren rood, wit en blauw, die aan het eind de Nederlandse vlag uitbeeld den. 'Het was een bijzonder erva ring om als eerste de Arena binnen te komen met ruim 2000 toeschou wers op de tribune', blikt deelne mer Betsie Verhoeven terug. Een hoge klassering had hem wel licht een plaats op het podium opgeleverd, maar door zijn matige resultaat in Sint Maarten moest hij genoegen nemen met een zesde plaats in het algemeen klasse ment. Terugkijkend constateert corres pondent Eddy van der Ploeg, voor zitter van de MAB Club, dat de Texelse coureurs aan de overkant een goed, maar ook enigszins wis selend seizoen kenden. 'Je ziet de verschillen met de Nederlandse en ook de Engelse top kleiner worden. Alleen is het constant meedoen om de prijzen nog iets te veel gevraagd voor onze coureurs en hun materi aal.' Rond de kerst staat nog een laat ste cross in Emmen op het pro gramma, maar gezien het late tijd stip is het altijd de vraag of deze doorgaat. Diverse coureurs zullen de komende maanden gebruiken om een nieuwe auto te bouwen of deze zo aan te passen dat ze vol gend jaar (nog) beter kunnen pres teren. Het seizoen 2011 gaat vol gens traditie op Koninginnedag van start met wedstrijden in Blauw huis in Friesland. Marga Lakwijk en Pieternel Geurtz van de actiegroep Behoud het Park hebben zaterdag 23 oktober uitge roepen tot bloembollenplantdag. ledereen die dat wil, is vanaf 13.00 uur welkom in De Wezentuin (het park achter het voormalige gemeen tehuis) om er een handje te helpen. De dag wordt afgesloten met soep, limonade en een Juttertje. Om het park nog wat mooier te maken, worden er woensdag 20 en 27 oktober in samenwerking met vogelinformatiecentrum De Verre- kieker nestkastjes beschilderd en opgehangen. Aanvang 14.00 uur. Wie mee wil doen, kan zich opge ven bij Lakwijk, tel. 06-53275788 of e-mail etalagelakwijk@texel.com. Oud-Texelaar Machiel van Wolfe ren is voor de tweede keer geno mineerd als Rotterdammer van het Jaar. Dat is een vrijwilligers- prijs voor Rotterdammers die zich inzetten voor de samenleving. Van Wolferen (51) vangt al 23 jaar jongeren van allerlei nationaliteiten op in de wijk Spangen. Hij doet dat vanuit een humanistische invalshoek en staat zeven dagen per week 24 uur per dag voor iedereen klaar. De oud-Texelaar werd in 2005 ook al eens genomineerd, op voordracht van de jongeren, maar de prijs ging toen naar de voedselbank. Er zijn naast Van Wolferen nog drie andere Op golfbaan De Texelse is zon dag onder schitterende weers omstandigheden de populaire Schuijlhut gespeeld. Winnaar werd het team van Lot van Schelt en Marijke de Beer. Met 64 deelnemers was de deel name omvangrijk. De opbrengst van de inschrijving (€1.950,-) ging naar de jeugdopleiding. De spel vorm was Greensome, waarbij twee spelers een team vormden. De sliptong die Rein Zandee ver strekte, werd onderweg wegge spoeld met wijn, wat het speelre- sultaat beïnvloedde. Organisator Menno Schuijl verzorgde ook de prijzen. Uitslagen: 1. Lot van Schelt en Marijke de Beer met 38 stableford, 2. Piet Harman en Nico van Taten- hove met 36 stf., 3. Jan van Andel en Cees de Geus met 36 stf. Lon gest drive Hole 1/10: dames:Wieke Leenstra, heren:Jos Kager. Lon gest drive Hole 3/12: dames: Maeike van der Schaaf, heren Piet Harman. Longest drive Hole 9/18: dames: Wieke Leenstra, heren Meivin Kikkert. Neary 6/15: dames Dieuwke Wiersma, heren Hans de Beer. Neary 8a/17a: dames Wieke Leenstra, heren: Nico van Taten- hove. Neary 8b/17b: dames Wieke Leenstra, heren: Jos Kager. Nearest 9/18: dames:Marijke de Beer, heren: Jan van Andel. Een paar weken geleden stond één van de meidenteams van de turn- selectie van GVT nog met lege rug gen in de Beatrixzaal in Den Burg bij de presentatie van nieuwe trai ningspakken. Het was GVT nog niet gelukt een sponsor voor ze te vinden, terwijl de andere teams wel voorzien waren. De meiden, die in de zesde en de zevende divisie tur nen, kunnen nu opgelucht ademha len: Mantje heeft zich aangediend om ze een handje te helpen. Daar door hebben ze alsnog een naam achterop de trainingspakken staan als ze op 13 november in Heerhugo- waard voor het eerst in actie komen. Morgen (zaterdag) gaat een groep turners van GVT naar het WK Turnen in Rotterdam om de beste turners van de wereld in actie te zien. Zij wonen de kwalificatiewedstrijden voor de dames bij. Het Gemini Ziekenhuis in Den Helder geeft woensdag 10 novem ber - de Dag van de Mantelzorg - informatie en advies aan man- telzorgers. Van 10.00 tot 16.00 uur staat er in de centrale hal van het ziekenhuis een informatiestand, waar belang stellenden terecht kunnen met al hun vragen over mantelzorg en de mogelijkheden voor ondersteuning, bijvoorbeeld wanneer ze overbelast raken door hun mantelzorgtaken. Het ziekenhuis heeft vrijwilligers uit genodigd van een landelijke en een regionale organisatie die mantelzor- gers ondersteunt. Tussen 10.00 en 11.30 uur is er een afgevaardigde van het Steunpunt Mantelzorg Kop van Noord-Holland aanwezig. Ook geeft het Gemini informatie over de zorgsite van ShareCare. 10 novem ber is in Nederland al dertien jaar de Dag van de Mantelzorg. Op deze dag worden mantelzorgers - men sen die voor een naaste zorgen - in het zonnetje gezet. Nederland telt er zo'n 1,7 miljoen. genomineerden: een man die de sloop van een Rotterdamse wijk tegenhield, een man die bruggen bouwt tussen verschillende bevol kingsgroepen en de vrijwilligers van een oorlogs- en verzetsmuseum. Rotterdammers kunnen tot begin november hun stem uitbrengen. Van Wolferen is een zoon van wijlen Jacob van Wolferen, voormalig hoofd van de Jan Drijverschool in Den Hoorn. Hij studeerde af als his toricus en belandde al snel daarna in de jeugdopvang. Hij vangt dagelijks tussen de 80 en de 150 jongeren op in zijn vier verdiepingen tellende woning. De bovenste verdieping is voor hemzelf, de rest biedt plek aan de jongeren. De oud-Texelaar hoopt ze zo uit de buurt van de criminaliteit te houden. VRIJDAG 15 OKTOBER 2010 Programma dinsdag 19 oktober Veld A 19.00 Kobeko-De Kapper CVI 19.45 CVI-Kobeko Kobeko 20.30 Vlinderwinkel-Randstad Kobeko 21.15 Paal 28-NIOZ 1 Randstad 22.00 Autocentrale-Cocky Paal 28 Veld B 19.00 PFB-Mantje Falcon 19.45 IBS-Falcon Mantje 20.30 NIOZ 2-Dio Drogisterij IBS 21.15 Albert Heijn-Rabobank Dio 22.00 Ecotiem-Wessels Albert Heijn Veld C 19.00 Moorman-Otto Eetcafé De Rog 19.45 Rog-Texelcampings Moorman 20.30 Timmer-Bar Sportief Klif 23 21.15 Klif 23-Salique Bar Sportief 22.0 Kees de Waal-De Krim Salique Wedstrijdleiding: CVI en Daan (tel. 320370). Uitslagen 12 oktober: Slagerij Moorman en de Boer-Klif 23 3-0; NIOZ 1-Super de Boer 2-1; Paal 28/De Krim-Vlinderwinkel 0-3; Cooky's Kapsa- lon-CVI 2-1Randstad-Texelse Autocen trale 0-3; Rabobank-PFB 2-1Bouwcenter Rab-IBS/Oele/Schoo 0-3; Albert Heijn- Interieurbouw Texel 0-3; Mantje-NIOZ 2 2-1; Falcon-Ecotiem 3-0; Texelcampings- Timmer's Bakkerij 1-2; Otto's Tweewie- lershop-Vakantieburo Kobeko 1-2; De Kapper-Eetcafé De Rog 0-3; Bar Sportief- De Krim 0-3; SVC-Kees de Waal 0-3. De recreatievoetballers van De Koog en Texelse Boys wijken zon dag voor hun onderlinge wedstrijd uit naar Den Hoorn. Er zou eigenlijk in Oosterend worden gespeeld, maar omdat het veld daar bezet is en een groot deel van de spelers van Texelse Boys in het recente verleden voor ZDH heeft gevoet bald, werd besloten dat het wel zo aardig zou zijn om voor één keer onderdak in Den Hoorn te vragen. De wedstrijd begint om 11.00 uur, een half uur later dan gebruikelijk. De klaverjasclub van buurthuis Bethel in Zuid-Eierland start donder dag 21 oktober het nieuwe seizoen. Er wordt om de week gespeeld. Nieuwe klaverjassers zijn welkom. De aanvang is om 20.00 uur. Jongerencentrum Time Out in Den Burg houdt woensdag 20 oktober vanaf 14.00 uur een tafelvoetbal toernooi. Belangstellenden kunnen zich aanmelden bij Justin Segerink op 06-12665690 of jsegerink@pharostexel.nl. Gewoon binnenlopen vóór 14.00 uur is ook goed. Er wordt gespeeld in teams van twee personen die in poules worden ingedeeld. Er zijn prijzen voor de winnaars. Winnaars Lot van Schelt en Marijke de Beer met in hun midden organisator Menno Schuijl. De Texelse deelnemers aan het Golden Age Festival poseren samen. Bovenste rij: Anneke Hoogenbosch, Kees Zoetelief, Sieme Plaatsman, Anton van der Vis, Tinie Plaatsman, Corrie Stiehl en Jan Schraag, voorste rij: Vera Zoetelief, Elgin van der Vis, Betsie Verhoeven, Truus Zoetelief, Winnie Schraag en Gerrit Verhoeven.

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 7