ZDH al snel klaar met hekkensluiter Sport Eilandcompetitie basketbal Oosterend krijgt geen loon naar werken Volleybalteams Tevoko lijden nederlaag Texel'94 verliest van koploper Zaandijk TEXELSE 7 COURANT Programma zaalvoetbal Voetbaluitslagen Voetbalprogramma Milou Kooiman naar hogere klasse Stichting Kerken en Minima Texel Heren Woensdag 20 oktober: 17.45 ZDH C2-Sport 2000 C1 Douma 18.30 Klif/S 5-Oosterend 2 Douma 19.20 Klif/S Da3-Noordkop Da2 H'dijk 20.15 Klif/S 8-RAB 7 Arnout 21.05 Krim 5-Oosterend 3 Bakker 21.55 Mantje 2-Krim 1 Bakker Zaaldienst: Oosterend. Donderdag 21 oktober: 18.15 Mantje D1-Sport 2000 D1 Mantje 19.00 Klif/S 3-Texel 5 v Putten 19.50 RAB Bouw 6-Texel 3 v Putten 20.45 Krim 2-Oosterend 1 Vonk 21.35 Klif/S 4-Texel 4 Vonk Zaaldienst: De Krim. Vrijdag 22 oktober: 18.30 RAB 3-De Koog 2 v Putten 19.20 Texel 1-Scagha '66 1 Arnout 20.15 RAB Bouw 2-Mantje 1 Sangers 21.05 RAB Bouw 1 -Klif/S 1 Hoogendijk 21.55 De Koog 1-Texel 2 Bakker Zaaldienst: Klif/Steenenplaats. Uitslagen: E-jeugd: Klif/Steen E2-Sport 2000 E1 1 -6. D-jeugd: RAB Bouw D1-Sport 2000 D1 4-3, Mantje D2-Oosterend D1 4-6. C- jeugd: ZDH C1-Sport 2000 C2 5-5. 2de klasse: Oosterend 3-Mantje 4 4-4, Klif/ Na de herfstvakantie gaan de bas ketballers net als vorig seizoen met een eigen eilandcompetitie van start. Teams van uiteenlopende niveaus binden iedere vrijdag vanaf 21.00 uur de strijd met elkaar aan. De wedstrijden zijn recreatief. 'We spelen tegen elkaar, maar sporten met elkaar', meldt Ruud Verstraaten namens de organisatie. Afhankelijk van het aantal teams duurt de competitie ten minste tien en ten hoogste twintig weken. Teams bestaan uit mannen en vrouwen, Zondag 24 oktober: Texel'94-Strandvogels 14.00 Texel'94 2-DWOW 2 12.00 Den Helder 5-Texel'94 3 10.30 JVC 3-De Koog 2 11.00 Grasshoppers DA2-Texel'94 DA1 14.00 De Koog DA1-Limmen DA2 14.00 Wierinqerwaard DA1-Oosterend DA1 11.30 Texelse recreatiecompetitie: Geen programma i.v.m. herstvakantie. vijf in totaal, ledereen vanaf 16 jaar mag meedoen. Elk team mag drie wisselspelers hebben, die zo vaak als ze maar willen kunnen worden ingezet. Opgave kan individueel of per team. Deelname kost €25,- per deelnemer of €125,- per team (ongeacht het aantal spelers). Opgave via ruud.marieke@texel. com of tel. 327300 (bellen tussen 20.30 en 21.00 uur). Wie wil, kan op dinsdagavond vanaf 20.00 uur twee keer meetrainen om de basis technieken en spelregels te leren. Texelse pupillencompetitie: Manchester United-Oosterend 3-2 SVC-Liverpool 1 -7 Chelsea-Leeds United 4-7 Arsenal-Everton 8-2 Fiorentina-Napoli 3-3 Juventus-AS Roma 6-6 Sampdoria-ZDH E 8-1 AC Milan-Oosterend E 0-2 Zondag 17 oktober: Zaandijk-Texel'94 4-1 De Koog-Hollandia T 2-4 ZDH-Kaagvogels 6-1 Berdos 2-Texel'94 2 2-4 Succes 4-Texel'94 3 3-1 De Koog 2-Schagen 4 4-3 DEM DA1 -Texel'94 DA1 1-0 Oosterend DA1-Callantsoog DA1 2-3 Berdos DA1-De Koog DA1 4-0 Wiron B1-Oosterend B1 6-3 Texelse recreatiecompetitie: Oosterend-Texel 1 -2 De Koog Texelse Boys 2-4 Hulp aan Texelaars in financiële nood Spangerweg 10, 1793 EH De Waal Tel. 31 29 83 Bankrek. 36.25.99.343 Spits Gor Hakobjan van Oosterend zoekt een weg tussen twee tegenstanders. (Foto wuiem Sangers) SVO heeft zich zaterdag op eigen veld prima geweerd tegen het hoog geklasseerde Vrone. Hoe wel de wedstrijd in evenwicht was, kregen de Oosterenders geen loon naar werken en moes ten ze na negentig minuten berusten in een kleine neder laag: 1-2. De mannen van waarnemend coach Richard Daalder waren na de nederlaag van vorige week tegen koploper EVC vastbesloten de thuiswedstrijd tegen Vrone win nend af te sluiten. De Oosterenders wachtten ook na zes duels nog steeds op de eerste overwinning en daar moest maar eens verande ring in komen. Al na vijf minuten moesten ze echter een flinke teleur stelling verwerken, toen de bal bij een vrije trap vanaf 35 meter gedra gen door de wind zomaar in de hoek van het doel plofte. Na deze vroege treffer probeerde de thuisploeg het initiatief te nemen. Dat lukte aardig, maar te vaak ook leidden slordige passes tot balverlies, terwijl Vrone boven dien net iets feller speelde. Geluk kig voor SVO stak keeper Pieter Duinker in een uitstekende vorm. Schoten van de gasten werden telkens door hem gekeerd. Gaandeweg begonnen de Ooste renders beter te spelen en werd Vrone op eigen helft vastgezet. Dat leidde al snel tot de eerste kansen. Gor Hakobjan kreeg na een combi natie met collega-spits Wim van der Meer vrije doorgang, maar stuitte op de keeper. Ook een schot van Dave Witte was niet ongevaar lijk. Hij had echter de pech dat de keeper er nog net een paar vingers achter kreeg. De gelijkmaker hing in de lucht, maar zoals zo vaak de afgelopen weken wilde het maar niet lukken. In de rust sprak coach Daalder stevige woorden. Die maakten ken nelijk niet veel indruk, want de tweede helft was amper twintig seconden oud, toen de verdedi ging een enorme fout beging, die door de spits van Vrone genade loos werd afgestraft: 0-2. In het vervolg trok Oosterend met de moed der wanhoop ten aanval. Dennis Daalder knalde de bal net over en ook Hakobjan was dicht bij een treffer, maar de keeper stond zijn mannetje. Na een kwartier moest Vrone met een man minder verder, toen één van de spelers na een duel met Gaime Vlaming boos werd en zijn tegenstander in het gezicht wilde slaan. De scheids rechter aarzelde niet en stuurde de boosdoener met een rode kaart van het veld. Toen SVO vlak erop door een knappe goal van Hakob jan 1-2 scoorde en er nog een kwartier te gaan was, behoorde een goed resultaat plotseling weer tot de mogelijkheden. Voluit op de aanval spelend kregen de Ooste renders meerdere kansen, maar die waren niet aan hen besteed. Op de counter spelend kreeg Vro ne twee uitstekende mogelijkhe den de wedstrijd definitief te beslis sen, maar keeper Duinker vormde steeds een te grote sta-in-de-weg. Uiteindelijk bleef het bij de score van 1-2. Zaterdag is Oosterend vrij. DINSDAG 19 OKTOBER 2010 Steen 6-ZDH 1 5-8. Texel 4-Krim 5 4-5, Klif/Steen 7-Klif/Steen 4 4-18. 1ste klas se: Klif/Steen 2-Mantje 3 2-5, Mantje 2- RAB Bouw 5 3-3, Texel 3-Krim 2 3-4, Koog 2-RAB Bouw 4 6-2, Krim 1-Sport 2000 2 4-0, correctie: Oosterend 1-RAB Bouw 3 3-4. Hoofdklasse: RAB Bouw 2-Mantje 1 4-1, Sport 2000 1-Koog 1 5-4, RAB Bouw 1-Klif/Steen 1 5-1. Overige: Klif/Steen da1-Arch.b. Nieuweboer da2 4-1, Texel 1- Apollo 68 1 9-6. Zaterdag 23 oktober: Oosterend 2-A'maarsche Boys 3 14.00 Wieringermeer A1-Texel'94 A1 14.30 BOLA1-De Koog A1 14.30 RKDES MA1 -Texel'94 MA1 11.00 Texelse pupillencompetitie: Geen programma i.v.m. herstvakantie. Zaterdag 16 oktober: Oosterend-Vrone 1 -2 Oosterend 2-Castricum 8 3-1 Zeevogels A1-Texel'94 A1 uitgesteld De Koog A1 -Den Helder A2 3-3 HSV Sport MA1 -Texel'94 MA1 1 -3 Dirkshorn B1-Texel'94 B1 4-1 Asonia B1-Texel'94 B2 5-7 Texel'94 B3-Koedijk B3 2-3 Texel'94 C1-LSWC1 4-0 Texel'94 C2-Hollandia T C1 2-5 JVC C2-Texel'94 C3 5-4 Texel'94 C4-BOL C2 2-2 Texel'94 MC1-Grasshoppers MC1 uitgesteld Winkel MC1-Texel'94 MC2 1-5 Texel'94 D1-Wiron D1 8-0 Texel'94 D2-Kaagvogels D1 8-0 Texel'94 D3-Grasshoppers D3 1-5 Texel'94 D4-JVC D5 2-3 Dirkshorn D1-Oosterend D1 4-3 HCSC D2-De Koog D1 2-7 De Koog E1-Succes D2 5-1 trok de thuisploeg de tweede set met 25-15 naar zich toe. In de derde set konden ze dit niveau niet vasthouden. Alvoco nam de leiding en scoorde net als in de eerste set vaak door het mid den, zowel met harde klappen als tactisch geplaatste balletjes. Door dat ook Alvoco fouten begon te maken, lukte het Tevoko toch rede lijk bij te blijven. Na een goede fase van beide teams haalden de gas ten de derde set met 21 -25 binnen. In de vierde set waren het weer de Texelse dames die de boventoon voerden. Door een goede service beurt van Monique Leijstra ging de stand van 10-7 naar 21-7. Alvoco kwam daarna nog wel iets dichter bij, maar Tevoko gaf de voorsprong niet meer weg (25-17). De beslissende vijfde set was erg spannend. Tevoko begon voortva rend en bouwde met goede servi ces en sterke aanvallen al snel een voorsprong op. Bij de stand 13-7 leek de Texelse ploeg de overwin ning naar zich toe trekken, maar door domme fouten van de thuis ploeg en goed spel van de bezoe kers kwam Alvoco alsnog terug tot 14-14. Tevoko kwam nog op Texel'94 heeft het zondag niet kunnen bolwerken tegen Zaan dijk. Op het fraaie sportpark Schanszicht, aan de oevers van de Zaan, onder de rook van pin da- en nootjesfabriek Duyvis en met een fraai uitzicht op de molens en 19de-eeuwse huisjes van de Zaanse Schans, werd het 4-1 voor de ongeslagen koplo per. Hoewel de gastheren van meet af aan een overwicht hadden, was de eerste kans al na vijf minuten voor Texel'94. Bij een goed genomen hoekschop vanaf de linkerkant zorgde de actieve Lesley Koning voor zoveel onrust in de Zaandijker defensie, dat de brullend uit zijn doel stormende keeper volledig misgreep. De Texelse aanvallers hoefden alleen maar te knikken om koppend te scoren, maar de bal ging naast het doel. Vlak daarna bewees Texel'94-doelman Alexan der Smit zijn waarde door een gevaarlijk schot van één van de spitsen onschadelijk te maken. In het vervolg moesten de Texe laars zich tevreden stellen met een enkele tegenaanval. Toch was ook het spel van de thuisclub lange tijd niet om over naar huis te schrijven. Supporters van de in het blauw en wit gestoken Zaandijkers waren niet te spreken over hun favorieten en noemden het 'een koploper onwaardig'. Langzamerhand ging het bij de gastheren echter beter draaien, waardoor de verdediging van de Texelaars het steeds druk ker kreeg. In de 20ste minuut kro pen ze door het oog van de naald toen een fraai ingeschoten bal vlak voor het doel langs ging. In de tegenstoot schoot Sander de Haan uit een fraaie voorzet van Bart de Lugt in het zijnet. Uiteindelijk moest de Texelse defensie na een half uur capitule ren. Door balverlies op het midden veld brak de spits van Zaandijk door en had keeper Smit geen schijn van kans. Tien minuten voor rust leek de wedstrijd al bijna beslist, toen de thuisploeg een penalty kreeg en deze feilloos benutte. Maar vlak voordat de thee werd geserveerd, scoorde Steffan Vlaming tegen (2-1) en bracht daar mee de hoop bij de Texelaars terug. In de tweede helft was sprake van eenzelfde spelbeeld. Zonder groots te spelen had Zaandijk het beste van het spel. Al na vijf minuten werd het 3-1waarmee het geloof in een goed resultaat bij de bezoe kers een flinke knauw kreeg. De spelers van Texel'94 bleven hun best doen, maar door een gebrek aan stootkracht waren ze nauwe lijks bij machte het de Zaandijker defensie in verlegenheid te bren gen. Een half uur voor het einde mochten Steffan Vlaming en Joey van der Vis van trainer Martin Koorn naar de warme douche. Zij werden vervangen door Pieter Plaatsman en Marlon Zijm. Tien minuten voor het einde scoorde Zaandijk 4-1 en daarmee was de koek echt op voor de Texelaars. Vlak voor het einde moest Lesley Koning na een geme ne overtreding nog geblesseerd naar de kant. De boosdoener werd slechts bestraft met een gele kaart. Texel'94 zakte door het verlies naar de onderkant van de middenmoot. Zondag speelt de ploeg op eigen terrein een bekerwedstrijd tegen Strandvogels. werd het 3-0. Uit een ingooi van Mike de Bruijn tikte Bomas de bal subtiel door op Remco Boogaard, die vanuit een lastige hoek snoei hard raak schoot. Kaagvogels had eigenlijk niets in te brengen en mocht blij zijn dat ZDH ook wel eens een kans miste. Zo was een schuiver van De Bruijn te weinig geplaatst, waardoor de kee per handelend kop optreden. Maar binnen het half uur werd het toch 4- 0, nadat een schot van Oosterhof werd gekraakt, Bomas voorzette op Struick en de ijverige middenvelder zag dat De Bruijn er nog beter voor stond. Het mooiste doelpunt van de middag werd gescoord toen Ooster hof een hoge voorzet gaf en Struick vrijwel horizontaal in de lucht han gend de bal langs de keeper kogel de. Een schoonheidsfoutje van kee per Daniël Bakker op slag van rust betekende dat ook Kaagvogels een keer kon juichen. Na de thee sloop de nonchalance erin bij de Zwalu- Milou Kooiman en haar pony Naughty Girl zijn zondag in een dressuurwedstrijd in Oudkarspel naar de dressuurklasse L2 gepro moveerd. Het 13-jarige lid van ponyclub De Kleppertjes behaalde 193 en 192 punten en dat was niet allleen goed genoeg voor de eerste plaats in de tweede proef, maar wen. Ze kozen te vaak voor de mooiste in plaats van de meest effectieve oplossing en dat leidde geregeld tot balverlies. Kaagvogels moet daardoor het idee hebben gekregen dat ze niet helemaal voor spek en bonen naar Den Hoorn waren gereisd. Grote kansen kregen de gasten echter niet. Voorstopper Hans Berbée raakte bij een ongeluk kige botsing geblesseerd aan een schouder en moest zich laten ver vangen door Maurits Lap. Een ande re invaller, de van een blessure her stelde Arjen Lap, scoorde na een boogballetje van De Bruijn 6-1, waarna ook routinier Marcel Boone nog werd ingezet. Hadden de Hoorn- ders nog even gas gegeven, dan had de score in het laatste half uur nog hoger kunnen oplopen. Meer doelpunten bleven echter uit. Komende zondag heeft ZDH vrij. De week erop speelt de ploeg een uit wedstrijd tegen Dirkshorn, dat vorig nog kampioen werd in de zesde klasse. ook voor twee winstpunten. Haar totaal kwam daarmee op elf winst punten, behaald in slechts zes wedstrijden. Omdat een combinatie met tien winstpunten naar een hogere klas se promoveert, mag Kooiman nu uitkomen in de klasse L1 Na drie overwinningen is de eer ste verloren wedstrijd voor het eerste damesteam van Tevoko een feit. Tegen Alvoco uit Alk maar gingen de Texelse volley- balsters voor eigen publiek na vijf spannende sets in de slotfa se onderuit: 3-2. Het eerste man- nenteam moest buigen voor het sterke Westvolver uit Westwoud (1-3), maar kon toch redelijk tevreden zijn. De Texelse dames begonnen onge concentreerd en kwamen door fouten al snel op een achterstand van 6-1Ook daarna liet het spel veel te wensen over. Naïef aanvals- spel werd geregeld genadeloos afgestraft door de sterke midspeel- sters van Alvoco, die een belang rijke hand hadden in de eerste setwinst van de Alkmaarders (17- 25). In de tweede set waren de rollen omgedraaid, Tevoko kreeg weer lol in het spel en scoorde punt na punt. Dankzij harde klap pen van Marianne Boekei en snel aanvalswerk van Céline de Graaf matchpoint (15-14), maar de speel sters uit Alkmaar hielden het hoofd koel en trokken de set (15-17) en daarmee de wedstrijd naar zich toe. Ondanks deze nederlaag staat Tevoko met vijftien punten uit vier wedstrijden nog steeds aan kop in de promotieklasse. Martinus en Zaanstad volgen op twee punten. Bij de heren van Tevoko werd de geblesseerde Marco Tuntelder ver vangen door een onbevangen spe lende Allerd Bijleveld. Daarnaast maakte Patrick Hollenberg na anderhalf jaar zijn rentree. De Texe laars weerden zich knap en konden zich in aanvallend opzicht goed met de tegenstander meten. Op de beslissende momenten maakten de Westwouders echter net iets minder fouten, waardoor ze de eerste twee sets wonnen: 23-25 en 21-25. Ook in de derde set keek Tevoko steeds tegen een kleine achter stand aan. Mede door goed blok kerend werk van Bijleveld en enke le snoeiharde smashes van Hollenberg konden de Texelse vol leyballers het tij echter op tijd keren: 25-23. Door een vroege achterstand en een groot verval liep de vierde set daarna uit op een anticlimax (16-25). Niet alle Tevoko-teams verloren zaterdag. Het derde damesteam en de meisjes-junioren wonnen beide met 4-0. Tegenstanders waren Relay 1 respectievelijk Reflection. Het tweede damesteam was met 3-1 te sterk voor Alvoco 2. De B-junioren wonnen de uit wedstrijd tegen Kwaboemsk met 1-3. Het vierde damesteam boog met 0-4 voor Ardea 3. ZDH had zondag op eigen veld opvallend weinig moeite met Kaagvogels. De hekkensluiter werd van het kastje naar de muur gestuurd en stond al na een kwar tier met 3-0 en bij rust met 5-1 achter. In de tweede helft deden de Hoornders het wat rustiger aan, waardoor het na negentig minuten 6-1 stond. De Hoornders beleefden een vlie gende start. Daarbij was een hoofd rol weggelegd voor Sjoerd Ooster hof, die na enkele goede invalbeurten voor het eerst in het basiselftal stond en het vertrouwen van coach Gerard Boogaard niet beschaamde. Al na een paar minuten gaf hij vanaf de linkervleugel een puike voorzet op Jelmer Bomas, die de bal koel langs de keeper tikte. Even later zette aan voerder Remco Boogaard goed door over links. Zijn voorzet werd door Oosterhof meesterlijk met de hak verlengd, waarna Bomas zijn tweede treffer maakte. Binnen een kwartier

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 7