(jroen TwarL-Jexeh in het harL, Kosten sloop oude raadhuis vallen mee Huisarts niet blij met oordeel CZ O^lANBO 9 'Oudheidkundige objecten' op voetbalveld ECÖKK3 aiïtee Extra controle op fietsverlichting Niet aan haren over straat Kies ook voor f Jexel Energie Schoon Toekomst Energie Dichtbij Texels Goedkoper Duurzaam Eilandeconomie Eigen Showroom zaterdag's open van 9.30 -12.00u Dakkapel of serre aanbouwen? TI X Li I SI- :OL RAN' I RENTENAAR PROFILE TYRECENTER www.texelseautopagina.nl Onder toeziend oog van veehouder René Boogaard pro beert een leerling van De Bruinvis een koe te melken. Hij en zijn klasgenoten van de groepen 7 en 8 van de basisschool uit Oudeschild waren woensdagochtend op bezoek op boerderij Hoogezand nabij Oosterend. Het bezoek was georganiseerd door de nieuwe stichting Boerenklasse Texel, die schoolkinderen iets van het boerenleven wil bij brengen en hen wil leren waar hun voedsel vandaan komt. Meer over dit initiatief op pagina 11 (Advertentie) Tel. 314939, info@texelenergie.nl, www.texelenergie.nl het sloopwerk kan beginnen. De tijdelijke voorzieningen op de bouwplaats zullen minstens twee jaar dienst moeten doen. In die periode worden spijkers met kop pen geslagen wat betreft de uit eindelijke nieuwbouw. Het stalen kunstwerk voor de entree van het oude raadhuis blijft voorlopig staan, in afwachting van definitie ve inrichting van het plein. Dat de aanbesteding van de sloop zo is meegevallen, heeft volgens het gemeentebestuur te maken met de economische crisis. Er is veel vraag naar werk. Het bedrijf Omring Jager telde 130 werkne mers en fuseerde vorige maand met het soortgelijke bedrijf Dus- seldorp uit Lichtenvoorde, dat 600 werknemers telt. www.speedheat.nl De politie houdt, met de wintertijd in aantocht, vanaf maandag extra controles op fietsverlichting. Fiet sers die geen reflector aan de ach terkant, de trappers, banden of wielen hebben, kunnen een boete van €20,- krijgen. Rijden zonder voor- en achterlicht kost €35,-. Sinds 2008 mogen fietsers ook gebruik maken van losse - niet knipperende- lampjes. De politie wil met de controles aanrijdingen terug dringen. gemeente verantwoordelijk is voor het onderhoud van het terrein. 'We hebben bijna wekelijks contact met ze omdat er weer iets aan schort. Ik kijk hier niet van op.' Een woordvoerder van de gemeen te toont zich wél verbaasd. 'We hadden nog geen klachten gehad. Het egaliseren was een eerste stap in het opknappen van het veld. Binnenkort gaat er nog een laag grond overheen. Maar dit soort spullen hoort er inderdaad niet te liggen.' Waar de grond vandaan komt, is haar onbekend. Volgens de woordvoerder wordt de nieuwe laag bij RAB aangekocht. 'We gaan er vanuit dat die wél schoon zal zijn.' DE WIT INSTAUATIETECHN1EK (Advertentie) Gemeente Texel Vraag uw vergunning aan via www.omgevingsloket.nl Verschijnt dinsdag en vrijdag Uitgave van v/h Langeveld de Rooy bv, Postbus 11, 1790 AA Den Burg, oplage 7.500 Losse nummers 1,20 (jrocn 'ZwarLrJixth in het harL, Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant de volgende folder(s): Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spinbaan 6. Het meisje dat van zaterdag op zondag op de Spinbaan is mishan deld, werd niet door haar (ex-) vriend aan haar haren over straat gesleept. Ze werd wel door hem uit huis 'gesleept'. Dat meldt de moe der van het meisje. De verwarring is ontstaan doordat de moeder van de vriendin van het meisje, die de redactie had geïnformeerd, het verkeerd zou hebben verstaan. ERKEND OPEL REPARATEUR (Advertentie) OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12517 VRIJDAG 22 OKTOBER 2010 Een kleine, maar hechte club dames zet zich in voor het behoud van het Zeemanskerkje in Oudeschild. Sportvissers vaartuig Het Sop 'bewaakte' het Amerikaan se oorlogschip USS Stout dat op het Marsdiep lag. Het was lang stil rond Natura 2000, waarover de onzekerheid groeide en de communicatie achterwege bleef. Texelse huisartsen zijn er niet blij mee dat zorgverzekeraar CZ het Gemini in Den Helder heeft aangewezen als ziekenhuis waar de borstkankerzorg ondermaats zou zijn. Ze krijgen sindsdien in hun praktijken met veel onge ruste mensen te maken. Volgens huisarts Hetty van Dijk kost het veel tijd en energie om de ongerustheid weg te nemen. 'Er rijzen vragen, omdat er een sfeer is ontstaan dat er wat aan de hand is. Waar rook is, moet immers vuur zijn. Ook nabestaanden van men sen die borstkanker hebben gehad, beginnen zich vragen te stellen Volgens Van Dijk geeft CZ het Gemini onterecht een brevet van onvermogen. 'Er houdt zich een prima team bezig met borstkanker zorg waarmee wij vaak overleggen. Dat team werkt ook nauw samen met het VU uit Amsterdam. Het oordeel van CZ raakt eveneens huisartsen, want het wekt de sug gestie dat wij niet het beste met onze patiënten voor zouden heb ben. Alsof we ze naar een onder maats presterend ziekenhuis zou den doorverwijzen.' Ze wijst erop dat de borstkankerzorg van het Gemini recent met een lintje is onderscheiden door Borstkanker- vereniging Nederland. 'Die hante ren dertien criteria. Dat is wat anders dan de botte bijl die CZ toepast. En dat ook nog in de inter nationale borstkankermaand.' Meer over dit onderwerp op pagina 11. (Foto Joop Rommets) De aanbesteding van de sloop van het oude raadhuis is uitge lopen op een enorme meevaller voor de gemeente. Het karwei van vier maanden zal weinig meer kosten dan €225.000,-, exclusief BTW. Gerekend was op meer dan het dubbele. De verwachting is dat het werk voor dat bedrag wordt gegund aan de laagste inschrijver, het gespecialiseerde sloop- en grond- werkbedrijf Omrin Jager uit Mid- wolde. Aan de aanbesteding werd meegedaan door tien bedrijven, allemaal van het vasteland. De bedoeling is dat de sloop vol gende maand van start gaat. Dat zal gepaard gaan met enig cere monieel. 'Om passend afscheid te nemen van een gebouw dat veer tig jaar lang een belangrijke rol heeft gespeeld in de Texelse samenleving', aldus wethouder Eric Hercules. Tegen de sloop zijn 76 bezwaren ingediend, waarvan er 74 niet zullen worden behan deld omdat ze volgens het gemeentebestuur niet ontvankelijk zijn. De resterende twee bezwaren worden aan de bezwaarschriften commissie voorgelegd, die daar over advies zal uitbrengen aan b en w. Bij de sloop zal het totale gebouw worden verwijderd, dus ook de ondergrondse delen. Het terrein zal schoon en afgewerkt worden opgeleverd, klaar voor de nieuwe tijdelijke bestemming. Wat dat laatste betreft zijn de afgelopen weken diverse voorstellen inge diend. Vier daarvan zien er haal baar uit. Tijd voor het maken van een keus (met inschakeling van een klankbordgroep) is er genoeg, zodat de herinrichting direct na Een deel van de 'oudheidkundige objecten' die voetbalvader Ben Krause op het voetbalveld vond. Om het trainingsveld van Texel'94 te egaliseren, heeft de gemeente onlangs een flinke laag aarde aan gevoerd en over het gras verspreid. De grond blijkt onverwachte 'schat ten' te bevatten, ontdekte Ben Krause, vader van een voetbalpu pil, toen hij er een slag overheen liep. 'Binnen vijf minuten had ik een mooie verzameling "oudheidkun dige objecten". Het veld ligt bezaaid met scherven, stukken glas, metalen voorwerpen en der gelijke', schrijft hij de redactie. Dat de jeugd op deze velden traint, noemt hij 'levensgevaarlijk en onacceptabel'. 'Er zijn al verschil lende kinderen gewond geraakt. Meerdere keren heb ik dit aange geven bij trainers en verantwoor delijken van Texel'94. De gemeente lijkt verantwoordelijk. Voor het gras zorgen ze goed, maar met de grond gebeurt niets', aldus Krause. Werner van der Meer, voorzitter van Texel'94, bevestigt dat de INNAME-ROBOT BIBLIOTHEEK... ZEG, BLIJF VAN MIJN AGENDA AF!

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 1