Garage Rentenaar rijdt elektrisch met THINK City TEXELSE 7 COURANT Thomas Richter klopt Jaap Dros Veel animo voor achtste scholierenveldloop Marloes Veen naar L2 dressuur Van der Veen en Koomen winnen opnieuw Zaalvoetballer Jacob Krijnen scoort zes keer Klaverjassen Snertrit MAB Twee wedstrijden dames Tevoko Geen volleybal Een massale start in één van de categorieën van de achtste scholierenloop. (Foto's Joop Rommets) Thomas Richter heeft in de B&B Van der Vis en Den Boer-compe- titie van schaakclub En Passant op een curieuze manier van Jaap Dros gewonnen. Hij achterhaal de daarmee zijn tegenstander op de ranglijst Richter kon zijn ogen niet geloven. Dros noteerde zijn zet, maar pakte het verkeerde stuk en moest daar toen wel mee zetten. Gevolg was dat Richter direct gewonnen stond. Een merkwaardige gebeurtenis, die volop de aandacht trok. Hoe wel ze het goed met elkaar kunnen vinden, is een cadeautje van Dros uitzonderlijk. Richter en Dros delen nu de koppositie. Rinus Vittali nam het op tegen Kees de Best. Vittali is dit seizoen onverslaanbaar. Van de vijf partijen won hij er twee en speelde hij er drie remise. De Best dacht winst kansen te hebben, maar moest na zware strijd met een half punt genoegen nemen. Aldo Witte was de verrassing van de avond. Zoals altijd bleef hij ook tegen Nanning Kikkert in zijn kansen geloven. Wit te bleef bij de les, terwijl Kikkert een mindere avond had, waardoor Witte zijn goede stelling kon verzil veren. Roel Riegman won van Daniël Schreve, die als het gaat om inzet en volharding een voorbeeld kan nemen aan Aldo Witte. Riegman was een maat te groot voor hem, maar de jeugdige Schreve kan zich in de toekomst nog verbeteren. Taeke van Lingen won van Martin van Tatenhove. Frans Eijgenraam mocht het proberen tegen good old Piet Bakelaar. Iemand moet van goeden huize komen om Bake laar te verslaan. Eijgenraam pro beerde het wel, maar kwam te kort en verloor. VRIJDAG 22 OKTOBER 2010 In buurthuis Bethel aan de Muy- weg in Zuid-Eierland wordt don derdag 4 november om 20.00 uur de tweede klaverjasavond van het nieuwe seizoen gehouden. Er wordt om de week gespeeld. Nieu we spelers kunnen een kijkje nemen. Leden van de MAB rijden zaterdag 23 oktober de jaarlijkse Snertrit. Deze oriëntatierit wordt uitgezet door Pieter en Aris van der Vis. Inschrijven kan vanaf 19.30 uur bij de firma Schoenmaker aan het Wezenland in Den Burg, de start is om 20.00 uur. De finish is bij hotel De Pelikaan, dat ook de prijzen beschikbaar stelt. Deelname kost €7,-. De achtste scholierenveldloop is evenals alle vorige edities een groot succes geworden. Het evenement, dat woensdagmid dag op en rond de atletiekbaan in Den Burg werd gehouden, trok ruim 290 deelnemers, afkomstig van diverse basisscholen en van de OSG. Onder wisselende weersomstan digheden gingen de atleten er fanatiek tegenaan, enthousiast aangemoedigd door het vele publiek. In meerdere categorieën sneuvelden records. OSG-leerling Hessel Arensman verbeterde zelfs het parcoursrecord, dat op zijn eigen naam stond. Hij legde de kilometer af in 3.06 minuten en was daarmee elf seconden sneller dan vorig jaar. Voor de drie snelste lopers was er aan de finish een trofee. Alle deelnemers kregen na afloop een herinnering. Ook volgend jaar organiseren Lieuwe van der Veen en Co Koomen blijven winnen. Deze week schreven zij ook de derde ronde van de competitie van Kla- verjasclub Den Burg op hun naam. Frans Stark en Bas Tromp behiel den de leiding in het algemeen klassement, maar worden dicht op de hielen gezeten door de nummers twee en drie. Twee van de drie speelronden win nen is voor Koomen en Van der Veen nog niet voldoende om de leiding in het algemeen klassement te pakken. Maar geleidelijk aan komen ze wel dichter bij de koppositie. Deze week pakten ze de tweede achtereenvol gende rondewinst. Die was te dan ken aan twee hoge scores van rond de 2000 punten. In vier spellen kwa men ze tot een score van 7144 pun ten. Huug Snoek moest vaste maat Peter van Heerwaarden missen, maar deed goede zaken met 'superinval ler' Truus Witte. Het geroutineerde De zaalvoetballers van Texel'94 hebben vrijdag hun tweede thuiszege van het seizoen geboekt. In sporthal Ons Genoe gen waren ze na een 5-3 rust stand met 9-6 te sterk voor Apol- lo'68. Grote man bij de thuisclub was Jacob Krijnen, die maar liefst zes keer scoorde. De ande re drie treffers kwamen op naam van de eveneens sterk spelende Leon Zijm. De Texelaars traden met een voltal lige selectie aan tegen het vorig seizoen gepromoveerde Apollo'68 Sportservice Texel en Atletiekver eniging Texel een scholierenveld loop. Deze wordt volgens traditie gehouden op de woensdag voor de herfstvakantie: 12 oktober. Uitslagen: Meisjes t/m 8 jaar - 1 .Ava Krause (Thijsse- school), 4.23; 2.Zoë Piersma (Fontein), 4.27; 3.Lola Bakker (Fontein) 4.41. Jon gens t/m 8 jaar - LTim Dooijeweerd. (Bruinvis), 4.02; 2.Mart Kikkert (Fontein), 4.07; 3.Senne Houwing (Jozefschool), 4.14. Meisjes 9 jaar 1 .Jasmijn Baptist (Thijsseschool), 4.07; 2.Milou de Ruijter (Drijverschool), 4.31; 3. Inez Schermel (Dur- perhonk), 4.42. Jongens 9 jaar - 1 .Wouter Maat (Bruinvis), 3.50; 2.Aron Zeeman (Fontein), 3.55; 3.Mitchel Eelman (Thijsse school), 4.03. Meisje 10 jaar - 1.Fleur Verus (Jan Drijver), 4.21; 2.Iris Heinis (Bruinvis), 4.24; 3.Nikky Douma (Akker), 4.27. Jongens 10 jaar - LDaan Krause (Thijsseschool), 3.39; 2.Mels Buijsman (Bruinvis), 3.52; 3,Owen Dros (Thijsse school), 3.59. Meisjes 11 en 12 jaar - 1 .Sterre Kiltz (Jozefschool), 4.08; Daniëlle Polderman (Fontein), 4.30; 3.Kris Smit (Thijsseschool), 4.34. Jongens 11 en 12 jaar - 1 .Rik Bijpost (Fontein), 3.32; 2.Skeg duo had de eerste twee spellen nodig om op gang te komen, maar daarna was het ook flink raak. Een sterk slot, met twee spellen van rond de 2000 punten, bracht hen tot een score van 7041 punten en dat was goed voor de tweede plaats in deze ronde. In het klassement maakten Snoek en Van Heerwaarden een flinke sprong en stegen ze van de dertiende naar de zevende plaats. Gerard Witte speelde voor de twee de achtereenvolgende week met Tiny Zwaneveld. Zij deden het weer goed, al zag dat er in het begin niet naar uit. Maar de matige start in de eerste ronde werd ruimschoots goedgemaakt door een tweede spel van tegen de 2300 punten. De ande re spellen werden geroutineerd uit gespeeld. Zij kwamen op 7008 pun ten en bleven tweede in het klassement. Fenny van Exel en Tiny Kok doen het tot nu toe prima dit seizoen. Het was jammer dat de dames na een flitsende start een beetje gas moes- uit Hensbroek. De gasten begon nen sterk, met langdurig balbezit en vlotte combinaties. Maar nadat Jacob Krijnen met een goed schot de score had geopend, liep de thuisploeg vrij vlot uit naar 4-0. Texel'94 zakte daarna echter ver terug, waardoor Apollo met twee vlak achter elkaar gescoorde doel punten plotseling terug in de wed strijd was. Krijnen zorgde voor lucht door 5-2 te maken, waarna in de slotminuut van de eerste helft de ruststand op 5-3 werd bepaald. In de tweede helft deelde de thuis club de eerste klappen uit en stond van der Vis (Bruinvis), 3.42; 3.Pim Wessels (Akker), 3.43. Meisjes OSG - 1.Carmen van de Werff, 3.49; 2.Bregje Pop, 3.51; 3.Shanon Eijkhout, 4.10. Jongens OSG - 1.Hessel Arensman, 3.06; 2.Cor Bijpost, Het eerste team van volleybalver eniging Tevoko komt dit weekein de twee keer in actie. Zaterdag spelen de Texelse dames thuis de competitiewedstrijd tegen NIVO, een dag later gaan ze voor de strijd om de regiobeker naar Haar lem, waar Spaarnestad 3 de tegenstander is. NIVO heeft nog geen enkel punt behaald en staat onderaan de rang lijst met nul punten uit vier wedstrij den. Toch zal Tevoko deze dames niet moeten onderschatten en voluit aan de wedstrijd moeten beginnen, verwachten kenners. Een voordeel is dat de Texelse selectie weer com pleet is. Deze wedstrijd wordt gespeeld in sporthal Ons Genoegen en begint om 13.15 uur. De wedstrijd om de regiobeker vindt plaats in de Beijneshal in Haarlem. Tegenstander Spaarnestad 3 speelt in de andere promotieklasse en staat daarin op de zesde plaats. Tevoko moet het zondag zonder wisselspelers stellen en zal dan ook alles op alles moeten zetten om de winst te pakken en zich daarmee te plaatsen voor de volgende ronde. De wedstrijd begint om 13.00 uur. Het eerste herenteam van Tevoko is vrij. ten terugnemen, anders had er mis schien een rondewinst ingezeten. Nu moesten zij genoegen nemen met een vierde plaats met 6803 pun ten. Zij staan nu negende in het klas sement. Cees Vinke en Carlo Bos begonnen het jaar matig, maar lijken nu gelei delijk op stoom te komen. Zij behaal den met 6763 punten de vijfde plaats en stegen van de negende naar de achtste plaats in het klassement. Het gemiddelde was met 6316 pun ten niet bijster hoog. Er werden 26 marsen gespeeld. In het algemeen klassement heeft de top drie een klein gaatje geslagen met de rest. Tromp en Stark leiden nog, maar moesten deze week veel van hun voorsprong inleveren. Gerard en Theo Witte bezetten op ruim 300 punten de tweede plaats. Co Koomen en Lieuwe van der Veen zijn nu derde op 400 punten. De nummers vier, Bart Weijdt en Willem Koomen, staan op ruim 1500 punten vierde. het al snel 7-3. In het vervolg van de wedstrijd scoorden beide clubs steeds om de beurt, waardoor het aan het eind 9-6 stond. Texel'94 voegde door deze over winning drie punten aan het totaal toe en steeg weer naar het fel begeerde linkerrijtje, de bovenste helft van de ranglijst. Vrijdag mag het team van coach Martijn de Veij zich wederom opmaken voor een thuiswedstrijd. Op bezoek komt dan Scagha'66 2, dat meedraait in de kop. De wedstrijd wordt gespeeld in Ons Genoegen en begint om 19.25 uur. Marloes Veen uit Den Burg mag met haar paard Maggie in het vervolg in de dressuurklasse L2 uitkomen. Tijdens wedstrijden in Anna Paulowna behaalde de 14- jarige amazone deze maand twee winstpunten en dat was genoeg voor promotie. Veen beleeft een succesvol jaar, waarin ze in twaalf wedstrijden de De eerste elektrische auto op Texel is een feit! Garage Rentenaar beschikt sinds kort over de elektrische TH!NK City. 's Nachts aan de lader en de vol gende dag rijdt u er 180 kilometer mee. De THINK City heeft minder onderhoud nodig, veel fiscale voor delen en geen C02 uitstoot. Texel en duurzaamheid zijn onlos makelijk met elkaar verbonden. Stichting Urgenda heeft voor het pro ject 'Texel Gastvrij Elektrisch Ver voer' subsidie ontvangen waarmee ze meer ervaring kunnen opdoen met elektrisch rijden. Garage Ren tenaar heeft met de THINK City de eerste elektrische auto op het eiland. Deze sportief uitziende auto is 95% recyclebaar en is 'gewoon via het stopcontact op te laden. Binnen tien uur is de 'tank' weer helemaal vol. De compacte stadsauto heeft een actie radius (zonder tussendoor bijladen) van 180 kilometer en haalt een snel heid van 115 kilometer per uur. De THINK City rijdt bij Rentenaar op Texel Energie. Zuinig gebruik en fiscale voordelen Als u in de THINK City rijdt, betaalt u geen BPM en wegenbelasting en heeft u geen bijtelling. Bovendien is de auto zuinig in gebruik, doordat u alleen maar elektriciteit nodig heeft en geen benzine of diesel. Ook is de auto tegen een lage premie te verzekeren en zijn de onderhouds kosten veel lager. Het plaatwerk is van kunststof, waardoor het risico op deuken en krassen een stuk kleiner is. Motorisch onderhoud is niet nodig, benodigde tien winstpunten bij elkaar reed. Haar eerste wedstrijd was op 21 februari van dit jaar. Twee van haar wedstrijden reed ze aan de overkant. Extra opvallend is dat ze haar 4- jarige merrie op eigen kracht zover heeft gekregen. Ze had daar niet meer dan ruim een jaar voor nodig. Paarden moeten ten minste drie jaar oud zijn voordat ze aan wed- omdat de auto geen draaiende delen heeft. De THINK maakt nauwelijks geluid. Het enige dat vergelijkbaar is met een normale auto zijn de banden. En net als bij gewone auto's moet de THINK City na vier jaar gekeurd worden. Ben Rentenaar van Garage Rentenaar is enthou siast over de elektrische auto. 'Wij zijn een proeftuin van het elektrisch rijden. We moeten dan ook alles bij houden qua kosten, onderhoud en eventuele storingen. En we vragen onze klanten die de THINK City een dag huren of als leenauto gebruiken, een enquête in te vullen omdat we nieuwsgierig zijn naar hun mening. We zijn op dit moment bezig met Elmonet (importeur en serviceaan bieder van elektrische auto's, red.) om servicepunt te worden, zodat we ook onderhoud kunnen uitvoeren strijden mogen meedoen. Maggie werd gefokt door Adri Zijm van de Pinto Ranche op Driehuizen, waar het ook staat gestald. De eerste wedstrijd van Veen en Maggie in de L2-klasse is op vrijdag 19 november op Texel. In verband met de herfstvakantie zijn er komende week geen wed strijden in de eilandcompetitie vol leybal. aan de THINK City. We volgen trai ningen en cursussen om onze kennis over elektrisch rijden op te vijzelen. Elmonet wil ons hier graag mee hel pen, want zij zijn net zo enthousiast over de THINK als wij.' Ava Krause van de Thijsseschool gaat in de jongste categorie zegevierend over de finish. advertorial Garage Rentenaar heeft de THINK City In de verkoop. De aanschaf kosten bedragen €33.950,- inclu sief BTW. Wilt u testen of de auto echt iets voor u is? Kom eens langs voor een proefrit. Voor €45,- per dag kunt u de THINK City ook huren. U vindt Garage Rentenaar op Bernhardlaan 200 in Den Burg, telefoonnummer 0222-318000. Of kijk voor meer informatie op de website: www.opelrentenaar.nl.

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 7