Dak vernieuwd, al het geld nog niet bijeen Brakenhoff exposeert nieuw Texels werk TEXELSE 3 COURANT Hollebol Weblog Familieberichten Vervolg pagina 1 Cootje Schoorl Cootje Schoorl 40 jaar getrouwd Cootje Schoorl Clasina Jozefina Witte-Hoogeduin Ina Wij willen onze vader, Opa Wetsteen alvast feliciteren met Wij wensen hem een fantastische reis y en een hele fijne verjaardag in Australië! Vader, Opa, wij zijn zo ontzettend trots op je! Goede reis! Liefs van alle kinderen en kleinkinderen. xxx Beeld van de restauratie van het dak van De Burght. Ereburgers Prof. Cees de Jager en Harry de Graaf gaven op 10 maart van dit jaar het startsein voor het vernieuwen van het leien dak van de Burght. Zoals menig andere Texelaar hadden ze zelf een lei aangeschaft, waarbij hun namen op de onder kant van de leien zijn geschre ven. Deze sponsoractie heeft ruim €15.000,- opgebracht. Met de voorbereidingstijd inbe grepen heeft het hele project, onder directie van architectenburo Uriot en begeleid door K. Boeder, adviseur en specialist instandhou ding monumenten, ruim een jaar geduurd. De planning was dat de restauratie voor de bouwvakva kantie 2010 afgerond zou zijn. Door het te laat leveren van de leien, problemen bij de keuring van de leien en het slechte weer is het werk wat uitgelopen. Boven- Vandaag heb ik nog overleg gehad met de politie en we hebben het afgelopen weekend geen meldin gen gehad.' Maar volgens Dros zou er dit weekend wél een inci dent zijn geweest. Dros is niet te spreken over de manier waarop het college over de kwestie communiceert. Op 2 sep- dien kwam bij het verwijderen van de oude leien, houtrot en aantas ting door de bonte knaagkever tevoorschijn in het dakbeschot en de uiteinden van de zware balken die het dak ondersteunen. Repa ratie daarvan is specialistisch werk en dat kostte veel tijd. De hele restauratie kostte €500.000,-. Door de Rijksdienst voor het Cultureel Erfgoed (vroe ger Monumentenzorg) is €350.000,- subsidie verleend, zodat de hervormde gemeente zelf €150.000,- moest bijdragen. Met het aanschrijven van diverse fondsen/bedrijven en de gehou den sponsoracties verwacht het restauratiecomité ongeveer €100.000 binnen te halen. De laatste actie, een culturele avond met diner in de Burght, die komend voorjaar zal worden gehouden, moet dan daarvoor wel een suc- tember heeft hij, mede namens een aantal buurtbewoners, samen met een vertegenwoordiger van de Texelse horeca een gesprek heeft gehad met de wethouder over De Hollebol. Afgesproken is volgens Dros in afwachting van een oplos sing niet naar buiten te treden. Dros is onaangenaam verrast dat, terwijl de politiek en media wél zijn geïnformeerd, hij als betrokkene het antwoord via de pers moest vernemen. Giskes: 'Kees Dros is steeds uitvoerig over de voortgang geïnformeerd. Maar het is ook onze ces worden. Ook voor de dan nog resterende €50.000,- hoopt het comité een aantal sponsors te vinden. Een sponsoractie die blijft lopen is de verkoop van oude leien. Onder meer die door Texelse kunste naars zijn beschilderd en/of tot kunstwerken zijn verwerkt. Deze kunstwerken staan in de kerk ten toongesteld en zijn te koop (zie artikel pagina 8). Beide ereburgers roepen particulieren en bedrijven op leien te sponsoren. Door een onvoorzien probleem was het gisteren helaas nog niet gelukt het aangekondigde weblog van Ger Praamstra, betrokken bij de organisatie van de ANBO-mani- festatie Lang zelfstandig wonen, op de website www.texelsecou- rant.nl te publiceren. taak om de raad te informeren. Het zijn overigens dezelfde antwoor den die Dros zou hebben gekre gen. Het is niet zo dat een Texelaar eerder recht heeft op een antwoord dan de gemeenteraad.' Dros: 'Ik weet niet wat de burgemeester onder uitvoerig informeren ver staat, maar ik heb nog veel vragen open staan. Waar het aan ont breekt is transparantie. En het is jammer dat er zo omheen wordt gedraaid.' Verdrietig dat zij niet meer bij ons is, maar dank baar voor de jaren die we samen waren, stellen wij u in kennis dat van ons is heengegaan onze geliefde moeder, schoonmoeder, pleegmoeder, grootmoeder en overgrootmoeder 28 juni 1923 t 21 oktober 2010 Udo en Lena Sabine en Jan, Gavin Verlin en Anita, Alexander, Oliver Christa en Klaas Coppe, Wester George Mandy en Ernst Bente, Bing, Ward Roberta en Pieter Wilskracht, twee woorden wil en kracht, aan het einde restte nog slechts de wil, weg was de kracht. Rust nu maar uit, jouw leven is volbracht. We hebben je in ons hart geborgen en de tijd zal die bewaren. Na een bewogen en arbeidzaam leven is over leden onze oud-assistente en collega Wij danken haar voor haar inzet en haar betrokkenheid bij de praktijk en onze gezinnen. Wij wensen de familie veel sterkte toe. Familie Waverijn Familie Van Hattem Elly Heerschap Caroline Moonen Wij zijn geschokt door het overlijden van de moeder van onze oud-leerlingen Bram en Sam Meerman. Wij wensen hen en de familie veel sterkte bij dit verlies. Het team, de O.R. en de M.R. van de Jacob Daalderschool DINSDAG 26 OKTOBER 2010 Onze opa en oma zijn 30 oktober Gefeliciteerd en een dikke kus! Meivin, Sanne en Maik Omringd door liefde, warmte en zorg van m'n kinderen en dierbaren, moet ik nu afscheid nemen van iedereen. Deze strijd heb ik niet kunnen winnen. Mijn leven is voltooid. A Harenkarspel, t Nieuwegein, 28 juni 1923 21 oktober 2010 Er is gelegenheid tot afscheid nemen op donderdag 28 oktober om 14.30 uur in de aula van crematorium 'Schagerkogge', Haringhuizerweg 3 te Schagen. Aansluitend zal in deze aula de crematieplechtigheid plaatsvinden. Na afloop van de crematieplechtigheid komen wij samen in de koffiekamer van het cremato rium, waar tevens gelegenheid is de familie te condoleren. Indien u geen rouwcirculaire heeft ontvangen, kunt u deze advertentie als uitnodiging beschouwen. Correspondentieadres; Mandy Osnabrugge-Eelman Asselerpad 3 7218 NE Almen Verdrietig om haar heengaan, maar met een dankbaar gevoel dat haar lijden nu voorbij is, delen wij mede dat, op 82-jarige leeftijd, in alle rust is ingeslapen mijn vrouw, onze moeder, schoonmoeder en oma A 15 maart 1928 t 24 oktober 2010 Henk Witte Paula en Jos Bas en Mariëlle Wouter en Soraya Louis en Dorine Astrid en Gerald Raoul Joey Richard en Dulcinea Zifio Zorro Bernhardlaan 25 1791 XA Den Burg Ma is overgebracht naar de landschapkamer van "Uitvaartcentrum Texel", Bernhardlaan 147 te Den Burg. Er is gelegenheid tot condoleren op woensdag 27 oktober van 19.00 tot 20.00 uur in het uit vaartcentrum. De uitvaartdienst zal worden gehouden op don derdag 28 oktober om 13.30 uur in de R.K. kerk, Molenstraat 36 te Den Burg. Aansluitend zullen wij ma begeleiden naar haar laatste rustplaats op de R.K. begraafplaats van Den Burg. Na afloop van de begrafenis komen wij samen in het uitvaartcentrum, waar tevens gelegenheid is de familie te condoleren. Expositieruimte Tusse de Banke in Den Burg staat van donderdag 4 tot en met woensdag 11 november in het teken van de eenvoud. Beeldend kunstenaar Roel Brakenhoff uit Sint Maar tensbrug exposeert er dan zijn nieuwste Texelse werken. Als regelmatig terugkerend expo sant heeft Brakenhoff er volgens eigen zeggen behoefte aan 'de ietwat strakke uitstraling van het interieur in Tusse de Banke op eigen manier aan te pakken'. Zijn nieuwste werken zijn 'vetgroene landschappen, heldere luchten, robuuste zeeën en architectoni sche fragmenten'. Texel noemt hij zijn 'glorieuze hoofdonderwerp'. Hoewel hij zich ook laat inspireren door de bergen in het noorden van Portugal, de heuvels in het midden van Spanje en de kust van het westen van Frankrijk, schildert hij het liefst het landschap van Neder lands grootste Waddeneiland. Met zo'n tachtig Texelse werken als bagage steekt hij volgende week het Marsdiep over. Brakenhoffs schilderijen gaan in alle eenvoud wel degelijk de diepte in. Met de kunst van het weglaten hoog in het vaandel laat de kunste naar zien en voelen dat eenvoud voor veel inspiratie en innerlijke rust kan zorgen. Als overkanter met een hang naar Texel lijkt hij als een helikopter over het eiland te gaan: hij bekijkt alles vanaf enige afstand en lijkt daardoor zicht op de grote lijnen te hebben. Die lijnen worden rafelig, maar treffend neer gezet in zijn schilderijen. Een wei land, de zee, de waddendijk, sim pelweg een boet of een hek, en niet te vergeten een schaap, het kan hem bijna niet eenvoudig genoeg. Naast schilderijen presenteert Bra kenhoff in Tusse de Banke zijn nieuwe kalender Texel 2011geba seerd op zijn serie Vormen van werkelijkheid, een uitgebreide serie schilderijen die elk een fragment van Texel weergeven. Roel Braken hoff geeft ook zijn eigen kunstboe ken uit. Bij aanschaf van een schil derij ontvangt de koper gratis zijn boek Eiland zonder woorden. De expositie is dagelijks van 11.30 tot 16.30 uur geopend. De kunstenaar is zelf aanwezig.

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 3