(jroen 'wartsj~exels in het harL, I Winkels in Den Burg half uur eerder dicht KUsf 12 Veel senioren ontevreden over prestaties Woontij ïUuoonHUMS bos mal 12 .txl ZELF BOUWEN? Archeologie Remkes opent nieuw raadhuis Garage aanbouwen? GRAAG! 2 BOUWKAVELS Texelse mariniers redden zeilschip texelseScourant! Woelmuis Showroom zaterdag's DE WIT 1NSTAUAT1ETECHN1EK open van 9.30 -12.00u Éi=»iia»>ia auto maaHraiiai www.texelseautopagina.nl _l 1 DE CR ETTE 1 OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12519 VRIJDAG 29 OKTOBER 2010 Verschijnt dinsdag en vrijdag Uitgave van v/h Langeveld de Rooy bv, Postbus 11, 1790 AA Den Burg, oplage 7.500 Losse nummers 1,20 Oudere leden van de drie fan farekorpsen hebben zich verenigd in een Seniorenorkest. Leonie van Schaik en haar paard Texel Consensus waren succes vol bij een samengestelde wedstrijd. Ferry en Annie Zwanenburg zijn 60 jaar getrouwd en gaan nooit meer weg uit Den Hoorn. Diverse schrij vers hebben meegewerkt aan het boek De Mythe van Texeldat vol gende week verschijnt. Woontij verkoopt in menig bui tendorp wel mooie praatjes, maar woningbouw voor senioren blijft achterwege. Zo denkt menig Texelaar op leeftijd er over en het is de voornaamste reden dat tachtig procent van de seni oren die donderdag de manifes tatie Lang Zelfstandig Wonen van de ANBO bezochten aangaf ontevreden te zijn over de Texel se woningcorporatie. Een confronterend signaal voor directeur Jan van Andel, die deel uit maakte van het forum dat met de zaal discussieerde over zelf standig wonen voor ouderen. Als voorbeeld haalde Biem Trap de situatie in Oosterend aan, waar Wat een watjes, daar bij Texel94, tenminste die ouders! Bang voor wat scherven, puh. Die voetballer tjes worden tenminste nu een beetje afgetraind als ze eens een sliding maken. Verder is er niks aan de hand en de EHBO-trommel is vast rijkelijk gevuld. En let bij het schoonmaken van de wonden goed op! Uit zo'n bloedend voet balknietje kan zo maar een splinter van een bierglas uit de Hamburger cultuur gepeuterd worden, wat wijst op zeer vroege toeristische contacten. Dat vorkje op de foto ziet er héél Romeins uit, volgens mij. Daarmee prikten die gasten de kippenpootjes van tafel. En zo'n scherf kan van het potje zijn waar Ada van Holland nog op heeft gezeten! Nog leerzaam ook voor die pupillen. Woelmuis Woontij in 2004 had beloofd dat er in 2006 seniorenwoningen zouden zijn, maar die er nog steeds niet zijn verrezen. Ook in andere dor pen is er nog niets gebeurd met verouderde seniorencomplexen. Van Andel over de kritiek: 'Verve lend en ik had dit niet ingeschat. Onze eigen huurders zijn namelijk wel tevreden.' Hij toonde wel begrip en noemde allerlei oorzaken voor de vertraging, zoals het moe ten betalen van vennootschapsbe lasting, meebetalen aan huurtoe- slag en nu een mogelijke verhoging van de OZB. Daarnaast waren er financiële problemen bij Woontij, die volgens de directeur inmiddels zijn opgelost. Hij beloofde een inhaalslag te zuilen maken, in gesprek te zijn met belangengroe pen en hij zei dat het tekort over tien jaar is opgelost. Het publiek in de zaal, ruim 400 senioren, bestond voor het meren deel uit bezitters van een koopwo ning. Voor die categorie had Van Andel een ontnuchterende bood schap. Namelijk dat woningcorpo raties op termijn alleen huurwonin gen beschikbaar mogen stellen aan mensen met een laag eigen vermogen en een inkomen lager dan €33.000,-. Wie daar boven zit, is aangewezen op een koopwo ning. Daar heeft de zogeheten Zwitserleven generatie zoals de huidige bejaarden werden gety peerd, nog niet mee te maken, maar de huidige vijftigers straks wel, een groep die gistermiddag nog zwaar was ondervertegen woordigd, waarschijnlijk omdat ze aan het werk waren. Zij doen er goed aan nu al te anticiperen op hun oude dag, bijvoorbeeld door na te denken over mogelijkheden voor een slaap- en badkamer op de begane grond. Als het op finan ciering van dat soort voorzieningen aankomt, dan maakt de Rabobank geen onderscheid tussen oud en jong, verzekerde Mare Meskers van de Rabobank. Je kunt als oudere natuurlijk ook het vermo gen dat je met je woning hebt opgebouwd langzaam opeten. Banken bieden daarvoor zelfs maatwerk, in de vorm van een Opeethypotheek. De informatie markt Lang Zelfstandig Wonen in sporthal Ons Genoegen in Den Burg, is vandaag (vrijdag) van 14.00 tot 22.00 uur te bezoeken en zater dag van 11.00 tot 17.00 uur. Meer over de ANBO-manifestatie op pagina 12. Blokker, Etos en Hema in Den Burg veranderen volgende week gezamenlijk hun openingstij den. Van maandag tot en met zaterdag zijn ze dagelijks van 9.00 tot 17.30 uur geopend. Ze stappen daarmee ook af van de koopavond op vrijdag. De drie bedrijven hopen zo meer éénheid in de openingstijden voor elkaar te krijgen. 'Daar wordt al jaren over gesproken, maar er gebeurt niets', aldus Rob Zwet sloot namens de drie winkels. 'We hebben besloten nu een stap te zetten.' Volgens hen werkt een duidigheid prettiger naar klanten, zodat zij niet voor een gesloten deur staan. De stap wordt gesteund door Ondernemersvereniging Den Burg. Voorzitter Kees Klaassen heeft de leden deze week, op basis van een enquête over de openingstijden, geadviseerd van november tot april van 9.00 tot 17.30 uur open te zijn. Van april tot november kunnen winkels het beste 9.00 tot 18.00 uur aanhou den. De ondernemersvereniging stelt ook voor de koopavond te laten vervallen. Diverse winkels in Den Burg zijn er al mee gestopt, omdat de omzet laag is en er vaak niet veel mensen komen. De koopzondagen wil de onderne mersvereniging wel handhaven. Blokker, Etos en Hema zijn de eersten die de nieuwe tijden toe passen. Volgens Zwetsloot schept een vroegere sluiting in de winter maanden de mogelijkheid om de 'koopmomenten' (koopzondag en koopavond) in de zomermaanden te verruimen. Dan zien de winkels door het toerisme meer klandizie en draaien ze een betere omzet dan in de rustigere wintermaan den. Hoe verruiming van de 'koop- (Advertentie) Gemeente Texel Beeld van het forum tijdens de manifestatie Lang Zelfstandig Wonen gistermiddag in Ons Genoegen. (Foto Gerard Timmerman) Johan Remkes, commissaris van de koningin in Noord-Holland, verricht vrijdag 26 november de officiële opening van het nieuwe gemeentehuis in Den Burg. Remkes brengt die dag een ambts- bezoek aan het eiland om kennis te maken met organisaties en instel lingen die zich bezighouden met duurzaamheid en innovatie. De commissaris van de koningin, aan het bewind sinds 1 juli, was half augustus ook al op het eiland om zich te verdiepen in duurzaamheid, maar dat was een informeel bezoek van twee uur. Op zaterdag 27 november is er een open dag in het nieuwe gemeentehuis aan de Emmalaan. Vraag uw vergunning aan via www.omgevingsloket.nl Zie advertentie in deze krant. momenten' kan plaatsvinden, moet volgens Zwetsloot nader worden bekeken. 'Je kunt bijvoor beeld denken aan thema's tijdens een koopavond of koopzondag die je gezamenlijk toepast.' De nieuwe tijden vallen volgens hem goed bij het personeel. 'Dan kunnen zij, net als de klanten, ook om zes uur aan de piepers zitten. Dat laatste half uur heb je vaak weinig omzet meer, maar je hebt er wel werk aan.' De drie winkels hopen dat hun stap navolging krijgt. 'Het is vaak lastig meerdere ondernemers op één lijn te krij gen, maar soms is het handig elkaar te vinden om het algemeen belang te versterken.' www.speedheat.nl Dealer voor Texel: Romein Dros tel. 321 263 Mariniers van de Joost Dourlein- kazerne hebben woensdag mee geholpen bij de redding van een zeilschip voor de Engelse kust. Dat gebeurde tijdens een geza menlijke oefening van Nederlandse en Britse mariniers met Zweedse marineschepen en de Engelse red dingsmaatschappij. Zij werden opgeroepen hulp te verlenen aan de Llandoger Trow die stuurloos was geraakt door elektrische en technische mankementen en water maakte. De mariniers schoten met twee Zweedse aanvalsboten te hulp, waarna het stuurloze schip op sleeptouw werd genomen en veilig in de haven van Dartmouth werd afgemeerd. Van de Mok waren ser geant Dennis Meijer en sergeant Robert Bits Jongsma bij de red ding betrokken. (Advertentie) tjrocn Twarlsjixcls in het harL, Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant 1 de volgende folder(s): wan NATE LI ER M MOERBEEK ffóye/i-esc, meer... Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spinbaan 6. De Beursplein 5 uit De Cocksdorp heeft woensdag zes opva renden thuisgebracht die op de Noordzee waren verdwaald. De zes waren met een gehuurd schip van circa 15 meter lengte (de Hercules) vertrokken van Terschelling om via de Noordzee naar Vlieland te varen. Op een gegeven moment wisten ze niet meer waar ze waren. Met een mobiele telefoon konden ze con tact met het Kustwachtcentrum krijgen dat de Beursplein alar meerde om te gaan helpen. De zes bleken op een paar mijl van de Eierlandsche Gronden te zijn beland. Vier opvarenden waren inmiddels zeeziek en nummer vijf zat er tegenaan. Er stonden golven van zo'n drie meter hoog. Sandor Mantje, een van de redders op de Beursplein, stapte over op de Hercules, waarna de KNRM het schip veilig naar Den Helder begeleidde. (Foto Florian Julius/KNRM)

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 1