(jrocn ÜwartsJ'exeh in het karL, I Voorlopig geen autogas op Texel verkrijgbaar Meer onbemande tankstations Bijzondere erfenis rioolwaterzuivering 1 Boomstammen spoelen aan op de Texelse kust /'A: v I Wethouder pakt de bus Eén boot TESO Klimrek bij school weg ||^^guiterij betsema Q Zorg, gezondheid en zelfstandigheid. Het waren enkele onderwerpen die vrijdag en zaterdag aan de orde kwamen tijdens de ANBO-beurs in Ons Genoegen in Den Burg. De beurs was een succes, zo'n 2200 mensen bezochten de 53 stands in de sporthal en de aanbouw. Tien stands werden bemand door organisaties van de overkant, de rest was allemaal van het eiland. Volgens Tom Steenvoorden van de organiserende ANBO waren de standhouders ook tevreden. Tussendoor waren optredens van onder meer Popkoor van Artex, Anyway en het Oudeschilder Visserskoor. Het alge mene thema van de beurs was langer zelfstandig blijven wonen. Op de foto praat apotheker Jan Klok, één van de standhouders, bezoekers bij over gezondheidszaken. www.texelseautopagina.ri T1 X L. I S IX )U RAN I 1 i 1 Super deBoer OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12520 DINSDAG 2 NOVEMBER 2010 Verschijnt dinsdag en vrijdag Uitgave van v/h Langeveld de Rooy bv, Postbus 11, 1790 AA Den Burg, oplage 7.500 Losse nummers 1,20 Kleuren verdwij nen, contouren vervagen en het zicht werd lang zaam minder tijdens de Nacht van de Nacht. Jeugd en vrij willigers van Scouting Texel vierde het 65- jarig bestaan van de club met een groot kamp in Baarn. m k C.P. ofwel Mees ter Laan, die vrij dag overleed, drukte een onuit wisbaar stempel op het Texelse landbouwonder wijs. ff Vrijheid is het credo van onderneemster Joyce Muskee. 'Hier doe ik wat ik zelf wil', zegt ze over haar winkel. F (Foto Jeroen van Hattum) Op Texel kan geen autogas meer worden getankt. Het tankstation van voorheen Kievit aan de Pont- weg was tot voor kort het enige punt waar gas kon worden getankt. Sinds dit onbemand is, mag er geen gas meer worden getankt. Het tankstation wordt geëxploi teerd door Boha Noord, dat voor een aanzienlijk deel eigendom is van RAB. Directeur Paul Krugers: 'Het is een landelijke tendens dat steeds meer kleine pompstations onbemand zijn. De reden is dat het rendement is gedaald. Voor heen kwam zeventig procent uit brandstof en dertig procent uit de shops, tegenwoordig is dat andersom. Maar in dat kleine hok je aan de Pontweg kunnen we niet zoveel kanten op. Vandaar het besluit om de shop te sluiten en er een onbemand station van te maken. Maar bij onbemande stati ons mag momenteel geen auto gas worden verkocht.' Dat gaat wel veranderen. De verwachting is dat in januari een bericht in de Staatscourant verschijnt, dat het wél wordt toegestaan, mits alleen gas wordt verkocht aan een geslo ten groep gebruikers. Dat bete kent dat moet worden getankt met We hebben overleg gehad met de gemeente, maar we moeten ons er aan houden.' Volgens Krugers kwam ongeveer vijftien procent van de omzet van dit station uit de verkoop van autogas. Automobi listen die rijden op gas, kunnen overigens ook op benzine rijden. Eerder gelanceerde plannen voor een pas. Alvorens dit wordt vrijge geven, moet een procedure wor den doorlopen van minimaal een week of zes. 'Tot die tijd mogen we er formeel geen gas verkopen. verplaatsing van het tankstation, in samenhang met ontwikkeling van het gebied rond het PHH- gebouw, zijn nu de aan- en afvoer- routes naar het hulpverleningsge- Op het strand en aan de oostkant van het eiland is vrijdag een grote partij boomstammen aangespoeld. Van de Hors tot de vuurtoren dre ven zo'n 70 stammen, tot een lengte van vijf meter en een door snee van 35 centimeter, op de Texelse kust. Ze werden ook bij de dijk bij Oost aangetroffen. Scheep vaartverkeer was ervoor gewaar schuwd. De stammen zijn in opdracht van de strandvonderij door Marcel Bakker op een wagen geladen en op het erf van hulp strandvonders Jaap Duinker en Maarten Jan Boon opgeslagen. Het is niet bekend van welk schip ze afkomstig zijn. Te zijner tijd zul len de vurenhouten boomstammen openbaar worden verkocht. bouw anders zijn ingevuld, op een laag pitje gezet. Aanpassing van de exploitatie is de reden dat ook het tankstation in Zuid-Eierland vanaf 1 oktober onbemand is. Ook de shop en de carwash zijn gesloten. Exploitant Erwin van der Linde: 'Het seizoen spatroon is te grillig om het station 365 dagen per jaar open te hou den. Daarnaast stonden we onder meer voor een investeringen ter vervanging van de carwash, die wij op dit moment onverantwoord achten.' Via de buitenterminal van het pompstation kan uitsluitend met een pas worden getankt. Deze terminal accepteert bank- en giro- passen, de Boha lokaal pas en de meeste andere passen. Hoogheemraadschap Hollands Noorderkwartier zit in De Cocks- dorp met een opmerkelijke erfe nis. De rioolwaterzuiveringsin stallatie is nog in handen van een Amerikaanse investeerder en het eigendom moet eerst worden afgekocht, voordat de zuivering kan worden gesloten. Uitwaterende Sluizen, de voorgan ger van Hollands Noorderkwartier, had de rioolwaterzuivering jaren geleden eigendom laten worden van een Amerikaanse investeerder, waarna de zuivering langs de Wad dendijk werd geleast. Dat was voor het voormalige waterschap fiscaal gunstiger dan zelf eigenaar te zijn. Tabaksconcern Philip Morris zit achter de investering, bevestigt een woordvoerder van Hollands Noorderkwartier. Zolang de zuivering van het Ameri kaanse bedrijf wordt geleast (het contract loopt nog tot 2020), kan Hollands Noorderkwartier de instal latie niet sluiten. Anders vervallen voor Philip Morris de fiscale voor delen en bestaat zelfs het risico dat het tabaksconcern de al genoten fiscale voordelen moet terugbeta len. Philip Morris zou dat op Hol lands Noorderkwartier kunnen ver halen. Om dat te voorkomen, wil het hoogheemraadschap de lease overeenkomst voortijdig afkopen voor €200.000,-. Daarnaast heeft Hollands Noorderkwartier €140.000,- nodig om de kosten te vergoeden van adviseurs van de investeerder en betrokken banken. Het college van hoofdingelanden Wethouder Frans Visman stond donderdag opeens voor een dilemma. Hij moest naar Ooste rend om namens het gemeente bestuur een gouden bruidspaar te feliciteren, maar zat zonder vervoer. Zijn vrouw had de auto meegeno men, dus Visman moest op een andere manier in het dorp zien te komen. Fietsen zat er niet in, dus dat moest een taxi of de bus wor den. In de wetenschap dat momen teel elke besparing bij de gemeente er één is, besloot de wethouder financiën maar het goede voor beeld te geven en voor het laatste te kiezen. En zo vertoefde hij even later in één van de bussen van Connexxi- on op weg naar Oosterend met de gemeentelijke felicitaties op zak. Het beviel hem prima. 'De bus werd nog bestuurd door een oude bekende, ik werd afgezet op de plek waar ik moest wezen en een uurtje later keurig weer opge haald.' In verband met een dokbeurt van de ms. Schulpengat heeft TESO de komende weken slechts één schip beschikbaar. Er zijn daarom geen extra afvaarten. De transporten van gevaarlijke stoffen kunnen vooraf worden gereserveerd. heeft de commissie Bestuur, Mid delen en Waterketen gevraagd in te stemmen met die uitgave. Het dagelijks bestuur van het hoog heemraadschap heeft er al geld voor opzij gezet. Hollands Noorderkwartier kent meer van dergelijke lease-con structies. 'Het was toegelaten', aldus de woordvoerder, 'maar sinds een paar jaar is het voor overheden niet meer gebruikelijk.' De rioolwaterzuivering van De Cocksdorp wordt gesloten, omdat over een tijdje al het rioolwater bij Everstekoog aan de Pontweg moet worden gezuiverd. Die zuivering wordt daarvoor uitgebreid. .speedheat.nl Dealer voor Texel: Romein Dros tel. 321 263 De gemeente heeft gisteren het houten klimrek op het school plein van de Daalderschool in Oosterend weggehaald. Het speeltoestel, eigendom van de gemeente, was afgekeurd waar door het niet op het openbaar toegankelijke terrein kon blijven staan. Onder ouders en kinderen is ongerustheid ontstaan dat er niets meer voor in de plaats komt. Kin deren gingen gisteren in het dorp al langs de deur om geld in te zamelen. Of er wat terugkeert, was gisteren aan het eind van de mid dag niet meer bij de gemeente na te vragen. Tijdens de dorpenronde met B en W die in januari werd gehouden, werd nog gesproken over vervanging van het speeltoe stel. De zandbak op het school plein is gebleven. (Advertentie) (jncn 'ZwarL-Jixels in het harL Onze bezorgers vers preiden 1 vandaag met de Texelse Courant 1 de volgende folder(s): 1 Folder niet gehad?! 1 Alsnog verkrijgbaar op 1 Spinbaan 6. OPA OMA 65 JAAR GETROUWD HEY OPA, WAT ZIT JE BROEK TOCH BEDROEFD HOOG?

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 1