Paviljoens verdwijnen De Koog laat punten liggen in Den Helder TEXELSE 3 COURANT Beau-Jane Oud-Texelse op voorkant boek Maaltijd verschoven Vlaams weekend Koolhof wint in De Graaf bokaal Wandeltocht in Oosterend Gemeente dimt licht in De Koog asjaar eeiA, écMt p aar S Gerrit Timmer Gerrit Timmer Gerrit Timmer Lieve ome Gerrit Lieve ome Gerrit Cornelis Pieter Laan t Texel 29-10-2010 bót willen wij vieren met familie en vrienden <peLegenkeid tot feliciteren (s van ±&.oo tot 1 S.OOu. Willem en Nujnkt Amout-hfoekema Op 28-10-2010 om 01:28 uur 3280 gram DINSDAG 2 NOVEMBER 2010 Het afbreken van de strandpavil joens is weer begonnen. Bij paal 15 werden de afgelopen dagen de units van Westerslag weggehaald. (Foto Johan de Jong) Dat SV De Koog tegen Watervo gels het vierde punt van de com petitie behaalde, lijkt winst, maar de toeschouwers die de wed strijd hadden gezien, hadden maar één eindconclusie: De Koog heeft twee punten achter gelaten in Den Helder. Vanaf het begin was De Koog de bovenliggende partij. Met verzorgd en aantrekkelijk voetbal werd de Helderse opponent bij vlagen weg gespeeld. De Helderse ploeg mocht op eigen helft de bal rustig rondspelen, maar zo gauw ze in de buurt van de middenlijn kwamen, zette de Koger ploeg druk en ver overde de bal. In de omschakeling was de Texelse ploeg snel en direct en kwam een aantal malen voor het Helderse doel. Maar het lukte niet om de kansen om te zetten in doelpunten. Na 30 min was het toch raak. Robin Schoo liet zijn directe tegenstander zijn hielen zien en schoot hard en hoog vanaf 16 meter in het doel. Bij de tegenstander leek de weerstand al gebroken en de ontstane ruimte werd goed benut door de Texelse formatie. Ballen gingen net naast, maar ook de doelpalen van de Hel derse ploeg werd een aantal malen geraakt en de tweede goal wilde niet vallen. Meteen na de rust werd na een afgeslagen aanval van de gasten hard en onhoudbaar voor keeper Dobma ingeschoten (1-1). De Koger ploeg liet het er niet bij zitten en koos voor de aanval. De laatste 40 minuten zat de thuisploeg in een wurggreep bij de Koger ploeg, alleen het beslissende doelpunt werd niet gemaakt. Kansen waren Oud-Texelse Elvire Jansen, doch ter van Gelein Jansen, siert de voorkant van een boek over publieksbegeleiding in Nederland se musea dat gisteren is gepresen teerd. Het boek, getiteld Over Pas sie en Professie, beschrijft hoe educatie in musea zich de afgelo pen honderd jaar heeft ontwikkeld. Jansen is actief in dat vak, zij is educatief beleidsmedewerker bij het Amsterdams Historisch Muse um. Het boek werd gemaakt door Cultuurnetwerk Nederland, een landelijk kenniscentrum voor cul tuureducatie. De samenstellers hielden een serie interviews met educatief museummedewerkers. De gezamenlijke maaltijd van het dorpsservicepunt in Oosterend wordt verschoven. De maaltijd zou aanvankelijk komende donderdag worden gehouden, maar is ver schoven naar volgende week dins dag. De maaltijd begint dan om 18.00 uur in dorpshuis De Bijenkorf aan de Mulderstraat. er wel, maar in de beslissende eindpas werd vaak niet de juiste keuze gemaakt en bleef het 1-1. Vlak voor tijd werd de thuisploeg nog gevaarlijk uit een gemakkelijk gekregen vrij trap, maar de bal ging over het Koger doel. Terecht, vol gens onze correspondent, want een overwinning was iets waar de thuisploeg totaal geen recht op had. Trainer van der Hert na afloop: 'Ik heb een eerste helft gezien, waarin ik mijn ploeg dit seizoen nog niet zo goed heb zien voetballen. We doen onszelf tekort door met een bescheiden 0-1 te gaan rusten. In de rust had het al beslist moeten zijn, we speelde goed en het bal letje werd in een goed positiespel rond gespeeld, het zag er allemaal verzorgd en goed uit. Na de rust werd het snel minder, de 1 -1 vlak na rust viel op een ver keerd moment en kwam ook geheel uit de lucht vallen. We hebben het nog geprobeerd, maar werden te onrustig waardoor er soms ver keerde keuzes werden gemaakt en het ging soms te gehaast.' 'Volgende week tegen Kaagvogels proberen we toch de opgaande lijn vast te houden en het goede voet bal uit te breiden naar de tweede helft.' Zeer positief vond Hert het optreden van A- junior Thijs van Veen, die een verdienstelijk debuut maakte. 'Een jongen waar De Koog nog veel plezier aan kan beleven als hij zich zo blijft ontwikkelen.' Bij Artex wordt van vrijdag 5 tot zondag 7 november het Vlaams Weekend gehouden, met work shops, open podium, docenten presentatie en bal. In de Vlaamse folk en balfolk waait een wind die misschien wel het beste 'wereldmuziek met een West-Europese toets' genoemd kan worden. Het is een gezellige, niet al te gecompliceerde stijl voor zangers, dansers en instrumenta listen, die veel ruimte biedt voor persoonlijke interpretatie. Het Vlaams Weekend van Artex biedt een workshop- en concert- Met 521/2 strafpunt heeft Linda Koolhof zondag in manege Akenburg de tweede wedstrijd om de Jaap de Graafbokaal gewonnen. Aan de wedstrijd namen negentien aanspanningen deel, reden voor jury Breg om zijn bewondering uit te spreken over het grote aantal deelnemers. Vooral bij dames en jeugd mag het mennen op het eiland zich in grote belangstelling verheugen. Lex Veeger liet met zijn tandemaanspanning een goede dressuurproef zien, maar verloor punten in de vaardigheid. Hij ein digde als twaalfde. Linda Koolhof behaalde met haar Haflinger Medy 52 strafpunten in de dressuur en een halve in de vaardigheid. Zij blijft daarmee op de eerste plaats in het klassement. Tweede werd Nanny van den Berg, met een hal ve punt voorsprong op Crista Lap. De volgende wedstrijd wordt gere den op zondag 28 november. Uitslag: 1.Linda Koolhof, 521/2; 2.Nanny van den Berg, 54; 3.Crista Lap, 541/2; Klassement: 1.Linda Koolhof, 108; 2.Frouwke Eelman, 109; 3.Crista Lap, 1131/2. Wandelsportvereniging Het Gou den Boltje houdt zaterdag 6 november bij Oosterend de Najaarswandeltocht. Start en finish zijn bij dorpshuis De Bijenkorf aan de Mulderstraat. Daar kan tussen 13.00 en 14.00 uur wor den gestart. Er zijn routes van 5,10 of 15 kilometer die door het land schap tussen Oosterend en de Waddenzeedijk leiden. Deelname kost per persoon 4,- (met herin nering) of €3,-. Leden krijgen €1,- korting. programma waarbij de muzikale vaardigheden van de deelnemers worden verbeterd, maar waarbij ook de muzikale ontmoeting cen traal staat. De workshops worden dit jaar gegeven door leden van EmBRUN, Triple-X, Elly Aerden en Wouter Vandenabeele. Er is nog plaats bij de workshops zang, gitaar, viool en samenspel. Deelne mers tot 21 jaar betalen €60,-. Het programma van zaterdagavond - met open podium, presentaties en bal - is openbaar. De toegang bedraagt €7,50. Het weekend wordt zondag afgesloten met een presentatie, die om 15.00 uur begint. De grote lichtmasten bij het par keerterrein aan de Nikadel in De Koog worden voortaan gedimd tussen 22.00 en 5.00 uur. De gemeente is daarmee begon nen op initiatief van bewoners van het dorp om het energieverbruik van de openbare verlichting terug te dringen. Wethouder Edo Kooi man gaf zaterdagavond het start sein tijdens de Nacht van de Nacht. Met één draai aan een knop hulde hij het hele parkeerterrein in duis ternis. Met de dimmers wordt daar voortaan de helft minder aan ener gie verbruikt. Bij de overgang van de Pontweg en de Dorpsstraat zijn LED-lamp- jes aangebracht om de randen van de weg en de verkeersdruppels te markeren. Onderzocht wordt of de LED-verlichting lichtmasten over bodig maken en wat de effecten op de omgeving zijn. 'Uiteraard zonder hiermee de verkeersveilig heid te verminderen', aldus de gemeente. In andere dorpen komen ook proe ven. In Oosterend wordt een aantal antieke lichtmasten rond de kerk voorzien van LED-verlichting en in Den Hoorn wordt bekeken of het kerkje met andere, energiezuinige re lampen kan worden verlicht. De plannen zijn onderdeel van een lichtplan dat de gemeente aan het maken is om nachtelijke duisternis, benoemd als één van de kernwaar den van het eiland, meer ruimte te geven. "Geborgen in het licht" Omringd door heel veel zorg en liefde is overleden mijn lieve man Gerrit Timmer Oosterend, 23 december 1920 t Oosterend, 30 oktober 2010 Nelie Timmer-Koning Botterstraat 35 1794 AC Oosterend Gerrit is thuis. Er is gelegenheid tot condoleren op woensdag 3 november van 19.30 tot 20.30 uur in de Maartenskerk, Kerkstraat 2 te Oosterend. De afscheidsdienst vindt plaats op donderdag 4 november om 13.30 uur in bovengenoemde kerk. Aansluitend begeleiden we Gerrit naar zijn laatste rustplaats op de Algemene begraafplaats aan de Achtertune. Na de begrafenis komen we samen in dorpshuis De Bijenkorf, Mulderstraat 37 te Oosterend. Wij gedenken onze geliefde oom Gerrit Timmer Hij hoorde bij ons gezin, door zijn werkzaam heden in de kruidenierszaak, maar vooral ook om zijn warme belangstelling voor ons allen De kinderen van Arie en Alie Timmer-Trap let Klaas Wim Corrie Feytje Tineke Reiny Ed Cocky Cees Marijke De Heer is mijn herder. Na een langzaam afnemen van zijn krachten en een kort ziekbed is van ons heengegaan, onze lieve, meelevende oom Annie - Klaas let - Eef Lia t- Marius t Sybe - Thea Na een huwelijk van 63 jaar niet meer bij elkaar Wij zijn verdrietig na het overlijden van onze lieve zwager en oom Wij wensen tante Neel heel veel sterkte toe. Henny Koning, Lia en Herman, Hillian en Peter, Piet en Marleen, Cocky en Ed, Anny en Cor, Aad en Nelleke, Ruud en Anneke, kinderen en kleinkinderen. Op dit afscheid zijn wij langzaam voorbereid. Wij konden elkaar steeds minder vertellen. Nu is in heerlijkheid opgenomen onze oud buurman en goede vriend, onze ome Gerrit Wij wensen (tante) Neel veel kracht en sterkte toe. Biem en Janna Vlaming Ria en Henk Kees en Jolanda Annie en Sietze Leni en Bart Jantina en Harry en kleinkinderen U bent een groot verlies voor deze wereld maar een aanwinst voor de hemel We zullen u heel erg missen Vaarwel lieve ome Gerrit Bart en Esther U was als een opa voor Bart Bedankt voor de heerlijke jaren die u hem gaf Annemarie Plaats je licht niet onder de korenmaat "Als mens ben je nietig, maar je hoort er wel bij" Zacht en kalm is van ons heengegaan onze vader, schoonvader, grootvader en overgroot vader weduwnaar van Geertje Kistemaker ontvanger van de Gemeentelijke eremedaille in zilver A Middelie 19-03-1912 Dordrecht: Jan en Ada Alkmaar: Wiebe t en Neeltje Zeewolde: Anton en Marianne Koog aan de Zaan: Maarten en Mieke Zaandam: Annemarie en Cees Kleinkinderen en achterkleinkinderen Vader ligt opgebaard in afscheidshuis „de Vlinder", Hollewal 42 te Den Burg. Dinsdag 2 november is er van 19.30 tot 20.30 uur gelegenheid tot condoleren in de Doopsge zinde kerk, Kogerstraat 18 te Den Burg. Woensdag 3 november wordt in bovengenoem de kerk om 13.30 uur de rouwdienst gehou den, waarna de begrafenis plaatsvindt op de Algemene begraafplaats aan de Kogerstraat te Den Burg. Na afloop van de begrafenis is er eveneens gelegenheid de familie te condoleren in de Doopsgezinde kerk. Correspondentieadres: J.W. Laan Bakema-erf 1513315 JC Dordrecht Indien u geen kaart heeft ontvangen dan kunt u deze advertentie als uitnodiging beschouwen Onze dank gaat uit naar het personeel van de Gollards en de huisartsen Waverijn en Van Hattem Familie Laan CW Wêl 0p WüVtwdOtY 2010, in kampeerboerderij '"e-rtemhotvt", nabij Pen Hoor/v Huisje, Boompje, Beestje, bij ons is er een feestje! Wij zijn reuze blij, want we hebben er een kleintje bij! Niels Bos Ilona Westerlaken Distelvlinder 17 1791 TN Den Burg

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 3