Crossers uit hun dak bij Gerrit Zijm Estafette SESSSSSUo /- <3*-. TEXELSE 7 COURANT W Wampexers op pad voor de dertigste editie -*,/ r% t Weijdt en Moree goed van start Hondenexamen Dames Tevoko naar Hoorn Koplopers laten punten liggen Kaartwinst Van der Veen en Koomen Texel'94 verliest punten en spelers VRIJDAG 5 NOVEMBER 2010 Crossers binden de strijd aan tijdens de Gerrit Zijm Estafette. Motorcrossers die normaal gesproken hun rondjes draaien op het circuit in Eierland, draaien zondag tijdens de Gerrit Zijm Estafette het gas extra ver open. De organiserende MAB Club had een parcours van vier kilometer uitgezet over ruw terrein, lande rijen, door een sloot en zelfs over het vliegveld. 220 crossers kwamen aan de start, onder wie veel rijders van de over kant. Ook supersnelle jongens, die meedoen aan crossen in verre uit hoeken van de wereld. De MAB had over het terrein aan de Hoofd weg en daar buiten een gevarieerd traject uitgezet van vier kilometer. Bedoeling was dat elk team van drie coureurs in vier uur tijd zoveel mogelijk rondes zou afleggen. Er werd gereden op het scherp van de snede en temidden van brul lende motoren oogde het alsof de rijders die tijdens deze laatste cross van het seizoen werden los gelaten de vrijheid benutten om het gas extra ver open te draaien. Motoren denderden met hoge snelheden over het terrein, maak ten hoge en verre sprongen en wilde capriolen, waarbij het zand hoog opspatte. Machines bleven soms steken in de modder en er werden buitelingen gemaakt, maar desondanks bleef de fysieke scha de beperkt tot één gebroken sleu telbeen, een blessure die bij een dergelijk groot evenement volgens Een deel van het parcours liep over het deel van het vliegveld waar parachutisten landen. jeugdrijders de dag van hun leven. De vrijwilligers van de MAB hopen dat de inspanningen die ze hier voor hebben geleverd, zal uitbeta len in een groot aantal toekomstige leden die voor de club hun beste beentje voorzetten. insiders eigenlijk geen naam mag hebben. De MAB ontving na afloop veel complimenten over het par cours en de organisatie. De winnaars slaagden er in met z'n drieën in vier uur tijd 75 rondes af te leggen, een afstand van 300 kilometer. Voor de categorieën 65 en 85 cc waren wedstrijden van anderhalf uur uitgezet, die door teams van twee man werden ver reden. Volop uitdagingen waren er ook voor de jeugd, voor wie twee kleinere, maar niet minder span nende trajecten waren uitgezet. Met een parcours over onder meer een stukje dijk, het autocrosster rein, een stukje boerenland en de paardenbrug die van Tussen Wad en Duin was geleend, hadden Programma dinsdag 9 november Veld A 19.45 Autocentr.-Super Randstad 20.30 Randstad-Kobeko Autocentr 21.15 Paal 28/K-CVI Cocky's 22.00 Vlinderwinkel-Cocky's CVI Veld B 19.00 Falcon-RAB Rabo 19.45 Rabo-lnterieurbouw Falcon 20.30 Mantje-AH Interieurbouw 21.15 NIOZ 2-Ecotiem Wessels 22.00 Wessels-IBS NIOZ 2 Veld C 19.00 De Rog-Bar S Krim 19.45 Klif 23-Krim Bar S 20.30 Moorman-Ccampings SVC 21.15 Otto's-SVC Campings 22.00 Salique-Kapper Otto's Uitslagen: 1,5 uur jeugd: 1Tim van Dooijeweerd en Nick Schra, 2. Miriam Koorn en Giel Otten, 3. Ole Witte en Daan Witte. 1.5 uur 65 cc en 85 cc: 1Yorgo Helleman en Koen Gouwenberg, 2. Kris de Boer en Kars Gouwenberg en 3. Stefan Jimmink en Jordi van Dijk. 4 uurs estafette 125cc en hoger: 1. Ceriel Klein Kromhof, Glenn Coldenhof en Theo Eggens, 2. Rinie van der Linden, Carlo Hulsen en Rick van Dieten, 3. Jan van Hastenberg, Sander Witte en Lars van Berkel. Wedstrijdleiding: Rabobank Gertha (tel. 322434) en Uitslagen: SVC-Klif 23 0-3; NIOZ 1-Randstad 2-1; Vlinderwinkel-CVI 2-1; Kobeko-Super de Boer 3-0; Cocky's Kapsalon-Paal 28/De Krim 3-0; NIOZ 2-PFB 2-1; Mantje-Bouw- center RAB 3-0; Wessels Ontwerptl-Albert Heijn 2-1; Falcon-Rabobank 1-2; Dio Dro gisterij Mets-IBS/Oele/Schoo 2-1; Tim- mer's Bakkerij-Eetcafé De Rog 0-3; Texel- campings-Vakantieburo Kobeko 0-3; De Kapper-Slagerij Moorman en de Boer 0-3; Bar Sportief-Kees de Waal, huis en tuin 2-1; Kapsalon Salique-Otto's Tweewie- Iershop 0-3. Bart Weijdt en Piet Moree hebben de eerste ronde van het Texels kampioenschap klaverjassen gewonnen. De verschillen in de top waren klein, dus het belooft weer een spannende strijd te wor den, waaraan in totaal 22 koppels deelnemen. Weijdt en Moree kwamen uitstekend uit de startblokken en behaalden in totaal 7592 punten, wat ze vooral te danken hadden aan een sterk slot. De laatste twee spellen werden ruim schoots boven de 2000 afgesloten. Echt afstand nemen deden ze daar mee nog niet, want Gisela en Lieuwe van der Veen behaalden slechts 170 punten minder en eindigden met een score van 7422. Zij begonnen uitste kend met een opening van 2555 punten, waarna twee modale scores en één goede van tegen de 2000 volgden. Bas Tromp en Frans Stark werden derde met 7368 punten. Na een sterke opening speelden ze drie constante partijen van rond de 1700. Wel speelde het ook in de clubcom petitie succesvolle duo niet minder dan zeven marsen, een uitzonderlijk hoog aantal. Wil Maas en Jan Mid dag (die de eerste avond werd ver vangen door Hennie Maas) leken op weg naar een gemiddelde score, maar hadden nog een daverend slot akkoord in petto. In het laatste spel behaalden ze maar liefst 2360 pun ten, waardoor ze toch nog op de vierde plaats eindigden. Vijfde wer den Jos Veeger en Muus Smit (7170), zesde Rob Caspers en Swier Ooster huis (6897). Van de overige titelkan didaten deden Roel de Zwart en Hans Westdorp (die werd vervangen door Jan Zaal) het eveneens goed. Zij pakten de zevende plaats. Ook Tiny Zwaneveld en Theo Witte, die negen de werden, en Eric Jan Geus en Wil lem Koomen (elfde) zitten er nog goed bij. Fenny Caspers en Gerda Veeger hadden de wind niet mee en moesten genoegen nemen met een vijftiende plaats, maar ook deze schade kan in de komende avonden nog gemakkelijk worden gerepareerd. De tweede speelronde van het kam pioenschap wordt al gehouden op 19 november, omdat op de laatste vrij dag van de maand de speelzaal niet beschikbaar is. Hondensportvereniging DOS neemt zaterdag 6 november examen af op de velden van ZDH aan de Witteweg bij Den Hoorn. De meeste deelnemende honden doen mee aan het examen Ver- keers Zekere Hond. Zij worden door een officiële keurmeester beoordeeld op sociaal gedrag en gehoorzaamheid. Eén hond gaat op voor het examen IPO 2, waarbij -naast sociaal gedrag en gehoor zaamheid- ook speuren, apporte ren en manwerk worden beoor deeld. De examens duren van 10.30 tot 15.00 uur, publiek heeft gratis toegang. De volleybaldames van Tevoko reizen zaterdag af naar Hoorn voor de returnwedstrijd tegen NIV0 1. Twee weken geleden won Tevoko de thuiswedstrijd tegen NIVO op eenvoudige wijze met 4-0. De Texelse selectie begint zonder Celine de Graaf maar met Liede- ke IJdens (speelster van dames 2) aan de wedstrijd. Ondanks dat NIVO in deze competitie nog geen set heeft gewonnen, mogen de Texelse dames dit team niet onderschatten, want dat kan pun ten kosten. Tevoko moet gecon centreerd spelen, zodat alle winstpunten mee kunnen naar Texel. De wedstrijd begint om 14.00 uur in sporthal De Kers in Hoorn. De heren van Tevoko hervatten de competitie ook met een uit wedstrijd. Om 13.00 uur staat in Volendam de wedstrijd tegen MOVE op het programma. De Texelaars verwelkomen Gerben van de Dijk terug in het team. Hij maakt voor de eerste keer dit sei zoen zijn opwachting. De kracht van MOVE is moeilijk in te schat ten; het team is koploper, maar heeft de laatste wedstrijd met grote cijfers verloren. Jaap Dros en Thomas Richter behouden hun koppositie in de competitie van schaakclub En Passant, ondanks een ver- liespartij tegen respectievelijk Dick van Barneveld en Moham med Al-Rawy. Rinus Vittali houdt na zijn overwinning op de twee juniorleden Daniël Schreve en Aldo Witte zijn der de plaats vast. Dick van Barneveld speelde in de zevende ronde van de interne B&B Van der Vis en Den Boer schaak competitie een sterke partij tegen koploper Jaap Dros. Vanuit de opening pakte hij het initiatief en bleef geconcentreerd spelen. Van Barneveld laat in het eindspel nogal eens een steek vallen, maar ditmaal bracht hij ook dat tot een goed eind. Als beloning mocht hij een overwinning op Jaap Dros bijschrijven. Thomas Richter speelde tegen Mohamed Al-Rawy en moest na de nodige verwikke lingen constateren dat hij verloren stond. Hij verspeelde daarmee de kans om de koppositie van Dros over te nemen. Rinus Vittali speel de simultaan tegen Aldo Witte en Daniël Schreve. Beide jonge scha kers moesten constateren dat Vit tali terecht bij de topdrie staat. Vittali heeft dit schaakseizoen nog geen partij verloren, hij won vier partijen en speelde drie maal remise. Aldo Witte verdient een compli ment voor zijn prestaties. Hij won dit seizoen van Frans Eijgenraam, Nanning Kikkert en Daniël Schre ve, een prestatie om trots op te zijn. Juniorleden hebben vaak Kees Dijkema van Oost is in het klassement van de Histori sche Motorsport Vereniging Nederland op een vierde plaats geëindigd in de klasse Pre 50 (motoren van vóór 1950). Dijkema rijdt op een Velocette MOV uit 1938, die dit jaar voor zien is van een nieuw motorblok. Nadat eind 2008 de krukas van de Velocette het had begeven, is er een nieuw blok uit 1937 inge bouwd. Dat leverde een winst op van 250 naar 350 cc en, mede door andere onderdelen, een groei van 12 naar 20 pk. Het nieuwe blok liep uitstekend en Dijkema noemt het een feest om in de wedstrijden om de meest regelmatige ronden in het midden van het veld mee te rijden. Dat hij de snelle rijders niet kan bijhou den, is tijdens deze wedstrijden met museummotoren geen pro bleem. Podiumplaatsen in Holten, Rockanje en Schagen waren mooi meegenomen. Tijdens de laatste race, in Lisse, werd het blok opgeblazen, zodat elke kans op een plek op het ere- schavot bekeken leek. Tot zijn eigen verrassing bleek Dijkema tijdens de jaarlijkse feestavond toch nog op de vierde plaats te zijn geëindigd. Hij had daarbij maar één punt achterstand op de nummer drie, de 79-jarige Joop van Brecht. De nummer twee, Evert Janssen, heeft Dijkema geholpen met het inbouwen van het nieuwe motorblok en ook de winnaar is een trouw Texelgan- ger. moeite met de overgang naar de seniorencompetitie, maar Witte lijkt daar voorlopig heel redelijk in te slagen. Taeke van Lingen was goed op dreef tegen Kees de Best. In een eindspel met ongelij ke lopers kon De Best niet anders dan berusten in remise. Stand: I.Jaap Dros; 2.Thomas Richter; 3.Rinus Vittali; 4.Piet Bakelaar; 5.Dirk Rijneker; 6.Mohamed Al-Rawy; 7.Kees de Best; 8.Dick van Barneveld; 9.Frans Eijgen raam; 10.Aldo Witte, de volledige stand is terug te vinden op www. www.enpassant- texel.ni. BUREAU JEUGDZORG In een tumultueus duel met diver se gele en rode kaarten is Texel'94 zondag hard onderuit gegaan tegen het bezoekende Sporting Krommenie. De eindstand werd 1-4. In de tweede helft werden drie spelers van Texel'94 door scheidsrechter Pasman van het veld gestuurd. Om enige aansluiting met de mid denmoot te behouden en niet in de onderste gelederen van de vierde klas te belanden, was het voor beide teams van belang de winst binnen te halen. Het wordt nu, na acht wed strijden, duidelijk dat Texel'94 de punten moet pakken tegen de zwakkere broeders, DWOW, JVC, Adelbert en Egmondia. De komende weken zal Texel'94 het puntentotaal moeten opvijzelen om uit de geva renzone te blijven en trainer Martin Koorn zal er tijdens de komende trainingen hard aan moeten trekken om zijn jongens weer op het goede spoor te krijgen. In het begin van de eerste helft ging het spel snel op en neer. De verdedigingen waren de baas en hielden de zaak goed onder controle. Sander de Haan en Niels Dubbelt probeerden het van afstand, maar hun pogingen leverden niets op. Sporting Krommenie kwam na een half uur spelen na een goed opgebouwde aanval over links op BNAMR0 KOOR (Foto: Willem Sangers) voorsprong. In deze fase was Krom menie gretiger en fanatieker dan Texel'94 en zag vijf minuten later kans de voorsprong uit te bouwen tot 0-2. Texel'94 leek de kluts kwijt te zijn en dreigde onder de voet te wor den gelopen. Pas vlak voor rust, na twee mislukte pogingen van Niels Dubbelt, scoorde Texel'94 en kwam de spanning terug in de wedstrijd. Hierna volgden nog kansen, maar de gelijkmaker bleef uit. Direct na aanvang van de tweede helft dreigde de hoop op een goed resultaat in rook op te gaan, toen Jacob Krijnen en Lesley Koning bij opstootjes betrokken raakten en ieder met een tweede gele kaart, wat rood ople verde, door de warrig leidende scheidsrechter naar de kleedkamer werden gezonden. Desondanks luk te het Sporting Krommenie niet om de voorsprong verder uit te bouwen. Texel'94 kreeg zelfs kansen op een gelijkmaker, maar faalde in de afwer king. Nadat Krommenie via een goed genomen vrije trap de voorsprong op 1-3 bracht, luwde de tegenstand van Texel'94. Toen ook Jeroen Vla ming uit het veld werd gestuurd, stond Texel'94 met acht tegen elf spelers volkomen machteloos en de 1-4 in blessuretijd was alleen nog belangrijk voor de statistiek. Texel '94 kan de komende wedstrijden probe ren de zaken weer op orde te krij gen. Zondag is in Wieringerwerf DWOW de tegenstander. Co Koomen en Lieuwe van der Veen hebben al weer voor de derde keer dit seizoen de hoog ste avondscore behaald in de competitie van Klaverjasclub Den Burg. Dit is nog niet vol doende om de leiding in het algemeen klassement over te nemen van Frans Stark en Bas Tromp. Koomen en Van der Veen rijgen de rondewinsten aan elkaar en heb ben nu drie van de vijf speelronden gewonnen. Vreemd genoeg staan zij nog niet aan de leiding in het klassement. De winst kwam dit maal tot stand door vier constante scores, het verschil tussen het hoogste en het laagste spel was maar net 200 punten. Door een totaal van 7296 punten staan zij nu tweede in het klassement, met een achterstand van een kleine 500 punten op Stark en Tromp. Gerard en Theo Witte moesten deze week wat terrein inleveren, maar hand haven zich nog steeds in de top drie. Ook Femmy Schuring en Frans Bos speelden een sterke avond. Vooral dankzij een sterk slot -van meer dan 2000 punten- kwamen zij tot een eindscore van 7079. Daar mee maken ze een sprong in het algemeen klassement en stijgen van de elfde naar de achtste plaats. Bart Weijdt moest het zonder vaste maat Willem Koomen doen, maar deze werd uitstekend vervangen door Rosa Harbers. Zij speelden vier constante partijen en kwamen tot 6959 punten. Winst in het klas sement leverde het niet op, maar zij komen dichtbij de topdrie. Ger da en Freek Veeger werden ver vangen door Sjaak Koomen en Piet van der Slikke. Zij bleken goede invallers en pakten met 6635 pun ten de vierde plaats. Dankzij hen stijgen Gerda en Freek Veeger een plaats en staan nu zesde. Na een paar weken vol tegenslag zat het Marja en Martien Bakelaar weer eens mee. Dat leverde direct een vijfde plaats op (6588). Dankzij dit resultaat laten zij de onderste regi onen voorlopig achter zich en stij gen ze naar de veertiende plaats, waardoor de middenmoot weer in zicht komt. Het gemiddelde was met 6308 punten zeker niet hoog. Er werden 27 marsen gespeeld. In de kantine van W Texel '94 start vanavond (vrijdag) om 19.00 uur de 30ste Wampex. Er doen 35 teams mee, die zich eerder presenteerden met een maïs- doolhof. Menig oudgediende, maar de opmars van de jonge generatie is onstuitbaar. Opmer kelijk is dat het percentage vrou welijke deelnemers is gedaald van 40 naar circa 30. Organisatie KWAPSMA stuurt de Wampexers fietsend, zwemmend, roeiend, lopend of zelfs vliegend het eiland over en wellicht er van af. De strijd is soms hevig, voor de winnaar wacht immers de felbe geerde wisselbeker. Volgens tradi tie belooft het een tocht vol verras singen te worden. Deelnemers komen op bekende plekjes, maar wellicht ook op plaatsen waar ze nog nooit zijn geweest. Zeker is dat ze zich grote lichamelijke en geestelijke moeite moeten getroos ten er te komen. Niet automatisch wordt degene met de meeste eilandkennis of de beste conditie winnaar. Ook teamgeest, vinding rijkheid, ervaring en een heldere geest zijn van belang. De Wampex zou niet kunnen bestaan zonder belangeloze medewerking van tal loze bedrijven, instellingen, parti culieren en vrijwilligers. De Wam pex bestaat uit vier blokken van drie tot vier uur, die zijn opge bouwd uit meerdere opdrachten. Aan het eind van een blok worden de controleposten opgeheven en is er een koffiestop verzorgd door de vaste cateringgroep. Voor wie niet alle opdrachten kan volbren gen is er de noodbrief, met daarin het verzamelpunt. Bij de posten is het opletten geblazen, want ook met de rode draad zijn punten te verdienen. Na het tweede blok, rond 4.00 uur 's nachts, serveert De Lindeboom Groep een warme maaltijd. Waar? Dat is de vraag. Zeker is dat om 7.00 's morgens de bel rinkelt, voor de resterende twee blokken. Rond 16.00 uur wordt de uitslag bekend gemaakt. (Foto archief Texelse Courant) -

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 7