(jroen ^wartsj'exeh in het harL, Betalen voor zeven nachten m 8 en 9 Dorpscommissie: toekomst feesten Den Burg onzeker Makelaar naar rechter om sloop te stoppen Celstraf voor doodsbedreiging .txl /\SD(ED(U WEE Nieuw uiterlijk voor rotondes Vergunningvrij bouwen? Langs de Bosrandweg wordt gewerkt aan de bouw van een manege, servicegebouw en dienstwoning. De manege deed een paar jaar geleden veel stof opwaaien. Het vorige college verklaarde vier zienswijzen tegen het plan van Jan Dorrestijn ongegrond, met als argument dat de bouw past binnen het bestemmingsplan en dat de noodzaak voor de bedrijfswoning is aangetoond. Wel werd de vorm van het gebouw aangepast, zodat het wat minder massaal oogt. Inmiddels heeft Gerard Zoetelief het project overge nomen van Dorrestijn. Zoetelief bouwt het in eigen beheer. 'We maken er iets moois van', zei hij woensdag. Zo worden alle gebouwen gemetseld van gele steentjes en het servicegebouw en de dienstwoning krij gen een rieten kap. Het is de bedoeling dat alles voor de kerst onder dak is. Zoetelief wil de manege, met daarin onder meer stal- ruimte voor paarden van derden, zelf gaan beheren. De foto toon op de voorgrond de fundering van de manege, op de achter grond het servicegebouw in aanbouw. Rechts en niet zichtbaar komt de stolpwo- ning. Woelmuis Elektrische Vloerverwarming Showroom zaterdag's INSTALLATIETECHNIEK DE WIT open van 10.00 -12.30u www.texelseautopagina.nl i i.xFi si. :Ic()i;r\m EP: Voordeelland OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12523 Verschijnt dinsdag en vrijdag Uitgave van v/h Langeveld de Rooy bv, Postbus 11, 1790 AA Den Burg, oplage 7.500 VRIJDAG 12 NOVEMBER 2010 Losse nummers 1,20 Verbazing alom nu het monu mentale 'loods- huisje' in de Knoppenbuurt in Den Hoorn als tweede woning te koop staat. De Algemene Beschouwin gen, waarin politieke partij en hun visie geven, zijn weer terug op de raadsagenda. De verdwijning 40 jaar geleden van de TX26 De Tijd Zal het Leren met vijf opvarenden roept nog steeds vragen op. Op zijn 81 ste is dr. Kees Swen- nen aan de Thaise University of the Prince of Songkla gelau werd met een eredoctoraat. (Foto Gerard Timmerman) De toeristenbelasting wordt in 2011 zeven in plaats van vijf nachten gerekend. Dat heeft de gemeenteraad afgelopen nacht tijdens de begrotingsraad beslo ten. Het oorspronkelijk voorstel om de belasting van €1,50 naar €1,65 per persoon te verhogen (met een maximum van vijf nachten) ging van tafel. Texel 2010, D66 en WD stelden in eerste instantie voor het aantal nachten naar zes op te trek ken, maar wethouder Frans Visman (financiën) stelde voor naar zeven nachten te gaan. Dat geeft het college meer zeker heid dat de geraamde opbrengst van €3,2 miljoen wordt behaald. De afgelopen twee jaar liep de gemeente twee ton mis als gevolg van de invoering van het nieuwe heffingssysteem, waardoor een reparatie moest plaatsvinden. PvdA, Texel 2010, VVD en D66 gingen akkoord met de verhoging naar zeven nachten. Texels Belang, CDA en GroenLinks stemden tegen. De verandering betekent dat toe risten in 2011 maximaal €10,50 in plaats van €7,50 betalen. De kans is groot dat in 2012 de zaken wederom anders liggen. Het colle ge bekijkt of het mogelijk is tegen die tijd de zogeheten forfaitaire heffing in te voeren. Dan worden logiesverstrekkers niet meer op basis van het aantal overnachtin gen, maar op basis van de hoe veelheid slaapplaatsen aangesla gen. Het omstreden voorstel om kos tendekkend leges voor een evene mentenvergunning te rekenen, ging vannacht ook van tafel. Dat blijft in 2011 €35,95 zoals nu al het geval is. De gemeente loopt daardoor circa €50.000,- aan geraamde meeropbrengsten mis. Dat wil het college dekken via de algemene Een met een mes dreigende Texelaar (24) is dinsdagmiddag door de rechter in Alkmaar ver oordeeld tot een celstraf van 119 dagen, waarvan 30 dagen voorwaardelijk. Omdat hij dit jaar al enkele maanden in voor arrest heeft gezeten, is hij weer op vrije voeten. De Texelaar heeft op 3 januari 2010 een man aangevallen omdat hij herrie zou hebben geschopt voor zijn huis. Hij nam hierbij een dertig centimeter lang keukenmes mee. Toen het slachtoffer vluchtte, ging de Texelaar met het mes achter De toekomst van de dorpsfees ten van Den Burg is onzeker nu het bestuur van de stichting Fol- kore Texel heeft laten weten bij gebrek aan mankracht de orga nisatie van de Koninginnemarkt, Ouwe Sunderklaas en Palmpa sen met ingang van volgend jaar te staken. De folklorestichting heeft dit laten Wat zag ik staan in de Pelikaan? Anyway, ik zag knalroze petjes met 'because I'm a girl' er op. Dat vond ik wel hééél erg. Ik zag kralenket tingen, ik zag creatief met wol, ik zag boudoirspulletjes en multifa- shion. Ik zag slow food, ik zag keukenspulletjes, ik zag bonbon vormpjes en ik proefde healende drankjes. Ik zag true hostmanship, ik hoorde dat we vol mindfulness moesten zorgen voor elkaar, en vooral ook voor de kinderen. En wat voelde ik? Nou meid, ik zeg, ik werd er helemaal wee van. Geluk kig stond bij de ingang het leger paraat, en de politie. Gelukkig was de ANBO er nog, en de GGD, en de karateclub. Daar heb je tenmin ste wat aan. Woelmuis weten aan de dorpscommissie van Den Burg, die het besluit begrijpt en respecteert, maar zich tegelijk voor een probleem geplaatst ziet. Het ligt voor de hand genoemde festiviteiten onder te brengen bij de werkgroep Festi viteiten, ontstaan uit de vrijwilli gers rond de kinderspelletjes op Koninginnedag. Deze werkt sinds kort nauw samen met de dorps commissie. Deze werkgroep ziet - ook door gebrek aan mankracht- echter geen kans genoemde activiteiten voor haar rekening te nemen. Daarmee is het verdwijnen ervan volgens de dorpscommissie 'zeer reëel'. De werkgroep, die uit slechts vier personen bestaat, heeft de han den vol aan de spelletjes op de koninginnemarkt en met de orga nisatie van een playbackshow, die komend voorjaar wordt gehouden. Met de huidige samenstelling zit de groep daarmee op het maxi mum van haar kunnen. Mochten zich geen mensen aandienen om te helpen feesten te organiseren, zal Den Burg deze volgend jaar moeten missen. De werkgroep is daarom dringend op zoek naar mensen die actief aan de slag willen gaan. Belangstellenden kunnen zich wenden tot Cintha Stiekema (tel. 310493, e-mailadres cinthastiekema@gmail.com) of de dorpscommissie via www.dcden- burg.nl. Makelaardij Eelman Van Heer waarden heeft bij de rechter een voorlopige voorziening aange vraagd om via een spoedproce dure de sloop van het oude raad huis tegen te houden. De vrees bestaat dat het eigen monumen tale kantoor aan de Binnenburg schade oploopt. 'Het is de bedoeling dat ook de kelder van het raadhuis wordt gesloopt en ik maak me ernstige zorgen over de gevolgen voor de bodemgesteldheid', vertelt Paul van Heerwaarden. 'Het zou ertoe kunnen leiden dat ons pand ver zakt of dat er scheuren optreden. In de jaren negentig hebben we Medewerkers van de firma Omrin Jager uit Midwolde zijn gisteren begonnen met de sloop van het oude gemeentehuis. Met behulp van snijbranders en een kraan werd het verbindingsstuk naar de voormalige bodewoning verwijderd. Rondom het hele pand zijn hekken geplaatst die het publiek op afstand moeten houden. (Foto Joop Rommets) reserve. De leges voor onder meer horeca-exploitatievergunningen, drank- en horecavergunningen en loterijvergunningen stijgen wel naar een kostendekkend niveau, waar door ze gemiddeld enkele honder den euro's duurder worden. SPGGD LI c AT www.speedheat.nl HfcA I: Dealer voor Texel: Romein Dros tel. 321 263 J hem aan en schreeuwde een doodsbedreiging. De rechter acht te bewezen dat de Texelaar de man opzettelijk met de dood heeft bedreigd. De officier van justitie eiste twee weken eerder een hogere celstraf omdat de Texelaar ook verdacht werd van poging tot zware mishan deling. Tijdens een gevecht vooraf gaand aan de doodsbedreiging, zou de Texelaar meermaals in de richting van het slachtoffer hebben gestoken. Wegens tegenstrijdige getuigenverklaringen vond de rechter dat hiervoor te weinig bewijs was. De rotondes Emmalaan, Aken- buurt en Rozendijk krijgen een nieuwe uitstraling. Volgens de gemeente moeten het 'echte Texelse rotondes' worden met een eigen karakter en thema. Op de rotonde Emmalaan is inmid dels een tuinwal aangelegd en komen replica's van schapen. Wat er met de rotondes Akenbuurt en Rozendijk gaat gebeuren, wil de gemeente nog even als 'verras sing' houden. Het moet iets wor den rond de thema's strand en water. De gemeente verwacht dat het nieuwe uiterlijk het eilandgevoel bij toerist en Texelaar verstevigt. Er wordt gebruik gemaakt van materi alen die van het eiland afkomstig zijn en al vaak zijn hergebruikt. De rotondes worden volgens de gemeente duurzaam aangelegd, zodat ze weinig onderhoud meer nodig hebben. De aanpassing wordt grotendeels uitgevoerd door Gemeentewerken. (Advertentie) Gemeente Texel ook extra fundatie moeten aan brengen. Bovendien bestaat het verhaal dat er ondergronds gehei me gangen lopen en ik weet niet wat daar de gevolgen van zijn. Ook zijn we niet gerust op de bereikbaarheid van ons kantoor. Er zijn mondeling wel toezeggin gen gedaan, maar er staat niets op papier, dus zijn er geen zeker heden. Het is mijn goed recht om onze eigendommen te beschermen en op te komen voor het belang van onze medewerkers.' De makelaar behoort als direct belanghebbende tot de drie wier bezwaar ontvankelijk is verklaard. Op 24 november houdt de com missie Beroeps- en Bezwaar schriften hierover een zitting. Ook het bezwaar van Frits Lange veld, eigenaar van de Karseboom, is ontvankelijk verklaard. Hij over weeg naar de rechter te stappen om de sloop van het oude gemeen tehuis te blokkeren, maar omdat hij nog niet met zijn advocaat heeft kunnen spreken, heeft hij hierover nog geen besluit geno men. Hij vindt dat de gemeente niet zorgvuldig handelt door de sloop al te starten en niet eerst de behandeling van het bezwaar af te wachten. 'Het is beter om die uit spraak af te wachten en de sloop voorlopig uit te stellen.' Hij hoopt van dit uitstel gebruik te maken om alsnog een alternatief plan te kunnen presenteren. Doe de vergunningcheck via www.omgevingsloket.nl (Advertentie) (jrocn TjmrLrJexeh in het harL, Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant de volgende folder(s): Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spinbaan 6.

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 1